Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gewalia GRATULACJE!!! To musi być piękna chwila...ehhh... czy po cc zawsze tak szybko wypuszczają do domu? (oczywiście jeśli wszystko jest ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furbo Czy to były pomiary w ramach 2-go badania prenatalnego? Bo jeżeli tak to ja miałam wszystkie 3 badania i z tego co pamiętam lekarz wspominała coś o rozbieżnościach i tolerancji ok. 2 tygodni. Nie martw się, dzidziuś cały czas rośnie i będzie dobrze :) Gewalia GRATULACJE!!! :)) A tak się bałaś tego cc :) Ciszę się, że dobrze się czujesz :) Drobniutka ta Twoja córcia ;) Ale dziewczynki chyba tak mają :) Najważniejsze, że zdrowa :) Nam tez polecali w szpitalu Nestle Nan Pro 1. Kupiłam na wszelki wypadek ale nie podawałam. Karmiłam nocami piersią. Dopiero po 2 mies zaczęłam wprowadzać na noc mleko ale juz nie Nan tylko Humanę 1 Plus, bo "jedynka" była za rzadka dla mojego Głodomorka ;) Pozdrawiam wszystkie Mamy i dzieciaczki w łóżeczkach i brzuszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia :) moje gratulacje kochana :) niech mala rosnie zdrowo :):):) ja mam takie samo zdanie o cc, wiec jestesmy juz dwie :) dla mnie cc super :D przesylam mnostwo caluskow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia gratulacje dużżżżżżoooooooo zdrówka dla was:-) FURBO ja jeszcze nie dostałam skierowania na badania krzywą cukrowej dziewczynki czy miayscie problem z dziąsłami bo ja okropnie chociaż dbam o nie to one krwawią i są opuchnięte i w do dodatku swędzom macie jakieś rady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Gratulacje!!!Niech Mała rośnie Wam zdrowo:-) A jakie imię wybraliście dla córy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawelia Gratulacje dla Was. Niech maleństwo bobrze się chowa a mama wraca do zdrowia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalio witaj Mój syn przyszedł na świat 6 lutego o 22.30 również przez cc ;) nigdy nie zamieniłabym tego na poród naturalny, dla mnie cięcie również super. na 4 dobę wyszłam do domu, mąż dostał na mnie zwolnienie tak więc teraz siedzimy i odpoczywamy. Gabryś ma już 13 dni ;) Gratuluje!! Nasz syn miał 3500 i 54 cm, tak więc ciut większy, ale teraz je za kilku, więc myślę, że na pierwszej wizycie u doktor będzie już sporo ważył :) Gratulacje dla mam i powodzenia wszystkim czekającym - ten czas na prawdę szybko zleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa ja mam urodziny w ten sam dzień co Twój synek - to bardzo dobry dzień (powiem nieskromnie) ;o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor to było własnie to badanie - dziękuję za uspokojenie ;o) mój lekarz był po prostu jakiś nieprzystępny - akurat tego dnia! - i ciężko mi się było z nim normalnie dogadać - stąd pewnie wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny,dawno tu nie zaglądałam :) wlasnie mija nam 16 tc, mdlosci tez powoli odchodza. Dzieci rosna i przybieraja na wadze.Martwi mnie tylko,ze brzuszka jeszcze za bardzo nie widac. na wadze nic sie nie zmienia,a nawet zeszczuplaly mi ramiona i nogi. a Wam kiedy zaczely rosnac brzuszki? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia, Patinia, gratulacje!!! ja tez miałam cc i tez sobie chwale. Będąc na porodowce z przerazeniem słuchałam odgłosów rodzących kobiet. Mnie wypuszczono na 3 dobę. Niech wasze dzieciaczki rosną szybko i niech zrowo sie chowaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga28lbn Widzę, że jesteśmy w podobnym momencie. u mnie rozpoczął się właśnie 19tc ale brzuszek to już dawno u mnie widać. Do tej pory przytyłam około 4 kg ale ja nie miałam mdłości ani wymiotów to może dlatego. W niedzielę wieczorem zaczełam już czuć ruchy naszego maluszka. Cudowne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
U nas super , mała śpi i je . Ogólnie jest przecudna i taka słodka że nie możemy wzroku od niej oderwać. Dokarmiam ją butelką bo cyc nie wystarcza , pomimo że mam pokarm i regularnie młoda opróżnia cycki na zmianę ,ale nadal jest głodna. Je dodatkowo po 60 ml zastanawiam się tylko czy to normalne ,jak przyjdzie położna to ją zapytam .A Wasze tez są takimi głodomorkami ? Ja czuję się ok, wczoraj już śmigałam na zakupy tu i tam w końcu w normalnych ciuchach ,założyłam rurki i szpile (wczoraj 5 dzień po porodzie). Zostało mi jakieś 2-3 kg ,do wrócenia do swojej wagi myślę ze to kwestia paru dni i będzie po staremu :) Pas poporodowy leży w szafie -raczej się nie przyda bo brzusiu z dnia na dzień mniejszy. Po porodzie bolą mnie plecy ,ból promieniuje mi z prawej strony ,odczuwam go tak jakby mnie owiało ale ,zastanawiam się czy to nie jest po znieczuleniu zewnątrz oponowym-to jedyny minus tego całego wielkiego tak ważnego wydarzenia.Mam nadzieje ze to przejdzie ,bo nie jest to mile bo dosyć mocno mnie boli,ale daję rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się Gewalia, mój Gabryś też je z piersi, ale po godzinie potrafi się obudzić i być nie dojedzonym, tak więc na noc daje mu bebilon 1, mam pewność że brzuszek ma pełny...niestety takie są skutki cc...to chyba jedyny minus ;) mam nadzieję, że data będzie sprzyjająca, sama mam urodziny w lutym ;) Martwi mnie tylko jedna sprawa - dziś mija Gabrysiowi 14 dzień, a my wciąż mamy kikuta na miejscu...co prawda kręci się i rusza, ale nie odpada. Psikam octaniseptem ale on twardo się trzyma. Czy to aby nie za długo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa, nic sie nie martw o ten kikucik, on na pewno sam odleci. Mojemu małemu odpadł co prawda po 12 dniach, ale moja połozna mówiła ze zna przypadki kiedy dzieciom odpada nawet po 4 tygodnaich dopiero. Ogólnie to nie próbuj go sama odrywac bo to byłoby nie dobrze. Spryskuj octaniseptem kilka razy dziennie i najlepiej na patyczek taki do uszu a potem czyśc kikut ze wszystkich stron. Mój Maciuś tez czesto bywa nienajedzony i czesto woła o cyca. Równiez na noc podaje bebilon1 i wtedy dosc długo śpi. Zauważyłam ze moje mleko wieczorami jest gorszej jakosci i wtedy mały podczas karmienia piersią marudzi jakby mu cyc nie smakował, natomiast rano i w ciągu dnia chetnie je z cycka. Jesli na noc podawnana jest butelka to nagromadzony pokarm trzeba koniecznie odciągnąć zeby nie było zastoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinia mojemu synowi odpadlo wszystko po 8 dniach a u corki trwalo to ponad 2 tyg wiec nie ma reguly. nie martw sie samo odpadnie jak przyjdzie czas :) pozdrawiam gratuluje Tobie i gewalii , oby pociechy zdrowo rosly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma 3 tygodnie. Zaczał sie z kolei inny problem-ciągłe ulewanie, prawie po każdym karmieniu, podobno to normalne, ale dość kłopotliwe. Przypuszczam ze jest to spowodowane zbyt łapczywym jedzeniem i połykaniem powietrza podczas jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia ja to chyba bym mogła już książkę pisac o ulewaniu,haha moja ma 4 miesiące a wciąż ulewa, i konca nie widać mi lekarz powiedział że jak ładnie przybiera na wadze to nie ma się czym martwić bo niektóre dzieci tak mają ale tak jak piszesz jest to trochę uciążliwe bo niedość że ona cała umemłana to ja przy okazji też, czasami muszę się przebierać kilka razy dziennie bo cała jestem w mleku Gewalia Moje gratulacje!!!:) Niech malutka zdrowo rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo widzę, że to ulewanie to nie tylko mój problem, a większości ;) Tak widocznie musi być... u nas jest jeszcze inna sprawa - dajcie znać czy też borykacie się z...czkawką !! Prawie po każdym karmieniu ma czkawkę...na początku myślałam że jest mu zimno, ale teraz to już nie wiem czemu. Tak widocznie musi być ale to męczy i mnie i jego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa :) moje gratulacje :):):) niech synek zdrowo rosnie :D luty... moj ulubiony miesiac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie :) co do ulewania to wiem od dr, ze do 6 mc to nie jest problem ale po 6 to nie jest juz ulewanie tylko wymioty i trzeba to kontrolowac bo cos dzieje sie zlego u dziecka.znam kilka przypadkow powaznych a nawet tragicznych ale nie bede tu nic pisac, bo nieche nikogo straszyc a pozatym ja nie jestem lekarzem ;) moja corka moze 5 razy ulala i nie mielismy z tym problemu wiec ciesze sie bardzo, bo widze ze jest to naprawde meczace. u nas pepuszek odpadl w 12 dniu i ja niczym nie przemywalam bo takie mialam zalecenie ze szpitala, ze nie trzeba.ja rodzilam w szpitalu Klinicznym i dr powiedzial do mnie, ze od 2010 roku dostali informacje, ze sie juz tego nie robi.bylam bardzo zaskoczona bo wszystko mialam juz przygotowane do przemywania ale skoro tak powiedzial to tak zrobilam :) i zyjemy zdrowo :) moja mala za kilka dni konczy 9 mc :):):) kiedy to przelecialo :) jest zdrowa, pieknie sie rozwija, zaczyna coraz wiecej psocic i nie mozna jej zostawic nawet na sekundke sama :) cycek nadal na pierwszym miejscu i jak narazie konca nie widac :) chce karmic do roku ale zobacze jeszcze jak to bedzie. spi jak maly susel i z tego sie najbardziej ciesze :) a tak pozatym to caly czas to samo i nie moge sie doczekac wiosny ;) Bev, andzia..., kani79 odezwijcie sie dziewczyny ??? ja nadal was pamietam :) Daga :) moja corka ma na imie Nadia :) czytalam, ze tobie tez sie podoba :) pozdrawiam was kochane i zycze duzo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa Gratulacje dla Ciebie:-) Kolejna Szczęśliwa Mamuśka:-) Niech Synuś zdrowo rośnie i dobrze się rozwija:-) A jeżeli chodzi o pępuszek mojemu Tobiaszkowi odpadł po 3 tygodniach,również przemywałam octaniseptem. aga28lbn Nie martw się że brzuszek jeszcze Ci nie wyskoczył.Moja koleżanka jest w 6 miesiącu a dopiero teraz jej się pojawił.(jest bardzo szczupła) Na wszystko przyjdzie czas:-) lala79 Tak tak mi również podoba się imię Nadia:-)Może jak będzie kiedyś córa to je dostanie???:-) Podziwiam że nadal karmisz piersią!!!A nie gryzie Cię?Ile ma ząbków? Fajnie że Mała rośnie zdrowo-to najważniejsze:-) A my jesteśmy po chrzcinach:-) w sobotę mielismy gości z resztą dziś też.Jestem wykończona...Na szczęście Tobiasz prawie całą mszę przespał:-) obudził się jak ksiądz polewał mu główkę...a tak się bałam żeby nie płakał bo smoka nie bierze i cieżko byłoby go uspokoić.Za to później nie spał prawie do 22,może przez hałas który był w domu.Dzisiaj również był bardzo niespokojny i mało spał. Mam problem z mlekiem.Tz.chcę podawać Tobiaszkowi troszkę zastępczego na noc ale nie chce pić.....ani Bebilon HA,ani Nan HA,koleżanka odsypała mi troszkę Bebilonu Pepti i też nie chce........nawet jak dosłodzę to i tak to mleko jest ochydne!!! a ja mam wrażenie że ciągle jest głodny:-( co tu zrobić???Już dzisiaj zrobiłam mu troszkę Bebiko-co na początku pił(przestałam dawać bo dostał wysypki) i też nie chciał pić... Tobiasz od 2 dni w dzień pije co godzinę!!!w nocy rzadziej. Jutro chce jechać do pediatry może coś poradzi??? Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) U nas nie było problemu ulewania po każdym posiłku. Zdarzyło się to zaledwie kilka razy. Są specjalne mleka dla dzieci ulewających więc może zamiast zwykłego Bebilonu podawajcie Bebilon AR (antyrefluksowy) - warto o to zapytać pediatrę :) Ulewanie jest spowodowane niewydolnością wpustu do żołądka czyli przejściem przełyku w żołądek. Z czasem to mija ale tak jak pisała lala79 jeżeli trwa zbyt długo to jest niebezpieczne i oznacza, że coś jest nie tak z rozwojem tych narządów (mądra jestem bo mój M jest gastroenterologiem czyli tym lekarzem, który robi gastroskopie ;) ) U nas np. długo martwiło mnie takie drżenie nóżek Jasia. Raz jedna, raz druga drżała. Pediatra mnie uspokajała, że dzieci po porodzie nadal się rozwijają neurologicznie i że to minie - i faktycznie już coraz rzadziej ma te drżenia. Pępuszek odpadł po tygodniu, oczyszczany codzinnie patyczkiem zamoczonym w Octenisepcie i pryskany Octeniseptem. Gewalia, moje dziecko też jest od początku głodomorkiem dlatego podaję mleko Humana 1 Plus - jest gęściejsze niż "1" i dziecko dłużej jest syte. A zapytaj położną o takie rozwiązanie, że np. co 2 karmienie dajesz butelkę. Masz wtedy więcej czasu na wyprodukowanie pokarmu i mała jest spokojniejsza. Albo sprawdź ile masz pokarmu i ile mała wypija. Ściągaj i podawaj z butelki. Bo to dziwne, że kilkudniowe dziecko dojada butelką po karmieniu. Albo masz za mało pokarmu albo nie opróżnia piersi i dlatego jest głodna. Mi pediatra poleciła tak robic przez cały dzień i wyszło nam, że np. ściągałam z piersi 100 ml, a Jaś wypijał z butelki 120 ml więc zawsze mu coś tam brakowało. Jak robiłam dłuższe przerwy w karmieniu piersią i po każdym karmieniu ściągałam resztę pokarmu, to miałam go więcej. No ale niestety i tak dla mojego dziecka był zbyt lekki ;) Niezła jesteś z tymi szpilkami i zakupami ;) A rana nie daje znać o sobie? Patinia Gratulacje!!! :) Niech maleństwo zdrowo rośnie :) Czkawka u nas też była i nadal jest. Nie zawsze Jaś chce się napić herbatki więc czekam aż sama przejdzie ;) U nas czkawka pojawiała się na początku nawet przy przebieraniu więc to chyba z różnicy temperatur. Czasami jak Jas się odkryje to też dostaje czkawki. On się bardzo poci na karku przy jedzeniu, niezależnie od tego czy karmię go na rękach czy np. leżącego na poduszce. Po jedzeniu podnosimy Go do odbicia i już ten spocony kark jest wystawiony na działanie innej temperatury i czkawka gotowa. Jaś skończy jutro 4 mies :) Od kilkunastu dni eksperymentujemy z jedzeniem ze słoiczków ale cięzko nam idzie ;) Już było na tapecie jabłko - za kwaśne ;), marchewka - w miarę jadł ale po kilku razach zaczynał mieć odruch wymiotny, teraz kupiłam marchewkę z jabłkiem i brzoskwinią - próbujemy, zobaczymy jak nam pójdzie ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Zapytaj pediatrę o tą Humanę 1 Plus co ja podaję. To są naprawdę dobre mleka. Trudno dostępne, ale do zdobycia ;) Np. są w Auchanie i w Tesco. No i w aptekach. Minus tej Humany jest taki, że trzeba ją rozrabiać w temp. 70 i później studzić do podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś własnie w tej chwili mijają 2 tygodnie od porodu ;) Też muszę na noc dawać butelkę, bo jak ściągnę 60-70 ml to dużo...a z butelki potrafi wypić 90 ml, więc nie dziwie się że po godzinie jest jeszcze głodny. Poza tym, zawsze jak pije to kilka minut później jest kupka ;) wiem, że zdrowo rośnie przynajmniej. Chciałabym jak najdłużej karmić piersią, ale coś czuję, że nie damy rady...byle 3-4 miesiące wytrzymać, I tak piję te herbatki na laktacje ale widać, że nie zbyt dużo pomagają ;( buziaki dla mam i dzieci i dobrej nocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa Gratuluję synka!!!:) Niech zdrowo rośnie maluch:) Dla mnie luty to też miesiąc który zapadł w pamięci rok temu 12 lutego moja córeczka zagościła u mnie w brzuszku:) Moja Olivia też miewa czkawki ale muszę powiedzieć że bardzo rzadko, a jak już się zdarzają to najczęściej jakąś chwilę po jedzeniu. Ja z tym nic nie robię trwa to chwilę i przechodzi samo. A co do ulewania to też właśnie czytałam że jak za długo trwa albo dziecko przy tym płacze to trzeba zasięgnąć porady lekarza. Moja mama twierdzi że Olivka ma to po mnie ;) ja też podobno strasznie wymiotowałam. U nas z tym ulewaniem jest różnie nie zawsze po jedzeniu czasami mała jak się wygina i próbuje podnosić to jak uciska sobie na brzuszek to wtedy z niej leci. Co do pępuszka to nam odpadł po 7 dniach mi też nie kazali niczym przemywać tak jak pisała Lala79, ale ja od czasu do czasu przemywałam poprostu spirytusem kupionym w aptece. Bettykor ja juz też wprowadzam pomału coś nowego do diety Olivi ale też z różnym skutkiem. Zaczęłam od kleiku ryżowego bez glutynowego dodaje do mleka i myślałam że może po tym będzie bardziej syta i dłużej będzie spała w nocy ale na moją córkę to nie działa;) ale raz dziennie dostaje. Próbowałam też marchewkę ale więcej było bałaganu jak jedzenia, nawet jej smakowało ale oczywiście na początku nie wiedziała co z tym zrobić czy jeść czy wypluć. Całkiem zabawnie to wyglądało szczególnie jak patrzyłam na jej zdziwioną minę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor A napisz mi proszę jakie jest to mleko w smaku?próbowałaś?to mleko nie jest dla alergików? Już nie wiem jakie mam podać Tobiaszkowi żeby się nasycił.Mam już w domu 4 rodzaje mlek-zaczęte i stoją...........:-( Zapytam dzięki za informacje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś na temat ulewania :) http://mamosfera.pl/humana/publikacje/dla_rodzicow/ulewanie_u_niemowlat Pod hasłem "produkty" znajdziecie wszystkie mleka z Humany i inne pyszności dla dzieciaczków :) Ja naprawdę jestem bardzo zadowolona z tego mleka :) Jaś spi po nim całą noc :) a w dzień je co 3 godziny po 150 ml. Nawet nie wiedziałam, że mleko które podaję jest polecane dla dzieci ulewających - może też dlatego my nie mamy z tym problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Mleko jest słodkie i nie było problemu z jego wprowadzeniem. Poszperaj po tej stronie co wkleiłam i poczytaj o tych mlekach. A jakbyś miała kupować, to tylko to 1 Plus skoro Twój Tobiasz też jest często głodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×