Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

Regres czytaj uważnie, nie napisałam, że płaciliśmy za spisanie protokułu tylko akurat w momencie jego spisywania ponieważ w mojej parafii Zapowiedzi wychodzą po spisaniu protokołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widocznie w każdej parafii jest inaczej" nie chce polemizować w tym temacie ale nie spotkałem sie z takim procederem jeszcze a nie powiem bo na kilkunastu slubach juz byłem :) i nigdy młodzi takich rzeczy nie praktykowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że płaciliśmy za spisanie protokułu" a gdzie ja napisałem że płacicie za spisanie protokołu ? :) napisałem że "płacicie za zapowiedzi przy spisywaniu protokołu" nie wiem kto tu nie uważnie czyta ... w mojej parafii Zapowiedzi wychodzą po spisaniu protokołu" A to jeszcze bardziej dziwne :P bo zapowiedzi to taka czynność typowa w celu odrzucenia przeciwnosci w celu zawarcia małżenstwa więc powinna odbyć sie długo przed spisaniem koncowego protokołu przed slubnego czyli jakies 2 miechy przed slubem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusiaczek, ja też się z tym nie spotkałam...czyli jestescie już po spisaniu protokołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas protokol byl spisany przed zapowiedziami prawie 3 m-ce przed slubem a za zapowiedzi nic nie musialam placic... a ten tysiac dla ksiedza to straszne zdzierstwo jest... dla niektorych to przeciez bylaby cala miesieczna pensja... a potem oni sie dziwia ze ludzie nie chca brac koscielnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi86
Zapowiedzi wcale nie muszą się odbyć przed spisaniem protokołu, u nas podczas spisywania protokołu ksiądz dał nam takie karteczki z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi, z którymi musieliśmy się udać do swoich parafii. Dopiero w swoich parafiach płaciliśmy za zapowiedzi. A protokół spisywaliśmy w kosciele w ktorym odbedzie sie slub. Jeśli ktoś bierze ślub w swojej parafii to rzeczywiście tam robi protokół i płaci za zapowiedzi, ale drugi narzeczony musi i tak iść do swojej parafii i tam dać na zapowiedzi. Chyba że oboje jesteście z tej samej parafii. Innej opcji nie ma. Zapowiedzi musza wyjść z parafii obojga narzeczonych. Co do "ceny" zapowiedzi to ja dałam 50zł za całość tzn. 2 zapowiedzi. Mysle ze 200zł to jest juz naprawde górna granica. Na pewno nie 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejd ziewczyny. to u mnie ksiadz chyba najmniej wzial... z protokolem i zapowiedziami 300zl zakonnica (koscielna) 50 zl organisstka 150zl plus koszty dokumentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spisaliśmy go do połowy, musimy się z Księdzem umówic w przyszłym tygodniu aby Go dokończyc. Za zapowiedzi już zapłaciliśmy. Jutro wybieramy się do USC z odpisami aktów urodzenia.... uleczka właśnie pamiętam jak pisałaś ile Ty płacisz. My zapłacimy trochę więcej więc strasznie dziwi mnie perspektywa płacenia za każdą zapowiedź oddzielnie, tak samo za Sakrament Małżeński bajecznej sumy 1000 zł. Jak widac wszystko jest zależne od Księdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziewczyny chyba źle mnie zorumiałyście te 500zł to płaciła za wesele nie zapowiedzi. mila zapowiedzi tradycyjnie są 3, ale 2 są obowiązkowe. Ponieważ tyle kasy ze mnie zdziera ksiadz to dam tylko na dwie. Poza tym kurde tekst, że za każdą po 50zł, już chociaż tu by powiedział co łaska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziewczyny chyba źle mnie zorumiałyście te 500zł to płaciła za wesele nie zapowiedzi. mila zapowiedzi tradycyjnie są 3, ale 2 są obowiązkowe. Ponieważ tyle kasy ze mnie zdziera ksiadz to dam tylko na dwie. Poza tym kurde tekst, że za każdą po 50zł, już chociaż tu by powiedział co łaska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziewczyny chyba źle mnie zorumiałyście te 500zł to płaciła za wesele nie zapowiedzi. mila zapowiedzi tradycyjnie są 3, ale 2 są obowiązkowe. Ponieważ tyle kasy ze mnie zdziera ksiadz to dam tylko na dwie. Poza tym kurde tekst, że za każdą po 50zł, już chociaż tu by powiedział co łaska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prinzesska27
U nas juz po... Na godz przed Zepsul nam sie Cadillac i jechalismy mustangiem Pogoda dopisala....bylo cudownie. Urzedniczka miala piekna mowe a przed urzedew puszczalismy golebie. Do dzis nie moglam chodzic tak mam spuchniete stopy od tanczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! mam straszny problem co kupic rodzicom na podziekowanie.moja mama nie lubi zywych kwiatow bo rtwierdzi ze to tylko marnowanie pieniedzy, moja przyszla tesciowa nie je slodyczy bo cukrzyca, alkohol odpada bo żadna z mama nie pije. albumy tez odpadaja wiec co innego? wymyslilam z moim narzeczonym ze moze taka ksiazeczke pamiatkowa kupimy a do tego no wlansnie mam kilka pomyslow ale nie wiem czy dobry.Tak wiec myslalam np o: - drzewku bonasai - bursztynowym duzym drzewku szczescia - albo jakims drzewku cytrusowym cytrynowym albo cos podobnego co tym myslicie? ja jestem za tym drzewkiem szczescia mysle ze to bedzie mila niespodzianka:) wesele mam 9.07.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, u mnie też już po...piękniejszego ślubu nie mogłam sobie wymarzyć. Koledzy z pracy mojego T zrobili nam bramę nastepnie moje kolezanki i wszyscy odwieźli nas pod sam kościól trącbiąć klaksonami:) Ksiądz poporowadził przepiękną mszę, kuzynki sypały kwiatuszki, a jak chórzystka zaśpiewała to prawie wszytscy się tak wzruszyli że płakali, po wyjściu czekały na nas tłumy gości, dostaliśmy piękne prezenty i mnóstwo kwiatów. Obsługa na sali spisała się na medal, jedzenia mnóstwo i przepyszne, zespół doskonale przygotowany, wszyscy tańczyli. Piękniejszego dnia nie mogłam sobie wymarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu to cudownie, że wszystko się Wam udało;))) moje najszczersze gratulacje i duuuużo radości i miłości w życiu. Bałam się trochę, że kuzynki popsują Ci dzień tymi swoimi wiochowymi tekstami. Cieszę się, że było pięknie;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniu dużo miłości, radości i szczęścia na Nowej Drodze Życia !!! Super, że wszystko Wam wyszło tak jak sobie wymarzyliście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie szaleństwo, mam wrażenie, ze zapomne o tylu rzeczach a jeszcze szkoła mi się wali na glowe. Ślub 2 lipca, czyli już za tydzien a jeszcze w ten weekend musze szkołe zaliczać echhhh no wpakowalam się jak nic ... I z tego wszystkiego mam nietypowe pytanie, bo moze któraś z Was miała tak..... Chodzi mi o okres.... Spóźnia się i w sumie jezeli nie będzie jeszcze w ciągu tygodnia (tzn do następnej środy) co robić, żeby w razie czego nie wypadł np. w ślubną sobotę? Moze są jakies tabletki na zatrzymanie na ten tydzien czasu? Czy moze iść do gina i powiedzieć ze taka sprawa i zeby dal recepte na tabletki anty? Poradźcie błagam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500 zl? no ja mieszkam na w małej miejscowości i u mnie ks za ślub chce 1000zł - za zapowiedzi wziął 100zł czyta je w niedziele na mszy (3x) Planujecie poprawiny??? Co zakładacie w tym dniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o opóżnienie okresu...hmm, słyszałam już kilka ludowych mądrości, ale wiem że można je sobie w buty wsadzic...jesli chodzi o tabletki, to oczywiscie lekarz moze ci je przepisac...tylko ze powinnas wziac pierwsza tabletke w pierwszym dniu okresu... no chyba ze lekarz wymysli inny sposob...lepiej bedzie jesli zasiegniesz jego rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia...my bedziemy miec poprawiny, na ten dzien zaplanowalam zalozyc sukienke z slubu cywilnego, bo nie chce kupowac kolejnej kiecki ktora bedzie wisiec w szafie... a na poprawiny poprawin...to juz cos bardziej luznego, bo poki co to zaplanowany jest grill :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladylady24 w takiej sprawie jednak najlepsza jest rada lekarza, także jeśli bardzo Ci na tym zależy udaj się do niego. ewunia Ja w zeszłym tygodniu kupiłam sobie sukienkę na poprawiny. Jest w kolorze jasnym - ecru. Odcinana pod bustem czerwoną wstążką ;) Sięga mniej więcej do kolan, jest z satyny i szyfonu od pasa w dół ;) Wybrałam taką ponieważ uważam, że jest jak najbardziej odpowiednia na taką okolicznośc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia, jako że suknia jest bogata u gory...radzilabym wybrac jakas niewielka zawieszke na łańcuszku i dopasowane do niej kolczyki... swoja droga ładna sukienka :) jeszcze jakaś fajna fryzura i będzie ślicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×