Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
RenataL

Jaka patelnia??

Polecane posty

Ruda22 - skąd masz to cudo?? "...Ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką pomocnika... ". "...jego korzenie sięgają poprzedniej epoki.." - ja jestem też z poprzedniej epoki ale takiego pomocnika nie widziałem w sprzedaży :(. "...ale to w niczym nie umniejsza jego wartości...." - w to wierzę, bo poprzednia epoka jest the best :). Pozdrawiam i czekam na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda22 - jak weszłaś w posiadanie tego cuda? "...Ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką pomocnika tyleż genialnego i prostego, co nieznanego..." - w pierwszej chwili pomyślałem że to o mnie :-)) - genialny, prosty i nieznany :-)) - tak, to mogło być o mnie. "...jego korzenie sięgają poprzedniej epoki, ale to w niczym nie umniejsza jego wartości...." - ja jestem również z poprzedniej epoki :) Gdzie można nabyć taki wynalazek? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałam- zabytek z poprzedniej epoki, po mamusi dostałam- nie był zbyt często wykorzystany. Ma naprawdę wiele lat, starszy jest od mojej patelni, która też swoje przeżyła. Gdzie był kupiony? GS? Nie mam pojęcia :( zreszta już i tak nieaktualne. Można obecnie pewnie gdzieś znaleźć, koleżanka której pozyczyłam pomocnika na świeta kupila sobie ponoć podobny na allegro. Moje ciotki mają wszystkie, ale zadna nie odda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybór patelni zależy od tego co i jak gotujesz! teflonowe są super do smażenia bez tłuszczu bo nic na nich nie przywiera. Na grubych patelniach - mięso, na cienkich - naleśniki Aluminiowa - naleśniki, żeliwna - najlepsza do miesa, ze stali nierdzewnej - nie przypali się tak łatwo itd itd, o różnych typach patelni i ich przeznaczeniu przeczytasz np tu na tipach http://goo.gl/YDcES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ruda22 - kupione :) 2 sztuki - 1 na 37 uszek i 1 na 14 pierogów. Szkoda, że nie było formy na 19 uszek, jak Twoja. Teraz będę czekał na opinię mojej kochanej Dyrekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maślinka:)
Dostałam ostatnio w Biedronce ceramiczną dużą piękną w kolorze fioletu - jest doskonała, wprost rewelacyjna! Nic nie przywiera, po umyciu jest jak nowa - na żadną inną bym jej nie wymieniła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walda- a wrzucisz link? Jestem ciekawa tej formy na uszka (lubie, bardzo lubie barszczyk! i nie jemy tego na wigiolie wiec nie będzie deja vu) Powodzenia w używaniu nowego sprzętu- mnie się przydaje, bez tego zrobiłabym pierogi raz jeden w życiu-czyli było wtedy, kiedy okazało sie, ze "tradycyjny sposób" za długo to trwa jak na moja cierpliwość. (Przy okazji zajrzałam na swój blog i aż sie przeraziłam zaległościami...trzeba uzupełnić!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat pomocnika do robienia uszek i pierogów nie mogę jeszcze się wypowiedzieć z prozaicznego powodu - jeszcze ich nie mam :). Ale jak tylko przyjadą (powinno to nastąpić w tym tygodniu) zaraz robimy pierożki z formy. Nie będą chyba tak ładne "jak z ręki" ale powinno być szybciej. Uszka też wypróbujemy z formy - do czerwonego barszczyku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat patelni wraca ......... Dostałem w prezencie podwójną patelnię do (chyba) omletów. Opakowanie i instrukcja podane w języku angielskim. Fajnie. Czy ktoś ma jakieś przepisy co można na tym cudzie zrobić? Naleśniki, omlet, chipsy, tosty, kanapki, jajka sadzone, jajecznicę ??? Nie mam pomysłu. Szukałem cały wieczór w Necie ... bez pozytywnych wyników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaryba
medialux ma promocje teraz na patelnie tefala z mobilnymi rączkami, podaję linka gdyby ktoś był zainteresowany http://www.medialux.pl/search/?search_phrase=Ingenio&search_range=PRODUCTS&submit=&search_category=0&search_brand=NONE&search_price_from=&search_price_to=&search_mode=simple&pagina=10 według mnie te patelnie są dużo lepszej jakości niż jakieś inne, tefal słynie z dobrego sprzętu, a takie rączki przenoszone jak tutaj faktycznie oszczędzają miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdfgd
ja mam żeliwną z powłoką nieprzywierającą ciężka jak diabli, wielka jak nie wiem co ale uwielbiam ją!! polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej48
Mimo usilnych starań, telefonów jak i maili nie otrzymałem jakiejkolwiek wiadomości na reklamację zakupionej patelni z firmy SOLUS SC. Patelnia po 4 miesiącach użytkowania jest do wyrzucenia. Zakupiony rondel jakoś się trzyma, tylko nie wiadomo jak długo? Kompletny brak odpowiedzi na reklamację zniechęca i daje do myślenia że jest to firma "nie daj się". Przestrzegam wszystkich przed braniem udziału w prezentacjach towarów tej firmy, które są prowadzone najczęściej w ośrodkach wypoczynkowych, tam właśnie zostałem zrobiony "na szaro".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja jestem coraz bardziej zadowolony ze swojej żeliwnej, ciężkiej patelni :) Co więcej - moja żona również. Teraz się dziwi jak mogliśmy "zajadać się" teflonem przez tyle lat. Tylko, że te lata straciłem na przekonywanie małżonki aż w końcu .... udało się :). A więc żadnych teflonów a będziemy zdrowsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała kucharka
A ja kupiłam patelnię z Biedronki za 15 zł grilowej i coś z nia nie tak bo bardzo pryskało w trakcie smażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karimek
Też się ostatnio zastanawiałem nad patelnia i szukalem informacji jaka kupic. Mialem dojsc juz tych teflonowych szczególnie z Ikei byla badziewna. Na innym forum znalazlem informacje na temat patelni ze stali weglowejm, wczesniej o nich nie slyszalem do czasu az zobaczylem filmik i poczytalem troche. Dla zainteresowanych podaje link do filmiku jak gosc opala taka patelnie poniewaz tego wymaga, aby potrawy nie przywieraly. Dla ciekawych : http://chinskieprzepisy.pl/artykuly/126-opalanie-woka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak samo konserwuje się patelnię żeliwną. Nie wolno używać do mycia płynów ani detergentów. Tylko gorąca woda. I po myciu natarcie olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stalowa patelnia
stalowa patelnia, kupowana "srebrna" , podczas użytkowania staje się czarna i to jest najlepsza patelnia na całe życie koszt kilkunastu złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja marze o 48 chociaz,
a ja mam patelnie zeliwną i wsyztsko się na niej przypala, nawet kak dam duzo tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsza zasada użytkowania patelni żeliwnej - nie myć jej płynami do mycia garów. Tylko i wyłącznie gorąca woda, wysuszenie np. papierem kuchennym i koniecznie natłuścić oliwą. O przygotowaniu przed rozpoczęciem używania pisałem kilka stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój post z 20:31 pozostał niezauważony lub "olany". Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AJadeit
6 m-cy temu kupiłam w top shop patelnie ceramiczną. Piszecie, że śliska, do smażenia bez tłuszcz, i że nie rumieni. To w takim razie nie moja patelnia. Koszmarem jest usmażyć jajka na maśle i innych tłuszczach - przywiera i rumieni na płasko, kończy się odskrobywaniem od dna. Naleśniki bez tłuszczu wogóle nie idą. Generalnie słabo i nie jestem zadowolona. Obawiam się kupić kolejna ceramiczną. Może za bardzo ja nagrzewam albo powinnam myć tylko wodą i natłuszczać jak zeliwną? Może lepsza będzie z powiezchnia tytanową? Stalowych się troche boję a nie wiem czy dorosłam już do żeliwnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do AJadeit 1 - jajka smażymy na patelni z teflonem. 2 - do naleśników mamy specjalną patelnię z niskimi brzegami. I służy tylko i wyłącznie do naleśników. 3 - ceramiczna patelnia z wysokimi brzegami służy wyłącznie do przygotowywania gołąbków i innych potraw w głębokim sosie. Również do odgrzewania bigosu i innych objętościowych potraw. Do wszystkiego co niekoniecznie musi mieć rumianą skórkę. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Wniosek - w kuchni nie można mieć 1 patelni. Patelnia to nieomal jak narzędzie rzemieślnicze - należy używać zgodnie z przeznaczeniem. Coś co jest do wszystkiego, jest do niczego. I tej wersji będę się trzymał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do @ merlena88 - bardzo ciekawego linka załączyłaś - dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgvbhnj
nie taka rewelacyjna.Po pol roku zobaczysz jaka jest rewelacyjna. poza tym nie jest to patelnia ceramiczna, tylko z powloka ceramiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w dalszym ciągu namawiam na patelnie żeliwne. Są tanie i niezawodne. Ale jeśli ktoś koniecznie musi mieć patelnię markową ..... Niech ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×