Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zia86

Druhna - prezenty, impreza

Polecane posty

tezde miala druhny...juz wiedza zgodzily sie, ucieszyly sie...beda organizowaly moj panienski:)bedzie fajnie na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O nie wiedziałam, że ktoś podniósł ten wątek. ;) Właśnie załatwiłam rezerwacje i będę się brać do projektowania i drukowania zaproszeń. :) Moje przyjęcie odbędzie się na barce przycumowanej przy Wiśle, będziemy mieć stolik na nim dekoracje nawiązującą do wesela oraz będą stały jakieś drobne upominki, pani mi ma przesłać propozycje menu i w przyszłym tygodniu spotkamy się na obgadaniu szczegółów. Narzeczony wybrał pub na Kazimierzu nawiązujący do klimatów Ojca chrzestnego. Właśnie zrobiłam rezerwacje, na stoliku będzie stał różny dobry alkohol oraz cygara a dla każdego drużby też będą jakieś drobne upominki. Imprezy są zaplanowane od popołudnia do 23, myślę, że potem możemy się złączyć i udać się do jakiegoś klubu. Co myślicie o takich formach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to już zaczyna szopkę przypominać a nie przygotowania do małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzucilam palenie
mi sie pomysl bardzo podoba, tylko ja zapewne gdybym miala druhny zaprosilabym je po prostu do pubu, ale ja dysponuje innym budzetem niz Ty dlatego. a musze odpowiedziec jeden pani a tak dokladnie to jakos nie widze. nie wiem czy jeszcze wjdziesz na to forum ale Tobie odpisze. "wy też z nowo poznanymi osobami w plot się wdajecie?" mam to ruzmiec ze szybko lapiecie wspolny temat. wiec odpowiem Ci ze tak, szczegolnie, ze sa to przyjaciolki mojej przyjaciolki. "żeby z etapu rozmowy o czymkolwiek interesującym zająć się plotami" jak sie kiedys pojawisz na tym forum to wyjasnij mi swoje zanczenie slowa "ploty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzucilam palenie
*mam to rozumiec, ze szybko lapiecie wspolny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że jest ktoś komu się pomysł podoba. :) Odpowiadając na pytanie, ja też bardzo szybko nawiązuje kontakt nawet z obcymi ludźmi a co dopiero ze znajomymi przyjaciół. Nie zapominajmy, że moje druhny wszystkie są w podobnym wieku, wszystkie studiują, słuchają podobnej muzyki, poza tym jest wiele neutralnych tematów na które dorośli oczytani ludzie są w stanie rozmawiać. ;) Także tematów do rozmów oprócz ślubnych jest naprawdę dużo i myślę, że nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne miejsce
Ta barka to bardzo fajny wybór - robiłyśmy tam panieński przyjaciółki i wyszedł fantastycznie! Nooo...potem się nieco "wymknął" spod kontroli i przeniósł w inne urokliwe tereny Grodu Kraka, ale rozpoczął się właśnie na barce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na tej barce byłam na imprezie dla PM która nazywała się wieczór panieński na barce. Były różne pokazy, porady ekspertów, konkursy itd. :) Bardzo fajnie było i wtedy właśnie do mnie dotarło, że to super miejsce by było na taką imprezę jak planuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno jak tak czytam Twoje wypowiedzi na różne tematy plus ten topik to się zastanawiam czy Ty zawsze robisz wszystko na pokaz----> jaka to Ty jesteś cudowna i pomysłowa! Zgroza! TE UPOMINKI TO PO TO ŻEBY CI NIE ODMÓWIŁY BYCIA TYMI DRUHNAMI! Nie dość że z każdej z osobna nie zapytałas czy się zgodzą to jeszcze przekupstwo? Totalny brak szacunku dla nich. Przyjęcie podziękowanie to im lepiej zrób po weselu i wręcz na pamiątkę zdjęcia, ale kto Ci to przetłumaczy skoro wiesz lepiej:-) ;-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekupstwo? Widzę, że absolutnie się nie zrozumiemy. Zapytam każdą z osobna na przyjęciu. :) A upominki są miłym dodatkiem tylko a nie przekupstwem, taki zwyczaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ CYRK! WEŹMIESZ KAŻDA NA STRONĘ I BĘDZIESZ PYTAĆ?Jeszcze bym zrozumiała jakby wcześniej wyraziły zgodę na bycie druhna a potem przyjęcie i drobne upominki! Ale forma jaką mam przedstawiłas to dla mnie przekupstwo. Postaw się w miejscu którejś z nich! Może któras nie czuje się w roli druhny głupio jej będzie odmówić a po takim postawieniu sprawy tym bardziej! Cyrk a nie przygotowania do życia we dwoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale każda z nich została mniej lub bardziej oficjalnie zapytana lub też wyraziła zgodę i chęci. :) A ta impreza jest oficjalnym zapytaniem i okazją do poznania się i zapoznania wszystkich druhen. :) Dziewczyny mnie znają i wiedzą, że mogą być w stosunku do mnie bezpośrednie i ja się nie obrażę i nie poczuje urażona, także jakby ktoś chciał odmówić to odmówi. Ale też nie za bardzo rozumiem czemu zakładasz odmowę, tobie by najbliższe koleżanki chciały odmówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżizassssss
Ja pierdole, czy Wy wszystkiego musicie się uczepić?? Dziewczyna dobrze się bawi, lubi zaszaleć, ma na to środki, to co Wam do tego?? Można wyrazić swoją opinię przecież, stwierdzić, że komuś się to nei podoba, nie czułby się dobrze w takiej a ni innej sytuacji.Ale tutaj (i w innych tematach Zia) to zwykłe czepialstwo ciągle widzę. Nie kumam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to jest takie ślepe naśladownictwo tego co Hamerykńaskie. Jak będzie w ciąży to na pewno z 3 Babyshower zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może i zrobię nawet 10 "baby showerów" ale czy ktoś na tym ucierpi? Czy naprawdę zrobienie za własne imprezy dla swoich przyjaciółek w trochę innej konwencji niż normalnie to takie zło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam właśnie projekty zaproszeń do drukarni, jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzucilam palenie
do Zia wszyscy sie czepiaja, bo ona robi wszystko na bogato. ot caly sekret, tego ze jej sie tak nie lubi. i z jednym miala 100% racji. kazdemu, kto pyta o zdanie na forum, w razie, gdy pomysl nie podoba wam sie odpowadacie "mi sie osobiscie ta sukienka nie podoba, ale w koncu to Ty sie masz w niej dobrze czuc to jest Twoj dzien i nikt ani nic nie moze Ci go zepsuc." a do Zia "kompletnie Cie pogielo? cyrk ze slubu robisz" :/ troche to zalosne, kazdy ma prawo do takiego wesela jakie sobie wymarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wierze, że kwestie finansowe mają aż taki wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za szybko mi się w cisnęło. Chciałam jeszcze napisać, że dzięki za obronę i miłe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3ZUZIA
nie bede cie atakowac bo po co??? ale pomysl z tymi wszystkimi prezentami jest mega sztuczny i pretensjonalny,zapros wszystkich do klubu,nie przyozdobiaj kwiatami stolika bo to koszmatne i bawcie sie dobrze,goscie ci powiedza ze jest super,a za plecami cie obgadaja bo to faktycznie jest cyrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc dzisiaj w galerii kupiłam spontanicznie pierwsze prezenty dla druhen. :) Ponieważ teraz naszym motywem przewodnim są motyle chciałam kupić im coś z biżuterii z tym motywem ale bardzo delikatnego. Wybór padł na te kolczyki - http://wkruk.pl/img/s%20ar%20ks096.jpg niestety były tylko dwie sztuki ale na szczęście w innych salonach też są więc jutro pójdę dokupić bo potrzebuje aż 5. :) Co myślicie? Nie wiem co jeszcze dziewczynom dokupić, na pewno to będą ciasteczka w kształcie sukienek i chciałam te lusterka z grawerowanymi imionami ale jak kupiłam te kolczyki to nie wiem czy lusterka będą się dobrze zgrywać z tym, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załatwiałam dzisiaj wszystko związane z przyjęciem. :) Dopięłyśmy wszystko z panią, zapłaciłam zaliczkę, nie ma już odwrotu. :P Pani była niesamowicie miła, naprawdę super bardzo dobrze mi się z nią dogaduje. Zapłaciłam też zaliczkę za dekoracje, niestety pani dekoratorki nie było więc nie ustaliłyśmy szczegółów ale za to kupiłam śliczną ozdobę wielkanocną na stół. :P Ustaliłyśmy też menu, będę pisała trochę z pamięci bo na umowie mam napisane skrótami. Menu: - Pieczywo i masło - Pasztet z wątróbek z czymśtam - Terina z pomidorem - Terina z sandaczem i szpinakiem - Sałatka z penne - Sałatka grecka - Babeczki pikatne - Tort czekoladowy - Sernik - Babeczki słodkie. Do tego mam trzy wina, słodkie, białe i czerwone i napoje bezalkoholowe(mają tam pyszne herbaty). Myślicie, że wystarczy? Co się okazało nie tylko zamówienie ciastek w Krakowie jest problemem(szukam od 2 tygodni cukiernika który zrobi mi ciasteczka w kształcie sukienek) kupienie normalnych kompaktowych lusterek też! Po 4 godzinach chodzenia i myślenia na co by je wymienić trafiłam do Inglota i kupiłam bardzo ładne i proste lusterka, niestety nie da się na nich grawerować ale pomyślałam, że można na nich coś pomalować, teraz muszę znaleźć kogoś kto mi to zrobi.:) Kupiłam też kartki dla dziewczyn, w których zapytam czy będą chciały być druhnami, teraz szukam jakiegoś fajnego wierszyka który łatwo można na polski przetłumaczyć. ;) Stałam prawie 20 minut nad tymi kartkami, okazało się, że kupienie normalnych kartek bez żadnego napisu typu gratulacje, życzenia, urodziny itd też graniczy z cudem ale w końcu zdecydowałam się na takie malowane kartki z PM, taka zabawna grafika. Nabyłam też ostatnie motylki(musiałam 3 Kruki odwiedzić do tego) i zakochałam się w pięknych kolczykach. ;) Przygotowania są już prawie dopięte. Narzeczony też zdecydował się na prezenty dla drużbów, będą to grawerowane zapalniczki i super cygaro dla każdego. Mam tylko problem z dekoracją dla chłopców, musi być coś niekwiatowego i związanego z klimatem imprezy. Musze jeszcze tam iść i ustalić dla nich szczegóły. :) Nie możemy się doczekać imprez ale trochę się boje jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiech na sali doslownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxzn,.
to jest pytanie z czystej ciekawosci ile wydajesz kasy na cala tą zabawe z druzbami?? a na ślub i wesele ile?? fajne masz pomysly ale potraia ludzi zdołowac:( uwazałam ze moja sytuacja finansowa nie jest zła ale jak to czytam to w żciu by mnie na to nie bylo stac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moje przyjęcie dla druhen wydam około 1800 zł to już cena ze wszystkim. Narzeczony wyda dużo mniej bo oni nie będą mieli przekąsek, około 800zł. Na wesele wydajemy dużo więcej, wolę nie podawać kwoty bo zaczęła by się znowu jakaś nagonka. Xxzn ja nie chce nikogo dołować po prostu też chce się podzielić przygotowaniami, niektóre z tych pomysłów można zrobić na pewno taniej i też będzie fajna zabawa. Np. takie druhna party można zrobić w domu w jakimś konkretnym stylu, jeśli ktoś potrafi piec czy gotować to można samemu zrobić takie przekąski, albo np. zaprosić dziewczyny na wieczór z konkretną kuchnią i wtedy nawet razem możecie wszystko przygotowywać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, że ktoś ma różne ciekawe pomysły ale jak dla mnie to lekka przesada, te druhny, prezenty, ciasteczka, pudełeczka :o w hAmeryce to moż ei doceniają takie gesty bo tma mają inną mentalnośc i tam się ciesza z tkaich 'pierdółek, ciekawa jestem kto w Polsce podskoczy do góry i zacznie klaskać w dłonie na widok jakiegoś herbatnika czy sucharka zawiniętego w ładny karton w formie miniaturowej na dodatek. ja zapraszałam przed slubem świadkową i wszystkie znajome mi dziewczyny na rynek a ponieważ nie znały się to żeby na weselu dziko nie było posiedziałyśmy razem jednego wieczoru, pogadałyśmy i tyle, bez takich strasznych ceregieli i płacenia za to 1800zł... ja nie mówię, że nie mozna mieć swojeog własneog oryginalnego pomysłu na slub, ale chyba trzeba uważac, żeby nie przedobrzyć i nie stracić z uwagi naistotniejszej sprawy do przygotowania - czyli własnej duszy na przyjęcie tego waznego sakramentu. Bo czasem czytając takie skrupulatne przygotowania i dbanie o takie nieoc bzdetne detale mam wrażenie, że dla przyszłej Panny Mlodej wazniejsza jest oprawa niż świadomośc tego, że zostanie ŻONĄ a to się wiąże z konkretniejszymi konsekwencjami niż brak jakiejś dekorcji tu czy ówdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goni mnie termin ale większość rzeczy jest ustalona. ;) Podsumuje. :) Druhna Part Prezenty dla dziewczyn: 1. Kolczyki w kształcie motylków http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0410/dsc00826modifiedf671.jpg http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0410/dsc00822modified7054.jpg Są zakupione, zapakowane i czekają nie wiem czy dziewczynom się spodobają ale było to jedyne kolczyki które kosztowały w okolicach 50 zł i były motylkami i były ładne. :) Moim zdaniem są fajne i delikatne, ale obowiązku noszenia nie ma. ;) 2.Lusterka Lusterka są czarne(tak wiem, wiem) ponieważ tylko takie w CAŁYM Krakowie udało mi się kupić. Jednak ponieważ nie da się na nich grawerować wymyśliliśmy, że wytniemy szablony z imionami i motylem i zrobimy je srebrnym sprayem. Narzeczony potem pokryje to jakimś lakierem i będzie dobrze, nie znam się na tym ale on maluje te swoje figurki także mamy w domu potrzebne rzeczy. ;)No i będzie hand made. :D 3. Ciasteczka w kształcie sukienek http://www.myweddingmarket.com/images/W_Cookies_Dress.jpg Nigdzie nie mogłam znaleźć kogoś kto podejmie się zrobienia takich ciasteczek. Na szczęście koleżanka z innego forum otwarła cukiernie i podejmie się tego zadania. :) 4. Kartki http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0410/dsc00828modifiedc3da.jpg http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0410/dsc00829modifiedmodi2220.jpg Kupiłam kartki na których zapytam się dziewczyn czy chcą zostać druhnami.Teraz szukam jakiegoś fajnego wierszyka niestety wszystkie co znajduje są po angielsku i nie udaje mi się ich równie dobrze przełożyć zachowując rymy i rytm ale będę dalej próbować. :) ]Menu Piszę z pamięci. ;) - Pieczywo i masło - Pasztet z wątróbek i czymś - Terina z pomidorem - Terina z sandaczem i szpinakiem - Sałatka z penne - Sałatka grecka - Babeczki pikatne - Tort czekoladowy - Sernik - Babeczki słodkie Wszystko to będzie stało razem z dzbankami z wodą i sokiem na bufecie ustawionym obok stolika. Napoje 1. Napoje bezalkoholowe Zdecydowałam się na open bar z napojami bezalkoholowymi, wydawało się to bardziej opłacalnym rozwiązaniem. W skład wchodzą napoje gazowane(serwowane do stolika), soki i woda(ustawione na bufecie), herbata(mają pyszne i ciekawe owocowe) i kawa. 2. Alkohole Będą kolorowe drinki(na stole będzie leżała karta drinków ładnie wydrukowana) oraz wina jedno słodkie, jedno czerwone i jedno białe. Dekoracje Będzie to najprawdopodobniej jakiś bukiet stojący na środku stołu, już w naszych kolorach weselnych przewodnich. Chciałabym coś takiego: http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0031914/large_image.jpg http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0039817/large_image.jpg http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0046235/large_image.jpg http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0050711/large_image.jpg http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0060172/large_image.jpg http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0064805/large_image.jpg http://media.theknot.com/ImageStage/Objects/0019/0060336/large_image.jpg Dekoracja nie będzie okazała ponieważ prosiłam panią florystkę żeby zmieściła się w 200 zł. Do tego będą dobrane serwetki pod kolory przewodnie. Oprócz tego na stole będą leżały prezenty które również zostaną w jakiś fajnych i spójny z dekoracją sposób zapakowane. Pomysł Moniki z koszyczkami bardzo mi się spodobał i chciałabym właśnie takie opakowanie. Drużba Party Prezenty dla chłopców Jeszcze nie mamy zakupionych, idziemy jutro. 1. Zapalniczki Srebrne zapalniczki(każdy z drużbów pali) z wygrawerowanym imieniem każdego z drużby. Wyglądają tak, tylko będą z grawerem. http://www.artmagic.nazwa.pl/zdjecia/zapalniczki/benzynowa-mat/benzynowa-mat.jpg[ 2. Cygaro Każdy z chłopaków dostanie też cygaro. Jakie to wybierzemy jutro. Alkohol Narzeczony zrezygnował z jedzenia na rzecz alkoholu, na stole pojawią się tylko przekąski barowe. Natomiast głównym punktem programu będą dwa wiaderka z lodem i w środku wódką oraz whiskey, jakie dokładnie to jeszcze musimy dogadać z pubem. Dekoracje Narzeczony stawia na minimalizm, wiadomo faceci, ale zgodził się na dekoracje którą wymyśliłam. Na środku stołu będzie stał wazon z zatopioną w środku czarną kalią i świeczką u góry. Powiedzcie, że kalię są w kwietniu. ;) Oprócz tego na stole będą prezenty dla drużbów każde zapakowane w długie czarne pudełko ze srebrną wstążką. Druhna i drużba party Po naszych imprezach rozdzielnych złączamy się i idziemy na imprezę w stylu lat '60. '70, '80. Mamy bardzo mieszane towarzystwo i ciężko by ich było gdzieś do jakiegoś klubu zabrać, a taka impreza połączy wszystkich. Będzie nas dużo bo 13 osób, pewnie będziemy mieć jakąś loże zarezerwowaną. Nie mam pojęcia czy stawiać coś na stole i w ogóle jak się do tej wspólnej imprezy zabrać. Uff... Dużo tego. ;) Co o tym sądzicie? -- Mój blog z pomysłami -http://slubne-inspiracje.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie te prezenty itp. Po co komu lusterko z motylkiem? Tak samo te kolczyki. Dla mnie to kicz w najczystszej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×