Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

zyza my wróżki nie jesteśmy, jak nam się wbijasz w temat to może trochę grzeczniej?? A piszesz tak że rozszyfrować o co Ci chodzi to nie lada sztuka! My lekarzami nie jesteśmy, każda na swój sposób to przechodziła.. MgrEndus - gratuluję!! Super, że masz to już za sobą:P Mnie też kręgosłup kolejny dzień boli i boli. Pokimałam 2 godzinki z termoforkiem, a tu proszę ile nowych postów do czytania:P Anuszka4 wreszcie coś zaczyna się dziać!! może akcja dalej się rozwinie:P Mnie ostro napiera na dole, ale młody się wierci strasznie, więc chyba Wam jeszcze trochę ponarzekam w dwupaku... Co do tego wywoływania skurczy na razie daję sobie spokój z olejami rycynowymi nie będę eksperymentować, codziennie jakiś spacer i tyle póki co... Pikalinka cieszę się, że mały jest grzeczny - też takiego chcę:P oby tak dalej:) Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć jak poczytałam o tym oleju to może jak do weekendu akcja się nie rozwiąże to spróbuję - ja mam dość swoich zaparć, które są ze mną od jakiegoś 6miesiąca.. Nigdy nie myślałam, że będę tak marzyć o porządnym wypróżnieniu.. A po porodzie ponoć może być jeszcze gorzej z tym... eh.. Ile my się musimy nacierpieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyza- po pierwsze trochę kultyry, po drugie wróżkami nie jestreśmy, po trzecie do rozpoznania są testy z krwi i moczu i to chyba będzie najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Mgrendus gratulację:-) czekamy na relację Ja porodu nie zamierzam wywoływać. Mały wyjdzie wtedy kiedy będzie chciał, a narazie zamierzam pojeść rzeczy zakazanych po porodzie. Od kilku dni chodziła za mną sałatka z tuńczykiem, a teraz stoi w lodówce i się przegryza:-) Narazie uciekam, bo przyjeżdża zaraz do mnie koleżanka na ploty. Pozdrawiam wszytskie kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowej mamusi :) A ja się dalej mecze z bólem pleców i coraz bardziej mnie boli podbrzusze i czuje co jakiś czas skurcze, ale nie liczę co ile mam skurcze. Jakbym się od jutra nie odzywała to wiadomo gdzie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 MGR Endus> gratuluję :-) 🌻 a ja cały czas prawie mam brzuch twardy, trochę boli mnie krzyż, ale to od stania przy tzw. garach... Ja całą ciążę latałam z psem po lesie, więc to mi na pewno nie wywoła porodu. Chyba, że jakiś porządny maraton. Jeszcze odnośnie spacerowania po krawężniku i temu podobnych ćwiczeniach, to ma to za zadanie ułatwić dziecku przemieszczanie się przez kanał rodny (podobnie jak skakanie na piłce), wiec jest pomocne przy porodzie, ew. przed - żeby dzidek się wstawił do kanału rodnego. No Anuszka> do dzieła, czop Ci odszedł, skurcze są, no i dzisiaj TP :-) anula> odnośnie frykasów, to ja też sobie nie żałuję i wszystko usprawiedliwiam tym, że po porodzie nie będę mogła :-) mamaraj> życzę, żeby i u Ciebie to było TO. pewnie, ze wywoływać porodu nie ma co, ale powiedzcie to tym, co np są 10 dni po terminie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się dziś nie wybieram na porodówkę, wszystko przechodzi jak usiądę odpocznę, jedynie cały czas brzuch twardy. Zaraz idę wziąć kąpiel, do łóżka i TV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maramaj ja mam tak samo jak ty Bół pleców, podbrzusza, twardy brzuchol, ale to co czuje nie wiem czy mogę nazwać skurczami.. ale jak odpocznę to przechodzi. Chodzę, a raczej taczam się jak osiemdziesięcioletnia babcia:P Póki co nigdzie się nie wybieram. Do szpitala pojadę dopiero jak będę miała skurcze regularne, albo mały nie będzie długo fikał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dokładnie to samo, co koleżanka powyżej. No nic czekamy. Ale kąpiel sobie zrobię bo mam ochotę. Byłam na KTG - skurczy 0, szyjki 0 cm rozwarcie na 2 palce. Lekarz powiedział, że w każdej chwili.No nic poczekamy. Już tyle czekam, że kolejne dni mnie nie zbawią :) A propos testów ciążowych z moczu- mi pozytywny wyszedł chyba dopiero 6 tygodniu, tak to , cały czas negatywne. Na szczęście miałam bardzo regularne miesiączki więc jak nie dostałam to od razu było wiadomo :) MgrEndus- serdeczne gratulacje mamusiu :) Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok mam chwile czasu to opisze swój poród. W niedziele miałam juz skurcze nieregularne ale mocne ale nic sobie ztego nie robiłam wieczorem samochodem do znajomych pojechałam o 10 wrociłam wzziełam ciepla kopiel i mnie chwycilo.....ale mysle no nic trzeba lezec moze przejdzie....o 1 w nocy zaczelam liczyc czy sa regularne .....były o 2 wstalam ubralam sie obudzilam meza i tate zeby mnie zawiezli o 2;30 bylam w szpitalu zanim mnie przepytaly to minelo z pol godz w koncu przyszedl lekarz i stwierdzil ze mam 7cm rozwarcie no to odrazu mnie na sale porodową....najgorszy bol byl gdy mialam 10cm rozwarcia to byl jeden wielki okropny skurcz bez chwili wytchnienia z 2 godziny takiej okropnej meczarni miala a boluw partych brak i leze kolejne 2 godz i nic w koncu podlaczyli mnie pod kropluwe zeby wywolac skurcze....skurcze parte nie bola nawet jest czlowiekowi lzej ze w koncu moze cos zrobic...oczywiscie mnie nacieli.urodzilam po 5,5godz. Podsumowujac porod nie byl najgorszy da sie przezyc i zeczywiscie szybko sie o nim zapomina tak wiec napewno zdecyduje sie na jeszcze jednego maluszka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOPISUJE SIE DO TABELKI Dwupaki eowina_2010.......33..........07.11......dziewczynka..... .....Warszawa fasolinka............26..........10.11......dziewczynka.. ...świętokrzyskie Maja112010........30..........16.11......chłopiec....... ...........Katowice Anuszka4 ...........30..........17.11......synuś.................... ...Pozna& marczela1985......25..........17.11......Aleks........... .....Podkarpackie marty88.............22..........17.11......Franek........ ..........Warszawa anula2500...........25..........20.11......chłopiec..... .........dolnośląskie Antena1985.........25..........23.11......chłopiec...... ........dolnośląskie maramaj.............24..........23.11......dziewczynka... ............śląskie moni_85.............25..........24.11.......??????????... .........wielkopolskie Miracle10...........29..........25.11.......Ignaś....... ................Gdynia Lou_La..............29..........25.11.......Kamilek...... .........małopolskie fra_nia..............23..........27.11.......??????????.. ..........Gorzów Wlkp. aga_w...............25..........28.11.......Ania......... ...............opolskie AniaWWW..........27..........30.11.......Natalia......... ........Warszawa Rozpakowane PORÓD_NICK______WIEK__IMIĘ_____ WG/WZR___ TYDZIEN __MIASTO 29.09_asia25______25___Martynka __2600g/51cm_ 35t3d _Warszawa 05.10_kelis1_______26___Hania______???????/????___35t_Św ietokrzysk 06.10_lenna1982___27___Hania______2430g/???? ___???????______?????? 06.10_lenna1982___27___Jerzyk_____2330g/????___???????___ ___?????? 08.10_Aisha_hm____25___Adaś_______2150g/49____35t5d_____ R-w y 14.10_Amarantowy_23___Roksanka___3150g/54___35tc___Pomors kie 29.10_Megi84_____26___Igorek______3660g/55___39t____Warsz awa 02.11_Drumla_____32___Staś________3500g/56___39t_______O pole 04.11_pestycyda__20___Alexander___3490g/54___40t2d___Fran kfurt 06.11_Anns_______26___Natan______3600g/56___39t_______Poz nan 07.11_Zareczona__28___Lenka______3050g/50___40t1d__Pfungs tadt 07.11_bela_mi___26____Zosia______3360/54cm__39t____Gliwic e 08.11_geezona____27___Zuzia______3700g/57___40+4d_Obornik iWlk 08.11_susanaaa___31___Kubuś_______4120g/59___39t_______ ląskie 08.11_ewelinaer___30__Elżbieta _____2400g/54 __39t_________Łódź 09.11_mamaAnia___29__Ilonka-Alicja__3250/57___40t4d______ B-stok 09.11_goska32____32___Nikodem_____4300/60____41t_wielkopo lskie 10.11_Pikalinka___27___Alexander____3820/55____40t3d_Fran kfurt/Main 15.11_mgrEndus_24_Piotr_3550/55_40t_zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Gratulacje dla nowych mam!! Ja przed chwilą przeżyłam coś dziwnego. Dostałam jakiegoś dziwnego skurczu, który trzymał mnie dobre pół godziny, strasznie chciało mi się przy tym pić, nie mogłam złapać oddechu i czułam jakby dziecko strasznie wbijało mi się w stronę wyjścia. Dopiero jak się położyłam i zdjęłam spodnie to się uspokoiło i teraz już jest normalnie. Ale już prawie chciałam jechać do szpitala. Ciekawe czy to coś znaczy. Jutro i tak odwiedzam szpital, więc zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marczela, chyba Cię wzięło po tym olejku, bo się nie odzywasz :D Ja po kąpieli, idę się położyć, poczytam trochę, bo nie wiem kiedy następny wolny wieczór :P Spokojnej nocy :D AniaWWW - jak Cię wzięło, to trzymam kciuki, powodzenia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziama
Czesć Pozdrawiam wszystkie przyszłe i już mamy. Przepraszam ze wbijam się w wasz temat (też jestem listopadówką i czekam na dniach na rozwiązanie), jestem raczej bierną czytelniczą - ale może mi pomożecie. Mam głupie pytanie ale jestem niedoświadczona i nieobyta z tematem. W czym dziecko ze szpitala przewozi się do domu. Chodzi mi o to czy można takiego niemowlaka wsadzić do fotelika - jest niby on od 0 ale mimo to troszku ma przecież wygiete plecki i dzidziuś jest troszku na siedzącą jakby. Mój szpital znajduje się dość daleko od domu i chyba odpada gondola z wózka (a byłaby najlepsza). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Jak się dziś czujecie? Może któraś się rozpakowała :) U mnie cisza, tylko humor trochę podły. Jeszcze miałam koszmary w nocy, przeglądałam się w lustrze a na brzuchu, biodrach wszędzie pełno czerwonych rozstępów. Straszny widok! Oczywiście się załamałam i płakałam a byłam jeszcze długo po terminie. Jak się przebudziłam to od razu szłam do łazienki posprawdzać, ale na szczęście to był tylko zły sen. Oczywiście od rana telefony czy rodzę... przesada andziama- na szkole rodzenia położna mówiła, że teraz to już tylko w foteliku przewozi się dziecko ze szpitala. W niektórych szpitalach są nawet takie wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziama> takie foteliki dla niemowlaczków maja zwykle wkładkę redukcyjną. Mój fotelik ma, a był z tych tańszych. To jest, z tego, co się skapowałam, taka kanciasta poduszka ( u mnie pod wierzchnią warstwą na foteliku)... -------- jak tam mamuśki w dniu 18 listopada? Któraś się rozpakowuje/rozpakowała? bo ja nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaraj> mi się wczoraj śniło, że mi zaczął wypadać pępek (wyglądał jak fragment pępowiny).. :P Andziama> jeszcze a propos fotelika, to musisz to mieć. Przewożenie dziecka w gondoli jest niedozwolone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miracle- to mnie rozbawiłaś z tym pępkiem :D Ciekawe jak Marczela po olejku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytam o olejku rycynowym i faktycznie dziewczyną to pomogło, działanie jest po ok 5h a poród szybki i bez komplikacji. Może się wybiorę do apteki po olejek i do sklepu po sok pomarańczowy bo trzeba nim popić, tylko że mam troszkę obaw co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciółka wywołała poród właśnie pijąc olej rycynowy. U nas znowu nie ma wody! :/ Mam ochotę gdzieś zadzwonić i zrobić awanturę.... Mam nadzieję, ze to tylko na kilka godzin! Też jestem ciekawa co u Marczeli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, długo mnie nie było, bo wylądowałam na patologii ciąży 9 listopada i opuściłam szpital dopiero wczoraj, ale już rozpakowana :) 14 listopada urodziłam córeczkę Basię i jestem przeogromnie szczęśliwa. Na razie tyle, gratuluję wszystkim szczęśliwie rozpakowanym a tym oczekującym życzę cierpliwości i szybkiego rozwiązania!!! dopisuję się zatem do tabelki Dwupaki fasolinka............26..........10.11......dziewczynka.. ...świętokrzyskie Maja112010........30..........16.11......chłopiec....... ...........Katowice Anuszka4 ...........30..........17.11......synuś.................... ...Pozna& marczela1985......25..........17.11......Aleks........... .....Podkarpackie marty88.............22..........17.11......Franek........ ..........Warszawa anula2500...........25..........20.11......chłopiec..... .........dolnośląskie Antena1985.........25..........23.11......chłopiec...... ........dolnośląskie maramaj.............24..........23.11......dziewczynka... ............śląskie moni_85.............25..........24.11.......??????????... .........wielkopolskie Miracle10...........29..........25.11.......Ignaś....... ................Gdynia Lou_La..............29..........25.11.......Kamilek...... .........małopolskie fra_nia..............23..........27.11.......??????????.. ..........Gorzów Wlkp. aga_w...............25..........28.11.......Ania......... ...............opolskie AniaWWW..........27..........30.11.......Natalia......... ........Warszawa Rozpakowane PORÓD_NICK______WIEK__IMIĘ_____ WG/WZR___ TYDZIEN __MIASTO 29.09_asia25______25___Martynka __2600g/51cm_ 35t3d _Warszawa 05.10_kelis1_______26___Hania______???????/????___35t_Św ietokrzysk 06.10_lenna1982___27___Hania______2430g/???? ___???????______?????? 06.10_lenna1982___27___Jerzyk_____2330g/????___???????___ ___?????? 08.10_Aisha_hm____25___Adaś_______2150g/49____35t5d_____ R-w y 14.10_Amarantowy_23___Roksanka___3150g/54___35tc___Pomors kie 29.10_Megi84_____26___Igorek______3660g/55___39t____Warsz awa 02.11_Drumla_____32___Staś________3500g/56___39t_______O pole 04.11_pestycyda__20___Alexander___3490g/54___40t2d___Fran kfurt 06.11_Anns_______26___Natan______3600g/56___39t_______Poz nan 07.11_Zareczona__28___Lenka______3050g/50___40t1d__Pfungs tadt 07.11_bela_mi___26____Zosia______3360/54cm__39t____Gliwic e 08.11_geezona____27___Zuzia______3700g/57___40+4d_Obornik iWlk 08.11_susanaaa___31___Kubuś_______4120g/59___39t_______ ląskie 08.11_ewelinaer___30__Elżbieta _____2400g/54 __39t_________Łódź 09.11_mamaAnia___29__Ilonka-Alicja__3250/57___40t4d______ B-stok 09.11_goska32____32___Nikodem_____4300/60____41t_wielkopo lskie 10.11_Pikalinka___27___Alexander____3820/55____40t3d_Fran kfurt/Main 14.11_eowina_2010__33_Basia________3430/55____40tc_Warszawa 15.11_mgrEndus_24_Piotr_3550/55_40t_zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla kolejnej mamy :D 🌼 A Marczele napewno po tym olejku wzięło i AniaWWW się nie odzywa, napewno rodzą :D A my???? :( U mnie cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja nadal w dwupaku coraz bardziej boli krzyż i podbrzusze, a na dodatek jeszcze mój luby sie przeziębił i od razu mnie to świństwo bierze... wczoraj myśleliśmy że bedziemy jechać na porodówke oboje z katarem i stanem podgorączkowym, ale rozeszło sie po kościach... Eowina wielkie gratulacje!!! W wolnej chwili pochwal się w którym szpitalu rodziłaś i jak poszło.. No ciekawe czy ten olejek na nasze towarzyszki doli i niedoli poskutkował:P Z tym parciem też mi przeszło parę razy przez głowę czy będę umiała sobie z tym poradzić.. Wyjdzie w praniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym już urodzić, ale chyba nie zdecydowałabym się na ten olejek, jedyny skutek uboczny to biegunka :D może jak będę po terminie, po co szarpać to dziecko jak ma jeszcze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EOWINA> gratulacje :) No ja chyba nie jestem jeszcze, aż tak zdesperowana żeby urodzić jak najszybciej. I tak poród na dniach, wiec warto postawić na relaks i odpoczynek :) A kto wie może dziś pojedziemy na porodówkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiedziałam, ze można przeć "na kupę" i można przeć w stronę kości łonowej. Próbowałam delikatnie się ponapinać i jakoś nie potrafię ukierunkować parcia. W szpitalu, który wybrałam można przyjmować dowolne pozycje podczas porodu. Ciekawa jestem czy do końca, czy tylko do bólów partych. Pewnie, jak już dziecko się wysuwa, to każą się położyć, a powszechnie jest wiadome, że to utrudnia wypieranie dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barabara 25 123
hey dziewczyny , wy juz macie doswiadczenie w rodzeniu hehe. Moze to sie troche smieszne wam wyda ale wczoraj wieczorem cos dziwnego mi sie przytrafilo. Tak wjec ja mam termin porodu na 23.11 , wczoraj wieczorem jak kichnelam poczulam jak cos wylecialomi ale nieduzo , majtki mialam mokre. Ale zadnych buli niemialm i tez dalej nic nie lecialo. Czy to mogly byc tez wody ? cala noc niespalam ze strachu. Acha ja niezrtuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marczela1985
Dziewczyny jestem:) Nic mnie nie wzielo po tym olejku nawet mnie nie przeczyscilo a wypilam 3 lyżki ,powiedzialabym,ze zadzialalo wrecz przeciwnie:( bylam dzis w szpitalu na KTG jak to lekarz okreslil zapis idealny , malutki ma sie dobrze a skurczow nie widac, szyjka wysoko i zero rozwarcia wrocilam do domu i ryczec mi sie chce.Kazal mi przyjechac w sobote na nastepne KTG, nieusmiecha mi sie tak jezdzic bo do szpitala w ktorym rodze mam 40km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marczela a myśmy tu już myślały że ty po :D Czytałam, że najlepiej na czczo 3 łyżki i popić szklanką soku pomarańczowego. Co ma być to będzie, kiedyś urodzić musimy. A tak w ogóle to ja ani jeden raz nie miałam KTG, pewnie mi zrobią jak będę już na porodówce. barabara 25 123- mi się też tak kilka razy zdarzyło, trochę wysiłku coś poleciało i majtki mokre, ale w moim przypadku to nie były wody. Ja się trochę przespałam, od razu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×