Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izabelka etc.

20+ latki pamietacie zabawy w podchody, zbieranie karteczek z notesow itp?

Polecane posty

Mama - ja tez uwielbiam makarony w kazdej postaci i ryz :) uwielbiam swiderki z sosem szpinakowo czosnkowym, niestety moj K. nie lubi szpinaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Też uwielbiam makarony z sosami,szpinak pycha z czosnkiem.Mój M również nie lubi szpinaku więc sama się zajadam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też lubię szpinak, na szczęście pod tym względem się z moim facetem nie różnimy (to znaczy ja lubię taki w liściach, a on lubi taką papkę szpinakową, no ale przeżyję). Niestety, nie bardzo moge używac cebuli w kuchni, bo wszędzie ją wyczuje... a ja tak lubię z cebulką wszystko. A a propos jedzenia: jakiej potrawy nie lubiliście w dzieciństwie? Ja buraczków-zostało mi do dziś i krupniku-dziś lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Persephone,no właśnie jak się dobrze doprawi(głównie czosnkiem jak piszą dziewczyny ;)) to smakuje nawet dzieciom ;) Izabelka też ryż lubię ;) Xazui-mój na szczęście wszystkożerny ;) jedyne czego nie lubi to ryż z rosołem(osobno jak najbardziej :P) więc jak jestem zła na niego to mu mówię że m,u ugotuje ryż z rosołem ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Persephone-ja też krupniku,teraz zdzierżę ale nie przepadam ;) i w dzieciństwie nie lubiłam żurku bo mama gotowała taki kwaśny z swojego zakwasu a teraz kocham żurek ;):P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) ale się rozgotowałyście:) Ja mam dzisiaj na obiad (albo raczej obiado-kolacje bo niedawno wróciłam do domu) kapuste z grochem.A z zup lubie prawie wszystkie:) krupnik jest najlepszy wiosną,jak są młode warzywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi krupnik (a raczej te drobiny kaszy) stawiały gdzieś w przełyku i już sam widok zupy przywodził na myśl wiadomo co, więc mój organizm reagował tym, co widział na talerzu :D I najgorsze było to zmuszanie: jeszcze jedna łyżka i jeszcze jedna, za mamusię, za tatusia, za dziadka, za babcię, za XX, za YY... często się kończyło sprzątaniem po mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Perse ja mam tak samo z krupnikiem do tej pory mi ta kasza w gardle stoi :-D Pesto same robicie czy kupujecie?,nigdy nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xazui, jak się cieszę, że nie jestem sama :) Napiszcie, co z pesto, bo chętnie też bym zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja szukam w internecie pesto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie...macie jakis fajny przepis na pesto? Co do tego czego nie lubilam w dziecinstwie to nie lubilam surowek, szczegolnie burakow i zurku a teraz wsprost uwielbiam wsyztskie surowki i zurek z domowego zakwasu..pycha!! Moze powymieniamy sie czasem fajnymi przepisami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Moja sąsiadka się zajada pesto,ja nie jadłam jeszcze. Nie wiem czy polubię.Muszę spróbować :) W dzieciństwie nie lubiłam ryb,teraz uwielbiam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Znalazłam przepis na pesto pomidorowe,uwielbiam pomidory :) - 250g pomidorkow koktailowych - 80-100g suszonych pomidorow - 1 lyzka kaparow - 6-7 listkow bazylii - ok. 100ml oliwy z oliwek - ok. 20g startego sera Grana Padano, lub mlodego Parmezanu - pol zabka czosnku - sol, pieprz i peperoncino do smaku Suszone pomidory zalac ciepla woda i zostawic na 20 minut. Po tym czasie lekko je odcisnac i wlozyc do blendera. Kapary przeplukac, osuszyc i dodac do blendera razem z oliwa z oliwek. Zmiksowac. Nastepnie dodac pomidorki koktailowe przekrojone na pol, czosnek i przyprawy, dobrze zmiksowac, az powstanie krem. Przelozyc gotowy sos do miseczki i dodac poszarpane listki bazylii i ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wydaje mi się że pomidorowe bardziej mi posmakuje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No super wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coralgol się kłania Wam, miś co zawsze śpiewać chciał, lecz choć bardzo kochał śpiew, wciąż fałszował pośród drzew :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coralgol to właśnie ja ,Miś co zwasze śpiewać chciał,lecz choć bardzo kochał śpiew wciąż fałszował pośród drzew......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecz raz ptaków król dał mu flecik tak czarowny,że dziś mały miś śpiewa prawie jak słowik,fiu fiu fiu fiu.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pesto to ja robiłam z świeżej bazylii,czosnku,oliwy i orzechów włoskich zamiast piniowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka etc.hej dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×