Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

mam bardzo dobrą znajoma , w zeszłym roku urodziła slicznego synka , i wierzcie mi , ona nie chce wracać do pracy! :D mimo ,że nie sypia dobrze po nocach , jest wykończona i nie zawsze ma czas żeby wziąć gorącą długą kąpiel, to za żadne pieniądze nie chciałaby iść do pracy :D mówi że małego boi sie zostawić pod czyjąkolwiek oprócz męża opieką , do żłobka wydzwaniałaby co pół godziny , pozatym mały ciągnie cyca a odciągane nie bardzo chce z butli i najlepiej jak czuje bliskość mamy :) ciekawe jak to z wami mamuśki bedzie ;) mam nadzieje że ten topik dociągnie do czasów kiedy to bedziemy opisywać sobie ile nasze maleństwa zjadły , ile nakupkowały , ile spały :) tego i sobie i wam drogie brzuchatki życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym chciała siedzieć z dzieckiem co najmniej 2 lata w domu, ale mój mąż raczej nie jest chętny na taki układ... sama nie wiem czemu, no ale siedząc w domu z dzieckiem, dostaje się benefity i lepiej się na tym moim zdaniem wyjdzie niż to , że ja będę zarabiać 200f tygodniowo, i za żłobek płacić 10-150funtów, i tylko 50 będzie więcej, a dziecko mi będzie chować obca baba, no albo mamy możliwość, że z mężem będziemy jeździć do pracy na przeciwne zmiany( o ile nasza fabryka wybrnie jakoś z tego pożaru) i pod pracą wymieniać się dzieckiem. No to się zobaczy, jak to mój mąż mówi:P Ale ja bym chciała dłużej z dzieckiem siedzieć, widzieć wszytsko jak się rozwija, co nowego umie, mam chrześnice co ma 3 latka i wydaje mi się taka malutka, ale 3 latka to już bym posłała do przedszkola, bo musi miec kontakt z rówieśnikami:P a potem pomyśli się o rodzeństwie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O JO JOJ
MATKI POLKI PANIKARY! jak przeczyatalam liste rzeczy potrzebnych z polski to myslalam ze padne hehe ! wystaczy miec tylko w razie potrzeby cos na kolki a reszta jest dostepna w uk na odparzenia sudocrem najlepszy, jesli zamierzacie karmic piersia-herbatki nie potzrebne aa i do pielegnacji pempusia nei potrzebne nic tu zakladaja klamre i tylko uwarzac zeby nie zmoczyc i po kilku dniach odpada i sladu nie ma a i do kapieli polecam OILATUM noworodki maja bardzo sucha skorke po urodzeniu wiec taka emulsja jest najlepsza wlewasz do wody myjesz bobaska i nie uzywasz juz zadnych oliwek-skura wysatrczajaco dobrze nawilzona!aa i dostepne na recepte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i panikary ale każdy niemowlak jest inny , jeden przechodzi kolki inny nie ma wogóle , więc nie możesz uogólniać że wystarczy sudocrem bo najlepszy , oilatum też zdarza sie że uczula , być może masz wspaniałe dziecko , które nie miało żadnych problemów ,ja jednak wolę sie zaopatrzyć w pl niż pózniej pluć se w brode że mi położna zapisuje paracetamol na wszystko , znam wiele mamusiek które poleciły mi mieć w razie co te rzeczy , bo im bardzo sie przydały , więc raczej skorzystam z ich doświadczenia aha do listy dopisuje : - saab simplex - na kolki zachwalany przez moja kuzynke , w polsce nie testowany wiec chyba nie ma go w sprzedaży, za to jest w kazdej aptece w niemczech :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam ,że tak silna presja wywierana na tak małe dzieci to zabójstwo dla ich psychiki i dalszego rozwoju a także pożywka dla pedofilii , powinniśmy chronić nasze dzieci a nie bawić się nimi jak lalkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U mnie juz 19 tydzien i prawie polowka.Brzuch mi cie juz bardziej zaokragla i widoczny jest w obcislej bluzce.Ponoc wyskakuje po 20 tyg.Dzidzia tez mi sie juz coraz mocniej kreci.Szegolnie jak sie poloze i odpoczywam.Drugie usg mam za rowne 2 tygodnie.Mam nadzieje ze wszytko bedzie w porzadku.Chcialabym tez bardzo juz poznac plec.Napalliam sie na dziewczynke i tkwi ona juz gleboko w mojej podswiadomosci.Zobaczymy...Ja sie tez meczylam czasami z wymiotami.Zdarza mi sie teraz raz na 2, 3 dni,ale jeszcze zdarza.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki, znowu lece z porada. Milka jak masz uplawy/albo infekcje nie czekaj az polecisz do PL , idz do GP wyjasnij jaki masz problem, albo lepiej pogadaj z polozna. Moja polozna 'odwazyla' sie zrobic mi wymac, w przychodni w ktorej pracowalam inna polozna zawsze robila jak pacjentki mowily ze jest bardzo zle GP moze tez zdecydowac ze przepisze ci masc clotrimazole (taki pierwszy wybor w UK przed wymazem i podaniem antybiotyku).Probuj kobieto, co Ci szkodzi a 1.nie bedziesz sie meczyc z cholerstwem, 2. bedziesz spokojniejsza:-) co do listy z PL, fakt dlugasna ale jak kto lubi...ja w sumie polecam z PL tantum rosa (na podmywanie 'podwozia' po porodzie) czopki vibrucol (czy jak to sie pisze-te ziolowe na kolki/uspokojenie), czopki glicerynowe (w UK daja na recepte) i tyle. Cala reszte bez problemu da rade dostac w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki, znowu lece z porada. Milka jak masz uplawy/albo infekcje nie czekaj az polecisz do PL , idz do GP wyjasnij jaki masz problem, albo lepiej pogadaj z polozna. Moja polozna 'odwazyla' sie zrobic mi wymac, w przychodni w ktorej pracowalam inna polozna zawsze robila jak pacjentki mowily ze jest bardzo zle GP moze tez zdecydowac ze przepisze ci masc clotrimazole (taki pierwszy wybor w UK przed wymazem i podaniem antybiotyku).Probuj kobieto, co Ci szkodzi a 1.nie bedziesz sie meczyc z cholerstwem, 2. bedziesz spokojniejsza:-) co do listy z PL, fakt dlugasna ale jak kto lubi...ja w sumie polecam z PL tantum rosa (na podmywanie 'podwozia' po porodzie) czopki vibrucol (czy jak to sie pisze-te ziolowe na kolki/uspokojenie), czopki glicerynowe (w UK daja na recepte) i tyle. Cala reszte bez problemu da rade dostac w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Dziewczynki dziekuje za wszelkie informacje :) Jutro jak odwiedze polozna to wpisze sie do tabelki:) I macie racje chyba powiem w pracy od razu choc sie boje w sumie nie wiem czego:/ Jutro sie odezwe po wizycie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki, znowu lece z porada. Milka jak masz uplawy/albo infekcje nie czekaj az polecisz do PL , idz do GP wyjasnij jaki masz problem, albo lepiej pogadaj z polozna. Moja polozna 'odwazyla' sie zrobic mi wymac, w przychodni w ktorej pracowalam inna polozna zawsze robila jak pacjentki mowily ze jest bardzo zle GP moze tez zdecydowac ze przepisze ci masc clotrimazole (taki pierwszy wybor w UK przed wymazem i podaniem antybiotyku).Probuj kobieto, co Ci szkodzi a 1.nie bedziesz sie meczyc z cholerstwem, 2. bedziesz spokojniejsza:-) co do listy z PL, fakt dlugasna ale jak kto lubi...ja w sumie polecam z PL tantum rosa (na podmywanie 'podwozia' po porodzie) czopki vibrucol (czy jak to sie pisze-te ziolowe na kolki/uspokojenie), czopki glicerynowe (w UK daja na recepte) i tyle. Cala reszte bez problemu da rade dostac w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford# maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu stara tabelka beze mnie i maadaa fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry dziewczyny ale przepisalam ostania tabelke.... a ja za to nie moge przestac jesc.......juz bym wolama wymiotowac niz zamieniac sie w mala bedzke .juz przytylam 1kg!!! to co bedzie potem o zgrozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jutro jade zrobic badanie krwi na toxo.....abym miala przeciw ciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana- przedostatnią tabelkę przepisałaś:P ale ok:D maadaa- no hehe szybko zareagowałyśmy:P A ciekawe jak u mnie będzie z toxo, miałam koty od dziecka i ciekawe czy ją załapałam, a wy kiedy mówiłyście że chcecie badanie na toxo? na perwszej wizycie u położnej? I jak jest toksoplazmoza po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro tabelkowo to i ja się dopiszę fisiowna.........................9.02.10.......... 39...... ....Londyn oczekujac na Zuzie...........8.03.10..........35.......Goole/Doncaster Izabell1982.....................20.03.10..........33.... . .Londyn/Hounslow madziulek30....................13.07.10.........17 .......... staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 17........ ..birmingham malinoakowa...................15.08.10.........12. ......... londyn< br /> oliwia87.............22........08.09.2010.........10.... .....Trowbridge krisana..............25........16.10.10........... 7 ...........londyn/nw milkaa88..........22 lata.....08.10.10...........7...........Bradford maadaa...........27 lat........12.10.10..........6.............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........12..........Ashford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny właśnie chciałam założyć suwaczek z tym w którym tygodniu ciązy jestem, i wysło mi że 6 tydzien i 4 dzień, wszystkie kalkulatory internetowe podaja że to 7 tydzień, ale okres miałam 31.12.09 i był to czwartek i tak przewertowałam kalendarz i wynika mi że suwaczek ma racje bo 7.01 to pierwszy tydzien, 14.01, drugi, 21.01 trzeci, ale nie wiem może to się liczy jakoś inaczej, bo z tych kalkulatorów wychodzi że pierwszy jest do 06.01 a drugi już się zaczyna 07.01, a wy jak macie policzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak...niemam pracy... Wkurzyłam się dziś jak niewiem. Niemam pracy już. Podobno jestem niedyspozycyjna. Tak się zdenerwowałam że aż mnie brzuch boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kalkulatorów i suwaczków mi wychodzi tak samo. pewnie to zależy jaki kalkulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toxoplasmosis poprostu :) ja powiedzialam juz na pierwszej wizycie u gp bo 4 tyg temu robilam badanie krwi (chcialam sie przygotowac jak juz zaczelismy starania )i poprosilam o toxo tez ale mi nie zrobili.teraz to musza zrobic bo ciezarnym sie nie odmawia heheheh a tak pozatym im szybciej tym lepiej jak sie dowiesz ze przechodzisz teraz to mozesz zaczac leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczaku stycznia robilam to badanie krwi(bo sie troszke zamotalam )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać już brzuszki u Was? u mnie jeszcze nie.tylko jak sie najem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ciezko powiedziec bo przytylam 1kg ...a ogolnie nie bylam szczuplutka....nasze pewnie wyskocza dopiero w kwietniu hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam na mysli moj i milkaa88 bo my w tym samym tyg jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×