Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lady Pretensja

Czworo lub wiecej dzieci-pogadajmy

Polecane posty

Ja właśnie się melduje :P Dzisiaj wpadła do mnie siostrzenica po szkole, dopioero wyszła, dziewczynki był zachwycone jje wizytą :D Ulubiona kuzynka :P Maja jak zobaczyła że przyszłam ją odebrać z Kasią to pełnia szczęścia :D potem obiad i jakoś ten czas zleciał :) A co uwas dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I witam nową mamę :) Właśnie jakie imiona wybraliście? My teraz jeszcze przerabiamy temat zwierzątka domowego, na które stanowczo mówię NIE ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 latka,ja ogolnie lubie zwierzatka,ale przy malutkim dziecku jakos bym nie chciala miec pieska ani kotka,moja Monika tez nas molestuje o zwierzako no i chyba na urodziny kupimy jej szenszyle,bedzie miala ja u siebie w pokoju w klatce to na cos takiego moge sie zgodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo lubię zwierzęta u mnie zawsze w domu były zwierzęta ale teraz przy małej nie wyobrażam sobie jeszcze obowiązku jakim jest pies bo nie oszukując sie to obowiązek dla rodziców bardziej niż dla 8 latki... a kota nie chce chociazby dlatego że dużo niszczą i obawa o Natalkę, myślę nad chomikiem lub królikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 hejka 26 latka i anastazja:) bedzie chlopczyk o imieniu Jeremy synowi podoba sie skrot - Remi i mi tez dziewczny wole pelne imie i moj maz wiec takim sposobem wilk jest syty i owca cala haha a co do pieska w domku moj stawia na nogi cala rodzine gdy ktos zadzwoni do drzwi lub kreci sie kolo domu ,czuje ze beda poblemy ze spaniem u malutkiego...moze lepej poczekac az troszczke Natalka podrosnie? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerabialam tematy zwierzatek;) u moich dzieci pomieszkiwal u nas kotek okazalo sie ze jestesmy uczuleni... byly rybki , przymiarki do krolika i wszystkie wzniosle deklaracje pomocy i obowiazki zwiazane z opieka spoczely na moich i meza barkach :) zawsze cos im wypadalo i tylko slyszalam mamus ty to zrobisz lepej ... za chwileczke... jeszcze nie .. musze cos zrobic....itd ale kochamy naszego Maxa i bez niego nie wyobrazamy sobie naszej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Ann fajne takie orginalne imie wybraliscie dla malego,rzadko spotykane mi tez takie imiona sie podobaja,no ale ja zostalam przeglosowana. Co do pieska to wlasnie jest to ogromny obowiazek,fajnie jak ten obowiazek jest podzielony na domownikow,gorzej jak wlasnie spada na barki jednej osoby(czesto wlasnie na nas niestety) A u nas znowu sie pochmurno zrobilo :( jak ja nie lubie takiej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka... Ann70 - no to bedziesz miala dwie pary :-) Gratuluje ! W swojej stopce na dole napisalam moja czworke w lotka a tak na prawde to sa moje dzieci. Mamy podobna roznice i my z mezem dzielimy dzieciaki na mlodziez i maluchy :-P Mam kapitalna opiekunke dla najmlodszego ale nikt sie nim nie zajmjie lepiej jak starsze rodzenstwo i dlatego pomimo, ze jest ich teraz czworo to w sumie jest latwiej jak przy pierwszej dwojce. Starsze sa odchowane i bardzo samodzielne a dodatkowo duzo mi pomagaja, wiec starcza czasu na wszystko. I zobaczysz, ze od pierwszego dnia bedziesz robila wszystko automatycznie i podobnie jak przy pierwszych dzieciach. A z imieniem przy czwartym bylo najtrudniej. Dla pierwszego wybieralam ja z mezem a teraz dodatkowo cala trojka miala cos do powiedzenia. Ostatecznie imie wybralam ja z corka , z racji ze jestesmy w domu mniejszoscia to przysluguja nam przywileje :-P Zycze Ci spokojnej ciazy i szybkiego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)ja mam jedna córke i normalnie podziwam Was ze sobie tak swietnie radzicie bo mi moja jedna tak daje czasami popalic ze ho ho :)i narazie nie chce drugiego dziecka moze kiedys zmienie zdanie..a Wy mamy pracujecie czy siedzicie w domu?bo ja poki co to siedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska - nie uwierzysz ( tez nie uwierzylam ) ale przy pierwszym dziecku z niczym sobie nie radzilam i ciagle mi brakowalo czasu. Dzisiaj jestem zancznie lepiej zorganizowana. Ja pracuje, ale szef jest moim mezem :-P i dlatego moge sobie ukladac prace tak, ze dom nie cierpi. Mam mozliwosc przygotowania wielu rzeczy w domu i pozniej tylko wgrywam w firmowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska to jest prawda co napisala Pia :) Przy jednym dziecku czlowiek tak jakos czesto nie moze sie zorganizowac, u mnie bylo podobnie i ciesze sie, ze tak szybko pojawila sie druga corka :)Ja w tym czasie jeszcze konczylam szkole i swietnie dawalam sobie rade.Ja obecnie nie pracuje,poczekam az synek do szkoly pojdzie chce jak najwiecej czasu z nim spedzac, bo niestety ten czas tak szybko mija i dzieci szybko rosna,ze czlowiek nawet nie ma kiedy sie tym ich dziecinstwem nacieszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze mi ktos powiedziec Czy moge 8 miesiecznemu dziecku zrobic manne na mleku krowim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoim dzieciom robilam i zyja :)Niektore dzieci na mleko krowie reaguja alergicznie,wiec jak podasz ta kaszke to obserwuj mala czy nic sie nie dzieje,co do samej manny to opinie tez sa podzielone bo to gluten a roznie pisza na ten temat w jakim wieku powinno byc dziecko zeby gluten do diety wprowadzic itp...ale ja podawalam i nic sie nie dzialo dzieci zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄 czesc mamusie:) dziekuje ***Pia*** za zyczena... czuje sie dobrze i dbam o siebie najlepiej jak potrafie a i rodzinka kolo mnie skacze haha..dokucza mi tylko zgaga okrutnie... licze na wloski u malego ;) u mnie tez pogoda do bani leje i leje:( ide sie napic drugiej herbatki, na razie dziewczynki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka posadzila drzewko dla malego by roslo razem z nim ,poszlam zobaczyc czy sie przyjelo , puszcza pierwsze listki:)hurra zgadzam sie w zupelnosci z Pia i anastazja ,gdy urodzil sie moj syn nie wiedzialam w co mam rece wlozyc...moze dlatego ze bylam niedoswiadczona ,mloda i glupia haha....mieszkalismy jeszcze wtedy w tzw.domu pokoleniowym z babcia i z mama....malenstwo plakalo na okraglo.. ja nie wiedzialam co juz robic jak mu pomoc.... babcie dochodzily przyczyny mama ze maly glodny ,babcia ze dziecku zimmo wiec moj maz palil na okraglo w centralnym a ja do pieca kaflowego na dokladke dokladalam co chwila ... ale babcia w kolko zimno i zimno ...urodzil sie w styczniu....karmilam piersia wiec myslalam moze glodny... maz sterylnie gotowal pol godziny butelke i smoczek ale jak dzurke w smoczku zrobil to chyba szydlem.. taka wielka byla:)jeden smoczek mialam tylko...stres ogromny... czasy troszke inne wyprawka z przydzialu 5iec kaftanikow i spioszkow na krzyz o pieluchach nie wspomne:)drugie dziecko inny swiat a nastepne bajka:)....dzisiaj na wszystko rade sie znajdzie...od tego jest internet, fachowa literatura, broszurki ...i mamy na kafeteri ktore zawsze doradza i w problemie pomoga i ja na to tez licze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opisalam sie i mi wcielo:(...corka posadzila drzewko zeby roslo z malym..i bylam popatrzyc czy sie przyjelo .. puszcza pierwsze listki hurra zgadzam sie z Wami.... u mnie rowniez gdy urodzil sie syn nie wiedzialam w co mam rece wlozyc i jak sobie poradzic , moj instynkt macierzynski nie na wiele sie zdal a ze niedoswiadczona i mloda bylam to druga strona:) drugie dziecko inny swiat a nastepne bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak sie pojawilo ,gotuje obiadek miedzy czasie, dzisiaj kopytka a mieskiem i mizeria a na deser placek truskawkowy z przepisu mamy topikowej bardzo szybki i smaczny .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann,ale mialas pyszny obiadek.Z tym drzewkiem corka miala super pomysl :)Maly bedzie mial swietna pamiatke.No ja tez pamietam te czasy kiedy po glupie spioszki w kolejce sie stalo,teraz to wszystko az ze sklepow sie wylewa jest w czym wybierac i malucha mozna stroic. A ja sie pochwale swoja cora srednia,bo jako jedyna z calej klasy zdala test z angielskiego i to z wynikiem bardzo dobrym na 40 mozliwych punktow zdobyla 37 a musze zaznaczyc ze do jej klasy chodza rowniez Anglicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 wow:)pogratulowac super zdolnej coreczki pieknie:) kopytka cos mi nie wyszly jakies takie miekkawe:( zjedza mysle:0 zaleje sosem i nie bedzie widac hahha u mnie jeszcze pory obiadowej nie ma ,czekam wlasnie na najmlodsza az przyjdzie ze szkoly...ale placus wyszedl i to najwazniejsze dla moich lasuchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ..ja od wielu lat mieszkam w stanach z rodakami praktycznie nie mam zadnych kontaktow... odwyklam od pisania po polsku co widac po literowkach:)ale staram sie jak moge haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj ann nie wstyd Tobie,że
będziesz bawiła własnego syna zamiast wnuka? Nie ma żadnych zabezpieczeń w USA typu np spirala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach wrocilam wlasnie ze spaceru ,musialam troche rozruszac kosci:) a poza tym mysle... ze taki topik to nie konkurs ortograficzny, gramatyczny , stylistyczny i jeszcze jakis tam ble ble wiec bledami nie przejmuje sie wcale;)chce z kims porozmawiac... poradzic sie, wesprzec dodac otuchy czy zwyczajnie powiedziec co sie dzieje i to jest najwazniejsze ...odzywajcie sie dziewczyny razem zawsze jest razniej:)❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o juz sie martwilam gdzie te wszystkie jedze topikowe sie podzialy powitac ,powitac ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pia jakie imie wybralyscie dla malenstwa z corcia,jesli mozna wiedziec:) anastazjo jestes prawdziwa skarbnica wiedzy :)ja to pamietam ze kaszka manna byla ,ale od kiedy ja dawalam... juz nie:( och..zycze sobie aby Twoja przepowiednia sie spelnila Pia... i bede wszystko robila automatycznie :) gruby misiu a u Ciebie przewaga dziewczynek czy chlopcow czy po rowno?;) 26 latka jak Twoje dziewczynki ? co w sprawie zwierzatka:) podjelas ostateczna decyzje czy jeszcze uzgadniacie warunki z coreczkami? buziaki.. do jutra..papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie dziewczyny ;) ann70 widze ze dolazylas do naszego "zacnego" grona ;)witam serdecznie ;) Ja tak jak gruby mis-mimo iz sie nie odzywam-wszystko czytam "od deski do deski" ;) Wczoraj naczytalam sie znowu o szczepieniach i przeraza mnie szczepienie MMR II :O Jest po tej szczepionce duzo przypadkow roznych powiklan,min autyzm(matki opisuja jak ich dzieci z radosnych bobasow zamienily sie w dzieci apatyczne,bez zycia) wiec chyba malutkiej nie zaszczepie.Myslicie ze moge odmowic tego szczepienia?Moja dwulatke na to szczepilam ale wtedy jeszcze nie wiedzialam o tych powiklaniach.Moze ito i dobrze ze nie slyszalam bo przynajmniej nie wariowalam tak jak teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×