Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość milkaasz
majowka10....................03.05.10..........35...corka . ......Lancs madziulek30.................13.07.10............24..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........21........ ....... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........19....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............18....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....16........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........15.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........14..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........13.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........12............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10....................03.05.10..........35...corka . ......Lancs madziulek30.................13.07.10............24..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........21........ ....... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........19....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............18....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....16........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........15.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........14..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........13.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........12............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......12.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja wczoraj swoje malenstwo widzialam na USG. SUUUper sprawa. Jestem taka szczesliwa :) Wszystko w porzadku maly skacze jak szalony. Wyniki na Syndrom Downa maja przyjsc poczta, choc kobitka z USG napisala juz ze Low Risk, ale maja potwierdzic po zbadaniu krwi :) Wiec super, same dobre wiesci. Mam 3 fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Zwracajcie uwage na ostatnia tabelka,bo ja swoja wczoraj uaktualnilam, a dzis z powrotem mam 24, zamiast 25 tydzien. Ja ostatnio mam takie ciagniecie pod lopatka po dluzszym staniu na nogach.Boje sie ze bede miala powazne bole krzyza z powodu duzej skoliozy.Poza tym mam ucisk gdziec w okolicy lewego jajnika.Takie dolegliwosci sa meczace pewnie do konca.I to dopiero sie zaczna.Ale narzekam.....Najwazniejsze zeby wszytko do konca wszytko sie dobrze toczylo.A jak tam u was sprawy sie maja????/ majowka10....................03.05.10..........35...corka . ......Lancs madziulek30.................13.07.10............25..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........21........ ....... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........19....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............18....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....16........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........15.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........14..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........13.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........12............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek 30 ja kopiowalam ostatnia to cos wczesniej musialo sie pomylic a ja jeszcze musze czekac na pierwsze usg tez jestem w 12 tygodniu a termin usg mam dopiero na 19 kwietnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Nescafe87
GP bez problemu powinien wypisac recepte na Scheriproct, zarowno czopki jak i masc - sa dobre. Po porodzie mozesz poprosic o znieczulajacy zel, ktory wstrzykujesz w pewne miejsce zanim skorzystasz z toalety - jakby bylo bardzo zle oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe bardzo przepraszam ale ja chyba dzisiaj jestem ślepa i nie kumam postów:) Myślałam że napisałaś "może wkręć mnie..." zamiast "może wkręć się". Naprawdę jestem dzisiaj jakaś niewyraźna. To przez tą infekcję i zajebisty ból zębiska! Jeszcze tylko jutro i się pozbędę hama. No raczej....mam nadzieję że tak bo chyba leczenia to nie zniosę. Prędzej zjadę tam na tym fotelu w gabinecie. Byłam dzisiaj na Maternity Day Care i dostałam clotrimazol jedną tabletkę z aplikatorem na noc i maść. Kupiłam też lactacyd do codziennego mycia. Mam nadzieję że to pomoże. Bo tylko chodzę i się drapię non stop ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :). Dzis mam wolne bo wczoraj juz tak mnie bolały plecy a właściwie ich dół i brzuch, ż musiałam się wcześniej zwolnic, no i dziś też nie jest najlepiej. :( Nie wiem jak ja wytrzymam jezcze te 3 miesiące w tej pracy :( Aurela co to za infekcja????? Pytam bo ja miałam jakąś infekcję w moczu , ale po wizycie u GP stwerdził, że jej nie ma już :( No i właśnie nie wiem co myślec. Pisałam o tym w ostatnim poście strone wcześniej. ALe nikt nie odpisał ;). Uaktualniam dziś tabelkę, wiem że w poniedziałki była umowa ;), ale musze bo jestem jakieś 2 tygodnie do tyłu. Miłego dnia brzuchatki :). Będę zaglądać tu dziś :). majowka10....................03.05.10..........35...corka . ......Lancs madziulek30.................13.07.10............25..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........21........ ....... londynbr / Aurela86...........24........31.08.2010.........19....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............18....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....16........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........17.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........15.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........14..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........13.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........12............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan27 na infekcje w moczu najlepsza jest zurawina- masz pelno sokow z cranberry a w sklepach np boots czy superdrug np takie saszetki do rozpuszczania w wodzie albo tabletki z zurawina np w holland & barret, mozesz zapytac lekarza czy mozesz je brac w ciazy albo poczytac na necie ale ja wyprobowalam na sobie i dziala :) plus witamina C :) Aurelka nic sie nie stalo tez czasem jak cos szybko czytam to tak mam:D wiecie co a ja czuje ruchy ostatnio czesto, zwlaszcza wieczorami i rano gdy jestem w pracy, a wczoraj moj M bawil sie z brzuchem- tak delikatnie go przyciskal z jednej strony i potem w to samo miesce to malenstwo kopalo hehehe :D cos czyje ze beda miec niezla zabawe za pare tygodni :) Aurelka ty tez czujesz ruchy juz? Patinka, jak nas podczytujesz to napisz co u ciebie i jak smopoczucie :) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe dzięki za odp :) No właśnie o soku z żurawiny słyszałm i piję go teraz cały czas, tabletek nie brałam. Przed wizytą u GP może dwa dni tylko piłam sok no i po badaniu moczu tym paseczkiem co prawda, powiedział że wszystko jest ok. Tylko wiesz ja sie martwie po prostu, czy aby na pewno, czy to badanie jest wiarygodne, bo tamto co wyszła infekcja to było na pewno dokładniejsze. A wiesz jak to jest t z tymi lekarzami. Jakoś im nie ufam do końca. A ten też był taki dziwny, powiedział, że jak chce byc pokojniejsza to On mi wypisze antybiotyk, ale On uważa, że nie ma infekcji. Heh... To On powinien wiedziec, a nie jak ja chce. Nie wiem co myśleć. A Tobie tez się to przyplątało w ciąży?? Jak to u Ciebie wyglądało?? A wynik z badania tego co wyszła infekcja miałam 100.000 cfu/ml coliform species.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam infekcję zewnętrzną bardziej. Swędzi mnie strasznie... ale ja brałam przez ostatni tydzień antybiotyki i to od tego. Wiecie jak to jest po antybiotykach. Można albo coś w buzi dostać albo...tam. No nic. Już się modlę żeby jak najszybciej minęła ta ciąża. Żeby już dzidzia była i żeby można było wrócić do normalnego trubu życia. Najgorsze jutro przede mną. DENTYSTA aahhh boje się wrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan 27 mnie sie to przytrafilo chyba z rok temu , nie jak byklam w ciazy, tabletek nie bralam ale pilam te saszetki rozpuszczane w wodzie i bralam witamine C i pomoglo. Tabletki widzialam w Holland & barret wiec jak wolalabys tabletki to tez sa, ja pilam to cos hehe niezbyt dobre w samku ale tak mnie bolalo ze bylo mi wsyztsko jedno, boalao jak robilam siusiu, pomijajac to ze chodzilam co pol h i sikalam tyle co do kieliszka hehehe, soki sokami i moze w nich byc mniej zurawiny niz w tych saszetkach, badanie moczu mialam robione ostatnio przez polozna, a wczesniej chyba z 7 lat temu :) A czulas cos jak mialas ta infekcje? Bolalo czy bezobjawowo jakos? Bo jak bolalo i nie boli to chyba okej, ale dla spokoju dokoncz chociaz ten sok zawsze mozesz wrocic do GP powiedziec ze boli znow i zeby badanie zrobil to dokladne jeszcze raz bo antybiotyku boisz sie brac ze wzgeldu na ciaze. Tu im trzeba troszke sciemniac chcac badania bo inaczej sie nie da a przeciez nie udowodni ci ze cie tam nie boli tak naprawde :D Mi sie w ciazy przypelentala infekcja to dostalam od GP jakis krem feeee tlusty jakis i nie lubie go, a posmarowalam sie clotrimazolum bo mam z polski i po paru dniach przeszlo, swedzialo mnie tam troche wlasnie i pieklo podczas seksu ale powrocilo do normy tam w srodku :) Mi ciaza rujnuje organizm troche hehe, na samym poczatku zapalenie dziasel, pozniej infekcja zeba, pozniej ta infekcja tam na dole a na koncu hemoroidy tzn jeden o ktorym sie nawet swojemu M jeszcze nie przyznalam hehehe, o cerze nie wspominam, zwlaszcza na poczatku byla masakra ale radze sobie, blada jestem jak trup a tu ani kremu zadnego zeby pozniej nie zostaly przebarwienia ani na solarium....aleeeee wybaczam temu malenstwu niech sobie rosnie zdrowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za reakcje :) Nescafe no właśnie nie mam i nie miałam żadnych objawów, ani mnie nie bolało jak sikałam, nie musiałam jakoś super często sikac,no i ilości były też normalne. Heh więc nie wiem. Ciężko się dowiedzieć coś od tych lekarzy. Z tych wyników wychodziło, że to jakaś bakteria, myslałam, że e.coli bo już kiedyś dawno miałam, ale GP powedział, że to nie ta bakteria, że jakaś inna, no ale że już jest "fine" jak to powiedział. I sama nie wiem co to do końca było. Chyba poczekam już do następnej wizyty z położna,pijąć sok z żurawiny ;), bo nie mam żadnych objawów niepokojoącyh. Kurcze, z drugiej strony ciężko mi uwierzyć, żeby organizm sam wypłukał to infekcje jak to mój GP stwierdził. Co o tym myślicie?? A co do zapalenia dziąseł to hmm... zauważyłam już dobre pare tygodni temu podczas mycia zębów krew. Położna napisała mi w zaleceniach wizyte u dentysty. ALe nieee, dosyć, że nie lubię, to jeszcze tutaj nie chce iść! Jak pojadę już do Polski to się wybiore. Ale teraz mam opór straszny. Nawet nie wiem gdzie, jak to tu wygląda, kompletnie nic.!! :( :( No, ale co chciałam napisać..Jak Ci się objawiało Nescafe to zapalenie dziąseł?? Bo ja gdzieś czytałam, że właśnie krwawienie z dziąseł jest objawem,ale ponoć to normalne w ciąży, rzez burzę hormonów i zmiany zachodzące w organiźmie. Tylko nie wiem czy to trzeba leczyć i jak?? Nescafe, ale Cię dziś umęcze ;) Przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czesto za to lapalam przeziebienia-bylam chyba ze 4 razy chora w ciazy.nota bene teraz tez cos pokasluje:Oale nic dziwnego jak takie cholerne zimno sie zrobilo:O jak bylam w polsce zmienilam sila rzeczy proszek i tez mialam mega swedzenie na dole.Lekarka kazala kupic tantum rosa i podmywac -podmylam ze 3 razy ,wrocilam do proszku tutjeszego i narazie odpukac nic nie swedzi:) ale mialam to samo z cera co Ty Nescafe-jakies wysypki,jakies czerwone plamy,blada jak sciana-stad sie moj szef z 2 pracy dowiedzial ze ejstemw ciazy bo nagle jakis wnikliwy sie zrobil co ja tak zle wygladam:D ale tak jak mwoicie-kurcze niech Niuni pojdzie na zdrowie.A no i ja mam problem pekajacych naczyn krwionosnych na nogach,nie szkodzi ze wyglada nie bardzo ale cholerstwo boli.oczywiscie GP powiedzial-nic teraz nie mozemy zrobic.i koniec tematu. jezeli juz tak o wszystkim piszemy to dziewczyny ja wiem ze wy jeszcze nie macie pewnie tego problemu ale ja juz mam-za nic nie moge sie ogolic tam na dole:Oczuje sie nie bardzo z tym,macie jakis pomysl w jaki sposob to zrobic?rozwazalam plastry ale nie wiem czy to dobry pomysl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majówka no zdaję sobie sprawę, ja sama choć nie mam bardzo dużego brzucha to robi się to powoli ciężkie i męczoce, tym bardziej, że robie to na stojąco, pod prysznicem.. WIec Ty już w ogole musisz mieć problem.. plastry hmmm.. nigdy nie stosowałam, więc nie wiem, ale może być łatwiejsze... Słyszałam, że jeśli chodzi o nogi czy nawet okolice intymne, to kobiety proszą swoich mężczyzn... ALe to już sprawa indywidualna, czy On będzie chciał i jak Ty się będziesz z tym czuła... Dziewczyny kiedy można poznac płeć najwcześniej na USG 3D lub normalnym?? Ja mam teraz 17 tydzień i nie wiem czy mogłabym iść już w piątek/sobote na przykład czy jeszcze oczekać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plec zazwyczaj 20-21tc na polowkowym USG. Moje za 2 mies. 26 maja w Dzien Matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentysta tutaj za darmo. Też nie chciałam iść ale znalazłam akurat polską dentystkę. Zobaczymy co to będzie jutro. Mi ciąża rujnuje zęby, dziąsła i żołądek. Najbardziej odczuwam właśnie te miejsca. Magdan27 wejdz na strone NHS i znajdz w swojej miejscowości dentystę. Na zapalenie dziąseł może pomoże ten żel jak w Polsce jest SACHOL to tutaj BONJELA. Sposób na golenie to może jakieś lusterko sobie podłożyć???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madan, mozesz mnie pomeczyc :D organizm mogl sam sobie poradzic, np widzisz dlaczego zalecaja witamine c przy infrkcjach moczu? bo zakwasza mocz i to pomaga likwidowac infekcje, wiec inne skladniki zywnosci coponiektorej tez moga miec wplyw :) co do zapalenia dziasel to nawet nie pytaj bo myslalm ze zejde z tego swiata hhehe :D bralam paracetamol po 3-4 naraz, cocodamol i nic nie pomagalo, wzielam nawet tramal kilka razy i to pomagalo na pol h, 3 noce nie przespalam zanim przelamalam sie i stwierdzialm ze wszystko mi jedno co beda robic ale chce nozmalnie zyc bo sie nie da :P mamy tutaj Dental hospital zadzwonilam na nhs24 i umowili mnie na ten sam dzien, dostalam antybiotyk plus extra ibuprofen i to dopiero zaczelo dzialac, myslalam normalnie ze wroce tam i ta dentystke wycaluje :D bylam wtedy 2 tyg w ciazy ale nie wiedzialam :( zebow sobie nawet nie mialam jak umyc bo tak bolalo, ale nie krwawilo. dentystka niby jak tam gdzies nacisnela to mowila ze krwawilo i dala mi taki annybakteryjny pllyn do plukania buzi i uzywalam go zamiast szczoteczki i pasty do zebow przez tydzien. Na necie czytalam ze dziasla moga krwawic gdzies kolo 13-14 tyg, i to tez mialam pare razy, ale nie bolalo, tylko jak mylam zabki. Moze sprobuj delikatniej albo zmien szczoteczke na miekka :) dentystke mam super swoja w polsce- tutaj nie ufam jakos :P plec mozna chyba od 13- 14 tygodnia jak jest porzadny sprzet, ale wiadomo ze tak najpewniej to kolo 20 :) ja mialam usg pod koniec 16 tyg to nie chciali powiedziec, ale na 3d powinno byc juz widac :) majowka30 ja przez cala ciaze nie zlapalam zadnego przeziebienia, i chyba zawdzieczam to bagietkom czosnkowym ktore wcinam na sniadanie z raz w tygodniu bo uwielbiam je :D wyprysaki mialam przed ciaza troche, ale ja zepsulam sobie buzie implanetm antykoncepcyjnym i mimo ze go wyjelam rok temu nie poprawilo to stanu buzi a dawniej mialam sliczna :( majowkaaa na litosc boska nie plastry, chyba bym umarla :D:D ja nie mam takich problemow ale wymyslilam ze jak juz bedzie ciezko to kupie sobie pianke taka co pryskasz nia sobie nogi czy cokolwiek tam chcesz, zostawiasz na 10 minut splukujesz i wloskow nie ma :) mialam kiedys taka, ale wole maszynke bo szybciej. jak nie masz uczulenia to moze ta pianke sprobuj zanim szarpniesz sie na plastry :) wiecie ze u nas sypie snieg????!!!!! i bialo jest, super pogoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczny za odpowiedzi :) Ja jestem straszna panikara. Wszystkim się przejmuję, panikuję, ponoć z opini bliskich za bardzo. ALe tak już mam, za dużo biorę do głowy, a potem się zamartwiam, nie chcę poprostu, żeby maleństwu coś zaszkodziło. A Ty Nescafe nie wybierasz się do Polski rodzić?? Coś mi się tak kojarzy, że to pisałaś już gdzies... Aurela i Ty chyba tez?? Bo ja właśnie tak. Jakoś czuję, że tam będę się lepiej czuła przed i po porodzie. (Ps. pozwoliłaś się pomęczyć ;) ) Dziewczyny używacie już jakiegoś kremu na rozstępy?? Ja używam Cocoa Butrer Formula-Strech marks. Kupiłam w superdrug, ale w bootsie też jest. Dziwny ma zapach nie śmierdzi, ale mnie nie podchodzi. Ponoć jest dobry. A Wy czego używacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My plec poznalismy w 18 tyg,chyba zatem to usg polowkowe to najlepszy moment.my akurat bylismy w pl,a potem za 3tyg mielismu usg w uk.w obydwu przypadkach powiedzieli, ze to dziewczynka:) kurcze zaczelam ogladac wczoraj o 21 na channel 4 dokument o porodach w uk-przypadkiem w sumie bo nigdy nie zamierzalam specjalnie sie edukowac z udzialem filmow.Oczywiscie zaluje bo reakcje w czasie porodu jak pewnie sie rozne....matko jak niektore sie dra to az przerazajace:(czlowiek uswiadamia sobie dopiero co to za bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uzywam cocoa butter formula Palmersa.Myslalam ze tylko ja mam cos do tego zapachu:)dziwny co?czy dobry-chyba dobry ja narazie nie mam-tfutfutfu odpukac;) Dlaczego zdecydowalyscie sie rodzic w Polsce?kiedy chcecie poleciec?jak to wyglada od strony finansowej? ja tez rozwazalam taka opcje,ale jakos tak rozmwailismy duzo i wyszlo ze jak ma byc dobrze to bedzie chocby na polu w kapuscie:D fakt,ze samopoczucie psychiczne w pl byloby lepsze bo tam"sami swoi",no ale wyszlo tak jak wyszlo ze rodzimy tutaj.bylismy juz na zwiedzaniu szpitala.coz moge rzecz-oby opieka byla tak dobra jak warunki to bedzie oki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybieram sie wybieram, my i tak chcielismy wracac we wakacje na stale, wiec wracamy tylko z ta roznica ze ja na macierzynski hehhe. Jak nam sie fajnie ulozy z praca I wogole to zostaniemy tam juz calkiem Mada jak sobie planujesz? Ja mysle zeby od poczatku lipca wykorzystac caly urlop do konca czyli 3 tyg mi zostana, i pozniej odrazu na macierzynski isc. Powiem szczerze ze wolalabym rodzic tutaj, no aleeee mam z drugiej strony tutaj dosc wszytskiego powoli a opcja siedzenia tutaj jeszcze do konca roku tutaj dobilaby mnie chyba Na rozstepy mam palmers z cocoa butter i collagenem ale smaruje sobie jak mi sie przypomni, chociaz ostatnio staram sie przynajmniej raz dziennie :D wiem ze sa te specyfiki niektore w wersji bezzapachowej Wiecie strasznie fajnie mi sie z wami rozmawia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majówka no ten zapach dziwny, ale nie wszystko, co ładnie pachnie jest dobre. Zazwyczaj wszystko co skuteczne nie jest rzyjemne w zapachu, hehe taką teorię wymyśliłam. ;) Do PL lecimy jak tylko pozałatwiam tu sprawy z macierzyńskim. Czyli w okolicach połowy czerwca, w około 28 tyg ciąży. Zdecydowałam się dlatego, że przede wszystkim jesteśmy tu we dwoje sami, chyba z obawy, z tylko bardzo średnią znajomością jezyka. No i nieoceniona pomoc Mamy, która niestety nie mogłaby przylecieć tutaj bo pracuje. No i wogóle wsparcie najbliżych... Boję się, że tu sobie nie poradzę, jednak tu jest inaczej niż w Polsce i wszystkiego uczyć musiałabym się od nowa, a w razie czegoś, ta służba zdrowia jakoś mnie nie przekonuje. Chociaż nie mówie, że jest gorsza niż w Pl, ale inna niż ta do której ja jestem przyzwyczajona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porodu sie nie boje (jeszcze) :D Kazda z nas ma inny organizm, inny prog bolu, i inna budowe ciala i kazda porod przechodzi inaczej. Niektore kobiety twierdza ze boli, niektore ze tak sobie. Nastawienie psychiczne tez duzo daje. i przede wszystkim spokoj a nie panika. Tez bylam taka madra kiedys i naogladalam sie porodow na youtubie jak nie bylam w ciazy, i stwierdzialm ze nigdy w zyciu, ale teraz troszke inaczej patrze na to. Majowka, to ze bedziesz ogladac takie rzeczy nic nie da tylko jeszcze bardziej przerazi, a tego jak bedziesz odczuwac porod nie zmieni sie. Co ma byc to bedzie. Porod to cos naturalnego i ciako kobiece do tego sie przygotuje. Owszem, komplikacje sie zdarzaja ale od tego jest medycyna zeby pomoc. Jesli przeraza Cie bol to mozesz poprosic zoo i juz Mam w polsce sasiadke ktora ma 12 dzieci, mozecie sobie to wyobrazic. A na temat porodow w UK czytalam prawie same pozytywy. Samo podejscie poloznych do kobiet rodzacych to roznica kolosalna. Mysle ze to dlatego ze tutaj polozna jest kobieta ktora chce nia byc a nie kobieta ktora nie znajdzie innej pracy jak wiekszosc pielegniarek w polsce, a pozniej sobie odbijaja na pacjentach czy poloznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli kremów używamy tych samych ;). Nescafe mnie również fajne się rozmawia ;) Ja to planuję w ten sposób. Jak tylko dostane od położnej MATB1 idę do pracodawcy no i zbaczymy czy On mi będzie płacił, czy będzie roił uniki (choć to duża firma, ale skąpa) czy Job Center. Jeśli Job Center no to muszę wysłać dokumenty do nich czekać na decyzję, a potem od razu do PL. Urlop też bym chciała wykorzystać. No ale zobacze jak to wszystko wyjdzie z moim pracodawca. Obawiam się jak to będzie. Nescafe a jak u Ciebie? Pracodawce masz w porządku?? Nie wiesz czy w ogole jak płaci Job Center to można przebywać w PL?? Bo ja słyszałam o zgrozo mnóstwo opinii. No i też potem chcemy już zostać w Polsce. Mam nadzieje, że Nam się tam poukłada, jak nie to wrócimy, choć bardzo bym nie chciała... Też mam tak jak Ty, że nie chcę tu zostawać ani dnia dłużej niż musze :). Jakbym tylko mogła tu już bym wypruła do Polski. Tak mi się wciąży pozmieniało, przed ciążą tego nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak pytam z ciekawosci tylko czemu wracacie,bo tez sama bym to wszystko rzucila i wyprula do Polski.To zycie tutaj mimo,ze latwiejsze od strony finansowej nie ejst jednak dla mnie.Masa innych minusow. Mam nadzieje,ze wszystko sie zmieni i w polsce tez ,ze zdecydujemy sie raz dwa wrocic.Poki co najblizszy rok zaplanowalismy tutaj-no chyba ze zycie splata jakiegos figla.czyli co dziewczyny na wakacje juz smigacie-smutno bedzie:( co do porodu to jakos bedzie-MUSI!w ostatecznosci znieczulenie i koniec.Byle Mala byla zdrowa.postram sie wytrzymac ile sie da:)swoja droga-cholera w ciagu 4 najblizszych tyg bede mama:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majówka ale masz suuuuper :))) Tak niewiele czasu Ci już zostało i będziesz miała swoje maleństwo :))))) Trzymam kciuki zeby wszystko poszło gładko i w miare bezboleśnie :) Kazdą z Nas to czeka. I tak jak pisała Nescafe, każdy organizm jest inny,każdy ma inny próg bólu i niekoniecznie musisz rodzić 20 godzin w jakiś wielkich męczarniach. Nie ma na to reguły, więc nie ma co się martwić na zapas.Poza tym z relacji kobiet które już rodziły, to fakt, że zobaczysz swoje maleństwo, a potem dadzą Ci je w ramiona zmniejsza odczuwanie bólu. Więc głowa do góry :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja PODOBNIE JAK WY MAM KRWAWIENIE Z DZIASEL, PRZY MYCIU ZEBOW. CZYTALAM ZE TO Z POWODU MOCNEGO UKRWIENIA.TRZEBA CHYBA MIEC BARDZO MIEKKKA SZCZOTECZKE.JESLI CHODZI O KREM , JA KUPILAM SPECJALNY Z MOTHER &CARE.KOSZTOWALE OKOLO 5 FUNTOW.JEST DOSC WYDAJNY I FAJNIE SIE GO WMASOWUJE. Z DEPILACJA TEZ JEST PROBLEM.Z TYGODNIA NA TYDZIEN JEST CORAZ CIEZEJ SIE W DOL SPOJRZEC.MI BRZUCHO ROSNIE JUZ CORAZ BARDZIEJ OD 20 TYGODNIA I JEST CORAZ BARDZIEJ WIDOCZNY.JESZCZE 3 MIESIACE!!! JA PIERWSZE RUCHY POCZULAM W 17 TYGODNIU.BYLA 7 WIECZOREM I LEZALAM W LOZKU.NAGLE 3 TAKIE LEKKIE KOPNIACZKI.TERAZ MALA NA PRAWDE POTRAFI MOCO KOPNAC.AZ SAMA CZASEM PODSKOCZE. DO PORODU NAJLEPIEJ NASTAWIC SIE OPTYMISTYCZNIE.I NA PRAWDE KAZDA KOBIETA MA INACZEJ.JEDNA BARDZIEJ BOLESNY, DRUGA MNIEJ.DAMY RADE. CZY MACIE JUZ SKORCZE BRAXTONA (NIE WIEM CZY NIE PRZEKRECILAM NAZWY?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAPOMNIALAM WSPOMNIEC ZE NA ZEBY JEST DOBRZE BRAC WAPNO.JA DOSTALAM W POLSCE Z HERBALIFE. W CIAZY MA SIE DUZE BRAKI TEGO SKLADNIKA STAD TE PSUCIE ZEBOW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie nie wiem czy mam-nic specjalnego nie czuje a chyba juz powinnam.A moze sa na tyle delikatne-lub co lepiej mam taki prog znoszenia skurczy:D:D:D:D:D,ze nie czuje. wezcie z tym goleniem masakra-dla mnie nie ma problemu zeby maz mnie ogolil ale on ze tak powiem po wierzchu zrobi a ja chce wiecie glebiej tez zeby z krzakiem mnie na porodowke nie zabrali:D oczywiscie jak przyjdzie co do czego bede to miala gdzies ale poki co mozna ponarzekac;) bardzo bym chciala dac rade bez petidiny i epiduralu ale zobacze w trkacie jak to bedzie. tlumacze sobie ze kiedys tego nie bylo i kobiety dawaly rade-patrz nasze matki czy babki.nastawiona jestem pozytywnie jak bedzie sie okaze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×