Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justyśka24

Jak zdrowo się odżywiać i żyć- kto ze mną?

Polecane posty

zrobilam zupe-krem brokulowa i zjadlam z grzanka,wyszla pyszna,na zdjeciach nie wyglada tak apetycznie.Polecam wam tez koktajl,ktory robilam ostatnio z platkami owsianymi zalanymi wrzatkiem,naprawde swietne i sycace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam zupe-krem brokulowa i zjadlam z grzanka,wyszla pyszna,na zdjeciach nie wyglada tak apetycznie.Polecam wam tez koktajl,ktory robilam ostatnio z platkami owsianymi zalanymi wrzatkiem,naprawde swietne i sycace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyka24
cześć healthy, czas mnie dosyć goni.... tak wpadłam sie przywitać tylko :) Właśnie konczr sniadanie: chleb wioloziarnisty z rzodkiewką pomidorem i szczypiorem- tyle. Ok miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
DLACZEGO NIE POWINNIŚMY PIĆ MLEKA? Ukazały się tysiące artykułów o mleku, których autorzy wiążą z jego spożyciem zagrożenie następującymi schorzeniami: alergia anemia z niedoboru żelaza astma białaczka biegunka chłoniaki choroby serca cukrzyca egzema kolka jelitowa krwawienie z jelit miażdżyca moczenie nocne nerczyca osteoporoza podrażnienie jelit rak okrężnicy, płuc, prostaty, piersi, jajników i odbytnicy stwardnienie rozsiane zaćma zakażenie salmonellozą, wirusem białaczki bydlęcej, wirusem AIDS- podobnym stany zapalne uszu zapalenie stawów zapalenie zatok - więcej informacji na str.: http://www.forumveg.pl/topics10/dlaczego-nie-powinnismy-pic-mleka-vt20.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz to przerabialysmy💤 ja po kolacji,fasolka szparagowa i kurczak,jeszcze cos potem naturalnie zjem Kalina-podaj mi przepis na chleb,ktory pieczesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Healthy wydaje mi sie, że Kalina robiła chleby wg przepisu który podawalam, ale nie jestem pewna. Ja na obiad kasza gryczana a do tego taki niby gulasz: mięso wieprzowe z selerem tartym, pietruszką, ogorkiem kiszonym, do tego odrobinka przecieru, sporo natki pietruszki i przyprawy :) W pracy zjadłam kanapke taka jak rano z warzywami i jabłko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila81
Witam Was Dziewczyny serdecznie ! Odkrylam Wasz topic i bardzo mi sie podoba, ja rowniez wdrazam taka filozofie zyciaow, tzn. aby zyc zdrowo i cieszyc sie zyciam:) Mam pytanie do Justki24 - z opisow widze, ze mieszkasz chyba w USA, stawiam na CA, ja rowniez mieszkam w CA. Mam pytanie do Ciebie : gdzie kupujesz te wszystkie warzywka ? Ja mieszkam w LA i tutaj sie zaopatruje w Whoole Foods i czasem Farmers market. Czy moglabys mi napisac skad jestes i gdzie robisz zakupy ? Ja np. nie jem tutejszego chleba wogole, czasem kupuje w europejskim sklepie zywnosc, ogolnie bardzo sie pilnuje jedzeniowo i cwicze. No, nic, nie bede sie rozpisywac. Pozdrawiam Was serdecznie ! Jesli nie macie nic przeciwko, bede czasem zagladac ! Milego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila81
Aha, dodam jeszcze, ze koperek dostac to wielka sprawa, poza tym rzadko udaje mi sie kupic naturalny kefir, zsiadle mleko czy maslanka to nigdy nie widzialam. Poza tym pietruszka korzeniowa, czy seler sa niedostepne:) a i tak wszystko spamuje ble. Dodam, ze kupuje organiczne warzywka, ale jednak to nie to co polskie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila81
smakuje ble ! przepraszam za bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-D Fakt,mleko juz przerabialismy,ale ja caly czas wypijam prawi litr dziennie,czasami mam sojowe,po prostu lubie:-) ,a co do szkodliwosci,wczoraj w aptece pani dala mi gazetke "zdrowie",i tam na jednej stronie,artykul o tym, ile kto powineien wypijac mleka dziennie!!:-D:-D:-D:-D Justyska,ja tez mam dzisiaj gulasz,miesko wieprzowe,do tego na koniec duszena dodaje papryke,pieczarki,marchewke,por,do tego mamy kasze gryczana,i salate zielona..... Teraz pije herbatke zielona,przekasilam wafla ryzowego,i sie nudzeeeeeee:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry,na sniadanie zrobilam sobie koktajl,platki owsiane zalane wrzatkiem,banan,jogurt,troche mleka,otreby,szczypta cynamonu.Na obiad mam jeszcze troche zupy brokulowej ale musze cos zrobic tresciwego dla"meza",sama tez sie ta zupa nie najem:) Witam nowa kolezanke:)Justyska wkoncu ktos sie z Toba czasowo zgra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze cie nie ma justyska,ale jestem ciekawa czym zagescilas twoj gulasz,ja wlasnie jestem na etapie szukania innych zageszczaczy,ja do tej pory uzywalam maki pszennej:-( Podobno soczewica mozna fajnie zageszczac potrawy,ciekawe czy ktoras prubowala? A ja dzisiaj pierwszy raz w tym roku,wyciagnelam moje ulubione botki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyska juz podaje Ci przepis na krem brokulowy:) w wodzie ugotowalam brokuly(czastki)i ziemniaka,pokroilam go na kostki bo i tak jest do zmiksowania wiec szybciej sie ugotuje,wrzucilam kostke rosolowa,brokuly sie ugotowaly to zmiksowalam je w blenderze z dwoma lyzkami smietany,dolalam troche tego wywaru co sie w nim gotowaly bo nie chcialy sie dobrze rozdrobnic,potem wrzycilam ziemniaka z reszta tego wywaru i pol serka topionego,zmiksowalam wszystko,przyprawilam pieprzem,aha i wgniotlam tez zabek czosnku,jak to nie lubi to jest zbedny Nastepnym razem zrobie taki wywar,ze wrzyce marchew,por,seler,nie bede musiala wrzucac kostki rosolowej,nie pomyslalam niestety.Podaje sie z grzankami lub groszkiem ptysiowym,ja zrobilam sobie tosta wlasnie z maslem czosnkowym pycha,zjadlam teraz bo mialam z wczoraj ostatnia porcje.Na obiad ugotuje mojemu ziemniaki,kurczaka i jest jeszcze kapusta od mamy z niedzieli caly gar!ja narazie jestem po zupie wiec nie mam pojecia,biore sie za sprzatanie niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Healthy:-) a ja mnie wczoraj w sklepie do reki wpadl wlasnie groszek ptysiowy,i stoje i mysle do czego to moge dac:-p Mam rozumiec ze to cos w rodzaju grzanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ty tak caly czas sprzatasz Kurcze bo bede miala kompleksy{zły]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotowalam makaron brazowy i dodalam marchewke z groszkiem,pieczarki,cebule i zjadlam z kurczakiem:)teraz robie "mezowi"porzadniejszy obiad(tzn bardziej obfity i kaloryczny);) aha i wieczorem ide na aerobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Witam Lila :) Healthy dzieki za przepis, mam jeszcze wywar z warzyw z zupy (zapasteryzowany- robiony samej przy okazji jakiejs zupy) to moglabym jego uzyc hmmmmm Kalina gulasz zrobilam tak, że pietruszkę i selera starłam, nie dawałam duzo wody, tak aby mięso nie przywarło, zapomnialam jeszcze napisać, że była tam cebulka czerwona- pół dużej, tez drobno posiekana. Nie używalam więc żadnej mąki czy śmietany- same tarte warzywa. Lila ja mieszkam w Orange County :) Pietruszkę kupowałam prawdziwą w Whole Foods w Tustin, selera można kupić w wielu sklepach (korzeń) np. w Albertsonach itp, Mothers Market & Kitchen (sklep ze zdrową żywnością)- tutaj kupuje wiekszość produktow już teraz. Z tego jednak co sprawdziłam on jest chyba tylko na OC :/ Wydaje mi się, że nie ma go w LA. Czasami zaglądam do Henrys i Sprouts Farmers Market. Możesz ć w poszukać też czy obok Ciebie nie ma jakichś farm, ja znalazłam w necie. Ale nawet jakby to tam jest malo warzyw organicznych, reszta droga i nieorganiczna. Jak cos mi się przypomni to napisze. AAAAAAA koper też w Whole Foods kupuje i jeśli masz obok siebie taki sklep Jons Marketplace powinien gdzieś być)to tam zwykle mają. Więcej nie mam pojecia gdzie można kupic też zawsze mam z tym problem. A kefir naturalny to kupuje ten z lifeway czy jakos tak, teraz kupilam jakis inny w Mothers organczny ale jeszcze nie zdazylam sprobować. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miś polarny w tropikach
witam was ja jestem w wieku między 20 a 30 lat;) temat zaczyna się ciekawie ;) ja np nie rozumiem czemu ludzie uważają ,że nadmiar jajek i czerwonego mięsa szkodzi?ja się nie kieruje pramidą żywienia bo wiem co za tym stało aby ją takową utworzyć :( biała mąka i nadmiar węglowodanów nie jest napewno zdrowy i napewno to zmusza trzustkę do wytężonej pracy przy produkcjii insuliny także na początek jestem za tym aby wykluczyć białe pieczywo i przetwory z białej mąki ;) głownie skrobii a skrobia to węglowodany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miś polarny w tropikach
sylwia1992 a moge zastapic rowerek stacjonarny na rowerek robiony w powietrzu?? rowerek w powietrzu jest dobry na żylaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Kalina w krowim mleku zabójcza jest kazeina. Cytat: Kazeina Jej zawartość w krowim mleku jest trzykrotnie większa niż w ludzkim. Jest to gęsta, lepka substancja, która sprzyja formowaniu się potężnego kośćca cielęcia. W żołądku niemowlęcia tworzą się z niej grube, twarde, ubite grudki, które są trudne do strawienia. Jej ubocznymi produktami trawienia jest gęsty śluz, który gromadzi się w jelitach, które są zablokowane i mają utrudnioną absorpcję substancji odżywczych. Mleko krowie jest jednym z najbardziej śluzotwórczych pokarmów. Jego duże stężenie powoduje zaczopowanie i podrażnienie układu oddechowego, gromadzi się w całym ciele i stanowi potężne obciążenie dla układu wydalniczego. Dr Norman Walker, liczący sobie 109 lat i prowadzący badania od 50 lat uważa, że kazeina jest głównym czynnikiem chorobotwórczym tarczycy. Proszę jeżeli pijesz mleko przeczytaj całość: http://www.faceci.com.pl/mleko.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miś polarny w tropikach
ja nie mogę nabiału czasem odrobinke masła na chlebuś albo np do fasolki szparagowej czy brokuła :( jestem uczulona jeszcze na laktozę po prostu wszelki nabiał z mojej diety won jestem także za tym aby wszelkie chipsy fastfoody (no może jeszcze kebaba zjem)napoje gazowane(oprócz wody mineralnej np muszynianki) wykluczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,wlasnie wrocilam z aerobicu,cos lekkiego jeszcze wsune. mis polarny...-chyba przeczytalas tylko pierwsza strone bo nie pamietam kogos takiego jak sylwia1992.a swoja droga nie mozesz napisac ile masz lat?masz racje,zacznij malymi kroczkami,wyeliminowanie bialej maki to swietny pomysl,ja uwielbiam kasze,brazowy ryz a dzis mialam makaron,ktory srednio lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miś polarny w tropikach
a ja uwielbiam czerwone mięso(nie mam pojęcia czemu niektórzy uznają je za szkodliwe samo zdrowe białko i mnóstwo żelaza)jajka wszystkie owoce i ryby ;) mam lat między 20 a 30 ;) 6-7 lat byłam wegetarianką przez 2 weganką i wiem po sobie ta dieta nie jest na nasz klimat niby człowiek dba o wszystkie składniki i gotuje nawet z tabelą żeby wg norm niczego nie zabrakło ;) ale u nas jest za zimno odrobina białka i tłuszczu zwierzęcego jest jednak tutaj potrzebna ;) już coś pisałam o piramidzie zdrowia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miś polarny w tropikach
miało być piramida żywienia ;) ale tak czy siak sporo osób między innymi ja ..nie ma silnej woli i uwielbia pizze kebaba piwo czekoladę i grilla najlepiej opalanego węglem drzewnym a na nim np boczek albo karkówka(tylko ta sadza na nich napewno najzdrowsza nie jest)albo kiełbache z ogniska mniam do tego musztarda i świeży jasny chlebuś :( dla wielu osób niezdrowe jedzenie jest prawie tak samo jak uzależnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia była na początku topicu i pare dni temu tez cos raz sie odezwała, ale pewnie ma inny topic wiec nie pisze o zdrowiu :) Ja wlaśnie piekę łososia, który najpierw wymoczył sie w cytrynie, później dałam odrobinke masełka, białego pieprzu i ciutke bazylii, zawinęłam w folię i czekam. Do tego sałata- dużo sałaty zielonej mieszanej z pomidorami i szczypiorem oraz sosem ceasar. Ja za to muszę sie nauczyć robic jakies swoje zdrowe sosy, bo muszę w końcu przestać kupować gotowce. To chyba będzie trudne..... niby ta oliwa z oliwek z sosem vinegret, czosnkiem i prztyprawami i chyba sok z cytryny czy cos ale przeciez nie do wszystkiego... A Healthy przypomnialo mi się nie wiem jak z tym greckim jogurtem w Polsce, ale ja juz nie kupuje smietany, a używam ten jogurt w zamian, sprawdziło się :) Gdybys chciała spróbować ..... :) Musze wyprobowć ten zupo/krem brokułowy ale nie mam ziemniaków :P ok dziewczyny do później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miś polarny w tropikach
mam pytanie do was czy po za portami i kutrami rybackimi można dostać łososia bałtyckiego? jest mniejszy i trochę bledszy(mniej intensywny różowy) od atlantyckiego(który swoją drogą odwiedza także kanadę) a norweski jest farbowany i karmiony krylem dla koloru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszlam na chwile bo mam caly dzien zawalony:(zjadlam na sniadanie jajecznice z pieczarkami i szczypiorkiem Justyska-ja dalam jednego ziemniaka tylko,poprostu bedzie rzadsza jak zrobisz bez,ja myslalam zeby dodac zmiksowana marchew,ciekawe jaki bedzie miala kolor.odezwe sie po poludniu🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem padnieta,wyszorowalam cala kuchnie ale robilam obiad i tak sie wszystko zabrudzilo,jak na zlosc popsul mi sie odkurzacz😠jak nie urok to... senna jestem dzis strasznie,chce mi sie cos slodkiego!zjem chyba banana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj sobie dogodziłam migdałami w czekoladzie- nie potrafiłam sie oprzeć...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Healthy zrobiłam zupe krem brokułową, ale jednak calkiem inna. Ugotowalam brokuły z marchewką na wywarze z warzyw, który kiedys mi został jak zupe robilam i sobie go zapasteryzowałam. Później zmiksowałam to wszystko, dodałam troszke pieprzu i tymianku, troche tartego zoltego sera i duzo natki pietruszki. Nie dawalam ani jogurtu ani smietanki- nic bo samo zrobilo sie geste. A ziemniaka wiem ze nie trzeba bylo duzo, ale ja nie mialam wogole, jakos teraz rzadko kupujemy i jak juz to tak zeby miec na dzien czy 2 :) Kanapki dzis mialam z kielkami brokula i innymi warzywkami- kiełki sa smaczne, tak samo jak alfaalfa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×