Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość Marcia89
Dziewczyny a ja jestem w 15 tyg i przytylam juz prawie 4 kg nie wiem czemu tak duzo:((( Jestem zalamana bo brzuch mam juz taki duzy a to dopiero 4 miesiac to co bedzie pozniej?:(( Wy widze , ze malo przytylyscie a ja tak duzo:((( niewiem czemu tak jest:(( w ogol cos ostatnio czesciej sie smuce niz ciesze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 nosisz dziecko i mysl teraz wylacznie o nim , odzywiaj sie racjonalnie,wyklucz slodycze i objadanie sie na noc i sprawa nie bedzie cie trapic, może być tak że teraz przytyjesz więcej a później waga stanie , najważniejsze żeby dziecko miało wystarczająco duzo miejsca w brzuszku , bo póżniej to wychodzi w postaci np. krzywych bioderek , bo dziecko ma za mało miejsca na ruch, mówi sie że przepisowo powinno przytyc sie około 12 kg, pozatym jak dzidzius bedzie na swiecie to cycem wiekszosc wyciagnie a reszte zgubisz jak bedziesz sie nim zajmowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dzisiaj bylam na tescie tolerancji glukozy.Ostatnio polozna wykryla mi cukier we krwi.Strasznie sie martwie ze cos wyjdzie nie tak z wynikami i bede miala dodatkowe problemy z tym.Przyjmowala mnie tak murzynka.Zauwazylam ze niektorzy traktuja tu nas wyniosle i z dystansem, jak jakis ufoludkow ,ktorzy nic nie kumaja.Ostatnia mialam taka poozna i dzis ta czarna byla jakas dziwna.Moze ja tez jestem juz przewrazliwiona. Poza tym przeczytalam ze Anglia ma jeden z najwyzszych wskaznik umierlanosci kobiet przy porodzie,po Albani i Polski.Oczywiscie Poska zostala przyrownana do o wiele biedniejszej Albani.Uwazam, ze specjalistow nie maja dobrych, moze mozliwosci finansowe lepsze.Dziwne jest tez ze ciezko zobaczyc lekarza,chyba ze w razie komplikacji.Czasem komplikacje , jakies problemy moga przebiegac bezobjawowo.Jakby byla wieksza kontrola lepszych lekarzy to moze im ten wskaznik sie sie zmniejszyl. Ja ostanio poprosilam polozna czy moge skontrowac stan zapalny,po przeprowadzonej kuracji.On mi powiedziala ze lekarz.Nie sadze ze gp cos mi poradzi.Juz nie wiem czy sobie to olac czy isc prywatnie.Z kolei nie znam tutaj jakiegos dobrego. Moja Amelka juz mnie tak czasami kopie....:)I w ogole sie strasznie rozpycha, az wypycha mi skore momentami.A jak tam u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10....................03.05.10..........37...corka . ......Lancs Tease27........................16.05.10..........36.. córka.......płn Anglia madziulek30.................13.07.10............27...corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........22......?? .. ....... londyn Aurela86...........24........31.08.2010.........20....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............20....... ......UK patinka26 ........27.........05-08.09.2010....16........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........18.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........29.09.2010........16.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........15..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........04.10.2010........15.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........14.........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........13............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......14.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc madziulek30 , zapewne masz racje , sprzet maja dobry i finansowo sa w porzadku ale z angielskimi specjalistami to różnie , znam osobiście przypadek kiedy lekarz przy pacjentce sprawdzał w encyklopedii coż to za choroba ją trapi ( coś tam z jajnikami , nie pamietam zbyt dobrze ), ja na moja położna nie narzekam i za kazdym razem jest to ta sama osoba, nie martwi mnie fakt że nie widzisz sie z ginekologiem , ale martwi mnie to że nie robią końcowego usg żeby mieć pewność jak ułożone jest dziecko czy ile waży , nie olewaj sobie nic , idz do gp i powiedz ze mialas stan zapalny i np . ciągle cie boli i chcialabys skontrolować bo boisz sie o dziecko i jestes zestresowana, mnie też moje coraz mocniej kopie , szczególnie jak zjem coś odzywczego albo cos słodkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx ja ostatnio dzwoniłam do położnej z bólami podbrzusza. Powiedziała że to od tego że jak kochamy się z mężem to nie można kończyć w środku. I dlatego boli, że w środku. A ciekawe skąd ona ma pewność że to tak jest. Dziwie się że tu niema takiej opieki ginekologicznej. Skąd oni wiedzą że np szyjka się nie skraca. Też właśnie byłabym za tym końcowym USG bo samo macanie to raczej za mało. A jak jakaś infekcja jest? Albo nadżerka? To gdzie te angielski wszystkie idą? Do GP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! nie wiem o czym pisalyscie na poprzedniej stronie bo za nic w swiecie sie nie chce otworzyc:O co klikam akurat na 53 strone to mnie wyrzuca z sieci w ogole 😠 ja znam roze opinie co do porodu i opieki nad ciezarna w uk.wiekszosc z prespektywy czasu (patrz urodzenia zdrowego dziecka) uwaza ,ze opieka jest wystarczajaca i nie ma potrzeby biegania co miesiac na usg. Ale znam tez przypadek odwrotny calkiem.przypadek dziewczyny,ktorej do konca ciazy wmawiano ze jest super-super ciaza,wszystko idealnie.Niestety prawda sie okazala inna i dziewczyna urodzila calkowicie chore dziecko:(dlatego ja caly czas podkreslam,ze mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze.czesto ludzie na to reaguja tak ,ze "no jak nie bedzie?przeciez chodzisz do poloznej,badania oki,scany oki"no tak tylko ,ze tamta dziewczyna tez tak miala-wszystko bylo "fine".bylo tak "fine",ze dziecko zmarlo ponad pol roku temu po paru miesiacach zycia.to sa sytuacje,ktore stresuja i to na maksa:( wiec jak ide do poloznej i ona mi mowi"everything is ok" to ja jej nie ufam i tak,bo wiem ze ona tego nie wie na pewno. a im blizej terminu tym obawa o dziecko wieksza,im blizej tym gorzej czlowiek reaguje na takie informacje jak smiertelnosc kobiet w czasie porodu czy co gorsza dzieci:(dobra koniec ciezkiego tematu. u mnie tak to oki.Mala glowa w dol ,juz ma malutko miejsca.wierci sie tak,ze sprawia bol czesto.za 2 tyg wizyta u poloznej-mam nadzieje,ze ostatnia,bo ja twardo wierze,ze Mala sie urodzi w ostatnim tyg kwietnia;) ile z Was w koncu rodzi w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia moze jestes szczuplutka i dlatego? nie martw sie, uwazaj co jesz- nie za duzo czekoladek i tlustego, ja zamiast czekoladek wcinam ryzowe takie koleczka ale ja je lubie, a ty tez znajdz sobie jakas przegryzka, niewiem jablka czy cokolwiek malokalorycznego, ja ostatnio wcinam cukierki mietowe takie dropsy bo hamuja troszke apetyt :) madziulek jam masz stan zapalny to mozna isc do sandyfordu (niewiem czy u was tez taka instytucja jest ) tak sprawdza na miejscu, albo pielegniarka u GP :) mnie tez kopie wierci sie, kreci, jak sie popuka w brzuch to pozniej w to miesce kopie, czasem jak przylozy sie reke do brzuch to czuc tak jakby tam rybka plywala :D emilka ja polozna widzialm jakas tylko raz a teraz mam isc gdzies indziej wiecv bedzie ktos inny :| a ja o 22.30 mam juz trzecie sny :D:D aurelka my tez sie kochamy i koniec jest w srodku i pierwsze slysze ze moze od tego bolec brzuch ;/ brzuch boli bo sie rozciaga, jesli nie boli non stop to normalne chyba?? majowka tutaj zawsze mowia ze jest dobrze, ehhh a pozniej wielkie oczy jak cos jest nie tak, nie czytaj o smiertelnosci podczas porodu :( bo tylkosie bedziesz stresowac. ja rodze w polsce :) majowka to ty kiedys pytalas o golenie sie 'tam' i jak ci idzie, jesli moze podpytac :D maadaa a ty gdzie sie podziewasz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golenie maskara:O mam taki patent ze biore lusterko ze sciany,stawiam na wannie,klekam przodem do niego i jazda-oczywiscie mega niedokladnie bo wiekszosc glebszego golenia ,ze tak sie wyraze robie na wyczucie:D nie jest idealnie wiadomo ale zawsze to ciut poprawia komfort;) Marcia ja tez duzo przytylam-13kg na szczescie poszlo tylko w brzuch.tzn oczywiscie ze troche w biodrach czy udach-bo to te miejsca najblizsze brzucha gdzie sie odklada,ale na buzi to jak suchotnik jakis. Nikt nie wierzy jak mowie ile jestem na plusie,ale waga nie klamie. w sumie to sie dawno nie wazylam.Jutro rano wskocze i uaktulanie.w najgorszym wypadku przytyje 15kg,choc nie sadze bo bym musia tydz kilo na tydzien (optymistycznie za 2 tyg czekam na Niunie:) ). przez pierwsza polowe w ogole nie jadlam slodyczy.teraz nie odmawiam sobie niczego-ale wiadomo te puste kalorie to z umiarem;)bedzie dobrze zobaczysz. czesto jest tak ze narzucisz szybko wiecej a potem waga stoi. Kurcze wszystko juz gotowe u nas,przeszlam typowy etap "gniazdowania" a wiec na serio zblizam sie do porodu:D swoja droge ciekawe kiedy to bedzie....jest w narodzinach troche z tajemnicy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hheheh to niezle :D ale dobrze ze sobie radzisz :) ja bede probowac kremow i takich tam pewno zobaczymy :) porod to taka niespodzianka troche bo mimo terminu nigdy nie wiadomo do konca kiedy :) zazdroszce Ci ze moglas sobie pokoik dla malenstwa urzadzic, my bedziemy mogli tylko lozeczko bo nie bedziemy mieszkac na swoim jak dziecko sie urodzi :( kiedys sie dorobimy swojego to sobie odbijemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez nie jestesmy na swoim-przez urzadzanie mam na mysli przemeblowanie,odswiezanie,i ustawienie lozeczka i komody dla Malej z jej rzeczami. Ja nie chce tu byc na swoim-na swoim chce byc w Polsce;) ale tak sie jakos rozczulilam wczoraj-widok tego gotowego lozeczka-mowie wam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola844
Witam dziewczyny! Mieszkam ok 15 mil na polnoc od Londynu i dzis mi sie skonczyl 15 tydzien ciazy. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, z powodu krwawien :-(, Martwie sie o moja dzidzie, tymbardziej ze lekarze nie znajduja zadnego powodu tych krwawien. Pobolewa mnie tez brzuch, czasami boli caly dzien jak przy okresie, czasami czuje uklucia w srodku w okolicy macicy, a poniewaz nigdy wczesniej nie bylam w ciazy to nie wiem czy to jest "dobry" bol czy moze oznacza cos zlego. Psychicznie jestem bardzo zmeczona mysleniem czy wszytsko jest dobrze. Od poczatku ciazy przytylam 1kg. Brzuszka nie widac, ostatnie USG mialam robione 3 tygodnie temu, wszytsko bylo dobrze i powiedzieli ze nie ma potrzeby zeby powtarzac i nastepne mam dopiero 20 maja, do tego czasu chyba mnie nerwy zjedza...Pozdrawiam wszytskich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) no pięknie juz i cieplutko i kwiaty na drzewach , a w polsce to zimno było ;) zgaga mnie nie opuszcza :/ i męczy i męczy :( Aurela86 nie wydaje mi sie żeby bóle podbrzusza wynikały z tego że mąż kończy w tobie , i tak jak pisze Nescafe to na pewno od tego że brzuch przcież rośnie , mięśnie sie rozciągają itp, majówka życzę z całego serca żeby "mała" dotrzymała terminu porodu :) to juz niebawem :D aż sie sama doczekać nie mogę kiedy urodzisz :P my czekamy na "gniazdkiem" dla maluszka do ósmego miesiąca bo lokatorzy muszą sie wyprowadzić wpierw no i właśnie to kto w końcu rodzi w polsce? a jeśli chodzi o nasz że tak powiem babski "secret garden" ;) to mój mąż stwierdził że włoski są jak nigdy mięciutkie i mu nie przeszkadzają , ale i tak depilacją zajmuje sie mąż ;) majówka ale Ty to musisz niezłe wygibasy w łazience robić ;)ja bym nie dała rady :P Lola844 , jesteś w pierwszym trymestrze i tu dochodzi do zagnieżdżania się jaja płodowego w błonie śluzowej macicy, może to spowodować lekkie bądź śladowe krwawienia/plamienia, które jednak często nie niosą ryzyka ani dla matki ani dla płodu i zazwyczaj nie mają znaczenia dla dalszego rozwoju ciąży, lekkie krwawienia w pierwszych tygodniach ciąży mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi u kobiety,również lekkie krwawienie może być spowodowane wysokim poziomem estrogenów w ciąży,lekkie krwawienie może być spowodowane przemęczenie, zbyt aktywnym trybem życia, ale są też i ciemniejsze strony , może byc to ciąża pozamaciczna , może byc to choroba szyjki macicy , w pierwszych trzech miesiącach może świadczyć o zbliżającym sie poronieniu, jeśli krwawieniom towarzyszy dodatkowo ból, uczucie ucisku w podbrzuszu, czasem złe samopoczucie, należy niezwłocznie udać się do lekarza,każde krwawienie (plamienie) podczas ciąży musi być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem, bo tylko lekarz przeprowadzając odpowiednie badania może ocenić stopień zagrożenia, nie wolno lekceważyć żadnego krwawienia ! dlatego zorientuj sie gdzie w poblizu jest dobry ginekolog , może byc polski , powiedz mu o sytuacji zanim nie bedzie za późno , byc może zapisze ci tabletki podtrzymujące ciąże , życzę wszystkiego najlepszego i oby Ci sie udało dotrwać do porodu i sie rozpisałam znowu :( no to ide po miętową herbatke i zaraz wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozzytywnie nastawiona
Fajny blog o dzieciach, macierzynstwie, co zabrac do szpitala i jak sie rozwija maluszek: www.dzieciowo.pl Polecam! Duza dawka humoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola844
Emilia dziekuje za slowa wsparcia!! U polskiego ginekologa juz bylam dal mi Luteine, powiedzial ze z ciaza nic sie nie dzieje i tez nie umie tego krwawienia wyjasnic. A tak k'woli scislosci jutro zaczyna mi sie 16 tydzien a to juz ostatni tydzien 4 miesiaca, wiec trymestr II. Lekarze mowia ze wszytsko jest dobrze, ale te ktore mialy problemy z ciaza same wiedza ze to myslenie ze cos moze byc nie tak staje sie obsesja.....najchetniej podlaczylabym sie do USG na 24h na dobe :/ i sprawdzala czy dziecko zyje. Pozdrawiam wszytskich i zycze milego popoludnia, bo wlasnie wyszlo slonko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola844 nie stresuj sie zbytnio bo i dziecko to czuje , skoro juz byłaś u ginekologa i dał tabletki to może faktycznie nic poważnego , na wszelki wypadek obserwuj swoje zdrowie , no mam nadzieje że to nic poważnego, a jeśli masz aż taką obsesje ;) to spraw sobie PROFESSIONAL FETAL DOPPLER RENTAL/HIRE , na ebayu juz od 10 funtów , taki jak używają nasze położne do wysłuchania bicia serduszka malucha :) polecam ;) życzę zdrówka brzuchatko i odzywaj sie czasami do nas :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
secret garden hehehehehe :D mi brzuszek nie przeszkadza jeszcze na szczescie chociaz raczej mnie nie minie.. lola witamy i wpisz sie do tabelki :) zona jednego z dyrektorow u mnie miala termin na wczoraj, nic sie nie dzialo i on od wczoraj siedzi jak na szpilkach, chodzi w kolko z telefonem w kieszeni hehe, niedlugo nasi faceci tez beda ;) wlasnie, co sadzicie o porodach rodzinnych, w sensie z partnerem? niewiem moze taki temat juz byl ale nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87 witam popołudniem :) oj nie minie cie , nie minie :P porody rodzinne - myśle że wszystko zależy od mężczyzny , nie możemy i nie mamy prawa zmuszać ich aby nam towarzyszyli , to oni powinni to przemyśleć ale decyzja powinna być podjęta wspólnie , każdy jest inny a narodziny dziecka to wyjątkowe doświadczenie, mój ojciec żałuje że nie mógł być przy mamie, ale w tamtych czasach było inaczej , w trakcie porodu na pewno najtrudniejszy dla meżczyzn jest widok cierpiącej partnerki ( tak twierdzi mój mąż ) , jednak to nie cierpienie a raczej grymasy i jęki i krzyki które ułatwiają nam poród ( co nie znaczy że nie czujemy bólu ) , rozmowa z partnerem na pewno dużo da mu do myślenia - powiedzmy im ( jeśli oczywiście chcemy by byli z nami) , że ich pomoc bedzie nieoceniona np przy otarciu potu, pomasowania pleców, czy zwilżenia ust, moga pomóc dotrzymywać oddechu aby był równomierny, do przytrzymania za ręke i do chwalenia oczywiście ;) jakie to jesteśmy dzielne ;) a co wy o tym sądzicie ? mój mąż bedzie ze mną przy narodzinach dziecka , ale gdyby zmienił zdanie to zawsze zostaje mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja dzis strasznie zle sie czyje cos mnie brzuszek pobolewa :( co do porodow rodzinnych to tez mysle ze nie mozna zmuszac do tego naszych panow ale mysle ze milej jest gdy on bedzie przy tym porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 wypoczywaj kobitko , zwolnij tempo ,połóz sie wygodnie i prześpij sie z godzinke , potrzebujesz teraz duzo wypoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Hej dziewczyny:) Ja juz po pracy i przede mna 2 dni wolnego:)) Co do tego mojego tycia...to fakt jest taki , ze faktycznie jem slodkie i w ogole chociaz teraz juz przystopowalam troche. Czasem odwiedze McDonalda..:/ Wiem , ze zle robie ,ale mam straszna ochote na te rzeczy. Moze to sie wiazac ze rzucilam palenie i na poczatku zajmowalam rece czym sie dalo czyli jedzeniem hehhe. Co do porodu rodzinnego...Moj partner chce w tym uczestniczyc , ale jak rozmawiam z nim tak szczerze to czuje , ze sie boi i wcale mu sie nie dziwie. Biedni sa tez ci faceci , wszystkie nasze uczucia te dobre i czasem zle przelewamy na nich a oni musza byc tylko dzielni i bohaterscy heh. A mam takie pytanko...nie wiem czy juz bylo , ale zapytam..kiedy po raz pierwsze poczulyscie ruchy dzidziusia? Ja jestem w 15 tyg wiec to pewnie za wczesnie , ale czasem czuje cos dziwnego w brzuchu , albo ciagnie mnie tak do dolu , sama nie wiem czy to to czy co:P Jak mozna opisac ruchy dziecka slowami wedlug was ?:) A dostalam w pracy od kolezanki taki sliczny sweterek bialy robiony recznie a drutach i caly czas sie w niego wpatruje jest taki slodki:))))) No i nadal nie mam imienia dla chlopczyka mysle i mysle i nic:P Pozdrawiam was milego wieczorku , my bedziemy grillowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 grilować? mmmm no to mi smaka narobiłaś :P nie martw sie tym mc donaldem , bo ja tez odwiedzam chipshopy :D czasem po prostu mam ochote na coś "innego" ja ruchy poczułam coś około 19 tygodnia , jeśli jesteś szczupła to byc moze poczujesz juz za dwa tygodnie , nie wiem jak to opisać , u mnie to takie pukanie było a czasem przelewanie , najlepiej zjedz coś słodkiego lub odzywczego i poczekaj 10-15 minut , jak cukier dotrze do maluszka , zacznie sie wiercic i wtedy na pewno bedziesz wiedziała że to jest to :) powodzenia i informuj na bieżąco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w lazience jest smiesznie:D mojemu mezowi tez nie przeszkadzaja wloski w "secret garden":D ja to po prostu robie w miare regularnie teraz od paru tygodni bo w sumie nie wiem kiedy sie zacznie a chce byc lekko chocby podgolona jak cos. zreszta wiadomo jak czlowiek sie juz zaczal golic to te wlosy juz porastaja czasem mniej lub bardziej nie sa zajebistym trojkacikiem tylko czasami szczecina niezla:D ja czuje ze za 2 tyg nastanie godzina ZERO;)tak po 25 kwietnia.nie wiem czemu ale tak czuje. co do porodu rodzinnego ja sprawe zalatwilam prosto-biore i meza i przyjaciolke:)mozna wziac 2 osoby wiec skorzystam z tego;) on moze nie dac rady w pewnym momencie i ma moje blogoslawienstwo na opuszczenie sali,niemniej jednak zalezy mi na jego obecnosci-wiecie zebym tylko wiedziala,ze jest. na pewno nie chce zeby bral aktywny udzial w porodzie czyli stoi za polozna i asystuje w odbieraniu dziecka-W ZYCIU!zreszta on by zemdlal od razu:D ale apropo....zaskocze was polozna na ostatnich zajeciach mowila zeby uwazac na gesty -normlane uczuciowe,mile gesty naszych partnerow(mezow,facetow,narzeczonych) w czasie porodu odbierane sa z agresja-wynika to z ogromnego bolu jakiemu jest poddane cialo kobiety.wiec powiedziala ze jak nam sie wydaje ze nasz maz bedzie nas mizial,gladzil,masowal i to bedzie czyms co pozwoli nam przetrwac to zebysmy zapomnialy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo ważne pytanie - czy któraś wysyłała juz Health In Pregnancy Grant ? to ten papierek od położnej na 190 funtów , czy potrzebuje znaczka jeśli na kopercie jest cyfra 2? głupie to pytanie ale pojecia nie mam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie potrzebujesz,wrzucasz wniosek uzupelniony i czekasz:) jak jest liczba na kopercie-1 lub 2 tzn ze koperta zostala oplacona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lec,lec-fajny gest w strone ciezarnych z tymi 190 funtami:)ja dostalam szybko kase na konto (po 3 dniach chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już wróciłam :) tych gestów w stronę ciężarnych jest więcej , trzeba tylko wiedzieć gdzie uderzyć ;) majówka powiedz mi czy jestes zadowolona z tych zajęć dla cieżarnych? fajny pomysł z tą przyjaciółką przy porodzie :) ja niestety swoje zostawiłam w polsce i tylko z mężem jesteśmy w uk , ale mama jest gotowa w każdej chwili wsiąść do samolotu :) matkooo:Oooo majówka to już tak blisko :Doby wszystko poszło po twojej myśli :) ehhh ta zgaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola844
Emilia dziekuje Ci bardzo za te informacje, ja nie mialam pojecia ze cos takiego mozna kupic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×