Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Gość niecierpliwa..................
Witam Postanowiłam do Was napisać bo sama nie wiem co myśleć....dziś powinnam dostać okresu...zamiast tego mam bardzo obfity, mleczno-biały śluz.troszkę bolą mnie piersi i czasem mam napady gorąca.Dodam, że staramy się o dzidziusia od września br. Ostatnio boli mnie prawy jajnik( takie kłucia).Nie jest to jakiś straszny ból ale dość nieprzyjemny. Od 5 dni mam zgagę, chwilami bardzo odczuwalną. Czy to może być ciąża??? Proszę o radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula2500 - Dziękuję za info. Kurcze jak pytałam księgowej o urlop to nic mi nie powiedziała o dodatkowych 2 tygodniach, a teraz przepadło :( Coraz Grubsza Zosia - Wielgachne Gratulacje dla Nowej Mamusi :) Dopisz się do tabelki i wpadaj do nas częściej. AnnS i Drumla jak możecie to przepiszcie się w tabelce do rozpakowanych bo nie chcę czegoś pokręcić. Odezwijcie się w wolnej chwili co u Was i jak sobie radzicie. pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ..........lubuskie geezona............27..........04.11.........Zuzia....... ...Oborniki Wlkp. mamaAnia...........29..........05.11.......Ilonka..... ..........Białystok aneczka1986......24..........05.11..........KACPER... ...warm.-mazur. Drumla.............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main goska32............32...........07.11.........chłopiec. .......wielkopolskie eowina_2010......33...........07,11.......dziewczynka.... Warszawa mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie AnnS...................26.........10.11..........Natan... .........Poznan krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie susanaaa...........31...........13.11......chłopiec..... ...........śląskie mami82.............28...........14.11......chłopiec..... ...........Gliwice Maja112010........30.........16.11.........chłopiec..... .......Katowice Anuszka4 ...........30.........17.11.........synuś............Pozna& marty88.............22..........17.11........Franek...... ....Warszawa anula2500............25.........20.11.........chłopiec.. ......dolnośląskie Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie maramaj..............24.........23.11.........dziewczynka ......śląskie moni_85..............25.........24.11.............?...... ....wielkopolskie Miracle10............29.........25.11..........Ignaś. ..........Gdynia bela_mi...............26.........25.11..........Zosia.... .........Gliwice Lou_La...............25.11.......................Kamil... ................... fra_nia...............23.........27.11..............?.... .......Gorzów Wlkp. aga_w................25.........28.11............Ania.... ...........opolskie AniaWWW............27.........30.11..........Natalia..... .....Warszawa Rozpakowane POR.___NICK______WIEK___IMIĘ___ WG/WZR___ TYDZIEN __ MIASTO 29.09__asia25______25__Martynka _2600g/51cm_ 35t3d __Warszawa 05.10__kelis1_______26____Hania________35t____Świetokrzyskie 06.10__lenna1982____27___Hania___2430g/.... ___ ......___ ....... 06.10__lenna1982____27___Jerzyk__ 2330g/....___ ......___ ........ 08.10__Aisha_hm_____25___Adaś____2150g/49____35t5d___R-w y 14.10__Amarantowy__23__Roksanka___3150g/54__35tc___Pomorskie 29.10__Megi84____26___Igorek___3660g/55____39t____Warszawa ........Zareczona_28____Lenka____3050g/50cm Hmmm.. Rzeczywiście coś tu dziś spokojnie.. Może rozpakowują się kolejne mamusie :) Trzymam kciuki za szybkie i bezbolesne porody :) Mój Igorek nie dał mi dziś w nocy w ogóle pospać. Jak nie był głodny, to kupka, siusiu, troszkę bliskości i tak od początku. Teraz troszkę odsypia, a ja mam chwilę dla siebie. Jak dam radę to zajrzę później.. Papa i miłego dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ..........lubuskie geezona............27..........04.11.........Zuzia....... ...Oborniki Wlkp. mamaAnia...........29..........05.11.......Ilonka..... ..........Białystok aneczka1986......24..........05.11..........KACPER... ...warm.-mazur. Drumla.............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main goska32............32...........07.11.........chłopiec. .......wielkopolskie eowina_2010......33...........07,11.......dziewczynka.... Warszawa mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie susanaaa...........31...........13.11......chłopiec..... ...........śląskie mami82.............28...........14.11......chłopiec..... ...........Gliwice Maja112010........30.........16.11.........chłopiec..... .......Katowice Anuszka4 ...........30.........17.11.........synuś............Pozna& marty88.............22..........17.11........Franek...... ....Warszawa anula2500............25.........20.11.........chłopiec.. ......dolnośląskie Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie maramaj..............24.........23.11.........dziewczynka ......śląskie moni_85..............25.........24.11.............?...... ....wielkopolskie Miracle10............29.........25.11..........Ignaś. ..........Gdynia bela_mi...............26.........25.11..........Zosia.... .........Gliwice Lou_La...............25.11.......................Kamil... ................... fra_nia...............23.........27.11..............?.... .......Gorzów Wlkp. aga_w................25.........28.11............Ania.... ...........opolskie AniaWWW............27.........30.11..........Natalia..... .....Warszawa Rozpakowane POR.___NICK______WIEK___IMIĘ___ WG/WZR___ TYDZIEN __ MIASTO 29.09__asia25______25__Martynka _2600g/51cm_ 35t3d __Warszawa 05.10__kelis1_______26____Hania________35t____Świetokrzy skie 06.10__lenna1982____27___Hania___2430g/.... ___ ......___ ....... 06.10__lenna1982____27___Jerzyk__ 2330g/....___ ......___ ........ 08.10__Aisha_hm_____25___Adaś____2150g/49____35t5d___R-w y 14.10__Amarantowy__23__Roksanka___3150g/54__35tc___Pomors kie 29.10__Megi84____26___Igorek___3660g/55____39t____Warszaw a ........Zareczona_28____Lenka____3050g/50cm 6.11__Anns________26____Natan____3600g/56cm__39___Poznan moje kochane :* rodźcie juz :P. My po pierwszej noce calkiem calkiem, obcielam mu tez pazurki (mega wyzwanie :P), ladnie jemy, ale chyba zrobilam blad rodzicielski. Mlody mnie terroryzuje-nie moge isc nawet siusiu bez niego-tak placze jak go zostawiam. Nie chcialam tak tego i bede dalej z nim walczyla, ale spal z nami w lozku. nie bylo szans zeby przestal plakac jak lezal w swoim. Nawet jak zanosilam go na spiochu to sie budzil i wrzeszczal, a nie chcemy zeby mial przepukline albo goraczke. mamin synek :P Wiem jak sie czujecie, ale jeszcez troszku i wszytskie bedziemy z duma dyskutowaly o postepach w byciu mamami :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkapolka
Dopisuje sie do tabelki pestycyda..........20..........02.11.......chlopiec.... ..........lubuskie geezona............27..........04.11.........Zuzia....... ...Oborniki Wlkp. mamaAnia...........29..........05.11.......Ilonka..... ..........Białystok aneczka1986......24..........05.11..........KACPER... ...warm.-mazur. Drumla.............32..........06.11.......chłopiec.. ...............Opole ewelinaer..........30...........06.11.......dziewczynka .............Łódź Pikalinka...........27...........07.11.......chłopiec. ....Frankfurt/Main goska32............32...........07.11.........chłopiec. .......wielkopolskie eowina_2010......33...........07,11.......dziewczynka.... Warszawa mgrEndus...........24..........08.11.......chłopak.... ...zachodniopom. kaasik26.............29.........10.11.......dziewczynka ..........łódzkie fasolinka............26.........10.11....dziewczynka... ..świętokrzyskie krakersik...........33..........12.11......dziewczynka... ......lubelskie susanaaa...........31...........13.11......chłopiec..... ...........śląskie mami82.............28...........14.11......chłopiec..... ...........Gliwice Maja112010........30.........16.11.........chłopiec..... .......Katowice Anuszka4 ...........30.........17.11.........synuś............Pozna& marty88.............22..........17.11........Franek...... ....Warszawa anula2500............25.........20.11.........chłopiec.. ......dolnośląskie Antena1985..........25.........23.11.........chłopiec. ......dolnośląskie maramaj..............24.........23.11.........dziewczynka ......śląskie moni_85..............25.........24.11.............?...... ....wielkopolskie Miracle10............29.........25.11..........Ignaś. ..........Gdynia bela_mi...............26.........25.11..........Zosia.... .........Gliwice polkapolka...........28.........25.11..........?....................UK Lou_La...............25.11.......................Kamil... ................... fra_nia...............23.........27.11..............?.... .......Gorzów Wlkp. aga_w................25.........28.11............Ania.... ...........opolskie AniaWWW............27.........30.11..........Natalia..... .....Warszawa xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Coraz grubasza Zosiu - serdeczne gratulacje!!!!!!! Piszesz, że było ciężko (uhhh czy któraś z nas w końcu pocieszy pozostałe nierozpakowane i napisze że miała zajebisty poród i w ogóle było git?!...), ale najważniejsze, że już jest wszystko ok:) Miracle10 - ja nie rodzę :) Nadal porodu ni widu ni słychu... Ania www - coś mi się wydaje że syndrom wicia gniazda Cię dopadł, więc to już na pewno niedługo :) niecierpliwa - może być ciąża a może nie być. Proponuję zrobić test ciążowy. Ja robiłam test rano (!!!) w dniu kiedy miałam dostać okres i już wyszedł pozytywny więc nie musisz czekać nie wiadomo ile żeby go zrobić. AnnS - ooo widzę, że Mały szybko charakterek pokazuje hihi :) Wszyscy mądrzy tego świata radzą, żeby być konsekwentnym jeśli chce się do czegoś dziecko przyzwyczaić i w ogóle, ale to pewnie się tylko tak łatwo mówi a jak przychodzi co do czego i maleństwo płacze rozpaczliwie to mało kto jest w stanie w tej konsekwencji wytrwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje kelis1..! Kolejna dzielna mama.. Jak dobrze że wszystko się dobrze skończyło..! Gratuluje oraz grubsza Zosia! (fatktycznie - zmień nicka :P ). Znów jakieś komplikacje.. Ja zaczynam się na serio bać.. tym razem już nie bólu tylko żeby wszystko dobrze się skończyło.. :( A w ogóle to dopiero wstałam po porannym wysłaniu skarba do przedszkola.. Ostatnio w ogóle zamiast się wziąć za robotę jak AniaWWW to śpię.. :/ Megi84 u nas dają skierowanie na bioderka po porodzie w szpitalu.. Szkoda, że nie wszędzie .. chociaż z drugiej strony dawali 3 lata temu.. Może już nie dają? Strasznie mnie bolli w dole brzucha Taki ostry mocny ból, ale bez żadnych twardnień.. Ciekawe co to..? Pikalinki coś nie ma..? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) AnnaS noworodek jeszcze nie wymusza to się nie bój :) Tul ile wlezie! Tylko jak tu sikać?? - i bądź tu mądry.. :) Ja też chcę już tulić! już nie chcę bolących żeber, spuchniętych nóg, tej nieporadności, powolności i kaczkowego chodu..!! :( Zazdroszczę Wam rozpakowane mamusie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he kaczkowy chod u mnie zamienil sie w japonski (solidne naciecie krocza) :) poza tym hemoroidy. zrobienie stolca w takim przypadku to mission imposible. ciezko ciezko wytrwac w swoich postanowieniach. Maly czlowiek dla ktorego jestescie wszytskim i na odwrot sprawia ze zaczyna sie na nowo myslec, czuc, reagowac. Wystarczy ze odetchnie glebiej w nocy a stoi sie na rownych nogach. Powrot do domu - bezcenne. te szepty, żeby nie obdzić Maluszka i kszątanina wokól Niego. Ten Jego zapach. Wstawanie z łożka kiedy tylko się na chwilkę się przebudzi i spokojnie zaśnie dalej.Cały świat na dłoni zawarty w małym dziecku. Nic więcej już się nie liczy. Ważne sprawy juz nie sa ważne. Wszystko staje sie takie proste... juz niedlugo moje Niunie to poczujecie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Megi84 nie przepadł Ci ten urlop dodatkowy :). Chodzi o to żeby 7 dni przed końcem tego zwykłego dostarczyć podanie, więc spokojnie jeszcze zdążysz. No i nie zapominajcie, że niezależnie od naszego macierzyńskiego tatusiowie mają tydzień urlopu ojcowskiego (tacierzyńskego) do wykorzystania przez rok od urodzenia się dziecka. A w tym roku jeszcze, każdy tatuś powinien wykorzystać dwa dni wolne z tytułu urodzenia się dziecka (urlop okolicznościowy) + dwa dni, które przysługują jednemu z rodziców z tytułu opieki nad dzieckiem w każdym roku. My w tym roku ze względu na macierzyński nie damy rady, więc niech tatusiowie skorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnS> dokładnie co napisała Fra_na - synek po prostu Cię potrzebuje, to nie terroryzm - przez 9 miesięcy cały czas Ciebie czuł i pewnie jak jesteś gdzieś dalej nie czuje się bezpiecznie. Moi znajomi mają taką maleńką córeczkę i jak byliśmy u nich z wizytą, to mówili - jak mniej na rękach, bo nasza już się tak przyzwyczaiła i teraz cały czas płacze. Szkoda tylko, że nie wzięli pod uwagę tego, że mała od razu po urodzeniu (CC) spędziła bez mamy praktycznie dwa tygodnie w szpitalu na poważnych operacjach. Czy to dziwne, że chce być przy kimś (zwłaszcza przy mamie)? Jej poczucie bezpieczeństwa delikatnie mówiąc bardzo się zachwiało i dlatego domaga się uwagi i ciepła rodziców. Anuszka4> bezczelnie sobie życzę, żeby Wam napisać, że miałam zajebisty poród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, miałam napisać od Megi> tak jak pisze Ci Ania WWW - te dwa tygodnie to jest urlop dodatkowy, więc jak najbardziej możesz go wziąć po skończeniu 20 podstawowych tygodni. Musisz tylko na 7 dni przed rozpoczęciem tego dodatkowego zwrócić się o to pisemnie do pracodawcy (nie może Ci odmówić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaS pięknie piszesz.. Ja już zapomniałam jakie to uczucie.. :) jak patrzysz na takie maleństwo i wiesz,że bez ciebie nie ma szans przeżyć.. że jesteś jego całym światem.. Bo mój pierworodny cały świat już się kłóci i pyskuje :P A o do tych hemoroidów to ja już mam i słyszałam, że po porodzie to będzie masakra.. Aż tak źle jest..? Miracle10 masz rację trzeba wykorzystać to co się należy.. :) a co..! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie wszyscy krzyczeli że Hankę rozpieszczę nosząc ją ciągle jako maluszka malusieńkiego na rękach, gdy wisiała godzinę przy cycku mówili, że będę miała ciężko i kręcili głowami.. Nie rozumiem takiego głupiego gadania! Jakbym się nie zajmowała to rozumiem, ale odwrotnie? Do niczego takiego nie doszło, Hania była wesołym noworodkiem, później bobasem :) Bardzo szybko nauczyła się mówić (myślę, że to też przez to :) ), wcale a wcale nie miałam problemu z zostawieniem jej mamie czy siostrze :) Ja tam nikogo nie słuchałam i jestem z tego dumna i radzę Wam to samo! Chociaż pamiętam jak płakałam bo bałam się że to inni mają rację i wychowam rozpieszczoną córę.. Ale nie - jak się okazało dziecko wcale nie "musi się wypłakać", moja córcia jest żywiołowa, niczego się nie boi, jest kontaktowa i wiem, że to dlatego że dałam jej mnóstwo poczucia bezpieczeństwa :) (oczywiście po 6stym miesiącu z głową- bo dopiero wtedy dziecko zaczyna wymuszać, a nie tylko sygnalizować potrzeby :P ) Oj dużo takich dobrych rad usłyszycie.. Jakby wszyscy wiedzieli lepiej.. Ale mi się teraz przypomniało.. :P Wzięło mnie na wspominki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Dziewczyny, a co myślicie o chustach do noszenia dzieci? Ja się zastanawiałam nad zakupem, bo to podobno dobre i dla dziecka, które cały czas czuje się bezpieczne jak i dla mamy, która ma więcej czasu (rąk) by coś zrobić. Ja planuję też żeby chustę z maleństwem mąż nosił czasem, no ale jeszcze nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi, dziewczyny mają rację, 2 tyg dodatkowego urlopu Ci nie przepadły. Trzeba zgłosić się do kadr. Swoją drogą miła księgowa, ze cie nie poinformwała:-(U mnie dziś kieoskie samopoczucie. Zle spałam w nocy, mały się kręcił, brzuszek miałam strasznie napięty, od czasu do czasu parcie na krocze.Teraz też nie czuję się zbyt rewelacyjnie. Brzuch ciągle twardy. Leże. Może coś pomału się zaczyna? Ja też beszczelnie życzę sobie zaj.. porodu:-) W tym przypadku to zdrowy egoizm. Gratuluje kolejnej mamusi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja już po KTG. Wyszły jakieś skurcze ale to jeszcze nie to.Następne za dwa dni. W zasadzie dziś mam pierwszy termin wg USG. Kolejny mam na 18, a wg OM powinnam rodzic 23.11-jeśli nie to 24 mam indukcję (po cichu na to liczę bo wtedy poród będzie odbierał mój lekarz prowadzący). Mój kochany rozbujał się z remontami.Właśnie zabiera się za kolejny pokój.Ale sobie termin znalazł... :-/ Wydaje mi się że ta jego nagła motywacja wynika ze strachu przed moim porodem.Podejrzewam że szuka sobie zajęcia żeby nie myślec o tym co nas już wkrótce czeka... Chyba że on też cierpi na syndrom wicia gniazda ;-) Miał tylko pomalowac pokój w którym będziemy z maluszkiem a oprócz tego wymienił oświetlenie, zrobił nową podłogę, położył panele w przedpokoju a dziś zaczął remont generalny drugiego pokoju i już myśli o wymianie płytek w łazience...Normalnie nie poznaję tego człowieka!Ale ma doping :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaWWW chusta podobno najlepsza ze wszystkich wynalazków służących do noszenia maluchów, jedyne co pochwalają lekarze. Zmykam po Hankę do przedszkola.. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Antena1985 - ja spakowałam bodziaka na długi rękaw, welurowego pajacyka, skarpetuszki frotte i ciepły kombinezonik (ni to z polaru, ni to z miśka) z kapturkiem i rękawiczkami. Aha no i czapeczkę cienką i grubą na wszelki wypadek. Liczę na to, że w szpitalu mi powiedzą jak ubrać młodego żeby nie przesadzić w jedną czy drugą stronę :) No i oczywiście ciepły kocyk. AnnS i Fra_nia - u mnie też żylak się panoszy w okolicach odbytu, smaruję maścią Posterisan M i przynajmniej nie boli ani nie piecze ani nie krawawi przy załatwianiu się. Kurcze, po porodzie będzie jeszcze gorzej?!... Ania WWW - chusta chyba fajna rzecz tylko trzeba dobrze ją "zamontować" i maluszka w niej. Tak na początek to chyba bym się bała takiego maleńkiego stworka nosić, ale jak już się "usztywni" to czemu nie? Ale kurcze jeszcze cena mnie odstrasza bo nie widziałam chusty tańszej niż 200 zł!! Ugotowałam dziś pyszną zupę z soczewicy i pachnie mi w domu jak w bistro arabskim :) Zaraz mnie tu jakaś al dżazira ścignie heheh :D I czekam na koleżanki bo mają przyjechać na ploteczki. Ostatnie dni total swobody :) Miłego popołudnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania WWW> ja, gdy jeszcze nie byłam w ciąży, poznałam temat chusty i obiecałam sobie, że będę to stosować. Chusta jest już wyprana i wyprasowana, czeka na maluszka. Ja wybrałam tę: http://www.chusta.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=13&Itemid=29 w tym sklepie jest taka opcja, że możesz do 30 dni chustę zwrócić, gdyby np. okazało się, że dzidziuś tego nie lubi. Ja uważam, że to jest świetne rozwiązanie i dla dziecka i dla rodzica. Dziecko czuje się bezpiecznie, Ty masz je na oku, a sama możesz robić różne rzeczy. Np. wyobraź sobie, że musisz po coś wyskoczyć do sklepu - nie musisz wyjmować całego wózka, nakładasz chustę, wkładasz dziecko i idziesz. Możesz robić obiad, sprzątać itd. Oczywiście wszystko bardzo ostrożnie - nikt nie będzie tłukł schabowych z dzieckiem na piersi, ani prasował czy smażył :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Dziękuję bardzo za linki. Świetne to wiązanie. Chyba faktycznie się zdecyduję, ale kupie jak już maluszek będzie w domu. Ja właśnie też mam problem co zabrać do szpitala, bo zabieram w ramach kompletu i koszulkę i body do śpiochów, a na wszelki wypadek jeszcze pajacyk. Do tego czapeczka, sweterek, łapki i skarpetki z wełenki. Takich kompletów mam trzy. Nie wiem w czym dziecku będzie najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze po moim malym ze im mniej zakladania tym lepiej. w szpitalu ubierali maluchy w kaftaniki z dlugim rekawem, pieluche, robili spodnice z pieluchy tetowej, zawijali je w rozek i na wysokosci glowki byla tez od wewnatrz tetra w razie gdyby sie ulalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zylakow odbytu. To zalezy Anuszka. Ja wiem po sobie ze jest strasznie. Przez te cholerne kleszcze jestem przecieta o wiele glebiej niz przy normalnym zabiegu ciecia. Dwa hemoroidy plus to ciecie sprawiaja ze oproznienie sie jest u mnie niemozliwe. Nie mowiac o siedzeniu a czasami nawet staniu. Zaopatrzcie sie w paracetamol bo podobno ni ekazdy szpital daje a jest to ulga niesamowita przy cieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh.. Ja dziś miałam dzień pełen latania, jakiego już dawno nie było. Wymaz wyszedł okej, więc się cieszę, że nie wyhodowałam sobie żadnego świnstewka. Też dumałam o chuście, i cena mnie zniechęca i pora roku zimą raczej do sklepu nie wyskoczę z małym w chuście, ale jeszcze zobaczymy, czy zrobię taki zakup.. Zastanawiamy się czy jechać do rodziców na weekend, fajnie by było, ale jak zacznę rodzić 120 km od Warszawy to wesoło nie będzie... Ogólnie czuję się dobrze brzuch nie twardnieje, tylko bóle w podbrzuszu mnie łapią czasem - raczej nie są to skurcze, bardziej przypominają te miesiączkowe.. AnnS cudnie piszesz o swoim maluchu, też tak bym już chciała.. ehh a tu trzeba czekać:) ja to się zastanawiam jak sobie tam Lena z bliźniakami radzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też boje się nacięcia :/ a może bardziej tego co będzie po cieciu czyli szycie i gojenie się. Niestety z całego porodu pierwszego dla mnie to było największym horrorem. Wyłam z bólu a miałam tylko 3 szewki. I tak jak napisała AnnS zaopatrzcie się w paracetamol, ja bez niego to bym chyba z bólu po porodzie umarła. Teraz spróbuje uniknąć nacięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos ciecia, to ostatnio na portalu przeczytałam wypowiedź położnej, że badania dowodzą, że bardziej narażone na cięcie krocza (co wynika z małej elastyczności tkanek) są jasne blondynki i kobiety ze skłonnością do rozstępów. Ja nie mam żadnego rozstępu, ale jestem jasna blondyna :-) Marty> chusta przyda Ci się też w domu. Widziałam na allegro tańsze chusty, ale ja wolę kupić porządną, w końcu wsadzą się do niej dziecko. Poza tym, chusta jest nie tylko dal wygody rodzica, a głównie dla dobra dziecka. na wyjście ze szpitala mam body i taki komplet z miękkiego materiału (flausz? nie wiem jak to się nazywa) - kaftanik i śpioszki. Do tego kombinezon, dwie czapeczki, chustkę pod szyję i rękawiczki wełniane. Kombinezony mam przygotowane dwa - mąż weźmie w zależności od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Dziś mam termin porodu ale nie ma żadnych ku temu zjawisku przesłanek, tylko mi brzuch twardnieje, pobolewa kręgosłup, mięśnie krocza. Wczoraj byłam na wizycie i mam mikroskopijne tylko rozwarcie,a gin powiedział że termin z usg, który mam na 18 listopada, jest jakby ważniejszy i jeśli do tego czasu się samo nie rozkręci to 17 lub 18 mam do szpitala się zgłosić. Więc ja już we wtorek się zgłosze. Nie zrobił mi usg, ani na ktg nie wysłał, słuchał tętna dziecka, przepisał mi gyno-femidazol bo mam grzybka co mi w cytologii wyszedł i żółte upławy. Zobaczymy jak to będzie po nd, boję się i martwię aż spać nie mogę ;/ Pozdrawiam Dziewuszki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobraaawaaa duszyczkaaa
Witam:) Rozpakowanym gratuluje a tym jeszcze w dwupaku zycze powodzenia i szybkiego rodzenia a wszystkim zdrowych i przeuroczych dzieciątek;) Mam pytanie: ile dni po terminie porodu wasi ginekolodzy kazali się Wam zgłosic do szpitala? Ja mam termin na za 5 dni:D i wizyte a w zasadzie dwie wizyty (do wyboru) w gabinecie ginek. pomiedzy tp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×