Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

A-grafka

SIERPIEŃ 2010

Polecane posty

Gość mloda zonka
moja mama jest pielegniarka,a nie polozna(czytanie z zrozumieniem sie klania),a moja mama zaczela pracowac w szpitalu ginekologiczno-polozniczym od razu po szkole pielegniarskiej,a obecnie juz od ok.10lat tam nie pracuje.Nazwiska czesci lekarzy pamieta,ale tez nie mieszkam w tym samym miescie,w ktorym míeszka moja mama,a nie mam ochoty jechac ok.200km autokarem(nie mamy samochodu),albo pociagem tylko po to,zeby dojechac do lekarza,przenocowac u mamy i wracac spowrotem.Od meza tez sie nie chce wyprowadzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda zonka
a luteine chce brac,bo czasem sie ja bierze w przypadku zagrozenia ciazy,a ja przeczuwam,ze jest cos nie tak.Mikolajamama,nawet nie wiesz,jak bardzo sie martwie i boje o moje kochane blizniaki. A test ciazowy mojej siostrze wyszedl negatywny w 5tc.Dopiero jak pojechala na pogotowie z silnym bolem brzucha,to ciaze bylo widac na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekolada badania na przeziarnistość napewno ci zrobi lekarz podczas usg więc się o to nie martw, młoda żonka jak z ciążą jest coś nie tak to lekarze zazwyczaj przepisują duphaston, ale to lekarz musi stwierdzić czy jest taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekolada... te badania nie sa potzebne, chyba ze jestes po 30,bo wtedy ryzyko wzrasta. Robi sie je od 12-14tyg. Ja robie bo poprostu mam taka mozliwosc u swojego gina ktory ma bardzo dobry i nowoczesny sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Asia - pytałaś o poród w szpitalu na Polnej. Z całego serca Ci odradzam. Ja rodziłam 6 m-cy temu a to co tam przeżyłam pod względem psychicznym pamiętam jakby to było wczoraj... Ten szpital jest zbyt wielki to fabryka w której traktuja kobiety jak rzeczy, jak intruzy... Zero pomocy i zainteresowania. Ze względu na dziewczyny, które pierwszy raz są w ciąży nie chciałabym opisywać mojego porodu, jednak jeśli chcesz to daj znać to opiszę, żebyś wiedziała co tam sie dzieje... A na ten topik weszłam z sentymentu. Rok temu przeżywałam to samo co Wy. Wszystkim gratuluję i życzę szczęśliwych rozwiązań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Pollenka za wytłumaczenie, nie wiedziałam, że te badania robi się od razu podczas USG. W ogóle ja tak samo jak Ty jestem w 12 tc, z tym że termin 4 sierpień (a nie 12.08, jak wcześniej wychodziło z obliczeń na podstawie ostatniej miesiączki). Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka: w każdym bądź razie zapytam o możliwość tego badania, jeśli będzie dostępne, to czemu nie. Mam wprawdzie 27 lat (dopiero w sierpniu 28 :P), ale skoro inne Mamusie robią, to może też mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam downo mnie niebylo. Ja chyba niechce robic tych badan co ma byc to bedzie, choc troszke sie obawiam bo w bliskiej rodzinie rozne rzeczy sie dzialy. A teraz siedze i mysle jak wiadomos o dzidzusiu przyjmie mojego T .babcia bo wlasnie pojechal jej powiedziec przy okazij dnia babci. Jest bardzo "koscielna" a my nie mamy slubu i na razie niebedziemy brac. Umnie wszyscy w rodzinie oszaleli, bardzo sie ciesza, gratuluja. Tesciowie zas wiedza od miesiaca i nawet do mnie raz nie zadzwonili, zero gratulacij jak sie czuje, nic....nawet ukrywaja to przed wszystkim i jeszcze nikomu nie powiedzieli. Zreszta moglam sie spodziewac ze zawsze bede to gorsza.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki ale naprodukowalyscie :D ja dzis bez humorku, synek mnie jakos denerwuje. Ciagle cos chce, to inna bajke, to kakao, to jesc, to siku, to cos innego. A ja po prostu chce sie polozyc i miec cisze. Moze tez ta pogoda mnie dobija, bo pada od rana :( na wszelki wypadek zrobilam sobie zielona herbatke i aby do wieczora. Co do badan to ja robie wszystkie. Tillanna co do radosci w rodzinie to u mnie rodzinka meza byla calkiem na tak, za to moja mama byla zaskoczona i nawet nie pogratulowala, dopiero z czasem. NIBy byla zaskoczona i moze myslala, ze ja chce miec tylko jedno dziecko:( plakalam wtedy troche, ale bylo minelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ginekolog podczas badania usg pokazywał mi dziecko i przy tym opowiadał gdzie widać poszczególne części ciała oraz powiedział że widać przezierność i tak to wyglądało.Komputer pokazywał mi termin na koniec lipca ale doktor powiedział, że teraz będą takie rożnice wykazywane, więc mamy się trzymać terminu wyliczonego na samym początku czyli 3 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey no to ja rodze na koncu:P:P jak bede rodzic caly czas mam nadzieje ze tak mloda zonka pecherzyk ciazowy widac od razu na usg w pierwszej ciazy to bylam w jakims 3 tygodniu u gina i pecherzyk byl tylko pecherzyk ale ciaza byla potwierdzona co do ginow to ja sie dowiadywalam o opinie u kolezankek znajomych wszystkie kierowaly mnie do jednego drogi jest ale to ordynator poloznictwa i co wazne najpierw skupia sie na pozytywach martwilam sie czy dziecko bedzie zdrowe powiedzial ze bedsziemy w razie co widziec wszystko na usg szybko wykluczyl mi u Ali Dawna to chyba bylo to badanie o ktorym pisalyscie dziecku szkodzi alkohol papierosy bo przechodza przez lozysako pozostale rzeczy lozysko wchlania ale moja kuzynka mowila ze zeby dziecko nie mialo kolek trzeba jesc w ciazy potrawy niesolone i nie pikantne ja w poprzedniej jadlam tylko ostre jak brzytwa co prawda miala kolek tylko uczulenie na mleko krowie ale meczylismy sie 3 miesiace oki spadam do lozia bo moja terorrystka nie lubi spac bez mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda zonka
chcialam tylko napisac,ze z pewnych powodow tymczasowo przestaje pisac na forum.Moze jeszcze kiedys znowu zaczne.Nie chce pisac dlaczego.ale trzymajcie kciuki,a w wtorek ide do nowego gina i znowu usg.Bede musiala potwierdzic jedna sprawe,bo mam zle przeczucia.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda zonka
poza tym jesli chodzi o ufanie testom ciazowym,to w lipcu juz zaufalam testowy i od tamtej pory juz wiem,ze testom nie nalezy ufac. Na tescie wtedy ciaza mi nie wyszla,ale jak sobie przypomnialam,co bylo pozniej,to duzo mi to dalo do myslenia. I mozecie uwazac to,co pisze za prowokacje,ale mnie to juz nie interesuje. Chyba jakas depresja mnie dopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikomu nie polecam sera fety na cieplo z piklowanymi paprykami :( boli brzuszek:( Milutkiej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka ja sprawdzilam i można. Zapewne na kazdej stronie jest napisane co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka sprawdzilam na ang i masz racje lepiej unikać, za to na polskich forach było ok. No cóż , jedna z zachcianek. Najważniejsze ze nie pale i nie pije. A była taka pyszna, to teraz 9 miechow bez kuchni greckiej?!;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!! wszyscy spia?? kobietki ja wczoraj zauwazylam,ze brzuszek powoli sie zaokragla :) nic tylko czekac, az spodnie beda za male;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w tak piękny słoneczny dzień, gdyby nie to ze mam termometr a na nim -14 to chętnie poszłabym na spacer. Co do babci to super to przyjęła nawet od razu powiadomiła parę osób z rodziny czego teściowa nie uczyniła przez miesiąc, zresztą cały czas nam mówiła ze sie w pracy wstydzi ze mieszkamy bez ślubu to co ma sie chwalić ze będzie miała "nieślubnego wnuczka bękarta", przecież to wstyd! Co do serów ja tez słyszałam ze nie wskazane są pleśniowe i feta (które zresztą uwielbiam) a w jednej książce przeczytałam nawet aby uważać z serami żółtymi i bananami, myślę ze to absurd. Oczywiście nie napisali dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do serow to nie mam pojecia, ale mnie to nie martwi bo za zadnym nie przepadam, a za feta to juz wogole. nie pisze narazie wiecej bo szczerze mowiac nie mam weny, taki przymulasty dzien jakis dzisiaj. po 18 ogladam mecz w pilke reczna Polska-Hiszpania :) pilka reczna to taka moja mala pasja,ale teraz tylko ogladanie,jak bylam mlodsza to lubilam pograc :D no to milego niedzielnego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tillana i Agata jak przyjdzie co do czego to sie okaze ze nie wolno jesc w ciazy nic :) w koncu wszedzie sa jakies bakterie etc ktore moga byc zagrozeniem. A ja mam nadal ochote na fete :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey czenu nie wolno jesc ser plesniowy i fete wiem ze nie wolno surowego miesa ale sery?? pisalam ze podobno nie mozna jesc pikantnych rzeczy bo dziecko bedzie miec kolke a chyba poleze sobie w szpitalu dobija mnie ta niepewnosc tez nie mam weny do tego moja ala bawi sie saa tylko jak jest wiecej ludzi teraz jestem sama i musze sie z nia bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie :) Jeśli chodzi o jedzenie serów pleśniowych i fety, to na początku ciąży dużo o tym czytałam - jako miłośniczka wyżej wymienionych produktów :P chciałam upewnić się na 100%, czy ich spożywanie nie będzie szkodliwe. W wielu źródłach pisało, iż można te sery jeść bez żadnych obaw, jeśli zostały sporządzone z pasteryzowanego mleka - a wszystkie sery w naszym kraju są tego rodzaju. Nie można jedynie jeść produktów z niepasteryzowanego mleka, gdyż mogą zawierać bakterię listerii. Także bez obaw opychajcie się serkami - dla pewności tymi, na których opakowaniu jest napisane, że zawierają pasteryzowane mleko. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtajcie U mnie wszystko ok. Maleństwo bryka jak trzeba :D Zdrowe i zadowolone. Zjadłam tego kebaba - niestety nie pobył sobie długo w żołądku. To samo było z chińszczyzną. Coś mi kapusta nie wchodzi a szkoda bo bardzo lubię pod każdą postacią. Nusieńka moja Wiktoria to taki mały terrorysta. Ciągle sprawdza wytrzymałość mamuśki i na ile może sobie pozwolić. jest bardzo żywiołowym dzieckiem i z tego co dało się zauważyć na USG to drugie do spokojnych też nie należy. Ale ja sie bardzo z tego cieszę, bo przynajmniej wiem że są zdrowe i mają dużo energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to bylam bardzo spokojnym dzieckiem, i wogole nie sprawialam problemow. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich, dzisiaj po raz pierwszy piszę choć już troszkę was czytam, jestem w 9 tygodniu ciąży, mam termin na 2 września, przez jakiś czas myślałam, że to wypadnie w sierpniu (dlatego was czytam), teraz jednak zostanę z wami bo dobrze mi z wami. Byłam już dwa razy u lekarza i za drugim razem zobaczyłam moją śliczną niuńkę na usg, usłyszałam serduszko - cudowne uczucie (to nasze pierwsze maleństwo). Rodzice strasznie się ucieszyli - tak naprawdę szczerze. Dla mnie i dla męża to na początku był szok (niuńka pojawiła się troszkę za wcześnie), ale teraz to już nie wyobrażam sobie aby miała być inaczej - chcieliśmy poczekać aż dostanę umowę na czas nieokreślony i narazie zapowiada się, że od 1 kwietnia dostanę, nie wiem tylko co mam będzie jak się dowiedzą. Z maleństwem wszystko w porządku - to jest najważniejsze! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey rybka ja mam termin na 1 wrzesnia z usg bo wg okresu to na 24 najwazniejsze zeby wszystko bylo oki ja z pierwsza ciaza nie mialam problemow a teraz niestety czekam az sie krwiak wchlonie i wariuje dzis zapomnialam zamknac dobrze dzwi i Ala wyszla na klatke wredna ze mnie matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamuski wsrod nas :) Triss1 jaka z Ciebie zla matka?! kazda z nas ma gorsze dni i o czyms zapomni. Ja np mam dzis kolejny okropny dzien. Synek mnie denerwuje caly dzien. Nie mam sily na nic, a mieszkanie za granica bez rodziny nie pozwala mi go zaprowadzic gdziekolwiek. Jeszcze 2 tyg i bede w POlsce. Mam nadzieje,ze odpoczne, niech dziadki biora malego na snieg:) A Ala ile ma latek, bo moze sie nie doczytalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×