Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

dziękuję:) wiesz co chyba wierze:) chociaż wie ze czesto przy dziewczynkach okazyuje się że jednak chłopczyk:) zobaczymy na kolejnym usg:) jak sie potwierdzi płeć to kupuje różowe:) Martwi mnie ta mała ilość wód płodowych i łożysko. Co to znaczy że jest niskoschodzące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) Ja też po wyczekiwanej wizycie ;) wszystko na szczęście w porządku. Wszystkie organy na miejscu, główka kształtna, pupa też całkiem całkiem, dziś na usg przeważał obraz tej drugiej ;) całkiem możliwe, że to dziewczynka, bo nie było widać męskiej dumy i chwały :) ;) ;) ale że nie było widać to jeszcze nie ma pewności czy się nie schowała ;) bardzo chcemy z mężem dziewczynki, więc trzymamy kciuki. Badania wyszły bardzo dobrze, nie mam anemii. Robiłam też badania na kiłę, żółtaczkę i hiv - ujemne ;) Brzuch mam już widoczny dobrze, przytyłam tylko na brzuchu, uda, pupa bez zmian. Mówiono mi już, że jeśli wypycha do przodu brzuszek to chłopczyk, a jak rzeczywiście będzie dziewczynka to tym wszystkim "prorokom" utrę nosa. Gratuluje wszystkim przyszłym mamom chłopców i dziewczynek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje wszystkim dziewczynek i chlopczykow a tym dziewczynom co jeszcze plci nie znaja to radze nie sluchac przesadow. To jest naprawde glupie. Na dziewczynke ponoc sie je slodycze a ja w ciazy na nie patrzec nie moge :( ksztalt brzucha taki sam jak przy chlopcu (jedynie mniej przybieram na wadze). a cera taka jak byla - ani gorzej ani lepiej. Gdy ktos mi sypie przesadami to pukam sie w czolo i smieje sie z takich osob! Nie ma sie co przejmowac ulozeniem dziecka przeciez to dopiero polowa ciazy i moze malenstwo jeszcze 5 razy sie przekrecic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, te wszystkie przesądy co do płci należy traktować tak z przymróżeniem oka...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie na 100% dziewczyna i wszystko ok:) Niskoschodzące łozysko tzn,ze dochodzi blisko ujscia szyjki macicy ale do 30tyg sie podnosi wiec nie ma co sie martwic.U mnie w 10tyg zakrywało całe ujscie a teraz jest ok. A wód miałam tez mało w pierwszej ciazy i potem sie wyrównało,ale chodziłam z butelka wody mineralne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
w końcu znalazłam Listopad 2010 :) ja termin mam na 11.11.2010 pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
zazdroszczę tym kobietką które już wiedzą co za płeć dzidzi w brzuszku mają ... ja niestety jeszcze nie wiem ostatnie usg miałam na dobrym sprzęcie miałam w 17 tc a teraz już jest 21 tc więc czas na dniach na kolejne usg może w końcu się dowiem co baraszkuje u mnie w brzuszku:) mam takie pytanie czy jak np: leżycie na kanapie i maluszek się rusza czasami tak w pobliżu pępka jakby chciał wyskoczyć przez skórę to jest dziwne uczucie czasami bolesne jakby mięśnie ? i od kilku dni bolą mnie żebra jakby ktoś mi je ściskał :( czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus24 - ja mam czasem tak, że jak mnie w dole brzucha smyrnie, to to nie jest przyjemne. Ale nie nazwałabym tego bólem, raczej taka tkliwość. O to czy to u Ciebie jest normalne najlepiej spytaj lekarza, bo tylko wtedy po badaniu będzie mógł Ci na 100% powiedzieć, czy wszystko jest OK. czekam z wytęsknieniem na USG - mam dopiero 6 lipca, lekarz chciał żeby było po skończeniu 21 tygodnia. czekam i czekam:) dziewczyny, jak z Waszym obwodem pasa? ja mam już 81, na wysokości pępka. W największym punkcie brzucha nawet 90. A przed ciążą było 68 w pasie, ech.. Na szczęście w biodrach bez zmian, to pociesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awiec mnie jak położna mierzyła to miałam 93 na ostatniej wizycie :( Każdy mówi, że mam malutki brzuch a jak na bliźniaki to już wogóle Robię fotki brzucha co 2 tyg i z przerażeniem stweirdziłam, że nie pamiętam już swojego brzucha sprzed ciąży :)Chciałam mieć dziecko i bardzo dobrze mi w ciąży ale tak się boję że nie będę już nigdy tak samo wyglądać Ja bóli żeber nie mam za to boli mnie wątroba zwłaszcza po nocy mimo że śpie głównie na lewym boku. A ból żeber hmmm jest normalny ale raczej pod koniec ciąży jak maluch mocno uciska. Jak masz wątpliwości to najlepiej skontaktować się z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni_85
cześć, dziewczyny. Tak sobie czytam te wasze wpisy i trochę zazdroszczę, że niektóre już znają płeć dzidziusia. Byłam wczoraj na USG (to jest 18tc) i ponoć jeszcze nic nie widać. Może na następnym uda się rozpoznać. hehe, a skoro nic nie widać, to może dziewczynka;P Ostatnio miałam dużo stresów, przez obronę pracy i przez to nie mogłam za dużo jeść. Także od ostatniej wizyty nie przytyłam ani kilograma. Na szczęście lekarka mówi, że będę miała jeszcze dużo czasu żeby przytyć;) Więc się nie martwię. Zmartwiły mnie trochę wczorajsze zawroty głowy. Zaznaczę, że nigdy nie cierpiałam na zawroty głowy, nawet we wczesnej ciąży. Zanim wstałam z łóżka, już mi się w głowie kręciło. nie mówiąc już o pochylaniu się. tak sobie myślę, że to może przez ten stres i przez to, że ostatnio mało jadłam. Wczoraj wieczorem poczułam pierwsze puknięcia mojego maleństwa. W sumie, to czułam je od jakiegoś tygodnia, ale nie byłam pewna. A wczoraj były już wyraźniejsze. Powiedziałam mojej ginekolog, że ja już chyba właściwie miałam pierwsze ruchy, a ona, że to chyba nie to. Że powinny pojawić się za jakieś 2 tygodnie. Hehe, jak na przekór, maleństwo odezwało się akurat wczoraj i jestem pewna, że wcześniej to też było ono;) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie. Ja ma termin na 24 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni_85
aha, mam pytanie. Czy lekarz może mi wypisać zwolnienie z pracy, jeśli ciążą nie jest zagrożona, ale mam dość ciężką pracę. Czasem trzeba się nadźwigać i długo stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, gratuluję wszystkim mamusiom synków i córeczek :) Ja muszę poczekać do 5 lipca :) fasolinka nie martw się, na pewno przyjdzie Twoja pora na tycie, Twojemu maleństwu nic nie grozi, a to przecież najwazniejsze :) Na wysokości pępka mam 93 cm, własciwie pod pępkiem już też :p bo mój brzuszek już jest taki okragły, ale nie jestem pewna ile miałam przed ciąża chyba coś koło 70 w pasie. Co do bioder to nie mam zielonego pojecia, bo nie mierzyłam się przed ciążą:( moni 85 Oczywiście, że lekarz może Ci wypisać zwolnienie, wystarczy, ze mu powiesz. Ja byłam w podobnej sytuacji i już od 12 tygodnia poszłam na zwolnienie, a nie miałam zagrożonej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wszystkie listopadówki:):):). Jestem aktualnie w 20 tygodniu ciąży a termin porodu mam na 12 listopada:) cieszę się, że tutaj trafiłam:). Zapewne będę miała do Was duzo pytań.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i corcia...druga!!! hehe Rozwija sie super. Z OM 20+5 tc a z USG 21 tc. Maz troche zawiedziony,ze mu sie znowu nie udalo. hehe. Liczyl strasznie na syna. Dziewczyny jade na Urlop na 3 tyg, wiec odpoczne troche psychicznie i iod komputera tez.:-) Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
cześć dziewczyny jak wam mija wieczorek? ja jutro idę prywatnie zrobić sobie badanie moczu i morfologi żeby sprawdzić czy wszystko jest o.k, poza tym wyniki będą dopiero w poniedziałek popołudniu więc jak tylko je odbiorę zaraz idę do prywatnego gina bo tylko jemu ufam , bo w przychodni potraktowali mnie strasznie:( dzisiaj byłam na zakupach potem obiadek a teraz strasznie mnie boli pępek jakby ktoś go od wewnątrz ciąg , mierzyłam brzuszek przy pępku ma 98cm w 21tc czy to jest możliwe zeby na zwykłym usg zobaczyć płeć w 21tc? ciekawość mnie pożera ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus jasne,ze mozliwe. Ja zawsze mialam zwykle USG. A dzisiaj babeczka sama o siebie wlaczyla 3D,ale tylko na buzke. Plec stwierdzila po normalnym USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Zapomniałam jeszcze dodać jak to u was wygląda z wagą w ciąży ? u mnie 70kg przed ciążą 6tc-69kg wymioty 9tc-66kg wymioty 17tc-65kg sporadyczne wymioty 21tc-66,800kg więc jednym słowem dopiero teraz przytyłam 1kg od kiedy zaczęłam wszystko pożerać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus: bole brzucha to ja mam takze w roznym miejscu i o roznej porze, najbardziej nieprzyjemnie jest rano gdy wstaje- czuje, ze mam glaz na pecherzu moczowym i ciezko mi chodzic :) Moni: moim zdaniem to ruchy dziecka- dlaczego nie? ja na poczatku sadzilam, ze po prostu pokarm zmierza przez kiszki do wyjscia ale te ruchy staly sie zbyt regularne :) ewciaaa - witamy na forum zareczona- ale fajnie, ze bedziesz miec corcie- moja bedzie miala wirtualnakolezanke :D i znowu do pracy... jak pomysle, ze 12 godz przed kompem.... :( niewygodne krzeslo :( blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny trochę długo nie zaglądałam tutaj. Dzisiaj byłam na kolejnej wizycie u gina wszystko już w porządku ale do pracy już nie wracam. We wtorek USG ciekawa jestem kto mnie tak kopie :) U mnie tez bule brzucha pojawiają się co jakiś czas, ale lekarz twierdzi że są niegroźne to tylko wszystko się rozciąga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewcyzny mam pytanie, jaka powinna by ilość tych wód płodowych w ml? mam 100 ml i powiedział lekarz na usg, ze trzeba kontrolować bo to jest za mało, ze niby na granicy. Mam wizyte u swojeog lekarza dopiero w poniedziałek i strasznie sie martwie. co zrobic zeby tych wód było więcej??]Za odpowiedzi dziękuję! pozdrawiam mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny... ja już po usg :) Wszystko w porzadku, mały jest z wieku om 20 skończony i 5 dni a usg wskazuje średnio no 21 i 5 dni. Ma wszystko na miesjceu, także siusiaka więc chłopiec będzie mam dowód na plytce jak co :P cieszę się bo mam już dziewczyn kę w domu, nie wiem czy ona będzie się cieszyć, pewnie wolałaby siostrę :-D co do wód, to się nie martw, dużo pij i zaufaj lekarzowi, jakby było coś nie wporzadku bardzo to by cię do szpitala wysłał na konsultacje. czasem taka uroda ciąży żę mało wód ale wtedy przynajmniej mneij ciężaru do noszenia. moja koleżanka tak miała, i jedynym kłopotem bło to że po 31 tygodniu nie miała dzidzia miejsca zęby się przekręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jak mierzyłam 21 czerwca(w pn) to zaraz pod pępkiem mi wyszło 82 cm. Kończę 18 tydzień. Nie wiedziałam, że trzeba pić tak dużo wody, żeby wody płodowe były ok. A ja bardzo niewiele pije :/. Nic mnie nadal nie boli, no może czasem, bardzo rzadko zaboli gdzieś w dole brzucha lub po bokach w dole i tyle. Cere mam ładną :).I często jak w spokoju siedzę lub leże to czuje w samym dole to pulsowanie. Wizyta-6 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to potwierdziły się moje obawy ;) mam brzuchol już nawet nawet, na wysokości pępka 88 - 89 cm ale mierzone na gołą skórę, żeby zupełnie nie wpaść w dola, bo pewnie ubrana dobialbym do 90 :P ogólnie już nie mozna pomyśleć że się przejadlam, brzuszek wyraźnie ciążowy mi sterczy, jak oglądam zdjęcia z pierwszej ciąży to bez porównania miałam mniejszy... mam nadzieję ze pod koniec ciąży nie będzie on większy niż miałam pod koniec pierwszej ciąży bo pęknę ... no ale koleżanka doświadczona mi powiedziała że u niej wcześniej się w drugiej ciąży pojawił ale wcale wększy nie urosnął, więc jest nadzieja... podawajcie mi swoje ulubione imiona męskie, bo jestem na etapie rozważań ... plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
ankanka co do imion ja dla chłopca wybrałam Radek , a dla dziewczynki Oliwia :) teraz tylko usg w przyszłym tygodniu i mam nadzieje ze się dowiem co za maluszek tam baraszkuje. a tak z ciekawości o jakich porach dnia czujecie wasze maluszki?bo u mnie to zależy czasami po przebudzeniu a czasami po południu najczęściej w okolicy podbrzusza całkiem na dole takie pukania , tylko jak leżę to czuje jak podchodzi pod pępek , a czasami jest bardzo spokojne ...jestem ciekawa kiedy poczuje takie porządne kopniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankanka moge Ci "oddac" moje imiona dla chlopca skoro u nas bedzie dziewczynka :) takie zwykłe: Sebastian, Błażej, Kacper, Cyprian. Dla cóci mamy wiekszy problem z wyborem :) Agus ja czuje chyba najczesciej ruchy po tym jak cos zjem ale wczoraj mielismy niezla akcje- polozylismy sie spac, ja objelam meza plecy i malutka "pokopala" tatusia kilkanascie razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My również dla dziewczynki wybraliśmy Oliwkę, a co do chłopca to wachamy się między Dawid, Bartek, Adam i Filip :) Jeżeli chodzi o kopniaki to zawsze czuję rano jak się obudzę, jak gdyby tam na dole nózki a pod pępkiem rączki, ale ponoć dzidzia teraz robi fikołki do przodu a później odpycha się nóżkami i robi do tyłu, he he nasze aniołki to przyszli akrobaci :),popołudniami to róznie bywa z tymi kopniakami, następnie około 22 - 23 jak już usypiam i czasem zdarza się, że mnie w nocy obudzi kopniak gdzieś w okolicy pęcherza :) Dobrze że do kibelka blisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za imionka, na razie je przegryzam wszystkie i nie mam 100% pomysłu na to jedno jedyne, kilka mi się podoba ale raczej z takich tradycyjnych, choć i kilka mniej pospolitych tez... mnie mały kopie przeważnie wieczorkiem i po jedzonku /chyba jak mu smakuje albo wręcz przeciwnie i wyraża oburzenie... kto go wie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
dziewczyny czy któraś z was zażywała Furaginum ? czy to jest bezpieczne w ciąży od samego rana i w nocy mam problemy z pęcherzem mam wrażenie jakby był pełen i co chwilka kibelek wita do tego pobolewa mnie podbrzusze całkiem na dole do tego mam znowu stan podgorączkowy a wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu jak się ratować ? odebrałam też wyniki i niestety nabłonki płaskie wynik d.liczne, bakterie liczne , leukocyty 12.86 a max jest 11 miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furagin jest bezpieczny. Wiele kobiet w ciąży ma problemy z zapaleniami ukł. moczowego i właśnie wtedy zaspisuje się furagin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś ja bralam i urosept i furagin oczywiście wszystko zalecone przez lekarza nic na własną rękę. Furagin brałam ok 2 tyg chyba ze 4 tabletki na dobę ale przeszło pieczenie i kłopty z siusianiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×