Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

a wiec ulewa mniej raczej mu sie odbije czasami po jedzeniu jesli nie beknie wczesniej podnosilismy go ale tylko na krotko a teraz jak dluzej go potzrymamy to widze roznice kupki luzne sa caly czas kiedys robil je prawie po kazdym posilku teraz 3-4 razy moja kolezanka jak widziala jego kupke to mowila ze jej maly robil takie same.... nie sa one wodniste no ale sa rzadkie nie wiem moze ja panikuje mi lekarz przepisal krople colief na kolki nie wiem czy cos pomagaja ciezko powiedziec... po 3 dniach wrzaskow od rana do wieczora myslalam ze koniec z kolkami ale wczoraj wieczorem znowu 3h lamentow tam mi go zal ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale polityka... ja na Twoim miejscy skorzytalabym z porady jakiegos polskiego pediatry, najpierw na necie sa takie fora ze mozna zadac pytania a potem wybralabym sie do gabinetu jakiegos polaka- bo skoro oni tak to olewaja to trza dzialac na wlasna reke alergia to nie jest cos co mozna pominac!!! przede wszytskim musi zejsc wysypka, wtedy bedzie lepiej. Sroboj na bazie kontroli pokarmu sprawdzic po jakim jedzeniu wysypka sie nasilna a po jakim maleje, bo moze bedziesz musiala p;rzejsc na mieszanke:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec musisz zmienic lek na silniejszy, powiedz lekarzowi ze nie pomaga:( ponadto co do kupek to moze taka papka luzniejsza??? tak to wyglada??/ jak papka czy rzeczywiscie wodnista maz, bo moze rzeczywiscie z kupka jest ok tylko panikujesz:P a co do lykania powiertza moj tez jadl lapczywie polozna doradzila to cus na sutki ale maly tego nie chcial, u nas jest tak ze maly sie krztusil czesto i teraz jak pije wode czy cos to tez mu sie zdarza, wiec uu nas ten zageszczacz potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no kupka nie jest pakpowata bardziej rzadsza niz papka nie no jestem zdolowana na maxa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze rzeczywiscie z kupkami ok, po prostu takie robi:) kazde dziecko jest inne, moj np je mieszanke i powinien robic kupy rzadziej a robi 4,5 na dzien taki jego urok:) ale z kolkami to .. moja kolezanka tez miala krzyk od rana do nocy, lekarz rozne preparaty przepisywal i nic skonczyla mala 3 miechy i samo ustalo:) sprobuj inny lek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mowilas o tym lekarzowi??? moze zamiast karmic go wieczorem piersia pozwolilby ci dawac mieszanke jak mi lekarka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a!!! z tego co pamietam to dagus daje Asi nutramigen, wiec jak do nas zajrzysz to opowiedz czemu mala juz nie na piersi tylko na mieszance, moze Dagus miala podobnie jak Ty. wiec poczekajmy na to az odpisze dagus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A!!! Asia jak nie dasz rady zalozyc konta na fotosiku to jak chcesz to ja moge na swoim koncie wkleic z nk jakies zdjecie Lenki zeby topikowe ciocie bez nk zobaczyly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam No i mamy zimę...:o Ola - śliczną masz córę! :) Ja dzisiaj oglądałam w sklepie te malutkie ubranka, to myślałam ze się popłaczę normalnie :) ale jak tak rozmawiacie o dzieciach, wyprawce, co lepsze, czego unikać i tak dalej, to się boję, ze nie podołam...Ale tym będę się martwić później :) Odebrałam wyniki bety, w sobotę miałam 2122, a wczoraj, po trzech dniach 8864 więc chyba jest dobrze Do środkowej tabelki przepiszę się po wizycie u lekarza .. Mój R. mnie już codziennie wysyła, ale w sumie odczekam jeszcze z tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena betka pięknie przyrasta :) GRATULACJE 🌻 do lekarza zawsze lepiej później niz za wcześnie. Jak pójdziesz póxniej to usłyszysz serduszko i zobaczysz większą kijankę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to bliźniaki jak beta tak dużo przyrasta :P byłaby pierwsza bliźniakowa mama na topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w rodzinie nie było chyba żadnych bliźniaków, więc to raczej nie to :P A poza tym pierwszy wynik byłby pewnie wyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby chyba od 21 albo 23 dnia po zagnieżdżeniu czy zapłodnieniu - nie pamietam dokładnie :P ja byłam w 49dc na serduszkowym usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wytłumaczcie mi jeszcze: jak się liczy te tygodnie ciąży? od daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki? I tak cały czas, czy po usg np lekarz określi tygodnie od zapłodnienia...Bo już się gubię, raz tak podane, raz tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej kolejności chciałam gorąco pogratulować naszym nowo rozpakowanym mamusiom :) Ola, Asia, cudownie, że Wasze córeczki są już po tej stronie brzuszka :) No i powiększyło nam się grono dziewczynek :D Po opisach było widać, że ciężkie porody miałyście, ale maleństwa wynagradzają cały trud :D Co do kołderek do spania, to moja mała śpi w nocy pod kołderką i jest ok. Wprawdzie dość często się rozkopuje i ląduje na kołdrze a nie pod, ale nie marznie. Jak tylko widzę, że się rozkopała to ją przykrywam. No a co do alergii, kolek, kup, mlek. Więc u mnie było tak... Kolki mała miała od ok 2tygodnia, skończyły sięna przełomie 3 i 4 miesiąca. Dawałam jej espumisan (espumisan i esputicon, to jedno i to samo, ta sama substancja czynna) i działał na nią fantastycznie i dość szybko. A pierdziała po tym jak najęta :) Teraz też czasem jej daje espumisan, gdy ma wzdęcia. Kolki niekoniecznie są objawem alergii. Najczęściej jest to objaw niedojrzałości układu pokarmowego. Wiem, że jest to bolesne dla dziecka i dla mamy, ale trzeba zacisnąć zęby i to przetrwać (wiem, że to trudne). Absolutnie nie polecam herbatki koperkowej, bo czytałam że wbrew ogólnej opinii nie łagodzi bólów kolek tylko powoduje wzdęcia. Lepsza jest rumiankowa lub sam rumianek. I u nas się sprawdziło, odkąd zaczęłam jej dawać tylko rumiankową z brzuszkiem się uspokoiło :) Kupki u dzieci karmionych piersią mogą być rzadkie. Jeśli są wodniste to wtedy to jest biegunka i trzeba do lekarza iść. Jeśli nie to ok. Dopóki Asia była tylko na cycu to miała rzadkie kupki z elementami grudkowymi (niestrawione mleko). A teraz jak jest głównie na butli to ma już normalne "kiełbasiane" kupy. I zielony kolor kupy nie jest powodem do zmartwień. Może taki być. Jeśli kupa jest ze śluzem, krwią, czarna, to wtedy trzeba do lekarza. A zielona kupa to jest zupełnie normalne zjawisko. Asia na bank ma skazę białkową. Jak tylko zjem coś z masłem, wypiję coś z mlekiem, czy też ona dostanie coś takiego to zaraz jest wysypana. No i podobna reakcja jest na pomidora. Testó alergicznych nie robiliśmy. Ja jestem na diecie eliminacyjnej. Zero nabiału i pomidorów. A nutramigen ładnie już pije. Amerie, Ty synusia karmisz tylko cycem, czy dajesz mu też jakąś mieszankę? Nieodstawiaj go od piersi. Mleko mamy to jest to co najlepsze dla dziecka. Dlatego ja ciągle min raz dziennie daję Asi cyca, żeby złapała moich przecwiciał trochę. Szczególnie teraz gdy taka pogoda. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzięki dziewczyny :) przekażę Kluseczce. Rozpisałyście się tak że nie nadążam z czytaniem a co dopiero pisaniem ;) także nie obraźcie sie jak nie napisze do każdej z osobna. Hope nie wiem czy tens można wypożyczyć w szpitalu, ja miałam pożyczony od ciumkajacych ale nie działał dobrze więc położne załatwiły mi inny. Na pewno można wypożyczyć w boots, ale nie wiem na jakich zasadach. Opisem swojego porodu nie chciałam straszyć czy przekonywać ze bez znieczulenia nie da rady. Przyznam sie ze nie naleze do osob ktore dobrze znosza ból , do tego jeszcze to wywolywanie :O Ale chyba dobrze miec w razie czego mozliwosc znieczulenia. Zreszta zaraz po porodzie twierdziłam ze wiecej dzieci nie bedzie, a 3 dni po jak patrze na naszego okruszka to mysle ze dla takiej nowej miłości warto by było przez to prxzejsc jeszcze raz :) Co do łózeczka z szuflada ja zgadzam sie z obiema stronami ;) szuflada jest raczej niezbyt pojemna (nasza jeszcze krzywa ) ale zawsze da rade cos tam upchnac. Na pewno lepszy i ladniejszy były kosz czy pudło pod spodem ale chyba wyszłoby drozej . Co do przewijaka na łóżeczko to polecam. PO pierwsze lepiej dla kręgosłupa, po drugie byłam nacięta i siedzenie to męka, więc nie wyobrażam sobie jeszcze przewijania na siedząco :O O wózku na razie sie nie wypowiadam, bo pierwszy spacer jeszcze przed nami :) Amerie jak masz mozliwosc to wypróbuj do kapania tummy tub, podobno wlasnie super niweluje kolki. poszukaj sobie na forach, wszyscy to potwierdzaja. Marzena piekna beta, bedzie sliczna dzidzia :D Agnes dzielna z ciebie dziewczyna, dacie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile wybacz ale zdecydowanie za długo w tej śrdokowej tabelce siedziałam :P STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ sisetka...............29.................7............... ...............ok.06.12 marzena87..........23................16.................. ..........ok. 11.11. Aichaoao............26.................4................. ........ok. 12.11.10. Gzela................25..................5............... ...........ok.30.11.10 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................31...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon....................25...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU......................25...........ok.07.03.2011. ......?.......... MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010.............?...........3280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagus ja karmie tylko piersia ale ze stresu to juz malo co jem :/ nie wiem moze to nie jest alergia... moze kolki to odzielna sprawa a te uczulenie to nie jest uczulenie tylko panikuje nie wiem moze to od tego ze maly ciagle spi na boku... nie wiem przyznam ze nie uzywam nic dla malego do twarzy odkad to wylazlo i maly ma przesuszona skore ale zamowilam juz kosmetyki z nivea takie specjalne i maja przyjsc w tym tyg. moze cos sie poprawi moze naczytalam sie za duzo na necie nie wiem i jeszcze ten zapchany nosek :/ panikara ze mnie wiem ale ja chce tylko jak najlepiej dla swojego malca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena tygodnie liczymy od pierwszego dnia ostatniej @, gin tez cię będzie pytał o ten dzien i tak będzie zapisywac w karcie ciąży Ola właśnie jak ci idzie kąpanie w tym wiaderku ? bo ja z braku miejsca zaczynam się nad nim powaznie zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie że często mam twardy brzuch :o nie tylko tam gdzie macica ale tez wyżej więc się zastanwiam czy to po prostu nie wzdęcia.... kazałam M kupic no-spe i koperek - zobaczymy co pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes możesz mi przypomniec gdzie kupiłas ten wózek :o bo się pogubiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×