Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

dobry kotek przynajmniej wie ze to jest miejsce zarezerwowane dla kogos innego ;) gorzej by bylo zeby caly czas tam przesiadywal hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie mi moja położna powiedziała że kąpać można od razu i nie przejmować się pępuszkiem, natomiast w szkole rodzenia inna położna powiedziała że lepiej z kąpielą poczekać do odpadnięcia pępowiny :D i bądź tu mądry he. Myślę że damy małej kilka przez kilka dni spokój z kąpielą i wtedy faktycznie w ruch pójdzie watka czy myjka, ale 2 tyg to za długo.Przez pierwsze dni przychodzi położna do domu i zobaczymy co nam powie. Ale przyznam się że trochę zaczyna mnie to przerażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym kotkiem to też może być problem bo czesto bywa o mnie zazdrosny, ale z drugiej strony nie jest głupi i jak mu czegoś zabronimy to w zasadzie słucha się. Może jakoś przywyknie do Małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomniałabym ! Hope te 190 f dala każdego podobno mają zlikwidować w przyszłym roku :O a dostajesz je po 26 tyg więc sprawdź czy jeszcze się załapiesz. A o tym że teraz to już 50 a nie 250 to nie wiedziałam, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojej kolezanki malego pepek odpadl jakos szybko wiec mysle ze to nawet nie byl tydzien :) a mi z wacikami i woda to chodzilo o to zeby tyleczek czyscic jak dziecko zrobi kupke :) bo babka mowila wlasnie ze w pierwszym tyg.nie stosowac chusteczek bo dziecko w pierwszym tyg. jest najbardziej narzaone na uczulenia czy jakos tak w kazdym razie nie jest to wszytsko takie straszne i zle z tego co zaobserwowalam :) ale oczywiscie kazdy robi jak mu pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek przywyknie bedzie musial ;) ja mam nadzieje ze sama sie zalapie na te 190 f do porodu mojego juz zaczyna mnie to wkurzac delikatnie mowiac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo;) co do tematu karmienia piersia,to ja zamierzam gora 3 mies karmic,nie to ze mnie to odpycha czy cos ale mam nadzieje ze po tych max 3 mies moje piersi beda jeszcze jakos wygladaly;) a ja coarz bardziej odczuwam mala,pcha sie,wierci,kopie az czasami naprawde zaboli a pomyslec co bedzie jak jeszcze tyle urosnie...:O Ola jaki wozek kupiliscie? moze juz pisalas ale nie jestem w stanie wszystkiego zapamietacc wiec jesli tak to wybacz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie szkoda ze po karmieniu piersia ma sie takie zwisy ;( ale za to traci sie na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim Dziewczyny nie planujcie nic co do karmienia bo wszystko wyjdzie w praniu, dzidzia może będzie chciała dłużej i nic z tego. Moja szwagierka też chciała 3 mce a mała krzyczała i nie chciała butelki i skończyło sie na 9 mcach. Smile i nie martw sie rozmiarem biustu. Właśnie na przykładzie wyzej opisanym mogę powiedzieć ze rozmiar nie ma znaczenia. Szwagierka miała zawsze A jak nie mniej zero piersi i pokarm był a nawet teraz po karmieniu ma większe :) Smile masz szczęście chyba ze brzucha nie widać jeszcze może będziesz mieć mały. Ja jestem w 13tc i już mam brzuchol nie mogę sie zapinac w spodnie a co będzie później :-o w tym tyg jakos tak wyjątkowo zgrublam. Ogólnie przybralam ok 3 kg już pupa i uda :-o Wilczy apetyt chyba minął i jem normalnie. Banmon a twoje zwrotki dobiegły końca już ? Jak będę mieć chwilę to wrzucę wam zdj mojego brzucha :) w takim tempie będę chyba jak balon :-p Ola chyba sie zalape na te 190 bo będę aplikować w tym roku. Jeszcze nie myślałam o porodzie czy w wodzie czy tradycyjnie. Postanowiłam że co tydzień będę kupować szmatki, w niedzielę odwiedze car boot i powoli trzeba składać rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ u nas znowu zimnica, jeszcze tylko sniegu brak :D :D Hope mi tez lekko wyskoczył brzuch tzn taki odstający jest ale nie wiem czy się mieszcze w swoje ciuchy bo glównie w pizamie leze, ewentualnie dresach wiec tak tego nie odczuwam. Teraz z ciekawosci stanęłam na wadze i przytyłam 0kg a może nawet parę gramów schódłam więc waga stoi w miejscu tylko ten brzurzek taki trochę większy. Wczoraj wpadłam na pomysł że M mi kupi taka metrówkę miękką i bedę co tydzień mierzyła obwód brzucha :) Dziewczyny a wy też na poczatku nic nie tyłyście??? Jesli chodzi o zwrotki to ostatni raz było to ze 4 dni temu, w ogóle już chyba jest lepiej i mdłości wydaje mi się ze tez zelżały i chyba ich ni ma..... Mam tylko wrażliwośc na zapachy, szczególnie jak się obiad robi to wtedy jest meczarnia. I to chyba tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon, ja zaczęłam przybierać na wadze mniej więcej w połowie ciąży, na początku tylko chudłam... A brzuch zaczęlo mi wypychać w okolicach 17tc, wyglądałam jakbym miała drobne wzdęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagus to ja teraz eygladam tak jakbym miala wzdecie ;) ja jesli schudłam to dosłownie pare gramów raczej ta waga stoi w miejscu Dagus jak tak Asik? jakies nowe fotki masz :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle pare minut temu był pan listonosz i miał dla mnie moją gre na ps3 :D hihi a gra dla m jeszcze nie doszła, pewnie bedzie się stresowac chłopak ale że ostatnio mnie wkurzył to mam to gdzies!!!!!!!!!!! bo wam nie pisałam ale mieli do nas przyjechac znajomi (głównie M) para z 5 latkiem, myslałam że po tym wszystkim M odwoła ten przyjazd ale on tego nie zrobił, wkurzona jestem na maksa 😡 przyjezdzaja dzisiaj a wyjezdzaja w piatek niby nie az tak długo ale cholera wolałabym zeby nikt teraz nas nie odwiedzial, a moj M nie umie odmawiac, no szlag by to trafił !!!!!!!!!!!!! od paru dni jak se o tym pomysle to cisnienie mi skacze na 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzicie to tylko mnie te kilogramy tak kochaja :D musze stanac na wage dzisiaj ale to pozniej az strach :/ ja tylam jakos od 2 miesiaca ciazy ale malutko ale na ta wage to nie tylko brzucho sie skladal byly tez piersi ktore strasznie mi "rozwalilo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman ja ciebie rozumiem troche bez sensu taka sytuacja ty potrzebujesz spokoju teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój M powiedzał ze napisał do nich że jestem w ciąży i musze leżec i myślal ze się domyślą a ja uważam że powinien napisac wprost tylko że on tak nie potrafi bo to ja zawsze od tego 'złego' byłam ;) wiadomo że ja nic nie będę robic tylko M, sprzata, robi zakupy i bedzie dbał o nich ale ta sytuacja nie jest dla mie komfortowa, ja leżę, denerwuje się czasami i wolałabym te chwile spedzić bez towarzystwa znajomych czy nawet rodziny.....poza tym nie potrafie teraz się smiac i byc super towarzyszką bo jakoś nie mam nastroju w obecnej sytuacji. Normalnie kicha i załamka na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon jak będą mieli dobry sprzęt to możesz już czasem poznać płeć ;) sama jestem ciekawa :p Smile nic w tym złego że nie chcesz karmić piersią, ja karmiłam 3 miesiące, a wogóle dla mnie wcale to nie było wygodne, wole zapodać małemu butelke :p mnie karmienie piersią męczyło :o Ola ciekawa ta sala z wanną :) pozwolisz mężowi wskoczyć do wanny? ;) Banmon jak ja rodziłam to sala do porodów rodzinnych była akurat zajęta i dali mnie na zwykłą sale porodową ale nie było problemu żeby mąż był ze mną :) nawet byli by zdziwieni gdyby go nie było ;) Amarie jeszcze troche i będziecie mieli ślicznie w domku :) a w sprząraniu to pewnie Ci mąż pomoże :) Co do kąpania noworodka to mój był kąpany od razu a później pępuszek przemyty rozcieńczonym spisytusem. U mnie pogoda jest okropna!!!!! Pada deszcz i zimno jak w listopadzie :( ja chce jeszcze lato! Nie chce jeszcze takiej jesieni :( Wczoraj byłam w pracy złożyć pismo o dodatkowe 2 tygodnie macierzyńskiego i wypiałam sobie wniosek o zaległy urlop. Moja mama została 6 godzin z maluchem :) był grzeczny :) o mame sie nie matrwiłam bo wiedziałam że sobie da rade ;) Jeszcze mi się mąż rozchorował i śpi w drugim pokoju żeby nas nie zarazić :( nie był u lekarza, chodzi do pracy a jak wraca to idzie do łóżka i bierze lekarstwa :o Nic tylko spać w taką pogode :o nawet maluch spał dzisiaj prawie do 10 :) a ja z nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie gdyby ktos do mnie tak napisal jak twoj maz do nich to z grzecznosci sama bym odwolala swoj przyjazd... no bo przeciez bez sensu zwalic sie komus na glowe kto ma w danej chiwli w pewnym sensie problemy ze tak to nazwe... mi np. by bylo glupio przyjechac i gadac o wszystkim i niczym jakby nigdy nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon nie dziwie Ci się że nie masz teraz ochoty na gości :o będzie to pewnie troche męczące i niekomfortowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widac oni się Amerie nie domyslili i trzeba wprostu mówic, no ale dobra już teraz to tylko się moge denerwowac a i tak nic nie zmienie 😠 Goga o tym porodzie to ja na razie tylko wiem od dziewczyn ze szpitala co ze mna leżały, jak przyjdzie czas to się zpytam w szpitalu jak to jest, bo ja rozumiem że może byc sala zajeta ale w takim razie na ogolnej chce zeby mój M ze mną był bo sama nie pojdę :P przez ta pogode teraz to nie trudno o przeziebienie, dbajcie o siebie i kuruj szybko męża, najlepiej jakby chociaż na dwa dni sobie zwolnienie załatwił żeby mógł się wygrzac w domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon mysle że asertywnie możesz powiedzieć ze złe sie czujesz. To jest wyjątkowa sytuacja i trochę głupio przyjmować gości w łóżku. Ja nie wiem ale waże już 57 prawie a to 4 miesiąc sie zaczął. Nie chce być gruba :-o A co do przerw to mam na 8 godzin 30 min. Biorę 20 i 10. Niby mogę iść jakbym złe sie czuła czy coś ale robią problemy. Najgorzej mnie bolą plecy i nogi bo mam prace siedząca :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo jak ty Amerie odwołałabym przyjazd bo nie chciałabym komus problem robic i w ogole sie na glowe zwalac no ale ludzie sa rozni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope to mi się wydaje ze jakos mało masz tych przerw.... a ja tez waże 57kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam wczoraj napisać,ale siostra przyjechała i nie zaglądałam..Dopiero z badań wróciłam i aż mi nie dobrze,zawsze mi słabo po pobieraniu krwi.. Oglądaliśmy to mieszkanie..wiadomo..super,nawet kolor pokoiku można zmienić bez problemu..Ale jeszcze nie rozmawialiśmy z tą nasza właścicielką..Dlatego sie nie nakręcam. Ola to musisz napisać jak bedziesz po o przeżyciach porodu w wodzie,bo ja też o tym myślałam..Ale jeszcze daleko do tego.. Banmon też bym się wściekła na Twoim miejscu...A goście sami sie powinni domyślić..może jeszcze sie rozmyślą;) Bo i pogoda nie nastraja do wyjazdów:) Aha Ola padłam z tego kota:D:D Już widze moje kocice w wózku:Dheheh Ja bym im dała sierścić maluszkowi!:D W życiu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj ważyłam 50 rano,ale ja to niska jestem(164) wiec to wcale nie pocieszające:) Pani wczoraj ta od mieszkania sie za głowe złapała że ja w połowie ciąży a brzucha nie mam:) No bez przesady,ale w kurtce rzeczywiście nic nie widać..Ale spodnie jak siedzę musze mieć rozpięte..Toteż zakupiłam dziś legginsy,bo nie znosze dresów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile a do kiedy masz umowe na to obecne mieszkanie? fajnie że w tamtym mozna zmienic kolor pokoju, bardzo sie zdziwilam ale na plus :) Ja sie zastanawiam czy jutro nie iść na te badania, M bierze urlop to mogłabym to wykorzystać.... Goście na pewno przyjadą bez wzgledu na pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile to ja mam 166cm więc ty wcale niska nie jesteś :) ja jeszcze przed ciążą przytyłam, bo 1,5 roku temu ważyłam 48kg czyli prawie 10kg mam na plusie :o i baaardzo mi się to nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hope ja mialam godzine przerwy ktora nie byla platna (nie bralam jej ) + 30 min. platnej tak normalnie u nas w pracy jest a ja bralam 30 platnej i pozniej drugi raz 30 min. platnej i w dupie mialam co kto powie bo nawet gdybym nie byla zmeczona to musialam cos jesc ;) moim zdaniem na tyle godzin przy pracy siedzacej musza dac ci dodatkowa przerwe!!! poczytaj w necie na bank cos znajdziesz na ten temat u mnie sliczna pogoda a mnie muli do spania :/ staram sie troche sprzatac ja tez mam 164 wzrostu pod koniec 3 miesiaca mialam na wadze + 3-4 kg. a teraz mam 13 i czuje sie z tym swietnie :D a i nie jestem wcale gruba mam "tylko" wielgasny brzuch ;) banoman juz nie martw sie tymi goscmi mysl lepiej o sobie a goscie niech sie sami goszcza ;) ewentualnie maz sie nimi zajmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a!!! juz pod koniec mojej pracy jak mi bylo ciezko to bralam jeszcze dodatkowe 10-15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×