Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justyśka24

Jak zdrowo się odżywiać i żyć- kto ze mną?

Polecane posty

Ja pije od pol roku sok z marchwi,mi znowu mama wowila ze mam uwazac bo bede pomaranczowa,a tu totalnie nic! Zero jakichkolwiek oznak ze pije ten sok,dziwne? A co do koloru i bladosci,czekaj az nadejdzie wiosna,wyjdzie sloneczko,wiecej bedziemy przebywac na powietrzu,zaraz sie zarumienimy;) Ja uwielbiam siedziec na tarasie,nawet czasami do samego pojscia spac w pidzamach,dzieci juz spia a my sobie siedzimy:-p Ja chce wiosnyyyyyyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina nawet nie mow mi o wiosnie:(ja uwielbiam na podworku,nie mam tarasu(ale planujemy dobudowac do kuchni,zeby jesc latem sniadanka i wieczorami wlasnie siedziec)ale mamy fajne podworko,uwielbiamy grilla palic,ehhh:ozima jem wlasnie ta zupke,pyszna,taka jak lubie,chuda (moja mama rzadko zrobi cos chudego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,jestem mocno ciemna,i moze dlatego nie widac u mnie efektu,a latem jestem tylko chwile na sloncu i jestem jak murzyn:-( Ale tylko ja,zadne z moich dzieci nie odziedziczylo po mnie ciemnej karnacji:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ciocia ma tak samo i nawet mowila mi ostatnio,ze zadna z jej corek nie odziedziczyla,w srodku zimy wyglada jak mulatka,w lato mowi ze jest taka czarna ze az sie wstydzi,dalybyscie mi troche pigmentu:)nie mam najgorszej karnacji,opalenizna mi szybko brazowieje ale zima jestem blada,podoba mi sie jasna cera ale gdybym miala jeszcze idealna cere,mam pare przebarwien niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mezus wrocil,ja moge leciec do domku:-) Milego poznego popoludnia i wieczorku zycze:-) Ja ogarne domek,pojde zrobic male zakupy:-) I ustale jakies menii na jutro,tego nie lubie:-( No to do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny fajnie sobie gawędzicie a ja muszę niestety spadać....... nie mam czasu Wam nic odp, ale później obiecuję- także na WASZE Dzień Dobry dopiero bedziecie mogly przeczytać. Wkurza mnie ta różnica czasu. Zejść sie z nikim nie można. No to juz mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my po zakupach- byliśmy w moim ukochanym sklepie ze zdrową żywnością :) kupiliśmy warzywa, platki owsiane"old fashioned"- okazało się, że jest dużo różnych rodzajów płatków owsianych i każde inaczej wartościowe, a te sa chyba najlepsze. Poza tym kupilam jagody w czekoladzie :P tak na słodko jak nas najdzie :) mleko ryżowe organiczne, jaja itd..... na farmie tez owoce i warzywa organiczne :) Znacie jakis sposób, aby zemleć ziarenka lnu bez młynka? chyba sie to nie uda..... chciałabtym je używać jako posypki do czego tylko się da- są bardzo zdrowe. Właśnie popijam sobie jogurt truskawkowo- bananowy z płatkami owsianymi, ziarenkami lnu, granola- bardzo dobry i odżywczy :) Smażę też na ociupince oliwki z oliwek w sprayu placki owsiane- te pancakes :) Ale, że nie mam więcej bananów to uzyłam jabłka i sos jabłkowy, do tego cynamon, białka, mleko ryżowe- zobaczymy co wyjdzie. Będzie sniadanie gotowe na 2 dni. Kalina sądzę, że to strukturalne odżywianie to takie zdrowe jedzonko..... ja używam raczej tego co sie tam ma używać dosyc sporo :) Czytałam o niej sobie gdzies tam ostatnio, nie sądzę, aby była dla starszych, jeść niskokalorycznie a bardzo odżywczo powinien raczej każdy, ja np mam problemy z przemiana materii dosyć spore i takie odżywianie jest mi wskazane :) A Ty mówiłaś, że za bardzo schudłaś już, jak Twoja waga? chcesz sie jeszcze wyszczuplić? Ja jem dosyc dużo owoców, warzyw, jogurtów, chleby zawsze z ziarnami, makarony razowe, kasze, dzis jadłam czerwony ryż, ale z tą przemianą to ja juz nie wiem- jakos średnio widzę poprawę..... Co do obiadu- robiliśmy dziś czerwony ryz właśnie- pierwszy raz próbowałam- powiem, że było czuć ta łupkę trochę, ale smakował mi bardziej niz taki ryż brązowy pełnoziarnisty. Jaki wy kupujecie tylko ten taki zwykły brązowy czy inny taki w łupkach też? Mi najbardziej smakuje ten krotki brązowy. AAA no wracam do obiadu- do tego zrobiłam kulki mięsne (IKEA- po raz ostatni- na szczęście- skończyły się i nie planuje juz kupować, choc są dobre, teraz mam zamiar robic sama i najwyzej mrozić, żeby na szybki obiad było), do tego fasolka szparagowa i pomidor z bazylią :) Jakos sobie poradziłam jak na to, że ze świezych warzyw miałam jedynie 1 pomidora i natke pietruszki :P Wrzuce zdjęcia na garnek :) Szkoda, że tak późni zaczynacie pisać, a tak wcześnie uciekacie hehe nigdy sie spotkac nie możemy .... ok ide kończyć placuchy :) bo w kuchni stoję, ale trzeba dopilnować :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm,znowu ja zaczyna dzionek na kafee :-) Justyska,ja do tej pory mialam rozne rodzaje ryzu brazowego,raz mialam taki kolorowy i on byl w lupinach,ale tez mi nie podszedl... Co do lnu,ja miksuje,albo jem takie cale ziarenka,w jogurcie,w niedziele dodalam nawet do salatki obiadowej,do owsianki,ale dopiero jak mam jesc,nie gotuje lnu,bo nie lubie tej zelowej konsystencji... Hm,co do dietki,ja wrocilam juz do swojej wagi,fakt dietka jest niskokaloryczna,ale ja nie chce przejsc na nia,ja dodalam do swojego meni 2 koktajle dziennie,z tej dietki poniewaz potrzebuje wiecej witamin,mineralow i przeciwutleniaczy,ja niestety jem malo owocow,warzyw,chodzi o to ze sa dni ze w ogole nie jem zadnego warzywa,(wiem ze powinnam) a jak juz cos zjem to nie tyle i powinnam...owocow staram sie ale tez czasami "zapomne",w tygodniu jem w pracy codziennie przynajmniej z 4 jablaka,ale jak przychodzi wekend,to juz inna bajka... Dzisiaj kupilam sobie znowu jablka,i zobaczylam piekne gruszki i tez sie polasilam:-p,na drugie sniadanie mam rogalika,bo rano wypilam koktajl,ale zrobilam sobie warzywny.... A co do obiadu,to moj m,wczoraj spytal czy nie zrobilabym fasolki po bretonsku,wiec namoczyla na noc,i rano zrobilam,tylko musze jeszcze cos wymyslwc dla mnie i dzieci bo one nie przepadaja za fasolka:-( Chyba zrobie jakies warzywa na patelnie z ryzem np,kupilam ostatnio super patelnie teflonowa,dalam kupe kasy ale jest rewelacyjna:-D Mam zapas roznych warzyw,kupilam wczoraj,to cos wymysle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tak jak mogalm sie spodziewac,gruszka byla tylko ladna z wygladu:-O Jest gorzka,twarda jak skala,i bez smaku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide zrobic sobie herbatki... Zapomnialam wam napisac ze kiedys kupilam sobie w moim sklepie z herbatkami,herbate lisciasta zielona i jasminowa,bo m chcial,ja w domu mam taki malutki czajniczek gdzie parze sobie te herbatki,i mysle sobie zrobie l zielonej i dodam tej jasminowej:-) Dziewczny pycha!!!! Nie potrafie opisac smaku,ale polecam i to z serca...szczegolnie tak jak ty healthy,pisalas ze nie lubisz zielonej,to dla ciebie taka mieszanka jest super,herbata nabiera zupelnie innego smaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) wczoraj przed wyjsciem upieklam sobie piers na odrobince oliwy i do tego marchewka z groszkiem,poszlysmy z przyjaciolka do naszej ulubionej knajpki,wypilam 3 tequile,ona zamowila lody wiec zamowilam nalesnika z bananami w polewie czekoladowej,zjadlam polowe bo mialam wyrzuty sumienia,potem poszlysmy do kolejnej i wypilysmy po piwie i 2 wsieklych,kurde wracajac bylysmy glodne i wstapilysmy do MacDonalada,poszlysmy po calosci.Mam wyrzuty z powodu tego maca bo nie jadlam juz naprawde wieki ale z drugiej strony to bylo nasze pierwsze wyjscie od jej porodu!nie zaluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie masz co sobie zalowac,od tego takie wypady sa:-) OD GRZESZENIA!!!!!!! A co do MacDonalda...... Ja czytalam kiedys taka ksiazke o tym jak jest przygotowywane mieso do kotletow,wlasnie do Maca,i ogladalam program,na szczescie i nieszczescie traf chcial ze dzieci tez to podpatrzyly,i od lat jestesmy wyleczeni z MacDonalda:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina-nie trzeba mnie uswiadamiac,ze to sa straszne smieci... Umowilam sie na jutro z inna kolezanka,tez sie wieki nie widzialysmy,tym razem w herbaciarni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze ci,mnie by sie przydal taki wypad,bez meza,dzieci,obowiazkow ;-) Ale ja za to w Macu,bardzo lubie kawe i ciastko z jablkiem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ! I dziewczyny wczoraj przed kapiela,postanowilam pocwiczyc pare minut jogi:-) I normalnie okazalo sie ze ja mimo aerobiku,jestem totalnie nierozciagnieta 😭 Musialam niemal kazde cwiczenie szybko konczyc bo drętwialam 😭 Nie wiem czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy jak instruktorka prowadzi aerobic,ja u jednej bylam rozciagnieta bo przywiazywala do tego wage i po kazdych zajecia poswiecala kilka minut na rozciaganie,jak poszlam do innej to sie zdziwilam bo zakonczyla bez rozciagania.Kalina-joga wbrew pozrom jest trudna,musisz ostroznie zeby nie zrobic sobie krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cwiczenia mam na plycie,i tam pani pokazuje jakie cwiczenia i na co,pokazuje je z mostu,i tak samo konczy.... Chyba mam do bani ta plyte:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to ze nie ma tam jako takiej "rozgrzewki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowisz o rozgrzewce z jogi czy na aerobicu? bo po aerobicu powinny byc cwiczenia rozciagajace,rozluzniajace,ja jak chodzilam to babka rozciagala kazda poartie ciala,bosko sie potem czulam,miesnie sa rozgrzane po cwiczeniach i nalezy je rozciagac,sa wtedy elastyczne i unikamy zakwasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie nie .... Bylam na aerobiku normalnie,chodze juz ze 4 lata,i myslalm ze jestem dobrze rozciagnieta,i ogolem zadne inne cwiczenia nie powinny mi sprawiac trudnosci..... A tu jak wczoraj poznym wieczorem chcialam pocwiczyc joge z plyty to mnie rozwalilo,bo niektorych nie moglam wcale zrobic,a wieksza czesc konczylam przed czasem bo dretwialam.... i tego nie rozumiem,a na aerobiku to normalna rzecz ze jest rozgrzewka......rozciagamny sie i w ogole,fajnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze justyska,tak sobie patrze i widze ze ty jestes wyższa od mnie,a wazysz niemal 10 kg mniej?????? Ty musisz byc strasznie filigranowa,malutka,drobniutka kobietka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlam wlasnie fileta z dorsza,spojrzalam w lustro i czuje sie grubo:(zle sie czuje z moja waga a nie moge sie zmobilizowac do diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Healthy:-) ale mialas dobry obiad,ja uwelbiam rybki:-) Z tego co piszesz nie jesz wcale duzo,jesz malutko,w miare zdrowo i beztluszczowo..... Ale wiesz ,jak chcesz schudnac,to ja proponuje ci nie jesc kolacji,jak ja lata temu chcialam schudnac to wlasnie tak robilam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciagu dnia jadlam normalnie,a wieczorkiem nic,jak na poczatku mocno mnie ssalo,to schrupalam wafla ryzowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypilam przed chwilka maslanke truskawkowa:-p Nie wiem ale chyba sie od niej uzaleznilam:-p Jest pyszna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na obiad zrobilam sobie i dzieciom,warzywa na patelni,wszystko zrobilam tak na pol twardo(al dente) i do tego dzieci chcialy ryz...pysznie zdrowo,beztluszczowo:-) Mezus zjadl fasolke i chyba dzisiaj bedzie spal na dole w salonie,bo zjadl pol garnka:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka za nami a raczej za moim M tez chodzi fasolka po bretońsku, narazie nie robię :) Kaliona Ty jesteś jeszcze niższa ode mnie???? nie żartuj! ja nie wiem jak z tym moim wyglądem ale brzuch dalej jak pilka, uda dalej grube- mi chyba miesnie nic nie waza, bo ich nie mam :P waga leci a brzuch zostaje :P cos mi sie wydaje że bez ćwiczeń aerobowych albo siłki to ja nic nie zrobie samym zdrowym odżywianiem :P Ja wlasnie zjadłam pancekesa owsianego z sose jabłkowym i mam zamiar teraz robić już swój, bo ten kupny się skończył :) A o filmie i McD... słyszalam ale nie oglądałam, chyba się skuszę :P No to uciekam :) pozdrawiam WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×