Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Dziewczynom jeszcze nierozpakowanym mogę polecić takie rzeczy do szpitala: - tantum rosa - jest droga, bo 10saszetek kosztuje ok 35zł, ale powiem Wam, że jest po prostu REWELACYJNA. Ładnie przyspiesza gojenie rany po nacinaniu, łagodzi ból, pieknie oczyszcza i dezynfekuje. Temu kto to wymyslił powinni nobla dać. - do higieny intymnej zamiast zwykłego ręcznika to wziąść rolkę ręczników papierowych, dużo lepiej wchłaniają wilgoć i sie niepobrudzą (a brudzi, plami się bardzo, bo po porodzie cieknie jak z kranu :/ ) - laktator - mnie uratował piersi, bo w trzeciej dobie miałam nawał pokarmu i myślałam, że mi zbiorniki rozerwie. A tak, miałam laktator ze sobą i ściągałam trochę pokarmu żeby sobie ulżyć :) Hmmmm, czy coś jeszcze... Nie wiem jak jest u Was w szpitalach z jedzeniem, u nas były trzy posiłki, ale małe porcje więc gdyby nie ciągłe dostawy jedzonka to z głodu bym chyba umarła ;) No i duuuużo wody mineralnej, bardzo chce się pić. Niewiem czy u Was dają te podkłady na łóżko, jeśli nie to też warto się w nie zaopatrzyć, żeby można sobie było leżąc pod kołderką ściągnąć majtki i wietrzyć pitkę :) Jak to powtarzała położna, ma być czysto sucho i przewiewnie ;) Oooo, jeszcze przydaje się maść w stylu Bepanthenu, do brodawek, na początku bardzo bolą jak maluch ciągnie i się tak jakby wysuszają. Ta maść pomaga też w czasie gojenia zranionych i popękanych brodawek (wiem to z doświadczenia). No to chyba na tyle :) To sa tylko moje skromne sugestie, zrobicie jak będziecie chciały :) Uciekam spać, bo Asia już zasnęła i chcę wykorzystać ten czas na odpoczynek :) PS: szkoda, że nie da się wyspać na zapas, bo jeszcze to bym Wam zasugerowała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w ogole to dla synka juz mamy wszystko:P procz oliwki, lapek niedrapek i duzego reczkina do kapieli, takiego zwylkego bo ten z kapturkiem mam;) musze sie rozejrzec za pizama dla siebie, bo jak nie zdarze to J mi kupi, a wolalabym sama:) no i szlafrok chcialam zapinany a nie zawiazywany, mam swoj kochany ale jest na zime i upocialabym sie jak swinia pol pokoju mam zajete rzeczami Gabrysia; lozeczko zlozone z posciela, wozek i lezaczek;) a pod lozeczkiem wanienka i mata:P Marta kupowalas mate??? a lezaczek??? podobno niekazde dziecko lubi takie rzeczy ale ja chcialabym zeby Gabrys mial duzo zajecia i na macie i na lezaczku-bujaczku a nie tylko na raczkach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa, i jeszcze jedno ;) Do dupci maleństwa zamiast sudocremu lepiej stosować np. alantan w maści. Sudocrem świetnie się spisuję przy odparzeniach, rankach, nie jest najlepszy do codziennej pielęgnacji. Alantan fajnie natłuszcza dupcie i zapobiega odparzeniom (choć czasem takie też mogą się zdarzyć stosując go, Asi raz zrobiła się mała ranka, coś jakby odleżyna, zaraz obok odbytu, pomimo że kremują ją zawsze alantanem, ale wtedy przez dwa dni smarowałam ją sudocremem i wszystko się pięknie zagoiło, nic więcej jej się niezrobiło, ma pupcie jak na niemowlaka przystało, gładziutką) :) Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dagus;P o tym kremie slyszalam ja najprawdopodobniej bede miala cesarke choc mam nadzieje ze sama urodze;) u nas te podklady daja, a z jedzeniem tez kijowo bo lezalam na patologii a na porodowce to samo maja i tez j mnie dokarmial z reszta to normalka bo tam sa lodowki dla pacjetek i zawsze wypchane po pachy:P wiec wiem jakie tam sa dania, najlepiej miec sol wtedy da sie zjesc:) bo czy dieta bezsolna czy normalna to soli w posilkach w ogole nie czuc, a najgorzej w daniach mlecznych. musze zapytac sie jak jest przy porodzie rodzinnym jak jest cesarka wiadomo ze nie wpuszczaja podczas ciecia ale mam nadzieje ze j zaraz potem zobaczy malego, choc obilo mi sie o uszy ze po cesarce dwa dni rodzina nie ma wstepu ale dowiem sie jutro:P a i fajne rzeczy sie dostaje i ksiazeczki i jakies prezenty potem mozna dostawac paczki jak sie wypelni formularz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milej nocki:) dobrze wiedziec jakby cosik:) u nas w rodzinie zawsze sudocrem sie sprawowal super ale jakby cosik to zapamietam😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dagus za podpowiedz. Oczywiscie ze wziełam ze soba bepanten, i sudokrem i tantum rosa, tylko nie sposob tak z głowy napisac co spakowałam. Pewnie ejszcze o niektorych rzeczach zapomniałam napisac. Jedynie nie wziełam laktatora, bo jescze nie kupiłam :-( A zamierzam kupic z aventu elektroniczny, co prawda kosztuje az 300zł, ale chyba trezba bedzie. A ty Dagus jaki miałas laktator. Agnes - nie mam lezaczka, ani maty. Maty na pewno nie bede kupowała, bo juz od kilku osob słyszałam ze dzieci tego wyjatkowo nie lubia. A lezaczek to nie wiem czy jest taki potrezbny. Mysle ze dobrze sprawdzi sie zwykły fotelik samochodowy, bo tez sie buja jak sie go połozy na podłodze. Moja siostra tak robi :-) Szczerze powiedziawszy to wole te pieniadze przeznaczyc na szczepienia dodatkowe dla dziecka, ktore jak wiadomo kosztuja majatek. No a ze sie spłukałam ostatnio prze remont mieszkania ( ktory jest studnia bez dna ) to bede musiała ograniczyc wydatki do niezbednych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zgadzam sie z Daguś że ręczniki papierowe niwezastąpione po porodzie, po każdej wizycie w kibelku trzeba sie podmyć a do wycierania zwykłego recznika szkoda brudzić ;) również alantan sie u mnie sp[rawdził do codziennej pielegnacji pupci Misia, fajnie nawilża a nie wysusza jak sudocrem :) no i duuużo wody mineralnej a nawet warto miec jedna mała z dozownikiem bo podczas porodu sie chce pic a z takiej łatwiej zrobić łyczka ;) u mnie jeszcze sie przydała na porodówce pomadka ochronna do ust bo usta bardzo sie wysuszają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ręczny laktator, niepamiętam jakiej firmy, nie jest zły choć oczywiście jak to bywa przy ręcznym trzeba się napracować żeby coś odciągnąć. Plusem jest to, że odciągasz z taką siła jaką chcesz, robisz przerwy kiedy chcesz i nie musisz nic przekręcać, włączać, wyłączać itp No i jest tańszy :) My malutkiej dodatkowo nieszczepimy. Jako, że obracamy się w kręgu medycznym (moja mama jest pielęgniarką i mamy bardzo często kontakt z jakimś znajomym lekarzem), odradzili nam szczepienie na te inne kokowe i rotawirusowe sprawy, gdyż nie ma to sensu, niewiele daje a dużo kosztuje. Dzieci mogą zachorować za pośrednictwem tych paści czy będą szczepione czy nie. Te dodatkowe szczepienia służą głównie temu aby wyciągnąć kasę z naszych portfeli, a nie żeby pomóc maluchom. Co do leżaczków i mat...Póki co niemamy ani jednego ani drugiego, ale leżaczek przywiezie Asi chrzestna Niemiec, a matę napewno kupimy, bo to świetna sprawa. Dzieciaczki znajomych były takową zachwycone i pięknie się bawiły. W foteliku małej nietrzymamy w domu, jedynie jak gdzieś jedziemy :) Dobra babeczki, zabieram się za śniadanie i zmykam do rodziców. Trzeba dać mężowi spokojnie pospać po nocnej zmianie ;) Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc widze,że pakowaania czas nastał, fajnie fajnie ja właśnie wróicłam od gina, 3 pecherzyki mamy piekne i od jutra, miłosne igraszki :D lekarz mówi mi,że jeszcze troche i zaczne mu sie śnic po nocach hihhihihihihi w śorde do monitoringu czy pekły, ostani cykl na prochach , ma nadzieje że owocny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziula piękne te pęcherzyki wyhodowałaś :) teraz działajcie ostro żeby sie nie zmarnowały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta Miałam dziś taki piękny sen a właściwie dwa. Jeden że byłam w ciąży w 4 mcu i dotknelam brzucha i poczułam ruchy, to było tak realne że aż niemożliwe, chyba sie dotykalam po brzuchu i czułam coś w środku. A później mi sie snila dziewczynka ze była taka jak sobie wymarzylam, ciemne włoski i podobna do tatusia. Ehhh jakie to cudowne uczucie. Siedzę i jem na obiad McDonalda a cellulit coraz większy :-p Oby mój sen był proroczy :) Miłego dnia [ kwiat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja dopiero wstałam :D zabawa się trochę przeciągneła a jak wrciłam to w ogóle mi siespać nie chciało :o za to jak juz zasnęłam to spałam jak zabita !! :D generalnie wbrew moim obawom było całkiem fajnie, a dziś możemy sobie wziąć tzn dzien biurowy ;) widzę dziewczyny, że kupa rzeczy trzeba brać do szpitala. Normalnie jestem w szoku nie wiedziałam, ze tyle az tego ! jak tak wymieniacie te rzeczy, masci, laktatory to mnie przerażenie wzięło :o Hope oby twój sen był proroczy :) masz podwójne wsparcie bo jeszcz ze stron mojego snu ;) Andzia ale żeś naprodukowała tych jajeczek :D nic tylko działac :) Agnes a zapytam takz ciekawości: co konkretnie miałby sprzedawać twój J ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope fajne sny :) oby prorocze :) Banmon dobrze że mogłaś sie wyspać po imprezie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie w domu:P trzy razy mi krew pobierali az mnie rekas boli😡 jakos wypilam glukoze ale to czekanie to masakra i ja i Gabrys ledwo nie wybuchlismy:( maly skopal urzadzenie od tetna i mnie tez sie dostalo, ach moje zebra:( suma sumarow cukier podwyzszony ale moja ginkA NIE DALA RADY PRZYJECHAC DO SZPITALA I JUTRO MUSZE ZADZWONIC, jesli cukrzyca to zostane w szpitalu... znowu:( a Bnmon w koncu nie wiem bo szef powiedzial ze nieaktuaalne a na te rozmowe umowil go kolega ale dzis dostal robote od poniedzialku zaczyna:P na 5 lipca mam zapisane usg a we srode okulistke:) za dwa tyg zaczynam chodzic na ktg:) padam na twarz.... odpoczne i potem cosik napisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tez po wizycie,podobno wszystko ok. Ale nie miałam usg tylko dopiero za 3 tyg. bo niby za wczesnie..ehh a przecież tamten lekarz zrobil mi w 6 tyg. Dziewczyny czy któraś tez tak miała???? Szereg badań musze zrobić do 9.07...ale to normalne na poczatku... Pogadałam sobie z ginka no i pozostaje mi tylko czekać.. Agnes w którym szpitalu bedziesz rodziła? Banmon to fajnie,że przezyłaś jakoś ten wieczór:) Reszte pozdrawiam i zycze miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes to super, że tak szybko dostal pracę :) jakaś fajna chociaz? wyleżakuj się teraz bo ciężki poczatek dnia miałaś :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile to chyba jakaś średnia ta ginka tzn mi ona by nie podpasowała tak szczerze mówiąc bo osobiście uważam, że usg spokojne można w tym wieku ciąży zrobić a nawet powinno się ! o! ja bym ja olała i poszła do innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w hurtowni meblowej:P narazie jako magazynier potem jako kierowca:) ja Smile na prostej napewno i ciela mnie bedzie moja ginka:P a Ty do jakiego lekarza teraz poszlas?? a z tym usg to popieram Banmon ja mialam usg w 7 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes napisz jutro co Ci inka powie na ten cukier Smile spoko ja miałam pierwsze usg w 13 tygodniu to genetyczne, wcześniej nie miałam bo mój gin po szyjce poznał że ciąża na 1000%, mój gin jest taki że bez potrzeby żeby sobie tylko zobaczyć nie kazał robić usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam znac:P zjadlam dwie miseczki platkow z mlekiem i jestem pełna😘 wzielam nospe bo krocze nawala- za duzo dzis sie nalatalam:( andziula trzymam kciuki:) hopeU fajny sen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile mój M chyba z twoim sie telepatycznie zgadali bo właśnie mi M zadzwonił i powiedizła że w drodze z pracy kupił truskawki i czereśnie :) chyba mi w myślach czyta :) bo jak wspomnialaś o czerwesniach to straszną ochote nabrałam :) Agnes no-spa jest nieoceniona w ciąży :) duzo dziewczyn ją łyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czeresnie są pycha. A mój własnie oprocz czeresni przywlukł truskawki też:)Wiec jakaś telepatia musiala byc:) Wszedzie pisze,że pierwsze usg powinno byc miedzy 11 a 13 tyg.Wczesniej nie jest konieczne... Goga dzieki za pocieszenie🌻 Nie bede jej zmieniać tylko z tego wzgledu ze nie zrobiła usg,po szyjce potwierdziła ciąze i kazała przyjsc za 3 tyg. Jesli nie ma krwawien to sie wyklucza ciaze pozamaciczna. Zrobiłam cytologie od razu,bo juz rok minął. Jak mi nie podpasuje to wtedy zmienie,ale nie sadze. Jest ok,mnóstwo kobiet w ciąży czekało w poczekalini,wiec nie powinna byc najgorsza. Zobaczymy... Agnes ona przyjmuje na Klonowej teraz. Detka sie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko wlasnie nie wiem dlaczego jeden lekarz robi usg od razu a inny czeka z tym...Książkowo powinny być 3 usg w ciągu ciąży...Chyba ze sa komplikacje albo ciaza blizniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać niektórzy lekarze może wolą 'dmuchać na zimne'. Ja tam nie chcę nic mowic bo tylko wyjdzie że straszę. Po prostu wiem po sobie że nie mogłabym tyle czekać :o taka już moja natura :o ale najważniejsze że ginka wywarła na tobie dobre wrażenie bo to przecież najważniejsze :D :) za 3tyg to już bedzie co ogladać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga, Dagus - pomadke ochronna tez spakowałam, bo gdzies czytałam ze sie przydaje. Za waszym przykładem wezme wiec reczniki papierowe skoro mowiceie ze sa lepsze od zwykłych. Co do laktatora - to tem ktory ja chce kupic, to jest elektorniczny, ale mozna go uzywac jako recznego, bo ma taka funkce, albo elektronicznego z pradu, lub z baterii. Wiec jest taki 3w1. A co do szczepien, to zamierzałam zaszczepic na pneumo, meningo, grype to standard ( na bank bede szczepiła co roku, bo sama sie co roku szczepie ) ospe wietrzna i zapalenie watroby typu A. Jedynie nie zamierzałam szczepic na rotawirusy,bo to zwykła biegunka. Ale jeszcze sie zastanowie. Dagus - moja mama tez jest pielegniarka :-) Powiem wam ze ja jestestem zaszczepiona na chyba wszystkie mozliwe dodatkowe płatne choroby i nie narzekam :-) Ale nikogo nie bede namawiac bo to indywidualna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej bestie nie róbcie smaka na czereśnie i truskawy bo już mi ozór wisi do kolan prawie :p Smile i ja miałam te "książkowe" 3 usg ;) wszystkie bardzo dokładne ze wszystkimi pomiarami dzidziusia :) za 3 tygodnie to maluch Ci juz ładnie pomacha rączkami ;) :D Mój Misiu jak wcześniej smoczka znać nie chciał tak od wczoraj to jego najlepszy przyjaciel :D tak go sobie upodobał narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga, Dagus - a ten alantan to maść czy krem? Ja w sumie kupiłam na odparzenia sudokrem i krem z hippa ( moja siorka go uzywa i jest b. zadowolona ) Bamnon - no troche sie tych rzeczy nazbiera, torba ciezka ze szok! Hope - oby Twoj sen był proroczy :-) Wiesz ja mysle ze trakie sny Ci sie snia, bo czesto o tym myslisz. Ja przynajmniej tak mam. Jak w dniu o czym duzo mysle, albo jak cos mnie bardzo poruszy, albop stanie sie cos waznego to potem mi sie sni cos w tym samym stylu. *** Co do tego ze ciaze mozna rozpoznac po szyjce, to tez tak słyszałam. Podobno szyjka jest wtedy jakas rozpulchniona i zaczerwieniona i zupełnie inaczej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile - ja mam usg co miesiac robione. Wiem ze min. powinny byc 3 w ciazy, ale mi robił muj gin. co miesiac. Oczywiscie przy tym zawsze były tez pomiary dziecka, a w niektorych tygodniach,sprawdzał czy dziecko nie ma np. rozszczepu, zespołu downa itp. W roznych tygodniach ciazy inne rzeczys ei sprawdxa, ale dokładnie nie pamietam juz co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×