Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość Hawa2000
jutro zaczyna sie u mnie 4 tc, a nie mam jeszcze mdlosci. kiedy tak naprawde sie pojawiaja. szukalam w internecie, ale napotykalam na rozne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
lala 79 Wiesz ja jużsprawdzilam ile powinien mieć zarodek 7 tygodniu w inetrnecie i okazuje się że od 5 do 10 mm.więc sie troszkę uspokoiłam ale dziekuje dziewczyny za tak szybką odpowiedz bo się martwiłam ale teraz już jest spokojnie. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jestem nowa na tym forum ja jestem w 7 tygodniu moj maluszek ma 7,5 mm dzis bylam na badaniu i mam sie zglosic z reszta badan za tydzien do lekarza pozdrawiam was serdecznie przyszle mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
Witajcie mamuśki , w końcu wiosna zagościła w naszych sercach :))) nadzieja1983 Witaj Kochana właśnie zaczynam 15 tc i przytyłam 3 kg nie wiem czy to dużo czy mało :) brzuszek mam już widoczny i dość spory jak na 15 tydzień , ale mój dzidziuś też jest dość duży bo tak jak wspominałam w 12 t i 3 dni miał 8 cm, nie wiem ile mierzy teraz ale pewnie dużo więcej :) kolejna wizyta za trzy tyg. oj nie wiem jak wytrzymam :) ściskam Cię bardzo mocno i przesyłam słoneczne buziaki :) Kani79 Witaj kochana o matko już 20 tydzień , pewnie czujesz już swoje maleństwa ? :) tak po teście jestem spokojniejsza i już nie boje się cieszyć że jestem w ciąży - najgorsze za mną - za nami :))))) teraz tylko aby do września :) ściskam mocno całą Waszą trójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
Witajcie mamuśki , w końcu wiosna zagościła w naszych sercach :))) nadzieja1983 Witaj Kochana właśnie zaczynam 15 tc i przytyłam 3 kg nie wiem czy to dużo czy mało :) brzuszek mam już widoczny i dość spory jak na 15 tydzień , ale mój dzidziuś też jest dość duży bo tak jak wspominałam w 12 t i 3 dni miał 8 cm, nie wiem ile mierzy teraz ale pewnie dużo więcej :) kolejna wizyta za trzy tyg. oj nie wiem jak wytrzymam :) ściskam Cię bardzo mocno i przesyłam słoneczne buziaki :) Kani79 Witaj kochana o matko już 20 tydzień , pewnie czujesz już swoje maleństwa ? :) tak po teście jestem spokojniejsza i już nie boje się cieszyć że jestem w ciąży - najgorsze za mną - za nami :))))) teraz tylko aby do września :) ściskam mocno całą Waszą trójkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
Dziewczyny transfer mialam 3 marca. jak obliczyc ktory to tydzien ciazy? Dzis bylam na usg, ale nic nie bylo widac. bardzo sie tym martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawa- 28dpt jest traktowany jak 6tc, ja dopiero wtedy miałam pierwsze usg, lekarka tylko wtedy pokazała pulsujące serduszko i czarną plamę i powiedziała że jest ciąża jeśli dobrze obliczyłam to jest u Ciebie 22dpt więc możliwe że jeszcze nic nie widać na usg bo jest za wcześnie, serduszko pojawia się 21 dni po zapłodnieniu a lekarz nic ci nie powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
kasik napisz mi na gg. nr 12927967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzisiaj bylam na usg no i dostalam troche kiepskie wiesci, maluszki maja jeden 16mm a drugi 11mm no i wlasnie ten mniejszy chyba nie ma sie dobrze, lekarz powiedzial ze pecherzyk jest za maly i ze maluszek moze przestac rosnac. serduszka narazie bija oba, ale kazal mi byc przygotowana na najgorsze, i w sumie to bylam na to przygotowana bo wiem ze to sie zdarza narazie sie nie martwie, nie mam niestety na to wplywu wiec trzeba bedzie przyjac wszystko co sie wydarzy jedyna dobra wiadomosc to to ze nie bedzie to mialo wplywu na drugiego maluszka, ktory rozwija sie prawidlowo. za 2tyg kolejne usg i zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik dobrze że tak to przyjmujesz,bo to nie wiadomo co będzie,a nóż widelec maleństwo podrośnie teraz ważny jest spokuj dziś prześliczna pogoda,po 8 wybrałam się na targowisko po małe zakupy i gdybym nie spotkała koleżanki to nie wiem co bybyło,zrobiło mi się słabo nogi mi się ugieły,ciemno przed oczami,a to wszystko przez niskie ciśnienie,w domu zmierzyłam i okazało się że mam 102/50,to czyli wtedy musiałam mieć jeszcze niższe.teraz jest już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę do tego podejść ze spokojem, bo nerwy napewno nie polepszą sytuacji, oczywiście że się martwię bo już się cieszyłam że będą dwa dzieciaczki. teraz pozostało mi tylko czekać, pozatym dzieciątko to może i by nadrobiło na wielkości ale sądzę że przyczyna jest w pęcherzu ciążowym że to on jest za mały tak sobie dzisiaj o tym cały dzień myślę, że jeśli to dziecko miało by być chore to może lepiej że zakończy się to na tym etapie, później by bolało jeszcze bardziej, chociaż wciąż mam cichą nadzieję, że za 2 tyg usłyszę że wszytsko jest prawidłowo i już nie ma o co się martwić andzia- no to miałaś przygodę dzisiaj, dobrze że się nic nie stało i że miałaś kogoś przy sobie musisz kochana na siebie uważać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci kasik za wsparcie jak sie czujesz mam nadzieje ze twoje maluszki beda rosly bede za ciebie trzymala kciuki aby tak bylo ja jak narazie czuje sie dobrze troche jestem oslabiona ale nie jest zle oszczedzaj sie i duzo odpoczywaj a bedzie wszystko dobrze pozdrawiam cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulekl dziękuję ja czuję się dobrze, wciąż jestem zmęczona ale z każdym dniem jest lepiej, mdłości nie mam. narazie znoszę ciążę dość dobrze. jedynie dzisiejsze wiadomości mnie trochę zmartwiły ale coż nic z tym nie mogę zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik postaraj sie myslec pozytywnie a bedzie wszystko dobrze czymam za to kciuki ja tez jestem zawsze zmeczona mdlosci minely po tym leku co mi lekarz wypisal wiec czuje sie dobrze dzis nawet przyjaciolka zza plota zaprosila mnie na grila bo siedze sama w domu maz na popoludnie w pracy tata w szpitalu a mysli same krazo po glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
witam :) andzia_... uwazaj na siebie i na maluszki.niskie cisnienie ani wysokie niestety nie jest wskazane w ciazy wiec powiedz dr o tym na najblizszej wizycie.ktory juz mc u ciebie ??? 7 mc chyba sie zaczyna :) dobrze pamietam ??? caluski :) kasik08 bardzo smutna wiadomosc dzis na forum :( mam nadzieje, ze wszystko ulozy sie dobrze.czasem tak jest, ze jeden maluszek jest mniejszy ale pozniej normalnie sie rozwija i rodzi sie zdrowy.moje zdanie jest takie, ze jesli ma sie cos zlego wydarzyc to niech bedzie to wczesniej niz pozniej, pozniej jest trudniej, o wiele trudniej.dzidzius jest wtedy duzy i wyglada jak malutki czlowieczek.takie to przykre :(:(:( trzymaj sie kochana mocno caluski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala- masz rację jesli ma się coś wydażyć złego to lepiej żeby było to teraz, później będzie bardziej bolało dziękuję Ci za miłe słowa narazie nic nie jest przesądzone, ale lekarz mnie uprzedził co moze się wydarzyć, nie wiem dlaczego, ale ja w sumie to byłam na to już dawno przygotowana, bo wiem że dość często się to zdarza bo aż do 30% ciąż mnogich, tak wyczytałam, szczególnie że na pierwszym usg jeden maluszek był jak dla mnie bardzo malutki złych przeczuć nie mam ale jest mi przykro i nawet mi popłyneły łezki, mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni za 2tyg i że będę mogła się cieszyć ciążą tak naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kasik08-przykro mi ze jeden maluszek jest slabszy ale sama wiesz ze czesto tak sie zdarza... a co u reszty kobietek ?? bo ja czekam na czwartkowa wizytke i mam nadzieje ze maluszek pokaze co ma miedzy nogami :) wczoraj skonczylam 17 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki - aż miło jak człowiek sobie popatrzy za okno - w końcu wiosna. U nas wszystko w porządku. W piątek jedziemy na wizytę, a za tydzień na usg prenatalne, już nie mogę się doczekać, choć troszkę się boję, czy maluszki prawidłowo się rozwijają. Tak mi się zdawało, że wczoraj poczułam pierwsze delikatne muśnięcie w brzuszku, chyba to moje kruszynki mamusi dają znać, wspaniałe uczucie. W czwartek zaczyna nam się 21tc, tak szybko to leci, brzusio rośnie, waga też 4 kg do przodu. Kobitki czy farbowałyście włosy (na blond), bo ja wczoraj się skusiłam, samopoczucie o wiele lepsze, bo już nie mogłam na siebie patrzyć, lekarz nic nie mówił, że nie mogę, kazał tylko wytrzymać do 20tc. Mam jeszcze jedno pytanie, czy można zjeść taką wiejską kiełbasę (wędzoną), wiecie na pewno o jaką mi chodzi. Ja dostałam od mojej rodzinki, bo oni robią takie wiejskie smakołyki i troszkę zjadła, a teraz się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam? kasik08 - kochana mam nadzieje, że Twoja druga kruszynka weźmie się do roboty i ładnie podrośnie, czego życzę Ci z całego serca. Ściskam Was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova75
Witajcie dziewczyny, Dawno nie pisałam, ale złożyło się na to kilka spraw, a przede wszystkim moje słabe samopoczucie. 15-03 byłam na wizycie kontrolnej i lekarz stwierdził u mnie bardzo twardą macicę. Musiałam brać 3x1 nospę i kontynuować Clexane (mój horror, który biorę już od 14-01, i naprawdę nie mogę dłużej tego znieść psychicznie). Tak więc po wizycie kiepsko było u mnie z myślami, a do tego przez 4 dni bolała mnie głowa, i ogólnie kiepsko się czułam. Ale wczoraj byłam na badaniach genetycznych. Wg obliczeń lekarza to mój 12t3d, a wg biometrii płodu 13t. Tak więc przedstawiam Wam swoje wyniki, lekarz powiedział, że wszystko ok. i to uspokoiło mnie, nawet kupiłam sobie spodnie ciążowe, bo w innych musiałam chodzić z rozpiętym rozporkiem. K.nosowe symetryczne po 2,7mm, Przezierność fałdu karkowego NT=1,5mm, Spektrum przepływu w DV (PI=0,97) Czynność serca 160/min, Długość - 67 mm Do tego pobrano mi krew do testu Pappa, wynik za 2 tyg. Po USG, miałam wizytę u mojego gin.. i kazał odstawić wszystkie leki tj. duphaston, nospa i clexane. Zapytałam czy to nie jest zbyt gwałtownie, ale powiedział, że nie. Dziewczyny co myślicie o moich wynikach? Czytając forum widzę, że Nadzieja1983 miała taką samą długość, a Meggi33 o 1,3cm dłuższy. Najważniejsze , że wszystko w normie. Następne badanie genetyczne ok. 20t, a za 2 tyg. mam kolejną wizytę u gina. Bardzo podoba mi się kojec proponowany przez lalę79, dla mnie super, można przemieszczać się bez problemu, a biorąc z całym wyposażeniem i porównując do drewnianego, gdzie trzeba wszystko oddzielnie dokupić to jest również porównywalny cenowo, jeszcze takich rzeczy nie kupuję, ale jak wszystko będzie dobrze to też się na niego skuszę. Pozdrawiam wszystkie mamusie, i gratuluję wszystkim nowym szczęśliwym na forum Kani, Dobrze, że u Ciebie ok., a w piątek dostaniesz czwartkowego zająca w postaci super wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nova75 - cieszę się, że lepiej się czujesz i że masz tak super wyniki. Ja miałam bardzo podobne, jednak nie pobierali mi krwi na test Pappa, dr uznał, że nie ma u mnie takiej potrzeby, więc nie poddałam się temu badaniu. Ale oczywiście myślę, że nie zaszkodzi. Dziękuje za ciepłe słowa i życzę Ci samy wspaniałych dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny Ja od kilku dni wkrecam sobie filmy mam juz skonczony 17 tc i nadal nie czuje malenstwa chyba juz w tym okresie powinnac poczuc ze cos sie dzieje w brzuszku a tu cisza :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja dzisiaj zaczęłam 9tc, czas zaczął jakby trochę szybciej biec, za tydzień mam kolejne usg i zobaczę jak tam moje dzieciątka czy coś się zmieniło. konsultowałam się z innym lekarzem i powiedział żeby narazie się wstrzymać z wyrokami i czekać na usg, więc czekamy. moje samopoczucie jest różne ciągle jestem zmęczona, nie mam na nic ochoty i siły, dodatkowo dołączyły mdłości, wymiotów nie mam ale czasami mnie szarpie, i nie są to poranne mdłości lecz bardziej popołudniowo-wieczorne, no i też nie codziennie mi się to zdarza. martwi mnie jedno że wciąż nie mogę się cieszyć tą ciążą, jestem taka zmęczona i zdołowana że nawet nie mam siły się uśmiechać i cieszyć. mam nadzieję, że ten okres niedługo minie i znów wróci mi energia i radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
Witajcie Kochane :) Kani79 oj coś malutko przytyłaś :) 21 tc a tylko 4 kg no i dwie kruszynki w brzuszku :) ja właśnie zaczęłam 16 tc i przytyłam 3 kg więc ty chyba moja droga dbasz o linie - haha.... a tak poważnie to cieszę się że macie się dobrze :) jeśli chodzi o farbowanie włosów to jestem naturalną blondynką i w życiu włosów nie farbowałam , ale z tego co słyszałam dziewczyny farbują włosy po 14 tc więc z pewnością Wam to nie zaszkodzi a na pewno poprawi Twoje samopoczucie :) buziaki :) Kasik08 myślę że Twój maluszek dogoni tego drugiego malca i wszystko będzie ok - trzymam za Was kciuki i życzę Ci dużo wiary i uśmiechu :) nadzieja1983 jutro moja droga masz wizytę , ależ Ci zazdroszczę :) ja jeszcze trochę muszę poczekać , ale cóż innego mam począć - czekam .... :) a ruchy pierwiastki czują około 20 tc więc chyba jeszcze masz czas :) nie denerwuj się, jeszcze maluszek da Ci popalić :) cierpliwości :), a ja zaczęłam 16 tc :))))) i też z niecierpliwością czekam na ruchy - wówczas jak każda z nas będę spokojniejsza :) Nova75 Kochana skoro lekarz powiedział że jest ok , to nic się nie martw , twój maluszek jest zdrowy, a wielkość dziecka jest tak różna że nic się nie martw, moje dzieciątko jest duże i to tylko, to jest tak ja z urodzeniem jedne rodzą się i mają 2,5 kg, a inne 4 kg, także kochana głowa do góry :))))ja mam koleżankę w naturalnej ciąży o tydzień więcej niż ja i jej maluszek miał 6,3 mm a przecież jest o tydzień starszy. Oj coś dzisiaj cierpię na bezsenność , ale chyba pora na mnie bo przecież jutro też jest dzień :) dobranoc mamuśki :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki Bylam dzisiaj na usg i chyba bedzie dziewczynka oczywiscie usg polowkowe jeszcze musi to potwierdzic ale ginekolog mowi ze jak dla niego to na 80% w brzuszku siedzi mala kobietka Wszystko jest ok szyjka ladna dluga, wyniki super , mala juz mierzy 12 cm bylo to jej ostatnie mierzenie bo na tym etapie to glownie sprawdza sie wage, a wazy juz 215 g. jestem szczesliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
nadzieja1983 Kochana fantastyczna wiadomość - dziewczynka hmmm super :) pewnie już przebierasz w imionach ? cieszę się że u Was wszytko ok i wierze że to szczęście już na zawsze będzie z Wami - życzę Ci tego z całego serducha :) mi do wizyty zostało dokładnie 18 dni - o jeny oszaleje :) ściskam mocno :) a miałaś jakieś przeczucia co do płci maleństwa ? bo ja ciągle myślę i czuję że u mnie będzie chłopak :)))) już mam nawet imię :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
nadzieja 1983 właśnie teraz zobaczyłam że Twoja córcia będzie miała na imię Laura :) :) :) - bardzo ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magi33-Witaj kochana :) oj tak ciesze sie ze wszystko jest dobrze mala fikala w brzuszku ze az dziwne ze nic jeszcze nie czuje ale cierpliwie czekam dr mowil ze kolo 2 tygodni bo pierwsze ruchy szczegolnie przy pierwszym dziecku pojawiaja sie w 20 tc. Ja na poczatku mialam przeczucia ze bedzie dziewczynka pozniej w ostatnich dniach myslalam ze jednak chlopak ale jak mam byc szczerza dziewczynka byla naszym marzeniem...ciekawe czy przez 3 tygodnie do nastepnej wizytki susiak nie urosnie ;) a Ty jak sie czujesz? dluzy sie od wizytki do wizytki...? ja tez zawsze licze dni...Sciskam mocno i pozdwiam :) a co u resty dziewczn? bo zaraz Nasz watek ucichnie piszcie czesciej dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny chcialam wam zlozyc wszystkim zyczenia wielkanocne wszystkiego co najlepsze oraz blogoslawienstwa bozego w tym dniu zmartwychwstania oraz mokrego smigusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×