Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

u nas dziweczyna w 8tyg wszytskim sie pochwalila a za tydz wypadlo...wiec ja wole poczegac do tej border line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracajac do sliwek to naprawde najlepsze rozwiazanie.ja zawsze sobie pilam herbate figura bo ja lubilam ale w ciazy nie mozna.wiekszosc tych herbat jest niewskazana .a taka sliweczka to sama natura(tylko sie pierdzi BARDZO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak chcecie poinformować pracodawcę o ciąży to zróbcie to na piśmie. Niech to podpiszą i najlepiej żeby była jeszcze pieczątka. Później w razie porblemów będziecie miały podstawę że pracodawca napewno wie o ciąży. Ja nie dałam na piśmie i coś czuje że będą problemy. A właśnie mine zwolnili więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela a masz jakies przykladowe pismo jak to powinno wygladac? Co trzeba napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale u mnie to jest mala firma z szefem mamy luzny uklad napewno sie wkurzy ale nic z tym nie zrobi wszysckich pracownikow tez poinformuje wiec sie nie wiwinie raczej .ja pracuje tam juz ponad2 lata wiec min 2 mc wypowiedzenia musi mi dac .z jednejstrony to jest obry pomysl z tym na pismie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj chyba po 20 tygodniu dają jakąś formę tj coś na kształt zaświadczenia o ciąży. Dziewczyny wcześniej pisały o tym. Nie pamiętam na któej stronie. Niemam przykładowego pisma ale myślę że można po prostu napisać np datę wizyty, datę scanu, nazwisko położnej itp. Takie podstawowe dane. Może ksero zdjęcia z USG albo opini lekarza. Może przesadzam torchę ale teraz to bym tak zrobiła w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....."informuję tego i tego o ciąży tydzień... " data pisma, miejsce takie tam różne dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dałam na piśmie. Zostałam zwolniona wczoraj...idę to zgłosić ale tak myślę że przecież oni mogą sie wyprzeć że nie wiedzieli o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela jak to Cie zwolnili??? Dlatego ze w ciazy jestes???? Przeciez nie moga tak zrobic! Idz do najblizszego Citizens Advice Bureau i oni Ci pomoga. Ja pracuje w malej fimie i powinno byc OK ale pewnie wszyscy beda w szoku. W sumie nie mam pojecia jak zareaguja. Pracuje juz tu drugi rok i mam 27 lat wiec powinni sie spodziewac. Z tego co wiem to odkad firma dziala (jakies 15 lat) to jeszcze nikt nie byl w ciazy. Bede pierwsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzieli że nie jestem dyspozycyjna... lekarz GP, wizyta u położnej niemal w trakcie pracy. Niby można ale... zastanawiam się czy ja niemam że tak powiem "mniejszych praw" skoro pracuję przez agencję Powiedziałam im w połowie stycznia mniej więcej. Później pojechałam do Polski na egzaminy i przy okazji na wizytę u polskiego ginekologa. Wróciłam. Byłam jeszcze chora i musiałam 3 dni w domu siedzieć. Przyszłam do pracy i powiedzieli mi dowidzenia bo niby nie poinformowałam ich o tym że mój pobyt się przedłuży. Ehhhh to nic że mąż dzwonił i wysyłał smsy z informacją że zostaję dłużej na badania dodatkowe. Drobne przeoczenie ale to teraz my, nie oni mamy problem z pieniędzmi...może nie jest tak tragicznie że nie mamy co jeść ale chcieliśmy kupić jakikolwiek samochód bo wszędzie mam daleko ok 4, 5 km a w ciąży to wiadomo że szybko się człowiek męczy. Muszę kupić sobie kilka ciuszków ciążowych bo już się nie mieszczę w nic prawie. (mimo że nie przytyłam wiele ale chyba kości biodrowe mi się powoli rozchodzą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........12... .......Ashford Marcia89.........20...............01.10.2010.......7............Torquay dziewczyny dopisuje sie bo juz znam konkretne termin i tydzien :) Bylam dzisiaj na wizycie z polozna i wszystko ok , dostalam mase broszur informacji , nastepne spotkanie za 3 tyg , pierwszy scan w 12 tyg wiec jeszcze troszke poczekam...Ogolnie polozna byla bardzo mila powiedziala , ze jak nie rozumiem czegos moze mi zalatwic po polsku ,a le na szczescie wszystko zrozumialam:) Odezwe sie pozniej dziewczynki , bo jestem bardzo zmeczona , buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela wspolczuje sytuacji w jakiej sie znalazlas. Ale musisz zasiegnac porady prawnej i bronic sie o ile sie da. Ten Advice Bureau udziela informacji za darmo. Kiedys do nich meile pisalam bo mielismy tez problemy z pracodawca (za duzo potracil z ostatniej wyplaty jak odeszlismy z pracy) i pokierowali nas co robic i jakie pisma napisac. Pracodawca sie przestraszyl i oddal czesc pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela to oni wiedzieli ze jestes w ciazy tak? i wiedzieli ze idziesz na wizyte do poloznej i GP w spr ciazy?jesli tak ONI NIE MAJA PRAWA CIE zwolnic! masz prawo do wizyt u lekarza/poloznej w godzinach prcy i oni musza ci za to normalnie placic!sluchaj moja kolezanka tez pracowala przez agencje, miala jazdy z pracodawca, zwolnili ja , pozla do CAB, zlozyla sprawe do trybunalu i ,....kilka dni temu wygrala w cholere kasy (nie chcw podawac ile ale to bylo w tysiacach i ponad 10). Ja tez podalam swojego pracodawce za to ze probowal mi obnizyc godziny BEZ MOJEJ ZGODY jak juz wiedzual ze bylam w ciazy i za inne rzeczy . Sprawe w trybunale mialam miec z koncem stycznia tylko ze ja w pazdzierniku przeprowadzilam sie do usa i nie mialam jak pojechac, stanelo na ugodzie, dostalam tysiaka na pocieszenie:-P wiec nie daj sie kobieto idz do tego pracodawcy z listem proszac o PISEMNE WYJASNIENIE dlaczego Cie zwolnil, napisz ze jezeli nie otrzymasz pisemnego wyjasnienia w przeciagu 7 dni zasiegniesz porady prawnej. W tym czasie tak czy siak IDZ DO CBA i z nimi pogadaj. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny widze ze tu goraco:) Jesli chodzi o ten list to ja pisalam taki to znaczy moj menedzer mi go napisal a ja go tylko podpisalam tam byly tylko krotka informacja ktory to tydz ciazy i to wszystko a no i do kogo adresowany data i podpis i tyle wystarczylo Aurela z tego co wiem pracujac przez agencje to masz wlasnie z nia umowe podpisana i jesli chodzi o twojego bylego pracodawce to on mial takie prawo to znaczy nie powinien ale ty dla niego w tej chwili byla bys tylko uciazeniem i dlatego ci odwolal i moze to zrobic i poprostu wzamian za ciebie poprosic agencje o inna osobe ,w tej chwili twojm pracodawca jest agencja i to ona powinna ci zapewnic dobre warunki pracy czyli takie jaki ci sie nalezy w ciazy . Wydaje mi sie ze jesli nawet zlozysz skarge na swojego bylego pracodawce to i tak to nic nie da bo nie masz z nim zadnej umowy jedynie co teraz mozesz zrobic to gnebic agencje by dali ci w zamian inna prace a jesli ci powiedza zed nie maja to w tedy do job center i staraj sie o zasilek .To sa wlasnie uroki pracy przez agencje dzieki Bogu ze ja juz nie musze dla nich robic .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie dziewczyny wy jak poinformowaliscie swego pracodawce to mieliscie pozniej spotkanie z menadzerem i podpisywaliscie papiery co mozecie a czego nie jakie jest wasze samopoczucie co zmienic w dotychczasowych obowiazkach czy potrzebujecie wiecej przerwy itd bo ja takie mialam i mam miec co miesiac i mam ich informowac na biezaco a jakis zmianach Mysle ze to tez jest wazne bo dzieki takim spotkaniom mozna duzo wynegociowac na nasza strone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........11.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........12... .......Ashford Marcia89.........20...............01.10.2010.......7.... ........Torquay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojemu szefowi to porostu powiem ze bede tyle pracowala na ile bede w stanie o logiczne ze moja ciaza jest dla mnie wazniejsza a on oszaleje!!! bo to ten tym szefa ktorego trzeba prowadzic za roczke ,ostatnio do mnie przyszedl z zapytaniem czy powinnismy przedluzyc gwarancje na piec!!! a skad ja mam wiedziec do cholery?to jego piec i jego kasa.no i zakimi pierdolami do mnie przychodzi.nawet sdo mnie dzwoni i mowi ze jest w sainsburym i jakie to on mial kupic te koszule dla dziewczyn z baru ...no mowie wam porazka on jest.nikt nie jest nie zastapiony ale on bedzie sie musial wziacs w garsc jak ja odejde.to tyle hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie w sainsbutum tylko mark&spencer z sainsbutym to byla inna historia hhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzisiaj juz za 5min channel 4 --one born every minute!!! ogladajcie to nas czeka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........11.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........12... .......Ashford Marcia89.........20...............02.10.2010.......7.... ........Torquay mala pomylka byla ale teraz jest ok:) krisana widze , ze jestes w tym samym tygodniu co ja:) jutro ide do pracy pierwszy dzien po urlopie i zamierzam powiedziec , ze jestem w ciazy i niech sobie robia co chca. w tym momencie dziecko jest dla mnie najwazniejsze choc nie ukrywam , ze oczywiscie pieniazki tez , zeby to dziecko mialo godne warunki. ale z tego co juz sie naczytalam w anglii jest bardzo duzo benefitow i innych pomocy , ze nawet matki , ktore nie maja platnego urlopu macierzynskiego moga sobie poradzic. mam nadzieje , ze wszystko bedzie dobrze i szefowa mnie zrozumie choc sama nie ma dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrozumie czy nie prawo jest prawem.ja poczekam bo moja koleznaka wlasnie w 7 tyg stracila 2 mc temu a juz wszystkim powiedziala i wogole kazdy sie cieszy a potem pozostal tylko niesmak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski. Dostałam odpowedź od mojego wspaniałego szefa e-mailem (szkoda mu na znaczek czy co) powód mojego zwolnienia. Tj. Niby nikt nie poinformował tej firmy w której pracowałam o tym że moj pobyt w Polsce sie przedluży. Mój mąż wydzwaniał do agencji. Oni natomiast nie poinformowali firmy o tym że później przyjadę. Na numer firmowy nie sposób się dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrantka __ Szkocja
Witam i życzę Wam szybkich udanych porodów i zdrowych dzieci Ja rodziłam tutaj - tzn. dokładniej, w Edynburgu - 3 lata i 1 miesiąc temu :) opieka i badania w czasie ciąży - oceniam na 4 (w skali do 6 jak w szkole ) opieka w szpitalu podczas porodu i po - 5 (na 6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrantka __ Szkocja
oczywiście,m miałam na myśli 5, a nie -5 ;) :P dobranoc p.s. ja o tej porze to często już spałam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×