Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Hej dziewczyny! Byłam dzisiaj na pierwszej wizycie u midwife (położnej) i było całkiem fajnie (może poza ważeniem :P ) Pobrała mi krew na podst badania plus jak powiedziałam o niedoczynności tarczycy to też na hormony tarczycy. Do tego oddałam próbkę moczu i jeszcze próbki na chlamydię i ewentualną infekcję pochwy. Wszystko w bardzo miłej atmosferze, dostałam też całą teczkę książek, ulotek o ciąży i vouchery na różne gadżety :) Jeśli po tych wszystkich badaniach nikt do mnie nie zadzwoni to znaczy że wyniki są ok. Poza tym w przyszłym tygodniu dostanę list ze szpitala z zaproszeniem na usg. Marta dzięki za nazwę tego syropu tylko nie jestem pewna czy tutaj go dostanę :O Ja na przeziebienie stosuję mleko z czosnkiem i miodem na noc, oraz ciepła woda z cytryną i miodem na ból gardła. I to działa ! Hope jak planujesz w PL zrobić badania hormonów to może dorzuć do tego tarczycę? Pierwszy objaw to właśnie zmęczenie i senność. Lepiej to sprawdzić, szczególnie jeśli przytyłas ostatnio albo wypadają ci włosy oraz masz problemy z koncentracją. Goga jakie placuszki zrobiłyście? wytrzymają do niedzieli? Ja chciałam robić w sobotę żeby były świeże , ale może zrobię jutro , bo mam wolne. Banmon gdzie jesteś? Nie chce mi się wierzyć że cały czas witasz się z mężem ;) Smile ale masz fajnie, też bym chciała żeby chociaż jedna siora mnie odwiedziła. Amerie tutaj pierwszy scan robią między 11 a 14 tyg, czyli midwife może załatwi ci szybciej. Poza tym midwife wspomniała o tym fałdzie karkowym ale tutaj jest to dobrowolne, nie musisz się na to zgodzić. Marzenka wydaje mi się że wy po prostu macie bardzo stresujący czas, ciąża, zakup mieszkania, problemy w pracy. Dzisiejsi faceci wbrew pozorom nie są tacy silni, poza tym czują jeszcze presję utrzymania rodziny itp. Zobaczysz trochę się uspokoi w waszym życiu i wszystko wróci do normy. Joasia, AsiaAk, Dagus, Agnes, Marzena i Beacik pozdrowienia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałam fiu fiu Smile jak tam test ????? Trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Marzena87 idą świeta musi się ułożyć, planowaliście dziecko czyli łączy was coś mocnego, nie można tego od tak sobie puścić, wierzę, że się dogadacie 🌻 To samo tyczy się Marzenki, jesteś w ciąży, długo się staraliście, powinniście sobie usiąść na spokojnie i porozmawiać. Ta twoja sytuacja z szefową, do tego hormonki i może problemy M na pewno nie pomagają, ale trzeba to przezwyciężyć i przetrwać ciężkie chwile 🌻 Ola jak się czujesz? przeziębienie puszcza? eh ja też chyba zrobie sobie naleśniki ale może jutro bo M mi powiedział, że jutro się mięcha nie je, bo chyba mi się o tym zapomniało ;) czyli już po piewszej wizycie :) teraz czekamy na relację z usg i kolejne zdjęcie groszka :) Amerie kiedy w końcu masz tą wizytę? dało radę się umówić prywatnie? Beacik mam nadzieję że wykorzystujesz dobrze urlop i swojego M przy okazji też :D Hope no bardzo dobrze, ze nas nie opuszczasz :) w Polszy sobie trochę odpoczniesz, może jakiś groszek u ciebie się melduje bo to twoje zmęczenie jest dobrą wróżbą :) Smile coś czuję, ze jestes w ciąży tylko nie chcesz się nam tutaj chwalić. Jak znajdziesz wolną chwilke to obwieść nam dobra nowine, bo co nie zaglądam na topik to mam nadzieję, ze zobaczę wiadomość od ciebie :) Asiaak trzymam kciukasy 🌻 w końcu boćki już do nas zawitały to muszą niektórym cos przynieść :) sama widziałam już z pieć klekotów więc moge potwierdzić, że sezon boćkowy się rozpoczął ;) Goga jakie placki upiekłyście? ja nic nie robie na świeta, bedziemy sami więc mi się nie chce, najwyżej kupimy jakieś ciastko i troche żarło bo pewnie sklepy bedą nieczynne. Ja was dziewczyny czytam codziennie ale nie mam nastroju do pisania. Nie mam ani doła ani nic z tych rzeczy, po prostu jakieś totalne zobojetnienie. HSG przesunę o nastepny cykl bo miałam od dzisiaj brać metronidazol ale że z nas głupki i nie zabezpieczyliśmy się w czasie owu to jakaś nadzieja jest (może nawet nie nadzieja ale nieczyste sumienie jest) i nie mogłabym sobie aplikowac tabsów bo pewna na 100% że się nie udało nie jestem. Trudno za głupotę trzeba płacić, skoro tyle czekamy to poczekamy miesiąc dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola dobrze że jesteś zadowolona po wizycie :) ale Cie przebadają... daj znać kiedy będziesz miała usg :) a kiedy następna wizyta? Banmon pewnie że jak jest nadzieja to lepiej poczekać :) bo a nóż tym razem... Piekłysmy makowiec taki pyszny z jabłkami i bakaliami, lubie go bo jest wilgotny ;), placek z grysikiem i babke smietankową :) znając mojego męża - łasucha to napewno będzie podjadał ;) ale przecież nie będe mu placka żałować :p niech zje jak najwięcej żeby tylko mnie nie korciło bo dla mnie nie wskazane dużo kalorii ;) muszę uważać bo później będe skuczeć jak za dużo przytyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga ale żeście napiekły ciast :) źle się wyraziłam nadziei nie ma ale gryzące sumienie i głupota tak, bo powinniśmy sie zabezpieczać. Wiem, ze nic z tego nie będzie ale pomimo tego musze poczekać z tymi tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No trzy ciasta i mam po kawałku każdego :) mój duży łasuch wchłonie każdą ilość ;) Banmon jednak zawsze jakaś szansa jest więc pewnie że lepiej się wstrzymać z badaniem 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marta wiem wiem. Jak mi sie uda to będę tak samo pisać jak ty.a tak to nie jest takie proste :-o Banmon powiedz mi jakie badania sie robi w 3 dc? I czy np można zrobić w 4 dc? I ile mniej więcej kosztują? chyba @ powinnam dostać 3.04 a badania dopiero mogłabym we wtorek. Ola a u ciebie już 12tc ze byłaś u midwife? Jak ten czas leci. Goga też bym popiekla trochę ale czasu brak. Zrobie babkę i może coś jeszcze. Zbieram sie bo dziś chociaż sie wyspałam i muszę ogarnąć dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope nie wiem czy w 4dc można, wydaje mi się że tak ale nie chcę wprowadzać w błąd, ja za wszystkie badania co robiłam u siebie zapłaciłam 250zł czyli za prolaktyne, LH, FSH, estradiol, ACA, ATA, testosteron Smile :) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope czyli jutro powinnaś dostać ? mam nadzieję że nic z tego nie wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć HopeU trzymam kciuki ;) Smile nie trzymaj nas dłużej w niepewności... U mnie dzisiaj pogoda sie zepsuła :o a wczoraj tak ładnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć , tak czytam o tych wypiekach, naleśnikach, że aż nabralam ochoty na coś słodkiego, ale za oknem tak sypie śnieg, że nie ruszam się dzisiaj z domu, chociaż sklep mam pare kroków stąd... ;) Mnie te święta negatywnie nastrajają, z moim niby się już pogodziłam, ale to nie to samo, za bardzo mnie dotknęło jego zachowanie, a jak to mowią: kobieta często wybacza, ale nie zapomina nigdy- ja jeszcze nawet nie wybaczyłam do końca... :( ogólnie mam jakiś taki okres w życiu, ze sama ze sobą nie potrafię sobie poradzić, a co dopiero z myślą o dziecku, uda się, czy nie uda, a R. jeszcze doprawił to wszystko swoim zachowaniem... Ale ogólnie to bym zapomniała o najważniejszym: zdrowych i wesołych świąt Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim :) ola dobrze ze jestes juz po wizycie jakas konkretna babka ci sie trafila ;) grunt to dobra opieka :D cale szczescie ze ja sie mieszcze jeszcze w tym przedziale 11-14 tyg. :) ja swoja wizyte mam na 8 kwietnia i to juz bedzie 13 tydzien moze jakims cudem sie wyrobie do tego 14 tyg. z usg ;) mam nadzieje... zaczynam juz sie martwic czy wszystko jest z dzidzia ok. :/ dobrze sie czuje ludzie w pracy mi mowia ze mam juz nawet brzuszek ale stres ciagle jest... to chyba dlatego ze pierwsza ciaze stracilam :( ola ja sie chyba zdecyduje na to badanie to chyba jest bezpieczne... banoman chcialam umowic sie prywatnie ale lekarze maja przerwe swiateczna :/ komu dobrze !!! ja musze ciezko pracowac a oni sie relaxuja co za sprawiedliwosc na tym swiecie ?! banoman dobrze ze darujesz sobie ten cykl masz plusa za odpowiedzialnosc ;) oczywiscie mam nadzieje ze to moze ten cykl bedzie owocny trzymam kciuki !!! u mnie z nastrojem do pisania tez ciezko :/ goga ja w tym roku bez ciast :( a ty az tyle ich masz robisz tylko smaka ;) hope mam nadzieje ze wypoczniesz i bojesz sie jak trzeba :) swieta w polsce tylko pozazdroscic :D marzena wiem ze ciezko ci jest szczegolnie z mysla o dziecku ale to ze w tym czy nastepnym cyklu sie nie uda nie znaczy ze wszystko musi sie walic... czasami skupiamy sie za mocno nad tymi staraniami i zapominamy o czyms co jest najwazniejsze o milosci... przeciez to jest najwazniejsze mysle ze zawsze jest warto popracowac nad relacjami mesko-damskimi nawet kiedy sytuacja wydaje sie beznadziejna i juz sil brak kobietki chcialabym zyczyc wam wesolych swiat takich relaxujacych prawdziwych swiat we dwoje... albo troje ;) mam nadzieje ze chociaz na te kilka dni wszystkie zmartwienia i stresowe akcje was opuszcza :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozpisalam sie ale ozywiscie o czyms zapomnialam mam pytanie do marzenki wiem ze bralas duphaston chce zapytac czy skonczylas przyjmowanie razem z koncem 12 tyg.??? mi gin. przepisal to samo i mowil do konca 3 miesiaca ale mi jeszcze zostalo sporo tych tabletek i nie wiem co robic a 12 tydzien dobiega juz konca... mam jeszcze feminatal (800) tu na opakowaniu tez pisze ze do 12 tyg. wiem ze to witaminki sa ale ja nie wiem jak to jest czy po 3 miesiacu przestaje sie je brac ??? to pewnie goga bedzie wiedziala ;) a i jeszcze jedno!!! czytalam na stronce dla przyszlych mam ze dziennie trzeba pic ok. 3 l. wody.... dla mnie to masakra ja zawsze przyjmowalam malo plynow i teraz ciezko mi sie zmusic :( czasami to az mi sie robi tak wiecie fuj ;) jak to u was jest??? stosujecie sie do tego zalecenia ??? z gory dziekuje za odpowiedzi :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ola zapomnialas napisac jak sie czujesz ??? mdli cie jeszcze ?? jak tam sprawy z kurczaczkiem hehe ??? smile czekam na dobra nowine odzywaj sie szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a!!!! ola dzieki za cenne informacje :* dobra wystarczy juz tego pisania do nastepnego dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świąt dziewczyny 🌻 amerie to nie odpowiedzialność tylko jej brak bo straciłam cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena pewnie z czasem mu wybaczysz całkiem :) a jeszcze jak się będzie dobrze spisywał to tym bardziej ;) będzie dobrze 🌼 Amarie jak się dobrze czujesz to tylko się cieszyć :) ja stwierdam że te dwa ostatnie miesiące są najgorsze :o przynajmniej u mnie :o Rozumię że się martwisz ale tak dla pocieszenia to Ci powiem że martwić o swojego malucha będziesz się juz zawsze ;) nawet jak będzie duży ;) A wiesz co na stronie tej kliniki gdzie chodze prywatnie do swojego gina jest napisane: "USG w I trymestrze - Badanie to przeprowadzane pomiędzy 11 tygodniem ciąży + 0 dni a 13 tygodniem ciąży + 6 dni" i dalej w jakim celu i wogóle... więc pewnie zdążysz :) Amarie też miałam duphaston i skończyłam brać jak mi sie tabletki skończyły a było to napewno później niż 12 tydzień bo wiem że jak w 13 tygodniu trafiłam do szpitala to jeszcze brałam i gin kazał mi brać do końca opakowania... A co do feminatalu to najpierw brałam feminatal 800 a teraz biore feminatal 400 i już mam go brać do końca karmienia ;) bo ten 400 jest od 13 tygodnia, ale też nie było tak że skończył się równo 12 tydzień i zostawiłam ten 800 a zaczęłam 400 , tylko jak skończyłam jedne tabletki to zaczełam drugie ;) te 400 są takie fajne :) bierze się po dwie - różowy i żółty :D Rany ale namieszałam :o mam nadzieje że wiesz o co chodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ przyszła,nie miałam kiedy pisać..mam dola..I nie czuje żadnych świąt przez ten humor..ehh Zmieniłam całkiem wlosy i jestem prawie blondynką...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki goga wszystko rozumiem :D wiec te tabletki co amm bede brala do konca a pozniej tylko dokupie se te witaminki 400 :) dzieki tez za stronke ja myslalam ze te badanie dzidzi w 12 tyg. ciazy to jest normalka... goga a ty mialas to badanie ??? smile glowa do gory !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman akurat taka nieodpowiedzialnosc jest wskazana czasami ;) a plus to dokladniej za to ze darujesz sobie ten cykl bo pewnie na tym swiecie sa kobiety tak zdeterminowane ktore i tak by braly to "cos" i nie bylo by mowy o darowaniu cyklu... rozumiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile 🌼 Amarie miałam to usg i troche to trwa :) tak około pół godziny oglądania malucha ;) Wesołych i spokojnych Świąt wszystkim!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale mnie dzisiaj znowu muliło cały dzień bleeeee. A miało być tak fajnie bo pogoda ok i miałam wolne :O Ale w koncu sama tego chciałam ;) Właśnie robię bigosik i ugotowałam warzywa na sałatkę, jutro przyjeżdża ekipa to pokroi :P Muszę sie pochwalić że kupilismy dzisiaj zmywarke do naczyń :D Już od jakiegoś czasu się z tym nosiliśmy ale wczoraj się okazało że będą goście na Święta to akurat się przyda. Banmon no to żeście poszaleli ;) ale może akurat skutecznie? Smile bardzo mi przykro... Amerie nie ma za co, jak spotkasz się ze swoja midwife to pewnie powie ci to samo. Hope ja jestem dokładnie w 9 tygodniu, to pierwszy scan robi się ok 12 tyg. Spotkanie z midwife zazwyczaj po 7 tyg, zależy jaki ruch :) Goga narobiłaś mi smaka na makowczyka mniam mniam ale postanowiłam pozostać przy pierwotnym planie czyli babka piaskowa (Małża ulubiona) i mazurek - to bedzie mój debiut więc trzymajcie kciuki.Aaaaa i jeszcze się przyznam że nie mam zielonego pojęcia co to jest placek z grysikiem ;) Marzena mam nadzieję że jeszcze wszystko Wam się poukłada. No i jeszcze oficjalnie: Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Olka i Małż 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wpadlam pozyczyc wszystkim zdrowych i pogodnych Swiat;*;* U mnie bez zmian...spedze te swieta sama z mama...K poprostu odszedl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) chcialam Wam zyczyc Wesolych i pogodnych Swiat:);* u mnie termin @ na dzisiaj ale jeszcze jej nie widac...odezwe sie dziewczynki do Was pewnie po swietach doiero a wiec jeszcze raz Wesolych!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chciałabym życzyć Wam Wesołych i pogodnych Świąt🌻 Marzenka ja nie rozumiem Twojego K jak tak przed samymi świetami mógl sie zachować..Przecież Ty jesteś w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem;( wczoraj sie z nim widzialam na mieszkaniu ,odwiozl mnie do domu i powiedzial ze przyjedzie na sniadanie dzis...i co?? nie przyjechal...nie pojawil sie;( zostawil mnie sama;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Was..nie Ciebie,ale Was...Strasznie mi przykro🌻 ale i tak wierze ze Wam sie ulozy. Wpadłam na chwile..dopiero wrocilismy od moich rodziców..Jutro maraton u rodzicow R...Gdzie tu czas na błogie lenistwo?... Spokojnych Świąt dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) jak dobrze ze to juz koniec tych Swiat-takie meczace byly:P a u mnie okresu nie ma ale to dopiero 31 dc, a moze juz...? nie wiem co jest grane, bo ciaza to raczej nie bo staranek nie bylo... a jak tam u Was po Swietach?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ale słabo dziewczyny się udzielałyście na topiku miałam nadzieję na kilka stron a tu słabiutko.... marzenka strasznie mi przykro, mam jednak nadzieję, ze się dogadaliście i powoli wszystko wróci do normy 🌻 asiaaak trzymam kciuki 🌻 my się zdecydowaliśmy w południe w sobotę, że jedziemy do M mamy, zajechaliśmy wieczorem a w niedzielę popołudniu pojechaliśmy do mojego taty i rodzinki i dopiero dziś wróciliśmy pozdrawiam was mam nadzieje, że od jutra życie na topiku wróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×