Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozja999

Matki 3 i wiecej dzieci! Jak to jest?

Polecane posty

O kurcze marakuja, trzymaj sie, mam nadzieje ze to nic groznego. Ale jesli bys czula ze cos naprawde nie tak postaraj sie o kogos na chwile do dzieci i idz do lekarza. A tak a propos lekarzy zagranicznych a polskich. Nie pisze tego bynajmniej w odniesieniu do Twojej sytuacji Marakuja, bo wiem ze z ciaza nie zarty i ja bym sie tez denerwowala. Zreszta brytyjskich lekarzy nie znam. Za to dobrze znam francuskich : miedzy ciazami, soba a wizytami z dziecmi ... mialam okazje niezle poznac. I fakt ze pojdziesz do fr lekarza, zwykle potraktuje problem na luzie, da najwyzej cos malego i tyle. A system jest tak stworzony ze masz swoje ubezpieczenie (panstwowe i prywatne jesli pracujesz) i idziesz zawsze prywatnie do lekarza (poza szpitalem) i ubezpieczenie Ci zwraca. Tak wiec i prywatny lekarze zeby na specjalistyczne badania kierowal to juz trzeba cos powaznego miec. Ale jednak mimo wszystko poziom leczenia jest na wysokim poziomie, srednia dlugosc zycia ludzi dluzsza niz w polsce. Na poczatku mi sie wydawalo ze sa beznadziejni, ale potem stwierdzilam ze po prostu nie robia problemu z niczego i chyba tak jest dobrze. A pojdziesz w polsce : dostaniesz plik skierowan na tysiac dodatkowych badan, na sama mysl o tym sie rozchorujesz, nalatasz sie jak glupia i na koniec i tak sie okaze ze badania nic nie wykazaly ... Ostatnio poszlam z corka do pl pediatry, bo byla przeziebiona. Nie wiedzialam co to, balam sie troche grypy A, bo wracalismy dopiero w francji, a tam jest duzo zachorowan. Zbadal, okazalo sie ze nic wielkiego, zwykle przeziebienie. Ale dostalam recepty na chyba 5 lekow, co on mi z tym nie kazal robic (!!) co godzine nos serum czyscic, bo sie zapalenie oskrzeli zrobi, syropy, plyny do plukania gardla, juz nie pamietam co jeszcze, bo nic nie kupilam i tak jak zwykle przeszlo po 2 dniach na zwyklym syropie na kaszel. Po prostu z byle czego wielka historia. Nie wiem co Wy o tym myslicie, ale ja mam takie spostrzezenia. Moze macie inne doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja życzę szybkiego powrotu do zdrowia, nie wiem jak z waszymi lekarzami, ale tu w Polsce też nie ma takich wielu którzy naprawdę wiedzą "co od czego" sąsiadka miała zapalenie płuc poszła do lekarza rodzinnego, a ten co? Zwykły syropek na kaszel przepisał, kilka dni później kobieta wylądowała w szpitalu!!! Matko jeszcze 9 dni i się dowiemy czy moja mała gwiazda wymodliła się o jeszcze 1 dzidziusia czy nie (no bo 1szym był dla niej Filip :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz usiadłam na spokojnie bo maluszki spią, mąż w pracy, cisza... ale pewnie nikogo o tej porze z was dziewczyny nie ma na tym topiku co i zaraz będę się brała spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ambrozji
a jakie teraz imiona wybierasz? jakie ci sie podobaja? bo sadzac po twoim wpisie do stopki to chyba mamy podobny gust ;-) ja mam dwoch synow - Karol i Filip, a teraz nie wiemy jeszcze co bedzie, ale dla dziewczynki odpadaja i Kamila i Oliwia, bo moja siostra ma takie coreczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia jakie imiona, najpierw to chcę zobaczyć te 2 krechy :D Ale ogólnie to podobają mi się "stare" imiona chociaż pewnie z 100 razy zmienimy jeszcze decyzję jak już bedzie wiadomo że "coś" tam się w brzuszku kluje :) Np Franek, Marysia, Zosia... nie wiem a ty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambrozja- wiesz...mojego krzyska siostra stara sie o dzidzie juz 7 mies,tak bardzo chcialaby byc w ciazy a tu nic :( i widze ze zazdrosci jak patrzy na mnie z brzuchem tym bardziej ze ja juz mam dzieci,ale wierze ze i jej sie uda.. zamowila sobie nawet z polski ksiazke o planowaniu rodziny :) wydaje mi sie ze trzeba isc na spontan bo jak sie mysli o tym zeby tylko zajsc to wtedy nie jest tak latwo i to dziala w odwrotną strone Mam nadzieje ze i wam dziewczyny sie uda..trzymam kciuki! mi bol brzucha ustal ale jeszcze sie nie ciesze bo u mnie co chwilke jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja GALERIA ZABLOKOWANA a moze to i dobrze bo duzo "tu" niemiłych osób, ja tak pragnę by nam się udało, a tu jeszcze 9 dni, wrrrrr :( Znajoma tak bardzo chciała mieć dziecko ze lekarz powiedział ze to "blokada psychiczna" jednak po kilku latach się okazało że ratuje ich tylko In vitro 2 tyg temu urodziła synka Oskara :) wierzę że i twojej szwagierce się uda, bo domyślam się że chodzi o siostrę twojego męża, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno wam sie uda :) i jej tez :) masz racje ..i moze dobrze ze zablokowane bo ja klikam na linka i mi moja strona na nk sie otwiera:P wiec sie troche wystraszylam ze jest dla wszystkich dostepna :P ale mam stronke na bobasach i jak bys chciala zobaczyc to ci przesle linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja z chęcią zobaczę :) Juz myslałam ze wszyscy z naszego topiku poszli spać a ja sama siedzę i czekam żaby się coś działo, chociaż już dośc późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to link do strony głównej bobasów, a nie do fotki twojej pociechy może spróbuj jeszcze raz :D ALBO POWIĘKSZ FOTKĘ I SKOPIUJ LINK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) niby skopiowalam zdjecie a wyskoczyla stronka.. wiec moze podam ci date urodzenia i wejdziesz na dziewczynki 2006.04.28 jest druga z koleji widac ze informatyk ze mnie zaden :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie umiem znaleźć ale zapene śliczna ta twoja pociecha pogubiłam się już to ile te twoje szkraby mają lat? Ja zaraz zmykam tylko czekam na Twoją odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 :) 9:) 6:) 3:) no i czekamy ..24 tydz:) wiec milej nocki ci zyczę ja zaraz musze moją brygade zapędzic ale wcale mnie nie suchają..tylko slysze -jeszcze 5 min mamusiu a tu juz 22 ..DOBREJ NOCKI DLA WAS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja -> Super gromadki się dorobiłaś :) No wiesz my się staramy, staramy :D Pozostaje czekać jeszcze 8 dni, eh... już nie mogę :( wrrrrr ale mi się ten czas dłuży ;( Moje urwisy właśnie robią rewolucję u siebie w pokoju, pogoda u nas wstrętna :( mąż właśnie do pracy poszedł, a ja maluchy muszę wykąpać, naleśniki dzisiaj robiłam, a na kolację jeszcze nie wiem DZIEWCZYNY NAWET NIE WIECIE JAK MARZY MI SIĘ JESZCZE 1 CÓRA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie boli mnie dzisiaj lewy jajnik :( :( Mam tylko nadzieję, ze to nic złego... tak bardzo pragnę bobaska, nie chciałabym się rozczarować wrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak....dokladnie pamietam ten dzien ...bylam 3 mies po porodzie jak rano obudzilam sie z wielkim kolataniem serca...poszlam do kuchni i zakrecilo mi sie w glowie ze musialam usiasc na ziemi bo myslalam ze zaraz zemdleje :( straszne uczucie ,niezle sie wystraszylam bo nigdy wczesniej tak mi sie nie dzialo...i od tego dnia sie zaczeło..chodzilam od lekarza do lekarza i myslalam juz o najgorszych rzeczach..robilam rozne badania i wszystkie wychodzily ok...oprocz nadczynnosci tarczycy,na ktorą sie leczylam okolo 8 miesiecy.. napisze ci tak ze 2 lata byly wypisane z mojego zyciorysu ,strasznie to przeszlam,byl czas ze myslalam ze juz umieram...jak juz wyleczylam tarczyce nerwica nadal zostala ze mną do dnia dzisiejszego to juz 6 lat endokrynolog powiedziala ze czesto tarczyca rujnuje caly organizm i przy niej jest nerwica.. bez lekow nie dalabym rady,nie zycze tej choroby najgorszemu wrogowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo ja ostatnio miałam ciężki okres i robiłam badania, dostałam tabletki bo kłuło mnie koło serca, robiło mi się słabo, lekarz powiedzial że to wszystko na tle nerwowym :( A teraz to ja chcę już 14. 10 i 2 krechy na teśćie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz bym chciala 27.01.2010 i zeby bylo po wszystkim..strasznie sie boje porodu i tego czy dzidzius bedzie zdrowy.. najgorsze jest to czekanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę na seriale, zajrzę koło 22 jak będziecie, będzie dobrze, a ja czekam na 2 kreski :D może mąż rzuci palenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, witam, dzis mialam dosc zajety dzien, dopiero do internetu przysiadlam na chwile, ale zaraz ide spac bo jestem padnieta :) zycze zdrowka dla ciezarnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym chciala żeby był nowy rok też bym miała końcówkę ja jakoś się nie boje narazie na wszystko odpowiadam "jakos to będzie" już chciała bym mieć te kruszyny przy sobie:) Ambrozja uważaj bo coś sporo kobiet u mnie w ciążę zaszło może jakis płodny okres jast:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym chciala żeby był nowy rok też bym miała końcówkę ja jakoś się nie boje narazie na wszystko odpowiadam "jakos to będzie" już chciała bym mieć te kruszyny przy sobie:) Ambrozja uważaj bo coś sporo kobiet u mnie w ciążę zaszło może jakis płodny okres jast:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka to jak jakiś płodny okres to dla mnie super, może "zaciążyłam" :D Wszyscy bylibyśmy szczęśliwi a najbardziej to chyba córeczka ona uwielbia małe dzieci, tylko tak się boję że jak się chce, to się nie może :( ale jestem dobrej myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×