Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

kobietki jestem wykończona , biore prysznic i ide spać , spokojnych snów życzę wszystkim brzuchatkom i mamusiom ;) i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle że wtedy poszłabym do gp lub położnej powiedziała jaka jest sprawa i zapytała czy nie mogą mi wystawić papierka że czuje sie bardzo dobrze i nie mam problemów ze zdrowiem i jestem w stanie pracować przed komputerem 8 godzin ;) zawsze jest jakieś wyjście ;) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex_k
Hej dziewczyny! Ja urodzilam 6 tyg temu Posiadanie a nie posiadanie kontraktu w przypadku ciazy nie ma duzego znaczenia. Liczy sie wylacznie czas pracy. Co do tego stanowiska pracy, pracodawca nie moze cie zwolic z pracy jesli nie ma szkodliwego stanowiska musi je stworzyc lub wyslac na platny urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu dziewczyny mam okropny ból zęba.Poprostu już nie wytrzymuje aż mi słabo.Najgorsze jest to że mam tylko ketonal bo appap już zjadłam.Znacie sprawdzone sposoby? Apteke mam już zamkniętą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wez paracetamol ze dwie tabletki na raz,mi pomoglo ;)w ciazy paracetamol dozwolony:)taki drobny wpis w dyskusje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale właśnie nie mam nic poza ketonalem:( apteka zamknięta. Jak dziś nie umre to będe żyła wiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas 19-19.5
ja wzielam ketonal na bol glowy-raz w ciazy za zgoda ginekologa-a raczej po telefonie do niej w srodku nocy z UK. Ale moj bol glowy trwal juz wtedy 2 dni i bylo coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas 19-19.5
ale bylam juz wtedy w zaawansowanej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jak raz łykne to sie tragedia nie wydarzy? Poczekam az mój wróci z pracy.Może coś wymyśli a jak nie to wezme ten ketonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniakowa jak się czujesz? Może jakiś okład co? Może Ci pomoże. Albo jakaś herbatka ziołowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczy, malinkowa jak twoj bol zeba?zyjesz?mam nadzieje ze juz lepiej. ja dzisiaj ide do gp na pierwsza wizyte o 4.50 ciekawe kiedy mnie umowi z polozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki , ja dziś jakaś marudna taka jestem i jeszcze ta pogoda :/ i już sama nie wiem co ze sobą robic Maliniakowa no mam nadzieje ze z tym zębem już lepiej, moja mama bedąc w ciąży , przykładała wacik nasączony alkoholem lub amolem do zęba, takie stare domowe sposoby ,słyszałam że jesli masz dziure w zębie mozesz włożyc główkę goździka w ząb to ból zelżeje bo gozdziki mają własciwosci znieczulające, ale pewnie bez dentysty sie nie obejdzie:/ krisana koniecznie zdaj nam relacje z wizyty u gp ;) ehhh gdzie ta wiosna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam w internecie wypowiedź jednej z mam w polsce odnośnie szczepionek , i jest to kolejny powód dla którego raczej nie wróce tak szybko do naszego kraju "Podczas szczepienia po 6 tygodniach od porodu dowiedzialam sie, ze nastepne szczepienia moga byc skojarzone, ale musze zaplacic albo 150, albo 180 zl, w zaleznosci od szczepienia. I tu jest dylemat:czy pozwolic dziecku cierpiec, czy mimo braku pieniedzy zaplacic? Ja niestety nie moglam zaplacic-wykorzystalam za to tansze plastry Emla. W mediach strasza pneumokokami i menigokokami. Zapytalam ile kosztuje taka szczepionka? Odpowiedz:300 zlotych za jedna dawke jednej szczepionki, a dawek jest cztery. Czyli chcac zaszczepic dziecko na pneumokoki i menigokoki musialabym wydac 2400 zlotych. Niestety przy moich zarobkach nie bylo mnie na to stac. Przy zwyklych szczepionkach wykorzystalam plasterki Emla-faktycznie widac bylo roznice, synek nie odczul tak mocno bolu. Teraz mieszkamy z mezem na Wyspach Brytyjskich. Co mnie zaskoczylo? Tutaj szczepienia na pneumokoki i menigokoki sa obowiazkowe i bezplatne. Byc moze kiedys w Polsce tez tak bedzie. Poki co, moim zdaniem po to trwa ta nagonka w mediach na szczepienia, aby koncerny farmaceutyczne mogly zbijac kase. Po drugie tutaj sa ciensze igly do szczepien! Rozmawialam o tym z pielegniarka i faktycznie...Mimo dwoch wkluc moj synek nawet ich nie zauwazyl (a w Polsce plakal w niebo glosy!!!). Miejmy nadzieje, ze kiedys polska sluzba zdrowia zmieni sie na lepsze... Pozdrawiam serdecznie!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pl to sami zdziercy aby tylko napchac sobie kieszen!!!! a moja wizyta przebiegla tak: kiedy ostatni okres,to sobie tak powpisywala daty itp.powiedzialam o toxo ze 2 tyg temu bylam w pl i mialam kontakt z bezpanskimi kotam ; p i ze w pl tak choroba jest bardzo powszechna ;p i ze ja mam kota i ze napewno czeka mnie cos zlego ze nie moge spac po nocach ;p.ona na mnie patrzyla jak na debila jakas panikare hehe ale co mi tam skierowanie na badanie krrwi mam seseses!!!! chociaz bede wiedziec jak juz mialam toxo to robie ufff jak nie to zaczynam sie martwic....a jak przechodze obecnie to dopiero bedzie panikaaaaaaa.korzystajac z okazji ze juz tam bylam na wizyte czekam po 2 tyg....powiedzialam jej ze mam bardzo sucha skore na dloniach bo mam od ciaglego mycia ich (ze wzgledu na prace no i teraz przy kocie ciagle je myje) i stwierdzila ze to moze byc egzema bleee zawsze mi sie to kojarzylo z jakims swiadem i brudem ale gp mi wytlumaczla ze to bardzo sucha skora podrazniona detergentami.wiec sie uspokoilam.dala mi recepte no i jako juz ciezarna na pismie odebralam swoj pierwszy darmowy lek :krem na sucha skore hehehe ale sie zdziwilam bo opakowanie 500ml duze myslama ze dadza jakos malutka tubeczke,ok rozpisalam sie i zanudzam :0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisana suuuuuuper żeś załatwiła z tymi badaniami na toxo :D i nie zanudzasz kobieto , gratuluje pierwszej wydanej recepty ;) a jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre i jestem usatysfakcjonowana tym co osiagnelam hehehe u nich trzeba naciskac bo inaczej to sie nic nie zalatwi.acha i dala mi ta forme do wyslania o ta karte dla ciezarnych na te darmowe leki bo teraz poszlam tylko z forma do apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na recepcji babki sie pytaly ktory to tydz bo podobno od 12 tyg dostaje sie 100f na ciaze ?slyszalyscie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ....mowily ze to maja byc przeznaczone pieniadze na prowadzenie ciazy witaminy itp ja tez pierwszy raz slysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jakos zle zrozumialam bo wypelnialam forme ale napewno mi powiedzialy ze jak bede w 12 to zeby sie upomniec....dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra zapomnijmy o tym bo nie chce z tego zrobic wielkiego halo bo uslyszalam wszystkiego wiec pewnosci nie mam.nie chec siac fermentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może chodziło o - jednorazowa zapomoga Health in Pregnancy Grant w wysokości 190 funtów ma pomóc ciężarnym kobietom w przygotowaniach do porodu. Przyszłe mamy mogą ubiegać się o dotację będąc już w 25 tygodniu ciąży, w ramach programu Healthy Start rodzice otrzymają bony – każdy o wartości 3,10 funta – które można wydać na zakup mleka, świeżych owoców i warzyw oraz odżywek dla dzieci, może sie wypytaj dokładnie o co chodzi bo ja nie kojarze żadnej pomocy za 100f od 12stego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to one chyba same nie wiedzialy bo mowila wlasnie cos o jakims grant wiec to napewno to ,tylko nie byly doinformowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jubaaa
nie "one" nie byly doinformowane :D tylko ty zle zrozumialas pewnie kiepska znajomosc angielskiego niestety ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakaś taka marudna jestem i śpiąca :( chce juz wiosny i słonka :( pozatym czasem jak kichne albo kaszlne na leżąco to mnie straszny skurcz w podbrzusze łapie na ok 5 sekund i nie wiem czemu tak jest i najlepiej to jakbym co dwie godziny jadła to wtedy nie czuje mdłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×