Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fuf fuf

przeziębienie u noworodka

Polecane posty

Gość fuf fuf

moje dziecko ma 3 tygodnie i ostatnio zwłąszcza nocami ma charczący oddech - myslalam ze to od suchego powietrza przez kaloryfery bo w dzien po przewietrzeniu mieszkania jest lepiej ale dzisiaj ma tez chyba zatkany nos czy przy objawach przeziębienia powinno się od razu leciec do lekarza czy moze wlasnie lepiej nie wyciągac dziecka z domu na taką psią pogodę, jesli nie ma gorączki i obserwowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa bobra
może to tylko ostra sapka. zaopatrz sie w wodę morska np. disnemar i odciągacz do noska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuf fuf
mam i to i to ale niewiele pomga no i trochę panikuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja panna miała katar w wieku 3 tyg właśnie ale lekarka przyszła sama do nas z wizytą:) żadnych leków,tylko nawilżać nosek ,odciągać katar i podawać cebion,nie pamietam dokładnie ale zdaje się,że trzy razy po trzy krople

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa bobra
ja cebion podawałam 5 kropel raz dziennie. a by pomoc maluchowi w oddychaniu możesz smarować maścią majerankowa pod noskiem i klatce piersiowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej do lekarza
Pediatra osłucha, jeśli wszystko będzie ok to Cię uspokoi, coś doradzi. U małego dziecka szybko rozwija się infekcja więc lepiej chuchać na zimne. Tym bardziej,że teraz panuje zapalenie płuc i oskrzeli dużo dzieci jest w szpitalu. :/ Mój syn był chory niedawno i lekarka poradziła zadbać w domu o chłodne powietrze tzn skręcić grzejniki o jeden numer i wieszać ręczniki mokre na kaloryferach a dodatkowo pomieszczenie w którym śpi dziecko powinno być chłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuf fuf
uff :) cebion też mam, podaję na razie trzy krople na dobę, według ulotki a gdzie mierzycie takim dzieciom temperaturę? bo według ksiązek teraz mozna pod pachą jesli dziecko daje sobie rączkę przytrzymac ciasno przy boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada$ ;)
Moja żona naszemu 7 tygodniowemu synowi mierzy temperaturę w buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
tak samo moja corka złapała katarek majac 3 tygodnie była zima wiec pediatra przyjechała do nas bo powiedziałam ze nie mam jak dowiesc dziecko do srodka zdrowia. moja corka miała do tego temerature przepisa,ła nam antybiotyk ale nie uzyłam go, deflegmin i sol morska aha i taki spray do noska euphorbium czy jakos tak lek homeopatyczny. no i zaleciła czeste odciaganie katarku poleciła taki aspirator zamiast gruszki jest dostepny w aptekach ok 25 zł. tak leczyłysmy katar 3 tygodnie, było wiele ciezkich nocy ale dotad corka nie była ani razu chora a ma 2 latka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
a temeraturze mierze w pupie i odejmuje 0,5 stopnia. wydaje mi sie ze tak najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie,maść majerankowa jeszcze:) zapomniałam a temperaturę najwygodniej w zadku mierzyć i odjąć pół stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja coreczka ma teraz 2,5 tyg, od 4 dni ma straszny katar! Wlasciwie dzis pierwszy raz w nocy normalnie spala;) Bylam przedwczoraj z nia w szpitalu (nie latam po lekarzach jak na s...ie, ale chorob u takiego malensta sie boje) i tam stwierdzono ze nic jej nie ma;) Wczoraj mialam termin u pediatry, zbadal ja ponownie i tez powiedzial, ze mala jest zdrowa jak ryba! Ciezko Ci doradzic co masz robic! Ja wolalam isc sie dowiedziec co i jak, teraz mam spokojne sumnienie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama syneczka
mó Synek też tak miał że charczał i pediatra mi powiedziała że to nie katar tylko tak się dzieje przez to że ulewał mu się pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuf fuf
bardzo Wam dziękuję, uspokoiłąm się trochę :) a to mleko do noska tez ma dzialanie nawilżające, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to tylko suche powietrze albo początek jakiejś infekcji,możesz mu podać oscillococcinum,bo nawet dzieciom z alergią jest wskazany,świetny jest w profilaktyce,trzeba rozpuścić dziecku w małej ilości wody,bo gdy wsypiesz granulki pod język może je połknąć w całości,ja swemu dziecku dawałam jest naprawdę dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabelcia a zwróciłaś uwagę, że odgrzałaś starą kluchę, temat sprzed roku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darusiaak
Generalnie to odświeżając ten temat to polecam lek o nazwie Sambucol Baby moja córeczka 4miesięczna miała objawy przeziębienia lekarz polecił nam ten lek i przez 3 kolejne dni objawy ustaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaraWilon
Daruusia dziekuje ci serdecznie za polecenie przez przypadek trafilam na ten temat przeczytalam twoj post i z racji tego, ze moja coreczka tez wlasnie chora byla kupilam sambucol baby i faktycznie na 2 dzien byla juz znaczna poprawa. Szkoda, ze nie znalam wczesniej tego lekarstwa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wejdź też na stronę apteki Melissa, znajdziesz tam szeroki wybór suplementów na przeziębienie dla maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja miała katar jak miała dwa miesiące. Nic więcej, żadnej temperatury itp. Z zaleceń lekarskich też tylko mieliśmy bez przerwy psikać wodą morską i odciągać, podawać cebion i syrop z wapniem. Minęło po 1,5 tyg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidorekk
Tak jak ktoś wcześniej wspominał lek o nazwie https://adamed.expert/produkty/sambucol-baby/ jest bardzo skuteczny, nie drogi, a przede wszystkim bezpieczny a to najwazniejsze takze polecam wybrac sie po sambucol baby do apteki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Moje dziecko bardzo często chorowało, jak było małe. Nam bardzo ulżył aspirator do nosa z haxe. Ma dodatkowo wgrane melodyjki, które odwracały uwagę dziecka. Dla mnie to była mega ulga, by mała przestała płakać i mogła oddychać swobodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×