Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie wiem juz

co ja robie zle.

Polecane posty

hej ja dzis wydalam 8.5 czyli jest 30.50 za ten tydzien narazie dzis była karkowka i rosol z wczoraj i zrobilam pare plackow ziemniaczanych jutro zupa pieczarkowa i kotlety mielone na swieta narazie nic nie robie bede robic przez 2-3 dni ostatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie tam umiera ;) Gotujemy :) W sumie odgrzewamy ;) U mnie dzisiaj ze sloiczka zupa ogorkowa i te nieszczesne pierozki mrozone, powiem tak: jadalam lepsze ;) No ale trudno, jakos musze przezyc na troche jedzac dziwne rzeczy :) Prawda mamuska, troche nas tu rozrzadzilo, gdzie polka w belgii, holandii, ja+maz = dwoje dzieci, czyzby wszystkie dostaly podwyzki i sie juz nie zmagaja z funciakami ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba faktycznie wszyscy dostali podwyzki hehe ja tez wyjadam zapasy zeby na swieta nie bylo masakrycznie duzo jedzenia w szafkach i zamrazarce bo lodówka na pewno bedzie pełna poza tym szykuje nam sie naprawa auta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem nie mam czasu pisać,ale wiecie co..ja już nie będę liczyła ile wydałam..bo ciężko będzie, święta będą drogie ..a nie oddzielę świątecznych zakupów od innych..Robię przerwę do nowego roku!!w ogóle tak się teraz poplątało wszystko,wybiłam się z rytmu i już nie mogę zapanować nad zakupami..mam troszkę innych spraw na głowie...może pobieżnie ,jak nie zapomnę to napisze ile wydaje... Wczoraj miałam robić krokiety już na święta,ale zrobię je dzisiaj.Kiedyś robiłam barszcz i mam w lodówce cały słoik to akuratnie będzie . Przeraża mnie robienie tego wszystkiego na święta ,to lepienie pierogów buuuu . Piszcie co u was na stołach króluje tego dnia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam zadnych nadzieji na podwyzke ;) Blagam Boga zeby wrocil nam piatek narazie a potem sie zajme podwyzka ;) Musze sie wam przyznac ze styczen to mnie normlanie przeraza...po pierwsze ledwo co wrocimy z polski,i chociaz nie wiem jakbym chciala oszczedzic to sama droga tam i spowrotem to kupa kasy,do tego wiadomo: abonament trzeba kupic na polsat cyfowy na caly rok, jakis tyton, bo w anglii to by mnie ceny zjadly (choc teraz przez kryzys to chyba rzuce palenie;)),a to cos tam sie upatrzy niby wydaje sie ze tanio,a to sylwester, i nawet nie chce wiedziec ile wydalismy na prezenty. Wlasnie w weekend prezenty porobilismy a we wtorek sie doweidzielismy ze nam piatki zabieraja, jakbym robila prezenty po tych wiadomosciach to wszyyscy by dostali skarpetki ;) Po drugie mam przeglad auta - przydalo by sie zmienic pasek rozrzadu, autko ma 68 tys mil i jeszcze nie zmieniany byl, nie zdiwie sie jak nam szczeli teraz po drodze (mamuska co tam z twoim autkiem?) Po 3 do 15 lutego musimy sie wyprowadzic, tzn nie musimy ale chcemy no bo przy takich teraz zarobkach to nie stac mnie na chate 665 + 130 council + oplaty itd, wiec chcemy jakies mieszkanie i moze z jena sypialnia mniej, bo teraz i tak nas na dziecko nie stac. No to kaucje trzeba i za rent z gory. O jejku. Nie chce az tak oszczedzac na jedzeniu wiadomo. Ale nie chce tez rezygnowac z wyjazdu do Polski. Na czym to mozemy zaoszczedzic jeszcze? Jakies pomysly? Aha, co do proszku bo mi sie przypomnialo - kupilam persil 2.2 kg za 4 funty,to najtanszy jaki znalazlam. Tabletki byly dosc drogie, albo marki asda ale tego bym nie chciala. Ja + maz = 2 dzieci - rozumiem cie, ciezko policzyc co na swieta sie kupuje a co normlanie, wiec spokojnie przerwe mozemy robic, tym bardziej wlasnie jak ktos przygotowuje wigilie, bo ja to jade na gotowe :P I mnie wlasnie ominie lepienie pierogow ;D Ja polecalam juz gdzies pyszna salatka - bakalie + ajerkoniak :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie bede pisac co i ile bo zakupy swiateczne bede robic za tydzien w weekend w markecie a 2-3 dni przed wigilia w pl sklepie. auto ktos nam stuknal jak stało i uciekl i musimy wymienic pare czesci.u mnie ejst nadal 30.5 jutro wybieram sie do lidla i pl sklepu mam nadzieje ze sie w 60 zamkne w tym tyg dzis na obiad zupa pieczarkowa i kotlety mielone jutro to samo. czwartek bede chyba kopytka zupa nie wiem jeszcze jaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem juz-------------------- załatw pasek przed wyjazdem takie rzeczy musza byc w 100 % pewne wiesz jakie niesczescie was moze czekac mysmy wymienili przed pl pasek wygladal nawet ok z zewnatrz ale jak go mechanik zdjął to trasy do pl by juz raczej nie przezyl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pl najwiecej wydaje na fajki leki i dentyste za polsta place 87.9zl full pakiet i oplacam raz na kilka m-cy wysylam za 5 funtow kase do pl i place 3-4 m-ce pod rzad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie czyli jak
Dziewczyny a nie łatwiej polsat opłacać miesięcznie przez internet? Ja tylko pierwszy rok opłaciłam jak byłam w pl, potem płaciłam miesięcznie przez internet, bez dodatkowych kosztów i zawracania komus głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na pasek to teraz juz za pozno, tak zartowalam ze walnie ;) Choc z naszym szczesciem to wszystkiego mozna sie spodziewac ;) Hondy maja ponoc to do siebie ze fajne autka i wieeeeeloletnie wiec spokojnie jak przyjade w styczniu to na przegladzie wymienie :) Zupe pieczarkowa robisz jak kazda inna a na koncu pieczarki? I zabielic czy jak? Bo ja to umiem tylkoz torebki (dodaje swieze pieczarki i kostki sera zoltego,ale dawno juz nie robilam), ale chyba juz tu pytalam to sie jak cos cofne, choc teraz juz nie bede robic zupy, za tydzien o tej porze juz bedziemy w Dover. A jeszcze jeden sloiczek mam. Zupe zrob krupnik i wyslij mi, mam taka ochote ;) Moze jednak zrobie :) A no i ja tez nie tyle fajki co tyton,nie bede 10 zl za paczke fajek placic, kupuje korsarz tyton po 110 zl za pol kg, mamy maszynke,tutki i spoko,dawno juz sie przyzwyczailismy :) A duuuzo taniej wychodzi. teraz wlasnie nam sie skonczyl na nieszczescie to bedzie golden virginia. Dentysta - to oczywiste, choc w czerwcu mialam do wyrwania wszystkie 4 osemki i robilam tu. Ale plomby w Polsce u mojego dentysty,duzo taniej wychodzi. Lekow nie kupuje, tu jest taniej. Choc mama jak na farmaceute przystalo zarzuca a to antybiotykiem, a to jakis przeciwbolowy. A jedyne co ja zawsze prawie biore to furagin. Macie polskie konta? Ze tak co chwilke placicie za polsat? Bo ja nie mam w polsce konta juz dawno. A mamci nie bede zawracac pupy ;) mamuska, 87.9 zl to za miesiac? Bo ja bralam ten pakiet podstawowy (czy jakis tam ale musialam miec tvn24) Ja placilam 36 albo 38 za miesiac, z tym ze rok temu pierwsze 3 miechy byly darmo a potem za 9 zostawilam mame kase i mi wplacila calosc do konca. normalnie czyli jak - jak przez internet? pewnie tez polskie konto potrzebne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAmuska - a ubezpieczenie wam tego nie pokryje? My mamy Admiral multi car policy, naprawde wychodzi najtaniej ze wszystkich dostepnych i pokrywa wszystko. Wczesniej mielismy jakies tam Tesco to cena byla duzo wyzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autocasco pokrywa od kwoty 250 czyli my dajemy 250 a oni reszte wiec trzeba kase wylozyc poza tym winowajcy nie znajda wiec znizki itp kasuja sie bo musimy wziac ta stłuczke na swoja wine wiec wolimy naprawic na wlasna reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak 87,9 za m-c płacimy tyton mi w ogole nie smakuje juz probowalam i nie moge jakos sie przekonac kupilam maszynke tyton i tutki w pl i krecilam w tamtym roku ale nie smakuje mi. w pl jeszcze jak place 10 zl czyli jakies 2.2 to spoko ale tu jak 3,5 za paczke polskich to dopiero zal. a ci co mieszkaja w pl i płaca 10 zl za paczke przy tych zarobkach to ejst masakra!!! pamietam jak kiedys mowili ze fajki beda po 10 zl to nie moglam w to uwierzyc i sie smialam ze tak na pewno nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie czyli jak
Ja nie mam w pl żadnego konta, polsat opłacałam angielską kartą kredytowa. Jak jestes zalogowana na stronie polsatu to nie ma problemu z płatnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie, to np jak ktos ma tysiac funtow to placi powiedzmy 5.50 za paczke, a w polsce ktos ma tysiac zlotych i placi 10 zlotych za paczke, czyli jakby podwojnie. Masakra. Ja tak wlasnie czasami sobie przeliczam :D Co ja moge za tysiaka, a co w polsce mozna za tysiaka. No i wychodzi mi ze w polsce to nic tylko idzie zwariowac. Jak np tv, tutaj 450 fucniakow 32"-42 ", no to gdzie w polsce za 450 zl tv kupisz? niemozliwe. Co do tytoniu, my tez kilka probowalismy zanim znalezlismy ten ktory nam podchodzi. A i tez zmusila nas do tego sytuacja kiedys, bo nie stac nas bylo na fajki w niemczech. Kiedys palilam Westy Icey, a teraz nie moge, normlanie mi nie podchodza. Co do placenia za Polsat miesiecznie czy tam co jakis czas...zapomne, na bank ;) Place z gory i czesc. Wlasnie wczoraj widzialam w TV ze pol roku w Polsacie jest za darmo, a nastepne pol sie placi normalnie. I to jakas promocja na swieta, wiec chyba tak wlasnie zrobie. I wyjdzie ze pol roku nic nie zaplace a w czerwcu sobie zapisze i wplace calosc. Jakos to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah, pisalam wczesniej ze chyba si ebedziemy musieli przeprowadzic ze wzgledu na zarobki. Ale koszty przeprowadzki sa masakra, wiec chyba zostaniemy w swoim dotychczasowym domu ale za to sprzedamy jedno autko, pojdzie sie na weekend do pracy i mysle ze jakos przeczekamy najgorsze :) Sama juz nie wiem, pomysle i jak wrocimy po swietach to bedziemy dzialac. A propos wczoraj mielismy tikke masale (znow ;) kocham indyjskie jedzonko) i musze wam powiedziec ze to na serio tanio wychoddzi. Nawet dla 4 osobowej rodziny. Bo tak piersi starcza dwie wieksze to ok 2.5-3 funta, do tego nan bread funt za dwie sztuki, ryz gotowy z pieczarkami paczka za funta na dwie osoby spokojnie, i sos gotowy cos niewiele ponad funta. Malo w sumie :) Jak na nas dwoje t ja biore wieksza piers ok 1.50 + 2 nan bread 1.0 + 1.0 ryz + 1.50 sos, czyli 5 funtow na dwoje. Aha, my sos mamy sloik na dwoje, ale to tylko dlatego ze go lubimy duzo a wogole to on jest na 4 osoby. Polecam, patak's albo jakos tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie czyli jak
To ja się przyznam, że nam się jeszcze nigdy nie zdarzyło wrócić z Polski z pieniędzmi;) Ceny są takie gigantyczne, że nic nie kupię a wszystko wydam:( Mam dwoje siostrzeńców i M również ma dwoch siostrzeńców, to już nastolatki więc tutaj kupujemy im tylko jakieś drobiazgi a w Polsce zabieramy ich na zakupy, żeby sami sobie coś wybrali - portfel szybko staje się lżejszy;) Ja oczywiście muszę zwiedzić wszystkie księgarnie i antykwariaty i wydać na książki małą fortunę. Zawsze kupuję też trochę kosmetyków na zapas bo jestem alergikiem i w Anglii jeszcze nie znalazłam odpowiednich dla siebie. Korzystając z okazji trzeba też koniecznie odwiedzić stomatologa - prawie jak stary, dobry przyjaciel;) Jedzenia właściwie nie przywozimy, czasami jakies małe ilości. I za każdym razem zastanawiam się, gdzie się podziała kasa. 1000 funtów to minimum jakie zabieram do Polski a za każdym razem muszę coś dobrać:( Tutaj jakoś bardziej panuję nad wydatkami, w Polsce mi to nie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,skad ja to znam. Na szczescie nie mamy tam malych dzieci,siostrzencow,siostrzenic,bratankow itd :) Bo to mala fortuna. Choc teraz urodzil sie maluszek najlepszemu przyjacielowi mojego meza,swiadek na naszym slubie itd. No to trzeba do nich zajrzec,z pustymi rekami do maluszka glupio. Wpadam do sklepu Gapp dla maluchow a tam sukieneczka 6cm x 6cm ...30 funtow,myslalam ze upadne z wrazenia ;) Ksiazki - kupuj tutaj w charity shops,duzzzo taniej niz jakakolwiek ksiazka w polsce :) Za 50p, za funciaka,tam za 5 zlotych ksiazki nie znajdziesz. Stomatolog oczywiscie, kosmetykow i jedzenia wogole nie zabieram prawie, tyle ze to co mama przygotuje, a czasami jakas krakowska sucha sie znajdzie w calosci,to biore ze 3,maz uwielbia a tu jest drozej w pl sklepie. A i maly problem - ja wyciagam tak po 1000zl z polskiego bankomatu + prowizja jest - ale mala. Nie chce za bardzo brac ze soba gotowki takiej. A sam tyton (duzo w polsce ale sporo mniej niz tu wiec kupuje ) + stomatolog + polsat to okolo 1700-2000 zlotych jak nic. U mnie dzisiaj makaron chili z sosem pomidorowo cos tam,mezowi posypie serem i zapieke,pycha :) Napisze jak ten sos sie nazywa, czesto mam go bo tani obiad wychodzi i naprawde smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie czyli jak
Ja również nie zabieram ze sobą całej gotówki - źle się wyraziłam. chodziło mi o to, że tyle mniej więcej mam przeznaczone na urlop w pl a i tak nigdy nie mieszczę się w limicie:( Książki kupuję również tutaj ale jak jadę do polski to zawsze mam listę tytułów, które chcę zdobyc a tutaj ich nie ma. U mnie dzisiaj spaghetti, na jutro w planach karczek z grilla z ziemniakami i surówką a w piątek rybka. W weekend trzeba dokończyć zakupy świąteczne więc pewnie coś zjemy na mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u mnie byla zupa pieczarkowa i kotlety czyli wczorajszy obiad w sklepie wydałam 10 funtow dzis jutro na obiad bedzie zupa ogorkowa i kopytka u mnie tez idzie jakies 1000 f w pl czasem wiecej plus oczywiscie podroz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testerka3
Uwolnij Mikołaja - Zgarnij Laptopa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli odpowiesz na 2 proste pytania możesz otrzymać najnowszej generacji laptopa. Wystarczy się zarejestrować i uwolnić Św. Mikołaja http://uwolnijmikolaja.pl/konkurs/5201 Kilka super laptopów czeka !!! Rejestracja trwa 15 sekund:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka przebija testerkę ha ha jutro napisze ile wydałam bo mam w portfelu paragony,ale aż boje się policzyć, coś się nie kontroluje ostatnio...może jak mi synuś torebkę przyniesie to może nawet teraz napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×