Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość justys83
Może prościej było by jak wymieniłabym u kogo nie bylam. Za pierwszym razem rozpoczełam z dr Czerkwinskim, pozniej on skierowa mnie do dr Taszyckiej a transfer robia mi dr Sowinska. Teraz rozpoczelam z dr Taszycka, nastepnie byl dr Lewandowski, miedzy czasie przewinal sie dr Wojewodzki, dr Sowinska ale do transferu zazyczylam sobie dr Lewandowskiego (oczywiscie za doplata 500 zl), a dzisiaj bylam u dr Hanny jakiejs tam zapomnialam juz jej nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
Witaj bettykor Dziękuję za info i jak ja już ci zazdroszczę, że masz już maluszka przy sobie:) Położna z Chorzowa ...chyba nazywa się Joanna. Ja jutro zaczynam 24 tydz.:) Mam pytanie kiedy zabralas sie za zakupy i przypomnij mi gdzie kupowaliście łużeczko. Pamiętem kiedyś wspominałaś że ktos publikował taka listę zakupów, podpowiedz mi gdzie. Mam pytanie o katar:) jak pisałam ma już 2 miesiąc i cały czas tak samo intensywny. Pól dnia oddycham jak ryba, najgorzej w nowy. Inhalacje, nawilżacze i zero poprawy. Może ktos miał podobny problem? p.s. Bettykor gdzie chodzisz do lekarza z małym? Trzymajcie sie ciepło papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
miało być: najgorzej w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys 14 dzien i beta pawie 400 ja mialam niecale 200 gratuluje jestes w ciazy kochana mi dr hanna staroslawska prowadziala mnie przez caly okres leczenia a wojewodzki robil mi drugi transfer dzis 1 dzien 23 tygodnia ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki wczoraj byłam na usg w 3d i zobaczyłam swoją kruszynke jest 8 tydzień i 2 dni dziewczyny ja mam tyłozgięcie macicy czy któras z was tez sie z tym borykała? czy maoze miec to złe skutki??? JUSTYNA gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
zaniepokojona 2009 ailona Dziękuję :) No własnie. Wczoraj byłam u dr Starosławskiej (bardzo miła kobitka, chętnie odpowiadała na pytania i wogóle jakoś tak fajnie się z nią rozmawiało). Dziewczyny boję się głośno powiedzieć że wkońcu się udało :) Jak chyba każda z Was mam obawy że to tylko sen. Martwią mnie jeszcze moje jajniki. Mam brzuch wydęty jakbym już była conajmniej w 4 m-cu ciąży. Zapomniałam zapytać jak długo to jeszcze może potrwać bo nie mam żadnych spodni, które by na mnie pasowały.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to pamietam jakie ja miałam wzdęcia. Będąć w 2 miesiącu ciąży znajomi mnie zaczepiali i mówili " o łeee to ty w ciąży jesteś czemu nic nie mówiłas?" a ja na to ale to dopiero 8 tydzień :), dziwili się. Za te wzdęcia może byc odpowiedzialny wysoki poziom progesteronu który dodatkowo przyjmuje sie w postaci luteiny lub duphastonu. Oczywiście warto wykluczyc hiperstymulację . Nie ma co ukrywać zazwyczaj po prawie każdym in vitro lekkie objawy hiperstymulacji moga się pojawić i jest dobrze dopóki to się nie przejawi w czynną hiperstymulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
Dosia 30 Ja mam podobno bardzo wysoki progesteron ale nie wiem jaki bo nie widziałam a dr mi nie powiedziała. Mam pytanie. Jak długo taki stan utrzymywał się u Ciebie? Ja przy głębszym wdechu czuję ukłucie po jednej i drugiej stronie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys w novum 25 dnia po transferze jest badanie czy jest pecherzyk ciazowy i cialko zolte a 35 dnia po transferze czy jest bijace serduszko jesli ok 35 dnia w novum sprawdza bijace serduszko to zakladaja karte cizowa i juz trzeba szukac gin prowadzacego na miejscu ailona super gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
zaniepokojona 2009 dziękuję za informacje. jejku jeszcze tyle czekania. :) Jutro ponownie jadę do novum na beta i dr chce zobaczyć moje jajniki. Boję się bo obwód mojego brzucha wzrósł od wczoraj o 2 cm a to niezadobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys, mnie obwód brzucha powiększył sie o wiele wiecej niz tylko 2 cm. u mnie było tak, że uporczywe wzdęcia towarzyszyły mi przez pierwsze 3 miesiące ciąży. Narzekałam strasznie i skarżyłam sie lekarzowi, a on tylko rozkładał ręce i mówił że trzeba to jakos przeczekać i wytrzymać. Zalecił diete bogatobłonnikową . Nie wiem tylko czy u ciebie jest to samo co ja miałam, może u ciebie to ma zupełnie inne podłoże. W każdym razie z tego co mi lekarz mówił to że progesteron ogólnie wpływa na spowolnienie perystaltyki i stąd pojawiaja sie wzdęcia, u mnie dodatkowo były bóle żołądka. Bóle w boku przy wdechu to sa po prostu nagromadzone gazy które powoduja bolesny ucisk. Oczywiście i tak trzeba skonsultowac sie z lekarzem, bo twój przypadek może byc inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
Dosia 30 Obwód powiększył mie się o 2 cm ale tylko od wczoraj. Ogólnie to urósł mi strasznie. Lekarz powiedział, że grozi mi hiperstymulacja (pisałam wcześniej) ale dziękuję bardzo za odpowiedź. Jutro dopytam gin ciekawe co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamacóreczki
justys83 - to są objawy ciązy... tez tak miałam brzuch wielki wszystko bolała, poić trzeba był o żeby się nie odwodnić... ale trzyma kciuki to z pewnościa niedługo zobaczyće małe serduszko na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa75
Witam, Jestem tu tylko gościem. Czytam Wasze posty od jakiegoś czasu i mam ogromny szacunek do Waszych historii i tego co przechodzicie. Jestem tu bo chciałam Was o coś zapytać: moja siostra jest po in vitro (pierwszy raz, poza granicami Polski) i na razie pozytywny wynik ciążowy - 6 tydzień i lekarze podają jej bardzo duże dawki progesteronu 200 mg 3 razy dziennie oraz 200 mg estradiolu 1 raz na tydzień w plastrach. Inni lekarze dziwią sie takim wysokim dawkom ale nikt nie chce nic powiedzieć czy to za dużo bo nie chcą podważać decyzji lekarza prowadzącego, który komentuje to stwierdzeniem, że tak ma byc i już bo taki jest protokół. Czy któraś z was brała takie ilości hormonów? Gdzie szukać miarodajnej opinii lekarsiej na ten temat? Serdecznie was pozdrawiam i czekam na jakies wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril Ja się zabrałam za zakupy w 7 miesiącu. Łóżeczko i komodę kupiłam w Ikei i jestem baaaardzo zadowolona. Komoda jest bardzo duża i naprawdę funkcjonalna. Listę swego czasu sporządziła Lala - musiałabyś się sporo cofnąć na forum i poszukać. W razie czego służę również pomocą :) A co do kataru i kaszlu to poza witaminą C, herbatką malinową z sokiem malinowym można stosować inhalacje np. solą fizjologiczną (kupisz w aptece). Solą np. czyści się nosek noworodkom. Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaa75 Witaj :) Ja zażywałam progesteron doustnie (Duphaston) i dopochwowo (Luteina), a Estradiol codziennie po 1 tabletce. Luteinę na początku w dawkach 4 x 2 tabl, którą później sukcesywnie zmniejszałam. A Duphaston 3 x 2 tabl. i też powoli zmniejszałam. Trwało to tak gdzieś do ok.16 tc. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina!
Witam! mam pytanie. Bede podchodziła do in vitro, ale nie wiem jescze w jakiej klinice. Napiszcie mi , która polecacie? bardzo o to prosze. I jakiego lekarza! Za którym razem sie udaje najczesciej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina! Ja robiłam IVF w Provicie w Katowicach. Mnie się udało za 1 podejściem w długim protokole. Poszukaj kliniki jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, bo jeśli się zdecydowałaś to musisz się też liczyć z dość częstymi wizytami. A to za którym razem się udaje to kwestia indywidualna. Możesz też sprawdzić statystyki poszczególnych klinik :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
Hej mamusie i przyszłe mamusie:) ja dziś zaczęłam 24 tydzień...leci czas:) Byłam dziś u lekarza i wszystko jest ok:) maluszek rośnie ma już ponad 0,5 kg:) kolejna wizyta za miesiąc, będziemy robić usg 4d:) Bettykor, dzięki za info. Poszukam sobie tej listy zakupów i ewentualnie dopytam Ciebie:).Co do rzeczy typu ciuszki, smoczki, butelki etc gdzie robiłas zakupy i jakąś konkretną firmę? Przypomnij mi jaki wózek kupiłaś i czy jesteś zadowolona (szczególnie z wagi). Byłaś juz na spacerku z małym? Jak się czujesz? pozdrówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys i jak tam ? u mnie dzis 3 dzien 23 tygodnia ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
zaniepokojona 2009 Witam Cię. Nie pisałam wczoraj bo jak zwykle wróciłam padnięta. Co do bety to 14 dpt miałam 346 a w 16 dpt 698. Podobno niezła. Cały czas jednak martwi mnie i dr wysoki progesteron 14 dpt 1140, 16 dpt 1130. Mał co się obniżył mimo zmniejszenia dawki luteiny. Na początku przyjmowałam 10 tabletek a teraz sukcesywnie zmniejszała mi o 2 co dzień. Od dzisiaj mam już brać tylko 2 szt dziennie. Pocieszająca jest tylko morfologia bo podobno nawet się troszkę poprawiła.;) A jak Ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
justys czyli bierzesz tylko 2 luteiny ?> mi gin do praktycznie konca ciazy kaze brac po 4 lutein (napoczatku bralam 10-12 szt ) a teraz 4 do konca ciazy martwi mnie justys kochana ze musisz jezdzic te 200km x 2 tak czesto biedulko narazie czuje sie dobrze maly troszke laskocze czasami kopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys83
Tak dr Starosławska stwierdziła, że mam bardzo wysoki progesteron i dwie powinny mi wystarczyć. Teraz czekam do 25 pdp tzn do 17 listopada i jak nic się nie wydarzy to jadę na kontrolę. Do tego czasu mam leżeć. Pozdrawiam cieplutko ciebie i maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny? jestem w 17 tygodniu ciąży bliźniaczej. zastanawiam sie nad kupnem wózka, ale jak na razie nie znalazłam żadnego, który by spełniał wszytkie moje kryteria. Czy któras z Was zakupiła już wózek dla bliźniąt? szngril ja na katar polecam tez sól fizjologiczną albo wodę morską, które sa bezpieczne dla kobiet w ciąży. a ponado syrop z bebuli i miodu. mnie to wyleczyło z okropnego kataru>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki nie wiem czy czytałyscie mojego posta na temat tyłozgięcia macicy które mam i czy któraś z was sie z tym borykała i czy jest to grożne??? wiele z was ma już maleństwa i wiem że nie macie zbyt wiele czasu ale jak znajdziecie chwilke prosze odpiszcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
ailona nie slyszalam niestety justys trzymam kciuki papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa75
Witam, trochę was podczytuję, choć in vitro nie przechodziłam ale mogę odpowiedzieć nt. tyłozgięcia macicy. Ja tak miałam w 2 ciążach - obydwie przebiegały bez zakłóceń z tego powodu i dzieci urodziły się zdrowe. Z tego co wiem, tyłozgięcie może mieć znaczenie przy zachodzeniu w ciążę (utrudnia je) oraz gdy jest znaczne. Samo stwierdzenie tyłozgięcia macicy nie prowadzi do żadnych procedur leczniczych. Lekarze po prostu odnotowują to w wywiadzie ciążowym. Nie martwiłabym się tym dopóki lekarz wyraźnie nie stwierdzi, że to coś komplikuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ailona Ja nie pomogę ponieważ nie mam takiego problemu.Sorka:-) Jeżeli chodzi o mnie to dzis zaczełam 33 tydzień :-) Jeszcze troszkę:-)Byłam dzisiaj u mojej kosmetyczki na oczyszczaniu,"pocisła" mnie ale było trzeba ponieważ mam strszne problemy ze skórą ( wcześniej również miałam ale teraz to jest masakra!!!!!-mam nadzieję że to mninie.bo wyglądam okropnie:-(,bez tz."tapety"nie mogę ruszyć się z domu:-()Pani Aneta mówi że to wszystko przez ciążę,przez hormony itd.No oby......Może jak będę karmić(bardzo bym chciała)i nie będę mogła wszystkiego zjeść np.ostrego,słodyczy itd będzie lepiej.Poleciła mi krem do cery trądzikowej który jutro sobie wykupię.Poza tym dzisiaj kurier dostaryczył nam wózeczek:-)(kolor czarno-czerwony) oraz komodę i łóżeczko:-) Mężuś jak znajdzie czas to złoży komodę(wtedy będę mogła poprać i poprasować ciuszki-ułożyć do komody,żeby już czekały na Naszego Miśka)bo nie wiem jak będę się czuć za kilka tygodni. A jutro jadę zrobić sobie ogólne badanie moczu,morfologię i magnez.Zobaczymy czy żelazo się podniosło,magnez nie zaniżył itd. Oj tyle do zrobienia........:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :) na początku serdecznie witam osoby które pojawiły się tu pierwszy raz :) nie odzywałam się kilka dni i oczywiście mam zaległości , ale już je nadrobiłam :) Nadzieja - jak tam kochana się macie ? widzę że tak jak i ja nie masz czasu aby odpalić komputer :) pozdrawiam serdecznie :) Kasik - a Ty kochana jak się miewasz ? jak malutka ? Daga - kochana powiem Ci że już nie wiele czasu Ci zostało , małymi kroczkami zbliżasz się do końca :) ach jak ten czas szybko leci :) ja za miesiąc mam urodziny :) pamiętasz jak mówiłam Ci że grudzień to magiczny miesiąc ? i dalej tak twierdze :) pozdrawiam :) justys83 witam Cie moja droga i powiem Ci że ta twoja beta jest ogromna i wskazuje na ciążę bliźniaczą - wstrzymam się jeszcze z gratulacjami co by nie zapeszać, ale zobaczysz będzie dobrze :) trzymam kciuki :) Bettykor - witaj kochana a jak twój syneczek się chowa ? Lala Kochana a i Ciebie pozdrawiam serdecznie - bo cóż to za forum bez Ciebie :) buziaki :) mikaa75 - witaj , moja odpowiedź na Twoje zapytanie jest taka : każda klinika ma swoje zasady i metody stymulacji czy też podtrzymywania ciąży, każda z nas na tym forum brała różne hormony w różnych dawkach nie które w zadziwiających dawkach , wszystko zależne jest od lekarza , a my oddając się w ręce lekarzy wierzymy i ufamy im dlatego też poddajemy się tym stymulacją wierząc że nikt nie chce dla nas źle. Myślę że z twoja siostra jest tak samo , przecież lekarze wiedzą co robią , nie martw się myślę że wszystko jest w granicach rozsądku :) pozdrawiam :) uppssss ależ się rozpisałam :) zmykam dziewczyny bo już późno, za dwie godzinki mój synek wstanie na cyca :) a ja może przez ten czas utnę sobie drzemkę :)albo nie obejrzę usta usta - uwielbiam ten serial :) Życzę Wam wszystkim miłego długiego weekendu :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 Masz rację Kobietko niewiele czasu zostało do rozwiązania:-) Pamiętam że masz w grudniu urodzinki:-) a dokładnie którego?:-) To czas magiczny,przygotowania świąteczne,kupowanie prezentów,wielkie porządki,ubieranie choinki:-) lubię ten czas:-) może Nasz Synek pojawi się na Święta:-) Kto to wie??? Najważniejsze żeby był zdrowy:-) Twój Tymonek to już fajny chłopaczek:-) Za chwilkę będzie miał 3 miesiące:-) Czas szybko płynie......... Niech zdrowo rośnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×