Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lutowa mama

LUTY 2010

Polecane posty

ja chciałanbym isc z nia prywagtnie ale nie ma prywatnej praktyki. i chce nie chce musze czekac jeszcze poszukam w sasiednich miastach moze cos znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, witam również nowe lutowe mamusie. Byłam dzisiaj z Natalką u pediatry. Mam z nią straszny kłopot- mała nie chce jeść. Okazało się, że od ostatniej wizyty, która była miesiąc temu, przytyła tylko 470 gram. Obecnie waży tylko 4690. Dodam, że jutro kończy 11 tydzień. Pani doktor powiedziała,że mała jest leniuszkiem i dlatego nie dojada. Poleciła zakupić Nan HA i po nakarmieniu piersią podać i sprawdzić ile wypije z butelki. Mam również skierowanie na morfologię i badanie moczu. Jeśli chodzi o spanie w nocy, to Natalka budzi się tylko raz. Kąpiemy ją o 21, o 22 zostaje nakarmiona. Później budzi się po 2 a następnie po 5 rano. Tak jest praktycznie od samego początku. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze takie pytanie :) co sądzicie na temat szczepień przeciw pneumokokom? Przeciw rotawirusowi będę szczepić małą na pewno i się zastanawiam nad pneumokokami. Gdzieś słyszałam, można poczekać z tym szczepieniem do wieku przedszkolnego, bo wtedy dziecko jest bardziej narażone na infekcje niż teraz. Za niedługo mamy kolejne szczepienie i tym razem decyduję się na szczepionkę skojarzoną, mimo, że po zwykłej mała nie miała odczynów poszczepiennych, ale chcę jej zaoszczędzić tego kłucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dziendobrytvn.plejada.pl/happybobo/10628,konkurs-zdjecia-detal.html zagłosujcie dziewczyny na Filipka a jak macie tam swoje maluszki dajcie link ja tez zagłosuje. PROSZE ! myslicie ze to mozliwe zeby Filipkowi wychodzil zab? ma na dziasle biala twarda plamke ktora nie chce zejsc.strasznie pcha raczki do buzi i jest marudny. ja tez bede szczepila p.pneumo...szkoda ze trzeba za to placic.powinni zamiast na polio i ospe dac w zamian to jak w innych krajach.polio u nas prawie nie wystepuje a ospe i tak przejda dzieci. u nas po 1 szczepieniu byl placz i gulki na nozkach,tez bede juz brala skojarzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dziendobrytvn.plejada.pl/happybobo/10628,konkurs-zdjecia-detal.html zagłosujcie dziewczyny na Filipka a jak macie tam swoje maluszki dajcie link ja tez zagłosuje. PROSZE ! myslicie ze to mozliwe zeby Filipkowi wychodzil zab? ma na dziasle biala twarda plamke ktora nie chce zejsc.strasznie pcha raczki do buzi i jest marudny. ja tez bede szczepila p.pneumo...szkoda ze trzeba za to placic.powinni zamiast na polio i ospe dac w zamian to jak w innych krajach.polio u nas prawie nie wystepuje a ospe i tak przejda dzieci. u nas po 1 szczepieniu byl placz i gulki na nozkach,tez bede juz brala skojarzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Dziewczyny jesli chodzi o lezenie na brzuszku to moja robila nam straszne awantury, az Pani doktor ortopeda pokazala nam super metode po ktorej mala polubila ta pozycje i juz nie mamy problemu. Kazała Małą połozyc na łózku na brzuchu, wyciagnac raczki dziecka do przodu i pod nie włozyc (pod pachy) zwiniety recznik lub własna reke, tak aby raczki opierały sie o ten wałek. U nas poskutkowało to rewelacyjne, mała przestała marudzic a z czasem juz jej nie pomagalismy i sama sobie lezy na brzuszku. Co do szczepionek to my wzielismy skojarzone aby oszczedzic małej stresu. I bedziemy szczepic na rota i pneumokoki bo pewnie trzeba bedzie ja oddac do zlobka i przyda sie dodatkowe zabezpieczenie przed wirusami. Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja napewno skorzystam ztej dodrej rady bo ja mam ogromne problemy z malym niechce ani na boku na brzuchu ryk odrazu tylko na wznak i glowa juz splaszczona z tylu dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, łapa nie wchodzi mi ten link. A z chęcią bym zagłosowała na twojego szkraba :) wchodziłam na tą stronę ale jest tam tyle dzieciaczków, że nie wiem który Twój. A jak podpisałaś zdjęcie to może znajdę ;) Z tym leżeniem na brzuszku też tak spróbuję, mam nadzieję, że pomoże. pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam :) Ale fajny ten Twój chłopina i jaki duuzy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny pomysł z tym lezeniem na brzuszku :-) Ja swoja szczepię na pneumokoki bo mam zamiar pracowac w szpitalu i nie chcę jej nic przynieśc, więc szczepię wczesniej. Ponoc można zacząć szczepienie po 2 roku i wtedy wystarczy tylko jedna dawka. Zastanawiam sie tez nad ospą bo ponoc powikłania sa groźne, ale to później, ok roczku chyba. Cos jest z tym linkiem chyba :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Dziewczyny! Przesyłam kilka fotek Maniuli, pierwsze dwa zdjecia to kurs z lezenia na brzuszku polecony przez ortopedę :) Moze beda pomocne dla Waszych maluszków:) http://picasaweb.google.pl/spacemim/Mania# Pozdrawiam Baska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cudna ta twoja niunia oczka ma ciemne sliczna a ile ona ma miesiecy . No i glowke trzyma super boze zeby moj tak trzymal pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baska no to teraz to mnie normalnie dobiłaś :(:(:( Moja to płaska nic nie dźwiga , a twoja tak pięknie dźwiga główkę PS prześliczna :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Maniula konczy 9.05 trzy miesiace :) ale ten czas leci... Poczatki cwiczen byly trudne, robilam je 3 razy dziennie, o sekundke dluzej za kazdym razem, az pewnego dnia przestala sie wkurzac, a potem juz sama chciala lezec bez naszej pomocy :):) Moze Twojemu maluszkowi tez sie spodoba z czasem. Mimo wszytsko i tak musze isc z nia do neurologa bo lewa raczke jakos tak czesto trzyma z tyłu, i ma ja naprezona i ciezko ja dołaczyc do reszty ciałka. Niech sprawdzi na wszelki wypadek czy wszytsko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Dzieki dziewczyny za mile słowka :) Ja niestety nie moge obejrzec wszytskich lutowych maluszkow bo nie mam konta na naszej klasie, ale moze sie w koncu zmobilizuje i je załoze i sobie popatrze na wszystkie cudenka:) Blask - ja na poczatku tez bylam podlamana, ona w ogole nie podnosila glowy, a jak probowala to byl placz i trudno mi ja bylo uspokoic przez kolejną godzine. Nawet na meza zwaliłam to lezenie na brzuchu zeby mala mnie żle nie kojarzyła...hehe.Ale potem z dnia na dzien szło lepiej az w koncu pewnego dnia sama zaczeła trzymac glowe i az sie zdziwiła jak zobaczyla swiat z innej perspektywy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maluszek jak jest na pleckach to jest zadowolony traktuje cwiczenia jak zabawe ale jak go dam na brzuch to 10 minut i placz .Ale mu nie popuszcze bo sie boje zeby nie bylo gorzej pediatra kzala tez zwrocic uwage czy ma czesto zacisniete piastki no ale na szczescie niema a raczka tez jedna bardziej machal i bral do buzi ateraz sie wyrownalo mysle ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wyprobuje metode z recznikiem :) moze chociaz dluzej ta mala piczka polezy :) basiu a mala sliczna. I na prawde bardzo fajnie trzyma ta glowke. Moja tak do polowy, prawie z pod byka na mnie patrzy jak na brzuszku lezy :) ale mysle ze z dnia na dzien bedzie co raz lepiej. Ile minut dziennie wasze dzieciaczki leza na brzuszku? i co dzien je kladziecie? pozdrowka ( w koncu cos sie spowrotem ruszylo na tym forum. POgoda sie popsula to i mamusie w domkach siedza :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
mam nadzieje że link wejdzie co do szczepienia przeciw pneumo... to jeszcze sią nie zastanawiałam a ile kosztuje ta szczepionka, kiedy najlepiej szczepić co do drugiego szczepienia to żałuje ze nie wziełam szczepionki skojarzonej bo mała bardzo płakała moja ola za 2 tyg kończy 4 m-ce zaczełysmy podawac po troszku kleik ryżowy(po 4 m-cu) od kilku dni i wszystko jest ok bardzo jej zasmakował następnym krokiem bedzie już jakaś kaszka smakowa a jak u was podajecie dzidziom już coś oprócz mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
no nie wiem czemu całe przeciez skopiowałam spróbuje jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w przychodni szczepionka na pneumokoki kosztuje 300 złotych. Pediatra mówiła że dobrze szczepić te najmłodsze dzieci czyli od 6 tygodnia. Z kolei inna mówiła że trzeba szczepic tylko dzieci które sa bardziej narazone na zakżenie się tymi bakteriami i że w tym przypadku mozna zaszczepic dopiero przed pójsciem do przedszkola. Moja dziś skoczyła 3 miesiace i tez dosyc niesmiało trzyma główkę ale będziemy ćwiczyły ostro i będzie git:-) Pozdrawiam mamuski i zycze dobrej nocki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska***
Czesc Dziewczyny U mnie dzis leje od samego rana, chyba nici ze spaceru jak bedzie taka ulewa. Moze choc troche mniej bedzie padac i sie wybierzemy - a jak nie to wystawie ja na balkon :) Maliszna - moja na poaczatku nie trzymała glowki nawet minute bo byl ryk, potem sekunde dluzej ja przetrzymywalam,a jak sie nauczyla to trzyma do poki sie nie zmeczy.Teraz jej robie lezenie na brzuchu 3-4razy dziennie . 11021985 ja mojej podaje tylko cycucha, starałam sie wprowadzic modyfikowane..ale dupa. Mała po Bebilonie zaczela wymiotowac na odleglosc, wiec szybko wycofalismy jej to mleko. Teraz poszukujemy nowego i sama nie wiem co wyprobowac. Cicailabym ja zaczac karmic raz na dobe modyfikowanym. O kaszkach narazie nie mysle bo skoro nie chce jesc sztucznego to z kaszkami tez moze byc problem. Cytryneczka 1987 my robilismy 6w1 Infanrixem koszt 220 zł + rotawirusy doustna Rotarixem 380 zł Buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. no rzeczywiscie cos jest z tym linkiem bo raz wchodzi raz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis moj Filipek jest na 33 stronie i pewnie przesuwa sie dalej w miare jak dodawane sa nowe zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszcie prosze jakiej marki zupki podajecie swoim dzieciaczkom.Mam zamiar od 3 mies dawac juz Filipkowi pierwsze zupki i deserki.Ja ide angielskim trybem zywieniowym a tam dzieciom od 3 mies juz podje sie pierwsze zupki.Teraz juz dodaje do mleka kleik kukurydziany i mały bardzo chetnie go wcina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
ja jeszcze zupek nie podaje zaczne za 2 tyg mam zamiar spróbować produktów z bobovity a ty łapa co proponujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Dzis wyprobowalysmy lezenie z recznikiem i pomoglo :) mala jest spokojniejsza, wyzej podnosi glowke i dluzej chce lezec i co najwazniejsze pozniej jazdy nie robi :)po troszke i mysle ze bedzie co raz lepiej. I ciezko mi z nia nadazyc z jedzeniem. CZasami sa dni ze je rowno co trzy godziny a sa dni ze potrafi co 4 ,prawie 5 h jesc i w nocy ma 8godzinna przerwe bez wzgledu na to ile je w dzien... ehh O rozszerzeniu diety na razie nie mysle :) ale nie bede rozszerzac wczesniej niz kolo 4 miesiaca :) U nas tez pogoda do d*** caly czas pada... Ale i tak milego dzionka wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×