Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Byliśmy też dzisiaj w tym center cośtam zasięgnąć informacji to dostaliśmy 1000 nr telefonów. No to jutro czeka nas dzwonienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tutaki artykuł co do tej zapomogi jednorazowej W kwietniu 2009 rząd brytyjski wprowadzi nowy jednorazowy zasiłek dla kobiet oczekujących dziecka – Health in Pregnancy Grant. O zasiłek ten mogą ubiegać sie wszystkie mamy, które mają wyznaczoną datę porodu na lub po 6 kwietnia 2009 roku. Są to pieniądze, które mają pomóc wszystkim przyszłym mamom, donosić zdrowo ciążę, a które narażone są na dodatkowe koszty związane z przyjściem dziecka na świat. JAKIE WARUNKI NALEŻY SPEŁNIAĆ? Kwalifikujesz się do otrzymania Health in Pregnany Grant, jeśli spełniasz następujące warunki: Jesteś w 25 tygodniu ciąży (lub wyżej) Twoje dziecko urodzi się po 6 kwietnia 2009 Zostałaś pouczona przez swoją położną lub lekarza, jak prowadzić zdrowy tryb zycia podczas ciąży Musisz posiadać status rezydenta w UK (nabywany automatycznie po 187 dniach aktywnego pobytu na wyspach) JAK WYGLĄDA PŁATNOŚĆ? Otrzymasz jednorazową wypłatę w wysokości 190 funtów. Każda kobieta otrzyma taką samą kwotę, niezależnie od zarobków. CO NALEŻY ZROBIĆ ABY OTRZYMAĆ HEALTH IN PREGNANCY GRANT Jeśli jesteś w 25 tygodniu ciąży możesz postarać się o powyższą płatność. Taki podpisany przez twoją położną lub lekarza formularz powinnaś złożyć jeszcze przed urodzeniem dziecka. Pamiętaj – formularz musisz złożyć nie później niż 31 dni od uzyskania podpisu! Dlatego warto go wysłać od razu, nawet gdy nie możesz wypełnić wszystkich rubryk (np. nie masz jeszcze National Insurance Number, albo konta w banku.) Formularz należy wysłać pod następujący adres: HM Revenue & Customs Health in Pregnancy Grant Comben House Farriers Way Liverpool L75 1AX Twój lekarz lub położna powinni dać ci taki formularz przy wizycie przypadającej po 25 tygodniu ciąży. Może się zdarzyć, że nie posiadają aktualnie takiego formularza i wtedy powinnaś się skontaktować się z Health in Pregnancy Grant Helpline pod numerem telefonu: 0845 366 7885. Źródła: Artykuł pochodzi ze strony bobasy.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze usnelam wczoraj wczesnie i nie obejrzalam tego programu o porodach. Moze dzis w internecie obejrze. Ciekawy byl dziewczyny? Dzis kiepsko sie czuje i mam mdlosci. Do tego jeszcze ta pogoda deszczowa za oknem. Co do zasilkow to musze doczytac i dowiedziec sie jak najwiecej aby nic nie przeszlo kolo nosa i aby dostac to, co mi sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was mamusie:) Coś ostatnio znowu zaniedbałam nasz topik ale jakoś wciąż brakuje mi sił i czasu. Jak się czujecie? Musze przyznac że fajnie być w ciąży:) Dziś nawet jeden pan ustąpił mi miejsca w autobusie(zauważył mój mały brzuchol:D) Miałam jeszcze jedną sytuacje ale ona już mnie wyprowadziła z równowagi. Jakiś podpity typ zaczął mnie zaczepiać w autobusie w strasznie chamski sposób.Naszczeście niedaleko siedział murzyn który zaraz się wstawił za mną i delikatnie wyprosił gościa z autobusu:D Potem nawet pomógł mi się przecisnąć z tylnego siedzenia do wyjścia. A jednak są jeszcze ludzie którzy reagują na chamskie zachowanie. Powinno być ich znacznie więcej. miłego dnia Wam życze.Teraz pędze jeszcze korzystać z ładnej pogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Dawno mnie nie bylo. I teraz wpadlam doslownie na chwilke obwiescic, ze mam przesliczna coreczke:) Urodzilam 13 lutego o 22:44, waga urodzeniowa 3882(!!!). Ciesze sie, ze mam juz to za soba. Postaram sie wpadac czesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
fisiowna gratuluje kochana:* dziewczyny ja mam problem mogglybyscie mi pomoc jestem w 32 tyg ciazy a dzis jak poszlam do wc mialam mokre cale majtki jedynie jeszcze z lewej strony kul mnie brzuch i to wszystko czy to sa objawy porodu?? niewiem co mam zrobic;/ troche za wczesnie jak na porod jezeli mozecie prosze was o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fisiowna GRATULACJE. Jak będziesz miała czas to może napisz nam w skrócie jak tam udał się poród. A jak dzidzia ma na imię? Zazdrościmy że już jesteś ze swoim skarbem:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fisiowna gratulacje:) Zdrówka dla Was:) Jak będziesz miała czas wpadnij opisać nam jak wszystko przebiegało.Gratulacje raz jeszcze:) Sianalaga5 niestety ja nie umiem Ci powiedzieć czy to poród.Ale może warto podjechać do szpitala dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fisiowna super gratuleje ci malenstwa!!!wpisz sie do tabeli jako rozpakowana heheh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niemogę tego filmiku odtworzyć... fajnie powiedziane "rozpakowana" :) ja dzisiaj czuję się dobrze.właśnie naszła mnie ochota na placki zmieniaczane. mąż zaraz ucieka do pracy a ja będę siedziała do rana na internecie:) byliśmy zarejestrować się na stałe w przychodni naszej. trochę pospaliśmy w dzień i tak to zleciało. ładna dziś była pogoda. poczułam wiosnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!ja tez sie dolaczam i gratuluje:) sianagala5 ja tez uwazam ze powinnas zglosic sie do lekarza.jezeli mialas bardzo mokro to moze cos z wodami plodowymi i nalezy to tylko sprawdzic.wiec dla swietego spokoju po prostu to sprawdz.wszytko zalezy od ilosci.ja czasami tez mam mokre uplawy.polozna mi powiedziala ze jezeli mam jakies watpliwosci i mam to kilka razy dziennie w duzej ilosci najlepiej to sprawdzic.zadzwonic pod calodobowy numer ktory mi dali i skontrolowac.wiec sie nie martw na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sianalaga5
dziekuje wam kochane :) zglosze sie jak najpredzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba nigdy nie pojde rodzic:( Normalnie masakra.Już mnie strach ogarnia. A tak swoją drogą to każdy facet powinien to obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Dziewczyny jestem zalamana! :( Dzisiaj pierwszy raz po ponad 2 tyg poszlam do pracy i troszke sie narobilam - prace mam fizyczna ciezka i gdy wrocilam do domu mialam na majtkach plamienie najpierw jasnoczerwone , potem sie zrobilo takie brazowe. Nie bylo tego duzo , ale jednak troszke. Podczas pracy mialam lekkie skurcze brzucha , nie takie silne , ale jednak. Poza tym dziwi mnie fakt , ze piersi mnie przestaly bolec a jeszcze wczoraj nie moglam ich nawet dotknac... Zaczelam czytac w internecie o co chodzi z tym plamieniem i sa rozne wersje , ale strasznie sie boije czy to nie poporwoadzi do poronienia! :(((((((((( Zadzwonilam do midwife i ona mi powiedziala , zebym sie skonsultowala z lekarzem jutro rano , ale jesli nie ma tego duzo to nie ma co panikowac. A ja nie moge jutro nie pojsc do pracy , bo mnie zowlnia. Ja naprawde mam starszna prace , a musze pracowac , zeby potem miec urlop macierzynski i pieniadze , bo z jednej wyplaty narzeczonego nie damy rady!:( I juz sama nie wiem co robic...Czy ktoras z was miala cos takiego? Przypomne , ze jestem w 7 tygodniu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz w pracy bedziesz pracowala mniej godzin i jak twoje stanowisko zagraz ciazy to musze ci dac inne za ta sama stawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
male plamienie o niczym nie swiadczy...tylko nie mozesz tyle pracowac!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Pracuje jako pokojowka w hotelu. Wiec jaka inna prace moga mi dac? Watpie zbey mi az tak poslzi na reke , dzisiaj mialam 14 pokoi i naprawde ciezko bylo. Z kolei mam koleznake ktora normalnie na tym stanowisku do 7 miesiaca pracowala:/ Mam nadzieje , ze to plamienie to nic takiego , ale jak sie powtorzy to jade do szpitala. W ogole juz wkurza mnie ta anglia posrana , zeby nawet nie bylo badania ginekologicznego a pierwsze sg dopiero w 12 tygodniu??? Co za kretyni...i jeszcze na kazdy bol paracetamol echhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miałam plamienie na początku podobne do Twojego.GP skierował mnie na scan na który czekałam 2tyg.Nie umieli mi powiedzieć skąd się wzieło.Teraz naszczęście wszystko wporządku ale położna po tym fakcie kazała mi leżeć.Tak więc nie możesz się przemęczać bo tu chodzi o Twoje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój GP jak do niego poszłam z bólem w klatce piersiowej przy kaszlu to się pytał " i co??". Ja mu tu opisuję objawy, proszę go o zmierzenie ciśnienia a on......i co i co i co w kółko. Chciałam za przeproszeniem powiedzieć g...o! Dziwna ta opieka. A właśnie któraś miała tutaj badanie ginekologiczne? Jest tu w tej faktycznie "posranej" Anglii jakiś niepolski ginekolog? Paracetamol można brać w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniakowa zobacz...idziesz do lekarza z plamieniem, być może z bólem to powinni od razu zrobić Ci scan. Olali sobie po prostu i jeszcze kazali czekać. Co za ludzie. Ciekawe czy jak ktoś przychodzi do niech z zawałem np to też mu każą czekać na EKG albo jak ktoś przychodzi ze złamaniem to też mu każą na gips 2 tygodnie czekać. Nie no porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 marcia zadzwon do poloznej i powiedz ze znow mialas krwawienia ;p ipowinna cie skierowac na emergency scan przed 12tyg :) i wszystkiego sie dowiesz,powiedzw pracy ze jestes w ciazy zeby ci mniej dawali do cholery!!! moj maz pracuje w hotelu jako maintanence ingineer i tez jedna dziewczyna poronila a moj maz nawet jej lozka pomagal slac bo mu jej szkoda bylo ale coz za duzo pracowala moze byla za slaba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Nie moge na razie zrezygnowac z pracy , ale jezeli plamienie sie powtorzy i cos sie stanie od razu zrezygnuje i bede tylko odpoczywac. Pokochalam juz to malenstwo , ktore jest we mnie i nie chce go stracic . A jeszcze glupia czytalam dzisiaj o tych poronieniach:(( Tylko zeby w tej Anglii latwiej bylo z badaniami a tak to ja nawet nie wiem czy jest ok , ani krwi nie pobiora , nie zbadaja ....sredniowiecze! http://www.suwaczek.pl/cache/5119f0783a.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej dmuchac na zimne praca w hotelu to masakra wyzysk w bialy dzien!! wiem bo sama przez 2 mc pracowalam 5,5 roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
krisana no masz racje niektorym jest ciezko , jak nie bede dawac rady to walne ta prace tylko co z pieniazkami?:( nie chce zeby mojemu dzieckou cos brakowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowie powiedz poloznej ze znow tak sie stalo i ze chcesz scan ze wariujesz i ze nie mosze czeka dluzej !!! jak bedziesz mila i cierpliwa to sie doczekasz za 2 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu w angli nie sadze zeby do tego doszlo ze bedzie brakowac...nie martw sie tym sa benefity ,primark ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj trzeba sie drzec bo inzcej cie nie uslysza .a tak naprawde to co cie obchodzi niech cie nazwie panikara i wszystkim co najgorsze al ty bedziesz miala swoje badanie i jasna sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×