Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

tak, robię u niej, na każdej wizycie mam robione. tylko, że u niej w gabinecie na takiej zwykłej wizycie to USG jest raczej liche - można zobaczyć dzidzię, nie ma tylko dźwięku. ale umawiam się też z nią na konkretny dzień w którym robię tylko USG i to już w oddzielnym gabinecie, na takim dobrym sprzęcie. Też na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatku w 8 i 10 tygodniu robilam prywatnie w spoldzielni lekarskiej u doktora drapińskiego i chwale sobie ale teraz bylam na NFZ u dr Lewandowskiej i jak widac sie martwie bo nie wiem co z ta koscia nosowa dokladnie chodzi.....chcialam isc prywatnie znowu w tym tygodniu ale maz mowi ,zeby sie wstrzymac do lipca i isc od razu zobaczyc plec ,szczerze nie wiem co robic ??!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatku w 8 i 10 tygodniu robilam prywatnie w spoldzielni lekarskiej u doktora drapińskiego i chwale sobie ale teraz bylam na NFZ u dr Lewandowskiej i jak widac sie martwie bo nie wiem co z ta koscia nosowa dokladnie chodzi.....chcialam isc prywatnie znowu w tym tygodniu ale maz mowi ,zeby sie wstrzymac do lipca i isc od razu zobaczyc plec ,szczerze nie wiem co robic ??!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorekmc-znalazlam cos takiego: Jakie są ważne etapy w kształtowaniu się płci nienarodzonego dziecka Jako pierwsze, około 9. tygodnia, zaczynają powstawać narządy męskie. Żeńskie kształtują się od 1011. tygodnia. Gdyby sporządzić uproszczony kalendarzyk rozwoju narządów u chłopczyka i dziewczynki, wyglądałoby to mniej więcej tak: - 7. tydzień ciąży: powstają gruczoły płciowe - 9. tydzień: jeśli to chłopiec, kształtują się jąderka - 10. tydzień: u maleńkiej dziewczynki rozwijają się jajniki - 12. tydzień: genitalia, czyli zewnętrzne narządy płciowe, stają się męskie lub żeńskie - 14. tydzień: u chłopca pojawia się gruczoł prostaty, u dziewczynki jajniki zstępują do miednicy - 18. tydzień: jąderka zaczynają powoli przemieszczać się z brzuszka do worka mosznowego tc. 14 waga: +3 kg. http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdyx8d901duk46.png tc. 14 waga: +3 kg. http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdyx8d901duk46.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selenea
to w takim razie, kiedy najlepiej pójść na usg odnośnie płci? mam na myśli takie najwcześniejsze,a nie w 20 tyg. gdzie już wszystko ponoć dobrze widać... ufff kilogram truskawek pochłonięte!! leżę i stękam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selenea
będzie ta 100 stronka? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolezanka byla w 20 tyg. i lekarz powiedzial ze to chlopiec ale na 75%, 90% da po 30 tyg. , a 100% jak sie urodzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi znajomi slyszeli od lekarza przez cala ciaze ze bedzie dziewczyna a urodzil sie chlopak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego mowia ze 100% pewnosci dopiero po porodzie:D bo moze byc niespodzianka wiec lepiej sie tak bankowo nie nastawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to jestem starsznie ciekawa jak nasze przeczucia sie posprawdzaja ;-) smiesznie bedzie jak juz plec po porodzie do tabelki wpisywac bedziemy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi to jest w sumie obojetne ,tyle czasu czekalam najwazniejsze aby bylo zdrowe !!!!ale wiecie jak sie wie to zawze lepiej wyprawke zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my przy pierwszej ciazy nie chcielismy wiedziec i kupilismy neutralne: zielone, biale, zolte,itd. a wiecej niebieskich po porodzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz jak nie jest pewien plci to mowi ze dziecko sie niewlasciwie ulozylo ;-) byly juz przypadki, ze sparwy karne sie toczyly przeciwko lekarzom...bo orzekli plec, rodzice wyprawke przyszykowali a tu niespodzianka, wiec lekarze sa teraz bardzo ostrozni i nie ryzykuja ;-) moj gin od usg sie smieje, ze on nigdy sie nie myli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas lekarz powiedzial w 12tyg. i 5 dn. ze najprawdopodobniej chlopczyk(fakt ze sprzet byl super i dzidzia sie akurat tak ulozyla) ale ja jakos nie moge sie do tego przekonac, jak pojde na to po 20 tyg. to moze predzej:D ale szczerze mowiac dalej mi sie wydaje ze to dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selenea- ty wciagnelas kilo truskawek, a ja gruszke i tubke mleczka skondensowanego:D i chyba sie troszke zamulilam od tych slodkosci:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nadzieję, że jak pójdę 1 lipca na wizytę i usg to będzie już coś tam widać, w końcu to będzie 19/20 tydz. :) jestem ciekawa kiedy też poczuję piewsze ruchy/smyrania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam następna wizytę 12 lipca czyli coś koło 17 tygodnia, więc może będzie cosik widać:) chociaż teraz , żeby sprawdzić przezierność, to musiał się doktorek nieźle namęczyć, bo dzidzia wcale nie chciała sie ułożyć tak jak trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam gdzieś wcześniej, że po którymś tam badaniu termin przesunął mi się na 29 listopada, ale nie odejdę od was :) bo z tymi poślizgami jest różnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka12345, tak tak!! przypominam sobie! i wywiązala sie nawet dyskusja ze jeden urodza w listopadzie, inne w styczniu... ;-) juz pamietam! grudniowki obejmuja 3 miesiace ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boże... co za dzień... nic mi się nie chce, pochmurno i zimno.. I najgorsze że nic nie robię tylko żre...słodkie. Wpierdzieliłam już kawałek tiramisu, teraz kawałek torta i kokoska... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na wizytę lecę za dwa tygodnie... to będzie połowa 18 tygodnia... mam nadzieje, że zrobi mi USG i że coś już tam zobaczymy :) wy zjadłyście truskawki, gruszki i tubki mleka a ja kilo czereśni... umieram!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×