Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

izydo, najwazniejsze to zachowac spokoj, tak jak wolska napisala ze jezeli to nie jest krew krew to raczej wszystko ok, kiedys gdzies dziewczyny pisaly ze mialy lekkie plamienia na poczatku ciazy i nic sie nie dzialo, sama panikuje bo klucie w pochwie nie ustaje..ale trzeba myslec pozytywnie..a 7 tydzien to poczatki dzidzi. wcale nie musi byc widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidka87
ja dzisiaj zrobilam wszystkie zlecone przez ginekolog badania...masakra ile to wszystko kosztuje no ale wszystkie w normie wiec dzidzia ma bezpieczny domek. co do usg to mi powoli mijaja mysli o pustym pecherzyku a widze ze jeszcze pare z nas to meczy. tylko pytanie o bete mam. mi babka nie kazala jej robic a tak czytam i czytam na necie ze jak wzrasta to ciaza sie dobrze rozwija itd. to co jaki czas sie to badanie wykonuje? kiedys mialam juz jedno podejrzenie ciazy i zrobilam wiem ze nie nalezalo do najtanszych zbadanie poziomu bety... niestety wtedy pare dni pozniej przyszla @. pomozcie bo sie tak zastanawiam czy nie zrobic. a mdlosci dalej mecza... no i nadal lot na ryby :) chyba rozwija sie we mnie panienka . pozdrawiam mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydo- nie martw sie, wyczytalam kiedys, ze poprostu na scianie macicy na ktorej nie zagniezdzilo sie jajko moze sie zluszczac czasami i wtedy wystepuje male plamienie :) ale lekarz moim zdaniem powinnien zrobic usg! Ja dzisiaj robilam badania z krwi i moczu i martwi mnie dwa wyniki: Inne(Eo,Bazo,Mono) %2% (norma: 314) (tego mam za malo) Neutrofile %77%(norma: 4070) H ( a tego za duzo) czy ktoras z Was w poprzednich ciazach tez tak miala? w pon chyba pojde do gina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane3,tylko prosze mi nie panikowac z tymi plamieniami!!!ja tez je mialam jakos ok 6 i 7 tc a teraz leci nam juz 24 tc:))dopoki nie jest to zywa krew,tylko brunatny sluz to wiem ze nie ma co sie martwic!aaaa i nawet silny okresowy bol brzucha ktory mialam okazal sie byc tylko bolem niczym innym,na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej AgaW!! Twoj suwaczek pokazuje, ze dzis sa Twoje urodzinki!! Wszystkiego dobrego kochana, spokojnych 7 miesiecy i szczesliwego rozwiazania!!! Zeby spelnily CI sie wszystkie marzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karko1234
Hej Jeśli szukacie ubranek dla swoich przyszłych pociech zapraszam do sklepu internetowego www.patryczek.pl , znajdziecie tam nowe ubranka polskich producentów w fajnych cenach w rozmiarach 56-104cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) dziewczyny oczywiście że z plamieniami nie trzeba panikować, ale na pewno nie czekać czy będzie świeża krew czy nie :( u mnie brązowe/beżowe plamienia oznaczały koniec moich marzeń :( niestety już dwa razy :( i to niestety nie prawda że jak jest tylko brązowe plamienie to nic takiego :( żadne plamienie w ciąży nie jest normą - może się zdarzyć, ale zawsze trzeba skonsultować z lekarzem. buuu, wy już macie mdłości :) możecie wiezryć lub nie ale ja ich niecierpliwie wyczekuję :D przynajmniej wiecie że wszystko ok :) miłego dnia kobietki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, podobno mogą pojawić sie plamienia, ale o każdej lepiej powiadomić lekarza. dziewczyny czy mieścicie sie we wszystkie swoje ciuchy, bo niedługa ja pewnie bedę musiała jakies spodnie kupić :/ miłego weekendu życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolska- dzieki za zyczenia ;) wogole okazalo sie, ze niedawno chorowalam na toxoplazmoze;/ nawet nie wiedzac o tym (wyszlo z badan), wiec ide do gin jutro napewno, pozatym to brzuch sie znowu mocniej odzywa... chodzicie juz czesciej do toalety? Bo ja jeszcze nie, a w sumie slyszalam, ze to dopiero od 6-8 tygodnia po zaplodnieniu, wiec mnie od przyszlego tygodnia juz to powinno dotyczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie też walczę z mdłościami i wymiotami rano, w południe i wieczorem - o każdej porze dnia :) czasem tak targa, że mam wrażenie, że górą wyjdą mi też jelita ;) Modlę się żeby już to przeszło :/ Ugotuję coś sobie na obiadek, a potem wcale nie chce mi się tego jeść... Już nawet nie wcinam mojego ulubionego Danona z kokosem :) Za to cały czas chce mi się pić, no i mam straszną ochotę na czarne oliwki. Śpię po południu co nigdy mi się nie zdarzało, bo zawsze mówiłam, że noc jest od spania, że szkoda czasu :) Najgorsze, że na twarzy wyskakują mi coraz to nowe pryszczyki, które muszę starannie ukrywać pod makijażem :/ Jestem jakaś taka bardziej drażliwa, co już zauważył mój mąż :p Pierwszą wizytę u ginekologa też miałam na NFZ i miałam robione USG. Nic mi nie mówiła, że za wsześnie (byłam w 7 tyg.). Jutro idę na badania, które zleciła mi ginia a w czwartek wizyta. Podejrzę sobie mojego maluszka co porabia i czy jest grzeczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny !!! Bardzo dziękuję za słowa otuchy, jakos wewnętrznie jestem spokojna panika przeszła....moze to dobry znak.... Plamienia są nadal...ide w poniedzialek jeszcze raz do gona i wymuszę na nim usg- musi mi podac konkretniejszy powód. Wypoczywam ile moge ale przy dwojce dzieci to cięzko :( Do tego wymioty całodzienne...tragizm....ledwo zyję ....pije duzo , zeby przyjemniej sie to odbywało, bo naprawdę, czego nie tknę to wraca buuuu.... ech...i powtorze za kims zdanie uzyte juz na forum....kto mówił, ze ciąża to nie choroba :( ?? Pociesza mnie równiez mysl, ze skoro objawy ciążowe są tak intensywne to moze jednak dzidzia sie rozwija i nie mam pustego zadrodka ... Dam znac w poniedzialek co gin stwierdził !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie chyba za szybko pochwalila ze nie mam zadnych objawow bo od 3 dni mam zgage jak diabli wiecie moze co na nia pomada?? jak na razie pilam miete, dziala ale na krotko izydo-trzymaj sie, wszystko bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo, Kochana , trzymaj sie , mi tez lekarz mowil ze we wczssnej ciazy mozliwe sa plamienia Daj znac co u lekarza Mnie mdłości delikatnie zelżały..nie wiem , niepokoić się czy cieszyć :P pozdrawiam Was laseczki Milego tygodnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny od rana mam strraszne mdłości, nie wiem czy w wytrzymam w pracy. Mam pytanko, Czy któraś z was prowadzi własną działalność? chodzi mi o tą ustawę co można podnieść składkę chorobową żeby dostać potem wysoki macieżyński, czy ktoś sie może w tym orientuje, bo u mnie w zusie nikt nie wie o co chodzi niby i nie chcą za bardzo mówić. Jak by ktoś wiedział to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewika:) byly artykuly na ten temat na onecie i mnie tez to zaciekawilo ale dla mnie to podejrzane troche, cos za łatwo hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! sprowadza mnie do Was pozytywny wynik testu :-) juuupi! termin - koniec grudnia, w najblizszy czawrtek wizyta u gina w I ciazy przytylam 25kg.... staruje z 3kg 'nadwaga' tym razem bede bb uwazac na to co jem...wiem jak ciezko zrzucic te nadprogramowe kg, chcialabym przytyc nie wiecej niz 12kg... witajcie! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydo a ja proponuje predziutko do lekarza, juz najlepiej... w piatek wieczorem miałam na bieliznie taka plamke krwi, spakowalam sie jakby chcieli w szpitalu zostawic i biegiem na izbe przyjec, wywiad, usg- wszystko ok prochy i do domu, ale sprawdzic trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) nieśmiało dołączam - jeśli pozwolicie. Ostatnią miesiączke miałam 11.marca więc teraz jestem w 7 tyg. I powiem Wam że USG zrobie za jakiś tydzień, półtora bo lekarz mi kiedyś powiedział że we wczesnej ciąży USG (a szczególnie częste) nie jest wskazane. Więc czekam. To jest moja 2 ciąża - pierwsza stracona. Przy pierwszej biegałam milion razy do lekarzy aby sprawdzić czy jest ok. Dlatego teraz wole się wstrzymać. Byłam tylko aby sprawdzić B-Hcg. Do dziewczyny która plami - nie czekaj, idź do lekarza i albo niech Ci zrobi USG albo da puphaston. Plamienie może się zdarzyć i nie musi być groźne jeśli np występuje w terminie spodziewanej miesiączki, ale również może być tak że plamienie może być objawem spadającego poziomu progesteronu który odpowiada za rozwój zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja jestem przeziębiona to już drugi raz odkąd jestem w ciąży i gin wspólnie z lekarzem rodzinnym zdecydowali że muszę przez tydzień brać antybiotyk. Mam nadzieje że wszystko będzie ok. Poza tym cały czas mam mdłości i nie umiem nic zjeść. Dziewczyny czy któraś z was brała antybiotyki w ciąży? Jakoś mnie to bardzo stresuje. I mam pytanie jakie kremy z filtrem stosować na letnie spacery słonko juz całkiem mocno grzeje i zastanawiam się czy można wszystkie czy jakieś specjalne. I chciałam jeszcze spytać doświadczone mamy o jakiś dobry krem na rozstępy:), myślę że niedługo powinnam zacząć stosować:) Bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witamy Nowe Mamusie:) Zosia, jam zdruzgotana,..brzucha jescze nie mam a nowy rozstep nad łonem mi sie pojawil :( poki co oliwka na mokra skore, i co mi w reke wpradnie..,i jak tylko znajde chwile :( bo czasu malo i sil tez ale postanowilam sobei ze sie nie zaniedbam :P i oby mi sie udalo hehe poki co zmuszam sie zeby nogi wydepilowac hahahahah od mesiaca! :D tak mi sie nie chce:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka właśnie dziwne trochę ale jakby się dało to czemu nie wykorzystać :) Zosia mnie też od początku jakieś choróbska łapią, nigdy nie chorowałam a teraz ciągle coś łapię,od mojego synka pewnie bo w przedszkolu to ciągle coś przynosi. Mi gin mówił że jak się rozwinie choroba to brać antybiotyk, są podobno teraz bezpieczne w ciąży (chyba Augmentin można), ale mój lekarz rodzinny wstrzymał sie narazie i tylko tabletki do ssania Isla Mos i psikam Tantum Verde. Mi rozstępy wyszły miesiąc przed porodem jak już leżałam na oddziale, całą ciążę smarowałam, potem już mi sie na chciało i mam teraz okrobne na brzuchu i biodrach bleee :/ teraz nie wiem czy warto smarować, mogą wyjść nowe czy już rozciągnie sie to co wtedy :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny! Dlugo sie nie odzywalam :) mialam tu malo jazde z jagodka ale juz jest po problemie :P Co do samopoczucia to ja tez jestem chora... wczoraj ponad 38 stopni :O zdychalam... nie bylam u lekarza jeszcze ale tu gdzie mieszkam nic mi nie dadza na pewno! jedynie paracetamol takze wiem ze nie ma sensu sie wyberac... (p.s nie wiem czy to dobrze brac antybiotyki w ciazy ja bym chyba nie ryzykowala....) wczoraj jakos przespalam to chorobsko dzisiaj katar mnie meczny i jakas taka oklapnieta jestem :O znowu mialam tel z przychodni, odlozyli mi wizyte o kolejny tydzien 😠 jestem wsciekla na maksa, chyba pojde prywatnie bo nie wytrzymam do 7 maja!!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny !!! Spieszę donieść co u mnie ! Gin stwierdził, ze ciąża rosnie, rozwija się ale jeszcze nie widzi serca (i nie moze byc widac) bo zarodek ma 2,5 mm a zeby mozna było posłuchac serduszka to musi miec 6 mm (nie mylcie z wielkoscią pęcherzyka!!!) A plamienie stąd , ze zarodek zagniezdzając się przerwał najprawdopodobniej jakies naczynie w macicy....Dostałam Duphaston 3 razy dziennie i nospę i mam sie oszczędzać. Boze mam nadzieję ze będzie dobrze....mam się oszczędzac, dostałam zwolnienie..(mam swoją dzialalnosc - gucio z tego bede miec ale zawsze troche mniejszą składke zapłącę ;-) Kolejne USG 4 maja...ech..byle do grudnia ;-) A ja równiez się bardzo interesuję tą powiększoną składką zdrowotną :-) i chyba tak zrobię . Sąd Najwyzszy wydał wyrok w tej sprawie, zus nie moze odmowic wypłaty zasiłku , wiec jest sciezka legislacyjna, którą zus musi uznac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia 80, ja polecam Mustele 9 miesiecy, maja super produkty! na czas ciazy i po, na allegro mozna kupic taniej niz w aptece padlinka 🖐️ dzieki za powitanie nowicjuszek! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo a ile może maksymalnie wynosić ta składka? no i ile potem dostaniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×