Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Witajcie kobietki :) kasik08-kochana ogolnie czuje sie ok, waga rosnie ja razem z nia no ale mdlosci i wymioty z rana nadal mecza chociaz wydaje mi sie ze chyba troszke mniej mam nadzieje ze nie pisze tego za szybko ;) Ja dzisiaj koncze 16 tydzien wiec czas szybko leci :) 1 kwietnia mam wizytke i jak dobrze pojdzie to poznam plec maluszka...wiec dni dluza mi sie do wizytki:)a Ty kochana 26 masz kolejna wizytke wiec znowu zobaczysz swoje malenstwo :) Hawa2000-mi po usg serduszkowym w klinice powiedzieli ze to moja decyzje gdzie chce dalej prowadzic ciaze wiec ogolnie karte mam u siebie i tutaj tez chodze ale na te wazniejsze usg jezdz do kliniki czyli bylam juz na usg genetycznym i teraz za ponad miesiac jade na polowkowe wiec mysle ze u Ciebie w klinice bedzie podobnie...:) Molus-ja dzisiaj koncze 16 tydzien a od prawie 3 tygodni nie biore zadnych lekow... a co u reszty dziewczyn? Kochane piszcie wiecej? Pozdrawiam wszystkie serdecznie :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
kasik to rzeczywiscie duzo przeszlas. rozumiem twoja obawe o dzieci, ja tez sie boje, choc to moja pierwsza ciaza. nie powinnysmy sie teraz denerwowac, choc to tak nie idzie. ja jestem zadowolona z mojej pracy (3g dziennie), tam odprezam sie i zapominam o ciazy. jutro po poludniu wybiore sie na zakupy, kupie sobie cos ladnego. bede sie starala nie myslec tyle. najlepiej sie czyms zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzieja faktycznie czas szybko leci ale mnie się wydaję że u mnie stoi w miejscu i tylko jak czytam Was to wszystko idzie szybciej. cieszę się że u Ciebie wszysto dobrze ciekawe co u mnie:) pewnie jakbym mogła to bym sobie zamontowała w środku kamerkę, żeby podglądać te moje maleństwa codziennie, haha:) hawa ja to ogólnie czuję jakiś wewnętrzy spokój i to chyba nie pozwala mi do końca zwariować, inaczej było z moimi poprzednimi ciążami od początku czułam niepokój tak jabym podświadomie czuła że będzie źle, ja też na swoją pracę nie narzekam, też mogę trochę odetchnąć, no i czas szybko leci, a to chyba dla mnie najważniejsze że dzieki temu dni mi szybciej uciekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Witam Dziewczyny Kasik Ja też dalej nic nie czuje jestem też trochę bardziej wrażliwa na zapachy bardziej zmęczona i nic więcej nawet piersi mnie nie bolą brzuch też nie ale może dlatego że biorę nospe ale jutro mam pierwsze usg a to już jest 7tyd więc już będą serduszka nie mogę sie doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki, cieszę się, że u Was wszystko w porządku. andzia_723 - kochana chciałam zapytać, kiedy poczułaś pierwsze ruchy, ja w tym tygodniu zaczynam 20 tc i za bardzo nic nie czuję. Wczoraj mi się zdawało, że z jednej strony poczułam jakie bulgotanie, ale nie wiem czy to moje aniołki, czy może organizm płata jakieś figle. A tak poza tym napisz jak się czujesz, dużo przytyłaś? Ja mam ok. 3-4 kg do przodu, waga teraz znacznie szybciej zaczyna mi rosnąć i apetyt też jakby trochę większy :) Lala79 - witam kochana co tam u Was, jak Kiziunia, już niedługo ją zobaczysz - to wspaniale. Jak się czujesz, dużo przytyłaś? Pozdrawiam Cię serdecznie :) Megi33 - cześć kochana, co tam u Ciebie, jak samopoczucie. Który to już tydzień? Ściskam mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ala 82 - kochana jak oprócz tego, że wymiotowałam, kompletnie nic nie czułam, piersi nie bolą mnie do dnia dzisiejszego i nie są również większe. Spokojnie na objawy jeszcze czas. Nie denerwuj się, wszystko jest na pewno w jak najlepszym porządku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
Witajcie dziewczęta :)))) Kani 79 Witaj Kochana , mamy się dobrze :) w piątek byłam u lekarza, test pappa wyszedł idealnie, więc cieszę się jak cholera :))))) , ale tym razem nie widziałam maluszka bo mój lekarz stwierdził, że USG robimy w określonych tygodniach a nie tedy kiedy chcemy , no cóż była rozczarowana ale z pewnością ma rację, że co za dużo to nie zdrowo, więc zbadał mnie tylko powiedział że wszystko jest ok i kolejna wizyta za miesiąc mam nadzieję że z USG i oczywiście wieścią kto u mnie mieszka , choć moje przeczucia mówią mi że to chłopiec :)))) Obecnie zaczyna 15 tc, i bywają dni lepsze i gorsze ale generalnie wszystko jest w porządku :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi33
Kani79 coś mi urwało końcówkę mojej wypowiedzi , Kani a u Ciebie który tydzień ? pozdrawiam serdecznie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
witam dziewczynki :) kani79 tak tak ja juz niedlugo zobacze moja Kizie :) wczoraj zaczelam 30 tydz. wierzysz w to ??? 30 tydz ??? :):):):) zaczynam pomalutku robic wyprawke ,kupilam juz pare rzeczy ,no i lozeczko juz jest :) piekne ,takie piekne, ze nie moge sie napatrzec :) po swietach juz bede siedziec w domu bo to bedzie juz 8 mc i troszke sie go boje ,wiec zadziej bede wychodzic.ogolnie czuje sie super ,Kizia szaleje na maksa :):):) przytylam 13 kg ale do porodu bede miec wiecej, tak czuje ze jakies 19 kg. najwiecej przybiera sie w 8 mc i 9 mc.ja ogolnie bylam szczupla ,przed ciaza wazylam 54,5 kg przy wz 170 (niedowaga :) )wiec sie nawet temu nie dziwie ,ze taka bede miec wage :) widac tak Kiziunia potrzebuje :):):) chce karmic piersia jak najdluzej wiec waga sie nie przejmoje bo Kizia wyciagnie ze mnie wszystko :) moja Kiziunia :) pozdrawiam was wszystkie serdecznie :) caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia, kani jak znosicie ciaze mnoga?, bo ja szczerze mowiac to sie troche obawiam,czy wszystko bedzie szlo jak powinno czy ktoras z Was pracuje czy juz jestescie na zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane :) kasik08-ogolnie to mi czas sie rowniez dluzy tymbardziej siedze w domku na zwolnieniu ale jak licze ciaze tygodniami to jest troszke inaczej niz miesiacami :) uwierz mi ze taka kamerke mi rowniez by sie przydala ;) kani79-kochana kazda kobietka w innym tygodniu czuje ruchy jedna juz w 15 tygodniu inne dopiero w 22 ja wczoraj skonczylam 16 tc i nadal nic nie czuje...widze ze duzo nie przytylas tymbardziej u Ciebie to juz 20 tc, ja juz mam 5 kg wiecej jak bede rosla w takim temie to za 4 ,5 miesiecy bede sie kulala ;) Megi33-ciesze sie ze test wyszedl idealnie, ja tez ostatnio tylko chwilke widzialam malucha dr chcial sprawdzic czy jest akcja serca...wiec to normalne ze usg jest co druga wizytke a nie co kazda musimy sie do tego przyzwyczaic, niestety.:( Kochana ile juz przytylas? lala79-jejkus to juz 30 tc, pieknie ale czas leci...a ja czekam na pierwsze ruchy maluszka mam nadzieje ze niedlugo juz bede czula swoja kruszynke :) widze ze na wadze rosniesz ale mowia ze do 20 kg...to jest dobrze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala ale te ten czas u Ciebie leci,u mnie stoi w miejscu, już jesteś prawie na końcówce i niedługo zobaczysz swoją maleńką Kiziunię:) dzisiaj trzymałam 5m-czną dziewczynkę takie wspaniałe uczucie mieć takiego skarba, mój mąż już nie może się doczekać, cały czas sprawdza czy mi brzuch rośnie,ha,ha:) muszę go trochę stopować bo już jest na etapie wybierania wózków:) a ja aż się trochę boję wybiegać tak daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
To ze bol brzucha w pierwszych dniach ciazy jest normalny, to juz wiem. Interesuje mnie do kiedy jest ten bol, bo przeciesz nie cala ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny kani moje pierwsze kopniaki odczułam dokładnie w 20 t 5d a teraz to aż zwijam się z bólu,czasami mam wrażenie że kopią mnie po jajnikach i innych narządach,a jeżeli chodzi o wagę to do 12 marca przybrałam 9 kilo,a apetyt mam jak smok,czasami to o 4 nad ranem budzi mnie ssanie ale wtedy ide tylko się napić kasik u mnie brzuch widoczny był w 15-16 tygodniu,co do twoich zaparć i wzdęć radziłabym ci jeść jabłka koniecznie ze skórką,oczywiście dobrze umyte,suszone śliwki lub pić napar ze śliwek(suszone śli.zalać wrzątkiem i pić po wystudzeniu),ja codziennie jem 3-5 jabłek i mi to pomaga co do ciąży,to ja jestem w otyle komfortowej sytuacji,siedzę sobie w domku.na początku też miałam pełno obaw ale,jak narazie,mineły. od 15 tygodnia jestem spokojniejsza i bardziej uśmiechnięta przyjmując rade m.co będzie to będzie. po świętach zamierzamy zrobić mały remoncik,no i już powoli rozglądam się i przymierzam do kupna łóżeczek. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już próbowałam wszystkiego, piłam wywar ze śliwek jadłam śliwki, ale niestety dostałam po nich tylko mdłości, jabłka jem i to dużo bo jakoś na nie mam tylko ochotę, ale niestety też na mnie słabo działają, dostałam takie specjalne czopki ale nie chce się do nich przyzwyczaić więc szukam naturalnych sposobów chyba muszę poprostu przeczekać ten okres ale mam nadzieję, że wkońcu wszystko wróci do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Megi33 - bardzo się cieszę, że test Pappa wyszedł prawidłowy - jesteś na pewno spokojniejsza i szczęśliwa. U mnie to już 20 tc, za tydzień wchodzę w 6 miesiąc - jak to szybko leci. kasik08 - kochana u mnie brzuszek pojawił się na początku 5 miesiąca, a teraz z dnia na dzień jest coraz większy. Jak go nie było, to nie było, a teraz jest już na prawdę widoczny. Jeżeli chodzi o znoszenie ciąży mnogiej, to ja przyznam szczerze, że mam się dobrze. Jak skończyły się wymioty, które miałam do 14 tc, to na prawdę wszystko jest w porządku. Oczywiście, jest mi coraz ciężej, bolą mnie stawy, ale mam je chore więc to mnie nie dziwi. Wydaje mi się, że ciąża mnoga jest może bardziej niebezpieczna, ale pod kontem medyczny, a samopoczucie kobiety ciężarnej, to indywidualna sprawa. Na pewno wszystko będzie w porządku. :) Kasik- chyba już Ci kiedyś pisałam, na zaparcia polecam jogurt Akti Regularis, codziennie mi bardzo pomaga, są różne smaki, a do tego jest to bardzo skuteczny, smaczny i bezpieczny sposób na tę dolegliwość. Ja od początku nie pracuje, choć jest to dla mnie totalna męczarnia, ale co się nie robi, dla upragnionych małych istotek. nadzieja 1983 - spokojnie w cale nie jest powiedziane, że jak teraz szybciej przybierasz, to później będzie tak samo. Ja nie należę do osób szczupłych, więc moje aniołki mają dużo zapasu i mogą mamusię "podgryzać od środka". Tez się boję, żeby za dużo nie przytyć, choć wcale się nie odchudzam. Ja choruję na stawy i dodatkowe obciążenie nie jest dla nich za bardzo wskazane, dlatego mam nadzieję, że mój organizm się spisze - najważniejsze, żeby aniołki urodziły się zdrowe. Lala79, andzia_723 - bardzo się cieszę, że macie się dobrze. Ja jeszcze mam troszkę czasu do rozwiązania, ale też powoli rozglądam się za łóżeczkami i różnymi niemowlęcymi gadżetami. andzia723- kupiłaś już wózek? Jeśli tak, to jaki wybrałaś? Lala79 - kochana napisz proszę jakie kupiłaś łóżeczko, chętnie bym zobaczyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
witam w ten piekny sloneczny dzien :) az zyc sie chce na podwojnych obrotach :):):) kasik08 poczekaj kochana zobaczysz jak ten czas leci, ani sie obejrzysz a bedziesz sie przygotowywac do porodu :) mnie sie dluzylo do 13 tyg a pozniej tak szybko przelecialo ,ze nie moge uwierzyc, ze ide zaraz po moja Kizie :) najgorzej jest do 3 mc, czlowiek boi sie najbardziej. a co do brzucha jak balon, to ja tez mialam i szczerze powiedziawszy wole brzuch jak balon niz co dzien miec nudnosci i wymioty wiec zapomnij o brzuchu bo to minie a mysl o babelkach :) kani79 lozeczko kupilam turystyczne a nie drewniane bo mam dosyc duzy dom i jak bede chciala Kizie zabrac np do kuchni lub pietro nizej no to zloze szybciutku i biore pod pache i jestem juz na miejscu.one sa bardzo lekkie w porownaniu z drewnianymi i bardzo latwe w uzyciu :) nie powiem, ze drewniane mi sie nie podobaly ale musialam sie zastanowic i taka decyzje z M podjelismy :) lozeczko Graco Conture Electra Deluxe Gloria ,z ful wyposazeniem :) bedzie moja Kizia w nim szalec :) kolor jasno blekitny, lekko wpada w fiolecik na zywo i ma takie kolorowe kropeczki :) naprawde ladne :) wszyscy mi mowia,ze powinno byc rozowe ;) ale Graco nie ma tej wersi rozowej i moze i dobrze ,nie musi byc moja Kizia cala rozowa :) nadzieja... co do wagi to za bardzo sie nie martw ,teraz mozesz przybrac wiecej ale pozniej waga sie zatrzyma i mozesz bardzo powoli nabierac kg. ja tam sie tym nie martwie ,jem duzo ale staram sie wiecej owocow i jarzyn bo co z tego, ze lubie slodycze skoro to puste kalorie wiec sie nie opycham nimi:) jem slodycze ale sie nie obzeram :) z umiarem.obzeranie tez nie jest zdrowe, mam kilka znajomych co nie jadly w ciazy a zarly a dzieci wcale nie mialy duze. dziecko samo wie ile chce zjesc :) dziewczyny ja najwiecej przytylam w 6 mc bo ponad 4 kg a teraz jakos waga idzie wolniej, zobaczycie same jak to jest :) ale 8 i 9 mc moze byc ciekawszy, hihihi bede sie toczyc, hihihi pozdrawiam, caluski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
witam w ten piekny sloneczny dzien :) az zyc sie chce na podwojnych obrotach :):):) kasik08 poczekaj kochana zobaczysz jak ten czas leci, ani sie obejrzysz a bedziesz sie przygotowywac do porodu :) mnie sie dluzylo do 13 tyg a pozniej tak szybko przelecialo ,ze nie moge uwierzyc, ze ide zaraz po moja Kizie :) najgorzej jest do 3 mc, czlowiek boi sie najbardziej. a co do brzucha jak balon, to ja tez mialam i szczerze powiedziawszy wole brzuch jak balon niz co dzien miec nudnosci i wymioty wiec zapomnij o brzuchu bo to minie a mysl o babelkach :) kani79 lozeczko kupilam turystyczne a nie drewniane bo mam dosyc duzy dom i jak bede chciala Kizie zabrac np do kuchni lub pietro nizej no to zloze szybciutku i biore pod pache i jestem juz na miejscu.one sa bardzo lekkie w porownaniu z drewnianymi i bardzo latwe w uzyciu :) nie powiem, ze drewniane mi sie nie podobaly ale musialam sie zastanowic i taka decyzje z M podjelismy :) lozeczko Graco Conture Electra Deluxe Gloria ,z ful wyposazeniem :) bedzie moja Kizia w nim szalec :) kolor jasno blekitny, lekko wpada w fiolecik na zywo i ma takie kolorowe kropeczki :) naprawde ladne :) wszyscy mi mowia,ze powinno byc rozowe ;) ale Graco nie ma tej wersi rozowej i moze i dobrze ,nie musi byc moja Kizia cala rozowa :) nadzieja... co do wagi to za bardzo sie nie martw ,teraz mozesz przybrac wiecej ale pozniej waga sie zatrzyma i mozesz bardzo powoli nabierac kg. ja tam sie tym nie martwie ,jem duzo ale staram sie wiecej owocow i jarzyn bo co z tego, ze lubie slodycze skoro to puste kalorie wiec sie nie opycham nimi:) jem slodycze ale sie nie obzeram :) z umiarem.obzeranie tez nie jest zdrowe, mam kilka znajomych co nie jadly w ciazy a zarly a dzieci wcale nie mialy duze. dziecko samo wie ile chce zjesc :) dziewczyny ja najwiecej przytylam w 6 mc bo ponad 4 kg a teraz jakos waga idzie wolniej, zobaczycie same jak to jest :) ale 8 i 9 mc moze byc ciekawszy, hihihi bede sie toczyc, hihihi pozdrawiam, caluski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie wszystkie mamusie lala skarbie gdzie ty mieszkasz że u was słońce,w malborku pochmurno i sennie. też rozmyślałam nad kojcami,ale z m. doszliśmy do wniosku że jednak lóżeczka z szufladami bardziej będą praktyczne bo mamy za małe mieszkanie żeby dodatkowe komody wtawiać. kani co do wózka to wybraliśmy z mężem x-landera,wózek waży 15 kg i jest bardzo zwrotny,akurat mam koleżanke,której przytrafiły się bliźniaki i kupujemy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Wiatm Dziewczyny Wiadziałam dzisiaj moje maleństwo szkoda tylko że jedno ale i tak badzo sie cieszę serduszko bije i jest wszystko w porządku następne usg mam za dwa tygodnie chiałabym jak Wy zastanawiać się nad łóżeczkiem wózkiem ale jeszcze się boje bo jeszcze róznie może być.Miałam transferowane dwa zarodki czyli jedno musiało się nie zagnieżdzić.Mamy jeszcze 8 mrozaczkow po które napewno wrócimy bo chcielibyśmy mieć dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki:) ala82-jedno ale masz jeszcze morzaczki weic po rodzenstwo na pewno wrocisz i to pewnie nie jedno :) andzia_723-mieszkasz w Malborku to zaledwie 20 km ode mnie :) lala79-kochana mnie waga nie martwi jak przytyje 12 kg to bede szczesliwa a jak 20 to tez nic sie nie stanie pozniej sprobuje to zrzucic dziecko najwazniejsze :) hehe a ja 5 tygodni przed porodem ide na wesele wiec bede sie kulala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzieja zobacz jaki ten świat mały,20 kilometrów to calkiem blisko można wiedzieć gdzie dokładnie???? 18.10.2009 udany 1 transfer moje dwa wyczekane skarby 05.07.2010 rozwiązanie 18.10.2009 udany 1 transfer moje dwa wyczekane skarby 05.07.2010 rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia_723-ja jestem z Tczewa wiec sama wiedzisz ze to zaledwie 20 km od Ciebie...:) a gdzie sie leczyliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nadzieja my leczyliśmy się w białymstoku wcześniej jakieś 6 lat temu zaczeliśmy w gdańsku ,ale z powodu braku kasy i ciągłego zmieniania nam lekarza zaprzestaliśmy i nawet nie żałuje że tyle czekałam,a wy gdzie podeszliście do leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia_723-my wlasnie leczylismy sie w Invikcie...mielismy najpierw 3 IUI i pozniej jedno podjescie do ICSI jak widac udane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Wiatm dziewczyny proszę pomocy!!! Napiszcie mi proszę jak myślicie czy na początku 7 tyg moja kruszyna ma 7 mm czy to dobrze czy żle nie wiem co już o tym myśleć jak byłam wczoraj u mojego lekarza to nic nie mowił że coś jest nie tak ale jak czytam to w 7 tyg dzieciaczki są większe. napiszcie mi jeszcze czy poza witminami jecie jeszcze kwas foliowy bo mi lekarz wczoraj powiedział że jeżeli jem feminatal to nie muszę już jeść kwasu folowego i obciążać żolądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
andzia_... :) kochana ja jestem z poludnia polski ,wiec u nas juz wiosna :) pogoda piekna :) sloneczko :) ala82 :) w 7 tyg. dzidzius powinnien miec 16-20 mm ,napewno dr dobrze zmierzyl maluszka ??? moze zle uslyszalas.6-7 mm przypada na 4 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
ala82 kochana ja kwas foliowy jem juz od ponad 7 lat :) dzien na dzien i jakos zolodek mnie od niego nie bolal i nie boli :) a teraz w ciazy ( 30 tydz.) tez jem kwas foliowy i Feminatal dla kobiet w ciazy.kwas foliowy jedlam 1 x dziennie do 6 mc a teraz zmniejszylam dawke 1 x co drugi dzien. jakos zoladek mnie nie boli a moja kochana Kizia jest zawsze wieksza niz powinna byc w danym tyg ciazy a wyniki mam lepsze niz przed ciaza :) mysle ,ze kwas foliowy ci nie zaszkodzi a maluszek naprawde go potrzebuje najwiecej w pierwszych miesiacach zycia :) decyzja nalezy do Ciebie :) pozdrawiam caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×