Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

A-grafka

SIERPIEŃ 2010

Polecane posty

Hej Kochane Wczoraj bylam u lekarza.Z sercem na ramieniu,bo od soboty nie mam mdlosci i brzuch mi sie zmniejszył Tymczasem lekarka okreslila to co zobaczyłam na usg tak:' uuuu,bajeczka,kochana,po prostu bajka nie ciąża,idealnie,krwiaczek się wchłonąl,dzidzius filka,macha rączkami i nozkami,wszystko super" :-) Jest w 10 tyg wg usg,za dwa tygodnie będę miała badania genetyczne. Kolejny stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny :) mimoza to rodzisz w piatek 13-go :D bedzie dla Ciebie szczesliwa data. Jennifer wiem ze to trudne ale postaraj sie nie stresowac za bardzo bo to tylko moze zaszkodzic dziecku, napewno wszystko bedzie ok. Triss-nie jestes w stanie pamietac o wszystkim, zla matka to taka ktora nie kocha swojego dziecka, a ty napewno kochasz wiec jestes swietna matka.maluchow nie da sie pilnowac na kazdym kroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenifer to dobra wiadomość że z dzieckiem wszystko dobrze a dlaczego robisz badania genetyczne? masz takie zalecenie czy poprostu chcesz je zrobić dla swojej pewności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenifer to fantastyczna wiadomość. A tak się bałaś. Uszy do góry i tylko pozytywne myślenie. A ja już dwa tygodnie walczę z katarem i nie mogę go wyleczyć. Okropność. Może macie jakieś sprawdzone babcine sposoby, bo te co ja znam jakoś na mnie nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że piątek 13- go to szczęśliwa data na poród, narazie leżę przymusowo od kilku dni w łóżku i łykam duphaston :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczęta :) U mnie 3 kg do przodu, brzuszek widoczny.Apetyt na wszystko, wczoraj kiszona kapusta i sok z kiszonych ogórków, a dzis juz pączek z rana. Wstyd mi normalnie. Mdłosci raczej popołudniowe, co da sie wytrzymać. Jak ja wam zazdroszcze tych fikających na usg maluchów :) Moje to pewnie wygląda jeszcze jak mała fasolinka, całe 2cm szczęścia. No cóż 9 tydzień się zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski Jennifer no to po prostu bajka!! :) Antuanetta nie jestes sama. ja wczoraj zaszalalam bardziej niz Ty, paczka tortilli z salsa i pol tabliczki czekolady. Dzis sobie napisalam w kalendarzu wielkimi literami "nie zrec" :) A paczka to bym sobie zjadla, takiego polskiego duzego, z dzemem i podwojnym lukrem. Mimoza 13 to napewno szczesliwy:) Wzetka nie mam pomyslu :( szukalas na ineternecie jakis magicznych sposobow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys przeczytalam gdzies ze na katar najlepiej wachac chrzan,ale nie wiem ile w tym prawdy bo nie probowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na katar można również wdychać czosnek lub cebule ale mnie to średnio pomaga.Dobrym sposobem na katar są także inhalacje ale podobno w ciąży nie powinno się ich stosować, ale ja nie wiedziałam o tym i wcześniej je stosowałam.Mam tylko nadzieję, że ten jeden raz nie zaszkodził dziecku.Z resztą jest tyle przeciwskazań czego nie można robić w czasie ciąży, że nie sposób wszystkiego wiedzieć zwłaszcza przy pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę zrobić te badania,po pierwsze ze wzgledu na wiek Po drugie ze względu na trzy stracone ciąże.... Dzięki dziewczyny:-)za miłe słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane chciałam się zapytać czy może któraś z was ma może jakiś patent na mdłości, bo moje niestety nie są tylko poranne, ale występują o różnej porze dnia, a ja chodzę do pracy cały czas i nie zawsze źle się czuję wtedy kiedy mogę. I może sposób jakiś na cerę, bo moja ostatnio jakaś strasznie brzydka się zrobiła - dużo pryszczyków? Rady bardzo mile widziane! z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny umieram!! umieram z bolu!!! dzis w nocy nic nie spalam, tak mnie boli glowa, wzielam apap, no i kolo rana zasnelam, dzis bylam u lekarza zrobic badania krwi..powiedziala ze moge brac spokojnie panadol_na bazie paracetamolu.. no ale znowu glowa mnie boli, wzialam ten apap i nic.. mowie wam poprostu zwariuje!!:(:(:( a dzis mam 2 rocznice slubu..mialo byc tak pieknie, mierlismy gdzies isc..a ja najchetniej byl walila glowa o sciane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka..ja na mdlosci jadlam duzo kwasnego, mandaryni, ogorki kiszone..shudlam 2 kg bo nic innego nie mogla jescteraz jakos sie czuje spoko,czasem tylko rano polece do kibelka,ale tak to spoko.. co do pryszczy, sama bym chciala miec na nie sposob..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka do wieczora moze sie wszystko zmieni. Rybka ja wyczytalam,ze na mdlosci ciastka imbirowe. Sprobuj. Ja wlasnie wrocilam z malutkich zakupow. Mam paczka :D ale w czasie jazdy samochodem tak sie zle czulam. po przyjezdzie do domu od razu kibelek. Pierwszy raz czulam sie tak kiepsko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka 080684
Dziękuję Kochane za porady, sprobuje mandarynek i ciastek imbirowych, od ogórków kiszonych niestety mnie odrzuca, mam nadzieję, że od reszty mnie nie odrzuci i nie będzie tak, że zaraz do łazienki pobiegnę. A co do pryszczyków to przed ciążą miałam kiedyś taką dobrą maść, ale teraz nie stosuję, bo nie wiem czy mogę, a że niuńka będzie naszą pierwszą pociechą to bardzo słabą mam wiedzę na wiele rzeczy. Dlatego tak bardzo doceniam wszystkie porady, nawet czasami na moje banalne czasami pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka 080684
a czemu raz jestem pomarańczowa a raz czarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka ja czekam na drugie a jestem oglupiala i nic nie pamietam jak było w pierwszej ciąży. A na maści powinno być napisane czy można stosować w ciąży. A może to po prostu będzie córka i cała Twa urodę odebrała?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka 080684
Nazilla ja mojej niuńce wszystko wybaczę najważniejsze by się mi zdrowiutka urodziła, niech bierze i całą tą urodę jak chce. Najgorzej, że do tej maści ulotka mi się gdzieś zapodziała, dlatego jej niedotykam. Wolę taką buźkę niż krzywdę niuni zrobić. A maść to Benzacne się nazywa, może któraś z was coś o niej wie? Wszystkiego powoli się dowiaduję od was, bo albo ktoś mi odpowie na moje pytania albo macie podobne dylematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na mdłości nie mam za bardzo pomysłu, ale teraz już wiem, że jak rano zjem płatki lub jogurt to od razu mnie podnosi.Dziś niestety ten błąd powtórzyłam i znowu wymiotywałam do południa a na dodatek głowa zaczęła mnie boleć.Teraz już powoli przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klmnł
rybko, o Benzacne zapomnij w ciąży i niestety o wszystkich tego typu specyfikach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka też stosowałam kiedyś tę maść, zajrzałam na ulotkę i pisze, że "W dostępnej literaturze brak kontrolowanych badań u kobiet w ciąży", więc nie jest to określone czy czasem nie zaszkodzi.Ta maść ma dosyć silne właściwości przeciwtrądzikowe, dlatego też nie wiadomo jak organizm będzie reagował zwłaszcza kiedy nasze hormony teraz w ciąży szaleją.Ja stosuję tylko tonik i mleczko, a jak już coś wyskoczy to spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz mi lepiej... ta masc tez mam ale wiem, ze jej nie mozna stosowac w ciazy wiec tylko lezy.Chodz powiem szczerze ze cera mam lepsza-w sensie bardzie j nawilzona i swietlista tylko mam dodatkowe pryszcze w okolicy brody u ust.. gdyby nie to bylo by super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka wyczytalam ze pomaga niejaka maśc iwistin purritin. Jak masz dużo wolnego to wpisz na Google i coś zawsze się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie maść moja poleży sobie teraz długo, ważne byle niuńka była zdrowiutka - ja nawet to przeżyję. Dziękuję za porady Kochane Kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusieńka to masz ten sam problem co ja . Od wczoraj okropnie boli mnie głowa. Mam wrażenie, że mi dekiel urwie jak tylko nią ruszę. Lekarz pozwolił brać 1 Apap na dobę ale to dla mnie za mało więc się męczę. Na mdłości mój ginekolog poradził mi następujący sposób. Wieczorem rozpuścić jedną łyżkę miodu w szklance wody. Rano wypić powoli i poleżeć jeszcze chwilę. Dopiero potem wstać. Tłumaczył mi to tak, że mózg żywi się cukrami prostymi a miód to czysta fruktoza więc jak się taką miksturę wypije i poleży to do mózgu dociera informacja o posiłku i nie robi wtedy rewolucji z żołądkiem. Od soboty stosuję i nie mam porannych mdłości. Potem w ciągu dnia jest różnie - jak mi jakiś zapach nie podejdzie to kibelek zaliczam. Ja też pracuję i różnie bywa z samopoczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się kobitki przeziębiłam :( Katar z nosa cieknie, zła jestem.Gdyby te zarazki wiedziały, że nam nie wolno chorować, to by nas omijały, a tak dobrze nie ma.Mi też na mdłości pomagają kwaśne rzeczy, kapusta kiszona, ogórki i małe porcje posiłków ale za to częśto. Awaryjnie jak już rady nie daję popijam gazowana wodę mineralną i jak mi się odbije mam po mdłościach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze dla nas są szalejące wszędzie wiruchy, a do tego jak się zaziębimy to nie możemy łykać tych wszystkich specyfików przeciwgrypowych. Moja mama zrobiła mi specyfik z czosnku, miodu i cytryny, ale nie mogłam tego pić bo na sam zapach czosnku biegłam do kibelka. Ale moje 5 - letnie dziecko pije miksturkę codziennie (nie pytajcie jak go do tego przekonałam) i całą zimę nie chorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Na mdłości rewelacyjne sa czopki torecan. Mi przeszło jak ręką odjął a mdłości miałam 24h na dobę. Pomogła mi też herbatka imbirowa (chociaz teraz nie moge juz na nią patrzeć). No i coca-cola tez łagodziła nudności - oczywiście nie od razu pół litra ale co jakiś czas kilka łyczków. Jeśli chodzi o bóle głowy to ja miałam okropne bóle po duphastonie. Ale niestety nie mogłam ich odstawić, ale bóle głowy po 3-4 dniach ustąpiły. trzymajcie się kobitki pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nudy, nudy!! Tyle mam rzeczy do zrobienia w domu, i zakupy a tak mi sie nie chce, pogada taka pochmurna,zimno..na szczesci glowa juz mnie tak nie boli jak ostatnio.. juz za 2 tyg na usg..znow nie moge sie doczekac-to przeciez wieki..a czuje sie w sumie tak dobrze, ze nie wiem czy ta ciaza jescze jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenefer moj lekarz powiedzial ze badania p[renatalne sa niepotrzebne a jezeli 37 to twoj wiek to ja jestem starsza caly czas powtarza mi ze to statystyka i ja sie cisze sie ze mam mdlosci to swiadczy ze Alien sie rozwija czoki tonazin czy jakos tak rewelacja ale nie mozna ich brac za duzo ja slyszalam ze krakersy sa dobre no i ja zanim wstane musze cos zjesc albo zaraz po wstaniu bo inaczej pawik z Ala tez tak mialam a pamietam bo moje dziecko skonczylo rok glowea mnie tez boli mnie pomaga tylko sen kawa z cytryna podobno pomaga spadam do lozia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×