Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość Megi33
andzia _723 Witaj :) przeczytałam że na lipiec masz termin - super fajny czas na przywitanie maluszków :) powiedz mi moja droga , bo już pewnie wybrałaś , gdzie będziesz rodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj megi od samego początku jestem za szpitalem w elblągu,zabrzmi to smiesznie ale mam miłe wspomnienia z oddziału ginekologiczno-położniczego,pomimo niezbyt miłych okoliczności mojego pobytu.troszkę ostatnio zastanwiałam się nad szpitalem klinicznym w gdańsku,ale do elbląga mam bliżej. myślałam też o klinice w której doszło do zapłodnienia ale jak na lato to 380 kilometrów to za dużo dla maluszków na drogę powrotną. czas leci jak oszalały jeszcze tylko 4 miesiące,albo i 3 bo z bliźniakami to nie wiadomo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM NASZE GRONO MAMUŚ NIE DAWNO WRÓCILIŚMY Z USG I JESTEM PRZESZCZĘŚLIWA NASZE CÓRECZKI MIERZĄ PO 21 CM A WAŻĄ PO 500 GRAM,PRZEZ CAŁY CZAS WMAWIAŁAM SOBIE ŻE NIE CHCĘ ZNAĆ PŁCI,ALE DZIŚ JAK LEKARKA POWIEDZIAŁA ŻE U JEDNEGO PŁODU WIDAĆ TO NIE WYTRZYMAŁAM I ZAPYTAŁAM. :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutonia
Witam! Moje gratulacje Andzia Ja jestem w 15 tyg,czekam na usg 15 maca.U mnie mieszka 1 mały człowiek, na którego czekam od wielu lat.Moze teraz na wizycie dowiem się kto to taki :D Wybrałaś już imiona dla swoich dziewczynek? Mamuśki trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia super wiadomości dwie dziewczynki:) ale exstra, mały babiniec pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova75
Witam Mamusie, Przeniosłam się z objawów do ciąży. Dzisiaj jest mój 9t1dz, a jeszcze nie dowierzam, że się udało. Z jednej strony niesamowita radość, a z drugiej strach i ciągłe obawy, czy wszystko ok. Czuję się ok, staram dobrze odżywiać. Z objawów mam powiększone i b. wrażliwe piersi, czasami coś zakłuje w pobliżu jajników, ciągle biegam do toalety, jestem bez przerwy głodna, a jak czegoś nie zjem robi mi się niedobrze. Wizytę bez USG mam 15.03 już nie mogę się doczekać. Przed wizytą muszę zrobić badania: TOXOPLAZMOZA( IgG, IgM, IgG AVIDITY), RÓŻYCZKA ( IgG, IgM), HBs Ag, morfologia, mocz ogólne, cukier . 29-03 mam badania prenatalne, których się potwornie boję. Pozdrawiam Was serdecznie oczekując kolejnych dobrych wieści buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
andzia_... to piekna wiadomosc :) przepiekna :) a nie mowilam ,ze baby gora :):):):):) hihihi czytalam ,ze statystyka przy invitro jest wieksza dla chlopcow ale jak narazie widac ,ze na forum same dziewczynki:) ja moze teraz bede wiedziec na 100 % czy to Kizia czy moze Kiziul :) ale jak narazie 99 % ze to Kizia :) sama tez tak czuje :) trzymajcie sie mocno :) pozdrawiam :) caluski gdzie nasza Bev i jej kobietki ???????????????????????????????????????????????? a gdzie Kani79 i jej kruszynki ???????????????????????????????????????????????? kasik08 jak sie czujesz ??? caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się czuję dobrze już nie mogę się doczekać piatku 12. tak bym chciała zobaczyć co tam u mnie siedzi:) wciąż mnie pobolewają piersi, no i czasami brzuch ale chyba bardziej na wieczór, tak jakby ta mała kruszyna coś tam wieczorem robiła. no i jak narazie innych objawów nie mam. przez te 3 tyg przytyłam już 1,5 kg i wszystko poszło w brzuch, śmieję się z mężem że wyglądam jakbym była w ciąży:) my narazie nikomu nie powiedzieliśmy, boję się komukolwiek pochwalić, sama nie wiem kiedy będzie odpowiedni moment żeby cokolwiek powiedzieć dziewczyny a wy kiedy się pochwaliłyście wspaniałą wiadomością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova75
Witam, Kasik08, Rozumie Cię doskonale, ja też nikomu nie mówiłam, dopiero powiedziałam po 1 USG, to było w 6 tyg, i tylko dlatego, że lekarz zmusił mnie wziąć zwolnienie lekarskie. Ale i tak powiedziałam tylko najbliższej rodzinie i 2 przyjaciółkom. Teraz chcę poczekać do badania prenatalnego, sama nie wiem dlaczego, w końcu jego wynik i tak nic nie zmieni, ale taki już ze mnie typ. A jakie leki bierzesz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę Utrogest 3x2, Clexsane, acard co drugi dzień, no i witaminki Prenatal 1x1. ja właśnie się zastanawiam czy nie poczekać do 8 tyg z poinformowaniem, ale mój M już nie moze się doczekać i chciałby juz wszystkich poinformawać, aż muszę go chamować. ja się poprostu boję, pierwszą ciążę poroniłam w 6 tyg, więc czekam jak na szpilkach na usg, zeby wkońcu zobaczyć moją kruszynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
witam dziewczynki ,mamuski :):):):):) kasik08 nowa75 u mnie tylko rodzinka w domu widziala ,a znajomym powiedzielismy po 3 mc :) wiem ,ze to kawal czasu ale tak sie balismy ,ze wogole nie chcielismy nic mowic.z tego co teraz wiem to i tak co po niektorzy sie domyslali ,ze jest cos nie tak bo ja bylam od samego poczatku na L4 a ja bardzo zadko choruje i kazdy pytal co mi jest :) ja mialam kiedys wade serce i na poczatku mowili ,ze pewnie znowu mam cos z serduszkiem :) heh a ladnie to u mnie to serduszko rosnie i kopie jak konik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova 75
Lala79, Kasik08, Same widzicie, coś w tym jest, ja też chcę poczekać do 3 m-ca, wprawdzie zawsze coś może się wydarzyć później też, tak bardzo się boję czy wszystko będzie dobrze, ale tak długo walczyliśmy, teraz jest to mój skarb, najukochańszy, i tak większość nie zrozumie ile my kobiety po In vitro, przeszłyśmy, ja i mój M jesteśmy najszczęśliwsi i to nam wystarcza. To Clexane wykańcza mnie powoli psychicznie, jak widzę igłę to chcę wiać, już biorę je przez 7 tyg, jak dobrze pójdzie to będę brała jeszcze tydzień, 15-03 mam wizytę i lekarz obiecał , że potem je odstawię, ale zobaczymy. Z witamin biorę Elevit, kiedyś wyczytałam, że kwas foliowy powinno się brać przez 2 trymestry, a w ostatnim odstawić, wiecie coś na ten temat? Mocno Was całuję i życzę udanej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala79
nowa75 witam :) kochana ja dzis zaczynam 28 tydz. i nadal biore kwas foliowy i Feminatal dlla kobiet w ciazy :) bede brac do konca ciazy i pozniej jak bede karmic :) kwas foliowy biore juz od 7 lat :):):):) od poczatku ciazy bralam 1 tab. dzien na dzien ale jakies 2 tygodnie temu biore 1 tab. juz co drugi dzien :) wyniki zawsze mialam dobre ale teraz mam lepsze niz przed ciaza wiec chyba nie zaszkodzil ten kwasik foliowy :) wiem ,ze brak tej witaminki powoduje rozne powazne choroby o ktorych nie bede tu pisac ,bo szkoda sie denerwowac :) kocham moja Kiziunie nad zycie i tak sie boje o nia ,ze zrobie wszystko byle byla zdrowa :):):):):) pozdrawiam cie cieplutko caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM SERDECZNIE MAMUSIE NA FORUM W PIĄTEK PADŁ NAM KOMPUTER I DOPIERO DZIŚ MOGŁAM WEJŚĆ OBOJE Z MĘŻEM PRZYZWYCZAJAMY SIĘ DO MYŚLI I PLANUJEMY MALOWANIE I INNE TAKIE NIKOMU W RODZINIE NIE POWIEDZIAŁAM ŻE ZNAMY JUŻ PŁEĆ,NIECH TO BĘDZIE DLA NICH NIESPODZIANKA,BO PRZEZ CAŁY CZAS TWIERDZĄ ŻE BĘDĄ CHŁOPCY PONI DOKTOR NIE DAŁA MI 100% GWARANCJI,PIERWSZE DZIECIĄTKO PRZEZ CAŁY CZAS SIĘ ODWRACAŁO TAK ŻE NIC NIE BYŁO WIDAĆ ,A DRUGIE USTAWIŁO SIĘ JAK DO ZDJĘCIA I WSZYSTKO POKAZAŁA,DOPIERO POD KONIEC TA PIERWSZA PRZESTAŁA SIĘ WSTYDZIĆ,ALE OBRAZ BYŁ TROSZKĘ ZAMAZANY I PANI DOKTOR POWIEDZIAŁA ŻE TO NA 90% DZIEWCZYNKA. ZAWSZE CHCIAŁAM MIEĆ PIERWSZĄ DZIEWCZYNKE CO DO IMION TO MAM KILKA OPCJI,ALE MĄŻ MUSI JE PRZETRAWIĆ ŻEBY NIE BYŁO ŻE TO TYLKO MOJE DZIECI BARDZO PODOBA MI SIĘ IMIE RÓŻA,ANASTAZJA,ADRIANNA,AMELIA CZAS POKAŻE GORĄCO POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM SERDECZNIE MAMUSIE NA FORUM W PIĄTEK PADŁ NAM KOMPUTER I DOPIERO DZIŚ MOGŁAM WEJŚĆ OBOJE Z MĘŻEM PRZYZWYCZAJAMY SIĘ DO MYŚLI I PLANUJEMY MALOWANIE I INNE TAKIE NIKOMU W RODZINIE NIE POWIEDZIAŁAM ŻE ZNAMY JUŻ PŁEĆ,NIECH TO BĘDZIE DLA NICH NIESPODZIANKA,BO PRZEZ CAŁY CZAS TWIERDZĄ ŻE BĘDĄ CHŁOPCY PONI DOKTOR NIE DAŁA MI 100% GWARANCJI,PIERWSZE DZIECIĄTKO PRZEZ CAŁY CZAS SIĘ ODWRACAŁO TAK ŻE NIC NIE BYŁO WIDAĆ ,A DRUGIE USTAWIŁO SIĘ JAK DO ZDJĘCIA I WSZYSTKO POKAZAŁA,DOPIERO POD KONIEC TA PIERWSZA PRZESTAŁA SIĘ WSTYDZIĆ,ALE OBRAZ BYŁ TROSZKĘ ZAMAZANY I PANI DOKTOR POWIEDZIAŁA ŻE TO NA 90% DZIEWCZYNKA. ZAWSZE CHCIAŁAM MIEĆ PIERWSZĄ DZIEWCZYNKE CO DO IMION TO MAM KILKA OPCJI,ALE MĄŻ MUSI JE PRZETRAWIĆ ŻEBY NIE BYŁO ŻE TO TYLKO MOJE DZIECI BARDZO PODOBA MI SIĘ IMIE RÓŻA,ANASTAZJA,ADRIANNA,AMELIA CZAS POKAŻE GORĄCO POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam pytanko czy którą z was bolały piersi na samym początku, ja zaczynam się trochę martwić, bo od dwóch dni są trochę inne niż były wcześniej. bolą mnie raczej tylko na wieczór, rano ich nie czuje za bardzo, no i stały się bardziej że tak powiem luźne, bo najpierw były takie twarde i nabrzmiałe, a teraz już takie nie są. boję się że coś może być nie tak. słyszałam że jak piersi przestaja boleć to jest coś nie tak. ja nie wiem ja ja wytrzymam do piątku, już chcę zobaczyć czy tam jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niutonia
Cześć mamuśki Kosik Wiem ,że się martwisz ale to normalne w naszych przypadkach.Ja też bardzo wnikliwie się obserwuje,a w pierwszych tygodniach wyglądałam jakbym miała depresje zamiast tryskać radością.Piersi bolały mnie różnie raz więcej raz mniej i podobnie jak Ty zaczynałam panikować gdy moim zdaniem były jakby trochę mniej wrażliwe i mniej napięte. Nie martw się wszystko będzie dobrze zobaczysz,wytrzymaj piątek tuz tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notunia dziękuję, ja właśnie się tak czuję, nie wiem co mam ze sobą robić, czy się cieszyć czy płakać. cały czas sukam jakis objawów a tu nic, zupełnie nie czuję się jak w ciąży i to mnie martwi, a z drugiej strony to sama nie wiem co ja bym chciała czuć na tym etapie. idzie oszaleć:) pozdrawiam wszystkie mamuśki:) i życzę miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIK JA TEŻ MIEWAŁAM TAKIE DNI GDZIE WYDAWAŁO MI SIĘ ŻE COŚ JEST NIE TAK BO NIE BOLAŁY MNIE PIERSI,ALE PÓŹNIEJ TO SIĘ ZMIENIŁO I BOLAŁY MNIE TYLKO SUTKI,CO JEST TO TEJ PORY,TYMBARDZIEJ ŻE ZACZYNA MI SIĘ POWOLI WYDOSTAWAĆ Z NICH MLEKO W POSTACI GĘSTEJ I SZYBKO ZASYCHAJĄCEJ WYDZIELINY WYDAJE MNIE SIĘ ŻE TO SIARA NAJWAŻNIEJSZE,ŻEBYŚ ZACHOWAŁA SPOKÓJ BO MOŻESZ SOBIE ZASZKODZIĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Przyszłam sie pożegnać..w środe byłam na wizycie a w czwartek miałam zabieg,moje maleństwo umarło w 11 tc. Ból nie do opisania,umarło tak nagle bez żadnych objawów..bez żadnych krwawień i bóli.. to moja 4 ciąża..trzymajcie sie dziewczyny i dbajcie o siebie:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova75
Aniołeczek311, Nie wierzę, tak mi przykro, łzy same kapią, tak chciałabym Cię uściskać, aniołeczku brakuje mi słów, aby opisać żal. Jak to możliwe, bez żadnych objawów. do końca nie można być niczego pewnym, to jest straszne. Kochana jestem z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Witam Dziewczyny na tej stronie jestem nowa udało mi sie po drugim IVF nie wiem jak to liczyć który to jest tydzień od ostatniej miesiączki czy od transferu .Załamała mnie dzisiaj informacja aniołeczka jakie to musi być straszna naprawde brak słów .dziewczyny ja nie wiem czy dobrze zrobiłam ale jak odebrałam wynik i był pozytywny to powiedzieliśmy z mezęm o tym wszystkim badzo sie tym cieszę i chce sie tym chwalić ale teraz nie wiem czy to był dobry pomysł bo tak wiele jest zajsć w ciążę ale potem tak wiele jest ja do nosić trudne jest to wszystko dla nas i naprawde niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja1983
Witajcie kochane :) Megi33-kochana trzymam kciuki za wizytke :) bedzie dobrze , glowka do gory :) ja po odstawienie lutki czuje sie dobrze ale nie ukrywam boje sie zeby plamienia sie nie pojawily ale na razie jest spokoj :) anadzia_723-dwie coreczki, pieknie :) GRATULUJE :) niutonia-mam nadzieje, ze sie dowiesz kto mieszka w brzuszku juz za tydzien wizytka , trzymam kciuki kochana :) nova75-ja kochana jestem w 14 tygodniu ciazy i nadal nie dowierzam ze jestem w ciazy chociaz brzusio rosnie jest coraz wiekszy, taki fajny okragly :) lal79-mam nadzieje ze zdradzisz nam kto siedzi w Twoim brzuszku :) kasik08-jak sie czujesz mamuska? do piatku juz duzo nie zostalo wiec trzymam kciuki za Twoja wizytke :) a co do piersi to mnie tylko na poczatku bolaly pozniej to tylko tyle ze staly sie wieksze i tak zostalo do dzisiaj :) aniołeczke311-nie mam slow...tak mi przykro...:( nie wiem co napisac :(:(:( Pozdrawiam pozostale dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane kobitki - na wstępnie wszystkiego najlepszego z okazji naszego święte :) . Troszkę nie zaglądałam na forum, bo nie miałam zbytnio czasu, ale wszystko nadrobiłam. Aniołeczek - bardzo mi przykro, nie wiem nawet co napisać. Trzymaj się kochana i nie poddawaj. andzia_723 - gratulacje, dwie babeczki super :) Pięknie rosną Twoje pociechy. Ja na wizytę jadę 12.03., czuję się dobrze, brzusio już lekko podrósł, ale jeszcze nic nie czuję, zaczyna 18 tydzień i 3 kg do przodu. Ale co tam mam tylko nadzieję, że aniołki prawidłowo się rozwijają :) lala79 - cieszę się, żę u Was wszystko w porządku - ściskam Was mocno i dziękuję, że o mnie pytasz - to takie miłe. Megi33- jak samopoczucie? Cieszę się, że dzidziuś ładnie rośnie. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie pzrygotowuje się do in-vitro trwa to już 3 lata bo dwie kilinik naciągneły nas strasznie-teraz jesteśmy w Novum w Warszawie od zeszłego roku i troche mielismy problemów bo plemniczki nawaliły ai jak juz zrobiliśmy wszystkie badania to musieliśmy wszystko wstrzymać bo nie było plemników! Teraz są i mam nadzieję,że wreszcie zapiszą mi te hormony choć jestem ciekawa jak moj organizm na nie zareaguje bo podobno róznie to bywa! I liczę,że finał nastąpi już na wiosnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość summer31
witam,jestem nowa i też jestem po IVF udanym:-),również jest to ciąża bliźniacza 8 tydzień...mam pytanie do andzi_723-czy ty też tak kiepsko się czułaś na początku ciąży?,bo ja jestem bez energii,nie mam sily i ochoty na nic,miałam mdłości ale lekarz przepisał mi TORECAN i ustąpiły ale wymioty nadal się zdarzają,jestem jednym słowem do niczego,bardzo dużo leżę...proszę napisz jak ten początek przebiegał u ciebie i kiedy to złe samopoczucie minęło,bo ja już nie daję rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam kciuki Summer31!!! A jak się czułas po hormonach i gdzie robiłaś in-v?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kani79 witaj dobrze że się pojawiłaś, bo już się martwiliśmy ciszęsię że u Twoich maluszków wszystko wporządku. A Ty kiedy będziesz wiedziała co tam w brzuszku siedzi?:) mitersik życzę powodzenia i oczywiście sukcesu:) summer31 witaj na forum:) super bliźnikaki:), ile razy podchodziłaś do ivf. ja dzisiaj miałam kiepski dzień, od kilku dni strasznie bolą mnie plecy, czasami aż ruszyć się nie mogę, ból jest bardzo dziwny, tak jakbym sobie coś nadwyrężyła albo naciągnęła, a przecież nic nie dźwigam. dzisiaj rano wypiłam sok i połknełam tabletki, a za pół godziny wszystko zwróciłam, nie wiem czy to początek dolegliwości czy poprostu zwykły zbieg okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołeczek strasznie mi przykro:( ja straciłam 3 ciąże, nie tak późne, ale wiem co czujesz i wiem jak mocno to boli, trzymaj się kochana, ale82 witaj super że twoje wyniki są dobre i że beta rośnie prawidłowo, witamy kolejną mamusikę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Witam Dziewczyny Przeniosłam się ze stony starających się bo nie chcę dziewczyną sprawiać przykrości.Na tej stonie możemy już się cieszyć wynikami objawami.Ja ich narazie nie mam i zaczyna mnie to martwić bo bete muszę zrobić dopiero w piątek i będę wiedzieć jak tam maluszki .Usg dopiero 23 marca i wtedy dopiero bedę wiedzieć czy są blizniaki chociaż wysokość bety wskazuje na to że tak ale zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×