Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podstolina

Kupiłam stanik w rozmiarze 65 G i jestem załamana !!!!

Polecane posty

Tyle pisało się na tym forum o niewłaściwie dobranym rozmiarze biustonoszy. Sama jestem właścielką niewielkiego biustu (nosiłam do tej pory stanik 75B lub C w porywach). Na zamieszczonym tu kalkulatorze wyszło, że mam rozmiar 65G (91 cm luźno w biuście, 75 cm ściśle na wydechu pod)!!!! Tak G! Sama byłam zaskoczona . Zamówiłam stanik w sklepie internetowym, by poprawic wygląd swojego biustu (kupiony w necie, bo w sklepie takich rozmiarów nie mieli) i co? I przyszedł! dzisiaj. Przymierzam i lipa!!! W moje ręce wpadł stanik o połtora większych miseczkach niż nosze normalnie, choć poprzedni stanik obejmował dobrze całą pierś i kończył się prawie pod pachą (nic nie wychodziło, ani nie wypływało). Przymierzyłam i załamka :( Miseczki weszły mi pod pachy, tak, że odzierały, a przy tym pozostałe puste!!!! Ja naprawdę nie mam tak dużego biustu!!!! Jak ubralam bluzkę to widac, ze miseczki sie marszczą i nie są wypełnione. Stanik na szczęście mogę odesłać, więc to nie problem. Chciałam tylko uprzedzić, że nie każda dziewczyna tym sposobem dobierze stanik :) i może lepiej przymierzyć niż zamawiać w ciemno :( To tyle, wracam do swojego dawnego biustonosza :) Ubrałam go właśnie i czuję się w nim jak w drugiej skórze. ps. porobilam foty jak wyglądam w starym i tym 65G jak będe miała chwilkę to je wrzucę :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trht
no za duzy se wzielas skoro masz 75 pod biustem to z jakiej racji wzielas 65? powinnas odjac 5cm i wziac 70 i nie G bo wiadomo ze za duzy, na moje to E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trht
ja mam pod biustem 72 i w biuscie jakies 86, staniki w jakich chodze to albo 65D, albo 70C, oba są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 1 czy odpowiednio ulozylas
ten stanik?tzn czy wygarnelas biust spod pach do miseczek? czasami po poprawnym zalozeniu sporo za duzy stanik 'cudownie' robi sie dobry;) a po 2 to nie powod zeby dramatyzowac czy zniechecac sie tylko po prostu wymienic na mniejszy rozmiar i tyle:) ja tam jestem bardzo zadowolona ze zmiany 70b na 65dd (lub 60e/f)-biust wyglada na wiekszy i jest jedrniejszy, w koncu mam tez dolinke miedzy moimi ciupenkimi piersiami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie musiałam wygarniać biustu spod pach - bo same miseczki wchodza prawie w połowę pachy. A poza tym ja chuda jestem i pod pachą to mam odznaczone kości żeber :P Dolinkę to ja mam, ale w moim starym staniku, ktory naprawdę nie ma nic wspolnego z rozmiarem 65G. W tym staniku biust mi sie jedynie "rozprasował" - a miseczki i tak w 1/3 są puste (same szczyty miseczek- strasznie głupio to wygląda). Poza tym kupiłam naprawdę ładny stanik z koronką, ale te wielkie michy wlażące pod pachy naprawde nie mają nic wspolnego z seksowna bielizną przynajmniej w moim odczuciu. Jestem zdania, ze z pustego i Salomon nie naleje. Nie na prózno wszystkie firmy produkujące bieliznę przyjęły rozmiarówkę A-D ze wszystkimi obwodami im odpowiadającymi, żeby teraz dziewczyny, które mają biust jakby ktoś na foszta napluł nosiły staniki z miseczkami jak berety. Sorry, ale dla mnie stanik 65G to stanik z ogromnie wielkimi miseczkami - jak go rozpakowywałam, to miałam wrażenie jakby był mojej babci :) Spróbowałam, więcej już nie chcę. Fajnie, że ktoś dopasował bieliznę tę właśnie metodą -niczego nie neguję, ale od każdej metody są wyjątki i ja być może do nich należę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 82 pod biustem
i 109 w biuscie i z kalkulatora wyszlo mi 34 (75) GG, poszlam do bravissimo i jeszcze powybieralam, kobieta zrobila mi bra fitting i mam 34(75) H. Wiadomo, ze nie mozna sie sztywno takim kalulatorem kierowac tylko tez mierzyc bo jak wiadomo wszystko zalezy czy stanik bardzo sztywny czy bardziej elastyczny, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waleryja
Ja bym na twoim miejscu jeszcze spróbowała rozmiaru 65D albo E i 70 D. Ja też na tych kalkulatorach sie przejechałam, ale wybrałam rozwiazanie pośrednie i tak jest optymalnie. Spróbuj nawet ten sam model, ktory masz i lbisz 75 B czy tam C - ale w rozmiarze 70D. Ja u siebie zauważyłam, że przy obwodzie pod cyckami 83 cm staniki 85 za chwilę robią się za luźne, a i tak od poczatku noszę je na najwęższej szerokosci - z 80 jest to samo i dopiero 75 lezy dobrze. Choc to zależy od modelu - niektóre są tak nierozciągliwe, że 75 juz jest nieprzyjemny i wgryza sie w żebra. Ale ta cała filozofia z dobieraniem staników wzięła sie moim zdaniem stąd, że te pasy są elastyczne i sie rozciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisuje sie rekami i nogami
pod tym co napisala best bra;) moge dodac jedynie, ze efekt pustego czubka miski paradoksalnie wystepuje czesto w ZA MALEJ misce-to cos takiego jakbys usilowala wepchnach pomarancze do szklanki;) pomarancza cala nie wchodzi a dno szklanki zostaje puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wypowiedzi :) Niestety nie wypróbuje rozmiaru, który lezy w okolicy 65G -(jeśli mozna to tak nazwać), gdyz w sklepach nie ma takich rozmiarów, a przez neta już nie zaryzykuje. Jeśli chodzi o odczucia jakie towarzyszyły mi przymierzaniu nowego stanika - to mniej wiecej tak jakbym zalozyla bardzo obcisly i mocno elastyczny stanik do ćwiczeń. Tzn calkowicie "wyprasowana" klatka piersiowa z pustymi czubkami w miseczkach :) Najlepsze bylo to, ze ramiączka wychodziły poza obręb moich ramion (non-stop by się zsuwały) - fiszbina kończyła się w polowie pachy. Czulam sie zupelnie niekobieco i nie fajnie :( Dlatego choć może w tym wariactwie jest jakas metoda, ktora pomogla by na dluższą mete mojemu biustowi, to podziękuję :) Wracam do swoich staników. ps. moj mąż jak zobaczyl nowy stanik wykrzyknął "przecież ty nie masz takiego wielkiego biustu!" - wlaśnie: Nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przeciez miska MA sie
konczyc na srodku pachy! tam mniej wiecej sie konczy twoja piers-jak nie wierzysz to podnies reke do gory, zrob sobie kropke flamastrem/dlugopisem w miejscu gdzie konczy sie zarys twojej piersi (przy podniesionej i wysunietej lekko do przodu rece najlepiej widac) i wroc do normalnej pozycji-wtedy zobaczysz gdzie konczy sie twoja piers;) a fiszbina powinna siegac jakies 0.5-1cm za obrys piersi, zeby ja obejmowac jesli fiszbina wjezdza ci na piers to moze jej tylko szkodzic, poza tym nie zbiera jej nalezycie, a stanik po prostu splaszcza i wypycha piersi gora poza tym tak jak dziewczyny pisza powinnas sprobowac 70D/E ktore dostaniesz w kazdym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec miseczki to zewn koniec fiszbiny i konczy mi sie pod pachą - w jej polowie :) i to z tego co sie juz dowiedziałam jest OK, więc o co chodzi? miseczki maja sie na plecach kończyć? nie przeżyłabym tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze bylas plaska jak decha
bo po prostu byl za duzy i nie zbieral przez to... ja w za duzych stanikach tez jestem plaska a e 65dd mam super biuscik a miedzy polowa pachy a plecami jest chyba roznica... poza tym nos sobie co chcesz-twoje piersi twoj interes ja tam nie chce miec obwislego biustu za kilkanascie lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam jestem zadowolona
nosilam 70A a wyszlo mi 60D i co prawda jak je zobaczylam to tez pomyslalam ze cos wielkie te miski ale jak zalozylam stanik to jest super,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna która się nabrała
na ten kretyński trend (to już prawie sekta) "lobby biuściastych" czy jak tam się to badziewie nazywa ja noszę 70D/75C i nie dam sobie w wmówić że mam się obwiązać ciasnym sznurkiem jak baleron i nosić miseczki w rozmiarze namiotu ta cała "rewolucyjna" rozmiarówka biuściastych chyba dotyczy kobiet których cycki wiszą poniżej kolan - można toto pozwijać i upchnąć w miseczkę G a mały obwód służy temu żeby całość nie pierdalnęła z hukiem o ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam wrażenie, że ta metoda sprawdza sie bardziej w przypadku dużych biustów (np. zdjęcia babć na stronie). Można pozbierać piersi do większej miseczki. Natomiast ja mam drobne piersi i nie mam co zbierać. Poza tym to 'wygarnianie' spod pachy nie wiem, czy nie skończyłoby się naciągnięciem skóry. W każdym rację trochę się nabrałam faktycznie :( Odesłałam wczoraj ten wielki namiot :) Dobrze, że przynajmniej była taka możliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biussciassta
Kolejna, której podjeżdżający na kark obwód odcina dopływ krwi do mózgu? "Lobbystki" są przynajmniej kulturalne, czego o Tobie powiedzieć nie można... Jak te Twoje chińskie bazarowe skorupki 75C są dobrze dopasowane (w co wątpię mocno) to łał, super, hura... tylko co Ty robisz w tym wątku? A w ogóle to taka bezsensowna agresja wywołana głupią" fobią literkową" powinna się chyba leczyć u dobrego psychiatry... A obwód biustonosza ma właśnie być dopasowany po to, żeby biust utrzymywać w odpowiedniej odległości od ziemi, ale skąd Ty to masz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adelaaa1212121
mialas wrzucic fotki ze zdjeciami w tym staniku no i gdzie one sa?:o hę?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dajcie spokój! Ktoś chce spróbować dopasować stanik wg zasad brafittingu - super, ktoś woli pozostać przy tabelce Triumpha - ok, oby wyszło na zdrowie. Tylko po co ta agresja wobec drugiej strony? Żyj i daj żyć innym :) Podstolino, mały biust też można "pozbierać". Tu zobacz, ile na małym biuście (dziewczyna ma wymiary ok. 67/87 cm) dała przesiadka z gąbkowanych pusiapków 70B na koronkę w rozmiarze 60E: http://tnij.org/dk69 I podo bny przykład: http://tnij.org/embj I na Stanikomanii: http://stanikomania.blox.pl/2007/08/Biust-osmy.html Jak już pisałam: pomierz w sklepach 70D/E, a jak masz możliwość przejścia się do dobrego sklepu z bra-fittingiem to skorzystaj - raz, że będziesz miała wybór i porównanie różnych rozmiarów i modeli, a dwa, że bra-fitterka pokaże Ci, że wygarnianie nie jest straszne i nie oznacza ciągnięcia skóry z kręgosłupa (widziałaś te filmiki: http://bialelaki.pl/effuniak/ ?) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie kłóccie się :) Ja wychodzę z zasady, że wszystkiego trzeba spróbować, dlatego też pokusiłam się o kupno takiego biustonosza. No cóż nie wyszło, ale to nie znaczy, że ktoś nie dopasuje sobie stanika tę właśnie metodą. Zdjęcia dodam, tylko mam je na komórze i kabelek USB mi gdzieś wciągnęło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probowac trzeba
dlaczego kupowac w ciemno?? Idz kiedys do stacjonarnaego z roznymi rozmiarami, wbrew pozorom jest ich coraz wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstolina, sprawdza się nie tylko na dużych biustach, ja z 75c przesiadłam się na 65e i jestem bardzo zadowolona, stanik trzyma o wiele solidniej, nawet "sklepowe" 70d, 70dd już mi bardziej pasuje. Jasne, że na początku trzeba trafić w rozmiar, ale wiele osób robi tak, że kupuje na allegro, i w razie czego odsprzedaje, nie traci się na tym, a wręcz można kilka groszy zarobić. Ew. jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, spróbuj gdzieś 70d przymierzyć, wówczas zobaczysz ;) Aha, jeszcze jedna sprawa, uważaj na polską rozmiarówkę, jest o jedną literkę zawyżona, czyli polskie 65f, to tak naprawdę 65e, może to "g" wyszło Ci właśnie w polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też przesiadłam się
z 70B - miseczka jak miseczka - ale obwód latał naokoło :-) na 60D. W sumie miseczka jest prawie taka sama, ale obwód - wcale nie za ciasny - powoduje, że biust rzeczywiście znajduje się gdzie powinien, a nie pod pachami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w rzeszowiee
a są jakieś sklepy w rzeszowie, gdzie znajdzie się te numeracje?? bo ja patrzyłam to rzadko kiedy jest 70, a 65 to w ogóle nie widziałam, może gdzieś jednak są?? i takie nie najdroższe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Rzeszowie jeszcze takiego nie ma :( Najbliższe są w Lublinie i w Krakowie. No, i całe mnóstwo internetowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w Rzeszowie....
tak myślałam szkoda:(chociaż nie wiem czemu bo w końcu Rzeszów no ok może nie metropolia ale wioseczka jakaś też nie:) Wiem wiem że są internetowe, tylko ja nijak nie moge sie dokładnie zmierzyc wg tej metody moze ja dziwna jestemn ale za każdym razem wychodzi mi inaczej i zazwyczaj jak kupuje staniki to tyak 75 B zdarzało sie 75 C ale to na bank jak była jakaś zawyżona numeracja bo ja biust mam mały no ale jakby nie było zawsze biustonosz nie jest idealnie dopasowany:/ wiec moze powinnam spróbować 70 C ale z racji tego że w necie są drogie to boje sie w ciemno zamawiać, chciałabym najpierw dobrze przymierzyć jakiś, Ostatnio niby w sklepie widziałąm jakieś różne 70 ale B to był za mały, pytam sie o C to 75 C wiec już za duży, no wiec pani próbuje mi dać do przymierzenia 75 b czyli taki tradycyjny jak zwykle no i dupa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz wymiary pod biustem (mierzone bardzo ciasno i na wYdechu) i w biuście? Co do Rzeszowa to na Lobby znalazłam to: http://tnij.org/enxk I jest jeszcze watek rzeszownianek - myślę, że znajdą się dziewczyny o podobnych do Twoich wymiarach, i mogłabyś się umówić na pomierzenie ich "zbiorów": http://tnij.org/enxm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×