Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Joł :) Bylam na usg :) Lekarz z OM stwierdzil 6 tyg5dni, zas wg USG 7 tyg. jestem zdziwiona, bo do poczecia doszlo okolo 3 tyg po miesiacze :P myslalam ze ciaza edzie wrecz mniejsza..moze jakis wielkolud :) jest tez zapis akcjii serca. Wyglada na to ze wszystko ok.Ja najbardziej ciesze sie ze to nie dwojaczki hihhii Czuje sie fatalnie :( Non stop mnie mdli...juz nie pamietalam ze to az takie straszne :O I...juz widze nowe ciazowe rozstepy na piersi :( 😭 rosna za szybko, a na dodatek mam naturalnie malenkie, i kazda ciaza robi ich coraz wiecej :( rozstepow, nie cyckow :P niby poczatek ale nie mozna zapominac o smarowaniu...a tak nie chce mi sieeee :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,dołączę sięjeślipzoowlicie :) bo nie mam zkim podzielić tematu :P Otóż teraz idzie mi an6 tydzień,ost.usg miałam tydzień temu,dzidzia mierzyła 5mm :) Wstępny termin mam na 15 grudnnia :) NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 2.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 3.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce 4. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 5.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce 6. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 7.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce 8.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 9.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 10.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 11.ANULA1000......25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 12.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 13.MAMALOVESME...26.............10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 14..Relissys...............32.........13/12......(?) .............. wkrótce 15.tośka24.................27.........24.12......(?).... .1 synek (2i3m) 16. lidka87.............23..............11/12........(?)........ .wkrótce 17.Excella.............?................18/12..........?. ...........? 18.Zosia80....30...............2-4/12..............?..... .........wkrótce 19.Kamyskaa........23...............15.12.........................wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać,że jestem 2lata po ślubie i po pólrocznych intensywnych staraniach i wkońcu upragniona niespodzianka :D Jeśli chodzi o mnie to nadal nie czuje ( nie wierze) że jestem w ciąży. Też tak macie? Bo zaczynam się martwić normalnie... Już nie mogę się doczekać jak brzusio zacznie się powiększać Wczoraj zaczął mi się 6 tydzień Już nie odczuwam tak bólu brzucha,jak przedtem. Czasem się pojawia ale jest bardzo delikatny i coraz rzadziej. Niestety rano zaczyna mi się robić słabo i ciężko "dochodzę do siebie"(chętnie zostałabymm w łózku dłużej,niż zrywać się do pracy) oprócz tego piersi mam tak tkliwe,że ledwo moge je dotknąć ;P Odczuwam zwiększony apetyt,tzn. czuję się częsciej głodna i ciągle chce mi się pić a jak już się najpiję to właśnie tak jak myszka123456 mam wrażenie że coś mi stoi w gardle...i tak momentami robi mi się delikatnie niedobrze. Jeśli chodzi o zachcianki,narazie nie mam, aczkolwiek wogóle nie ciągnie mnie do słodkiego :) Obowiązowo dziewczyny piszcie,kiedy zaczną Wam brzucholki rosnąć :) Wolska chyba już tego doświadcza powoli...:P Ja cały czas widze płaski...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość relissys
Hej dziewczyny Dziś byłam u lekarza w związku z objawami które wcześniej opisałam a właściwie to było przeczucie. Niestety jest zle.Gdy byłam w 5tc moj płód miał 8 mm a dziś w 7 tc ma 5mm.Lekarz powiedział,że ciąża wygląda dobrze ale to nie jest normalne ,że zmalała.On sam był bardzo zdziwiony.Nie wiem co będzie dalej .Mam zrobić poziom hormonu ciązy jeśli bedzie malał to mam iść na zabieg dostałam skierowanie.Dał mi 5% szans że będzie dobrze.Tak mi smutno i przykro,drugi raz to samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Relissys, a moze twoj lekarz sie pomylil na tym pierwszym usg. Prosze, nie trac nadzieji, blagaj sw. Dominika o pomoc, on Cie nie zostawi. Co w ogole oznacza "ciaza wyglada dobrze ale masz tu skierowanie na zabieg??" !!!! Jestesmy wszystkie z Toba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i Kamyskaa, prosze sie nie nasmiewac z mojego 6tygodniowego ciezarnego brzucha!! :P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys, może lekarz źle zmierzył. Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej zapisać się do drugiego i to sprawdzić. Na pewno będzie wszystko dobrze. Trzymaj się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys, trzymaj sie, miejmy nadzieje ze wszystko bedzie dobrze ja uwazam podobnie jak Excella, ze lepiej to skonsultowac z innym lekarzem, nie zaszkodzi a moze pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys----jestesmy z Tobą..MAm nadzieje ze ta niepokojaca diagnoza nie potwierdzi się i wszytsko bedzie jescze dobrze...Wiem co czujesz , przechodziłam to przed 5 laty :( trzymaj sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny - ja w lekkim strese...za kilka godzin ide do gina...myślę, ze wszystko będzie dobrze ale zawsze przed ogarnia mnie lęk przed..... Relissys-zrób koniecznie betę i moze rzeczywiscie lekarz przy pierwszym pomiarze się pomylił ?....trzymam kciuki ! Myszka - przepraszam , ze Cię usunęłam z tabelki ! Byłaś z nami od początku ...dopiero wczoraj zrobiłam czystkę bo mysłałam, ze moze przepisałaś się do listopadówek :-) zajrzyj na pierwsze strony zobaczysz, ze jestes w tabelce ;-) Ale juz Cię przywracam - super , ze się odezwałąś NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 2.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 3.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce 4. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 5.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce 6. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 7.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce 8.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 9.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 10.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 11.ANULA1000......25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 12.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 13.MAMALOVESME...26.............10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 14..Relissys...............32.........13/12......(?) .............. wkrótce 15.tośka24.................27.........24.12......(?).... .1 synek (2i3m) 16. lidka87.............23..............11/12........(?)........ .wkrótce 17.Excella.............?................18/12..........?. ...........? 18.Zosia80....30...............2-4/12..............?..... .........wkrótce 19.Kamyskaa................23..............15/12..............wkrótce 20. MYSZKA123456......?...............1/12.............?....... ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do brzuszka to przy pierwszej ciąży jest pozniej widoczny - tak koło 5 miesiąca dopiero ...tak ze kochane uzbrojcie się w cierpliwosc...za to dupsko i biodra rosną szybciej bo organizm zaczyna magazynowac tłuszczyk hi, hi przy drugiej teoretycznie szybciej - ale to tez zalezy generalnie od wielu czynników :-) Pierwszy objaw to powiększające się piersi...ale to chyba miłe ;-) AgnieszkaW - wszystko się ułozy , na razie się nie stresuj. Ja tez pisałam magisterkę i się broniłam jak Jasiek miał 3 miesiące...To był koszmar....studiowałam w Krakowie więc co drugi weekend z Warszawy dojezdzałam. Mleko musiałam sciągac w pociągu, na przerwach na wykładach,...ech...ale dałam radę - Tobie się tez uda !!! Excella - przyspiesz slub jak mozesz - we wrzesniu będziesz miała najpewniej spory widoczny brzuch i nawet juz nie ze względów estetycznych (ze panna młoda z brzuchem ;-) ale zdrowotnych ...będzie Ci ciężko na własnym slubie...nogi puchną, brzuch przeszkadza, cięzko wystac nie mówiąc juz o tancach i zabawie . Ja brałam slub na początku 5 miesiąca - i zupełnie bez problemu to zniosłam , brzuszek był malutki ale tydzien pózniej zaczynał się juz od piersi i nawet schylic się nie mogłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najaktualniejsza z aktualnych :-))) NICK.............wiek.....termin porodu....płec/imię...posiadane dzieci 1.STAKATO29......29............. 5/12.............?.............1 córka (3) 2.BOTHA............23..............6/12.............?.... ......1 córka(3) 3.LAPORUSHI24...27..............7/12.............?....... .. wkrótce ;) 4. IZYDO...........34..............8/12.............?......... ..2 synów(8i5) 5.AGNIESZKAW....23..............5/12.............?....... ...... wkrótce ;) 6. NIANIA30........30.............12/12............?........... ..1 synek(5) 7.DZOANA.........28.............14/12..........?... ........... wkrótce ;) 8.MAMMMA80.....30.............15/12............?........ .....1 córKa(2) 9.WOLSKA........29..............15/12............?...... .....1 Aniołek 10.LIJONKA.........22..............15/12............?.... . ..... 1 córka 11.ANULA1000.....25..............10/12............?..... . ..... 1 synek(5) 12.PADLINKA.......29.............10/12...........?....... .....2córki(3i6) 13.MAMALOVESME...26...........10/12..........?......... . ...1córka(1,5) 14..Relissys.........32.........13/12......(?) .................... wkrótce ;) 15.tośka24.........27.........24.12......(?)................ .1 synek (2i3m) 16. lidka87..........23..............11/12........(?)........... .wkrótce ;) 17.Excella............?................18/12..........?. ...........? 18.Zosia80........30......2-4/12..............?..... .............wkrótce ;) 19.Kamyskaa................23..............15/12........... .....wkrótce ;) 20. MYSZKA123456......?...............1/12.............?....... 21.DZIEWCZYNA_Z_NADZ....33..........5/12...........?....wkrótce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie oba brzuchy pojawily sie kolo 4-5 miesiaca..niby tym razem powinno byc juz wczesniej, ale tez mam nadzieje ze jak najpozniej to nastapi..panikuje jak glupia..ciagle szukam u siebie rozstepow..w ciązy z Emilką bardzo dbalam o siebie, ale teraz i starsza juz jestem i bardziej zaniedbana z braku czasu :( leee zamiast sie cieszyc z ciazy ja szukam problemow :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
relissys - wierze, ze wszystko bedzie dobrze, moze lekarz naprawde sie pomylil, takie rzeczy sie zdarzaja czesciej niz myslisz. W kazdym razie calym sercem jestem z Toba.. Co do brzucha, to mi sie zaczal dzis dopiero 7 tydzien, a od kilku dni wyglada jakbym polknela balon:) Juz teraz wyglada jakbym byla w 4 miesiacu i nie moge dopiac prawie zadnych spodni :( Jestem osoba szczupla, wiec juz zaczyna byc widac, a nie chce narazie zeby za duzo osob wiedzialo. Lekarka powiedziala, ze te straszne bole co mialam, to moglo byc rozciaganie sie kosci miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W SENSIE Z TYM BRZUCHEM NIE PAROWKAMI :D JA WCZORAJ POCHLONELAM NA NOC WIELKIEGO OSTREGO KEBABA... :) BYLO BOSKO PRZEZ PIERWSZE 10 MIN OD ZJEDZENIA... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlika...z trzeciej ciąży to cięzko się tak od razu cieszyć ....rodzicom jak powiedziałam, to zero emocji u nich ...trzecie phi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jakos mało rozemocjonowana jestem :( mąż o dziwo bardziej ...ja się martwię, zeby nie było widać jeszcze długo...bo się nie oswoiłam z mysla a co dopiero z rozsącym brzuchem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dzi9ewczyny :) Podczytuje was co i rusz ale zeby napisac to tragedia...albo cos do zrobienia albo misia nie spi...zawsze cos. Poza tym przygotowuje sie do testu na prawo jazdy wiec jak juz siade do komputera to raczej w tym wlasnie celu. Ciesze sie, ze u was wszystko dobrze i ze juz wiekszosc z was wodziala kropeczki na usg a nawet sluchalo serduszka...wow!!! Tez bym juz chciala ale jeszcze dwa tygodnie do usg :( Anula dobrze, ze z synkiem lepiej :) Izydo widze, ze ja mam wiekszosc objawow jak ty :) Kamyska gratulacje i witamy :) Relissys trzymam kciuki i modle sie, zeby bylo dobrze AgnieszkaW nie stresuj sie i pisz spokojnie prace. Ja sie bronilam w 7 miesiacu i bylo ok. :) Moj maz liczy na synka a co do smakow to nie wiem czy one faktycznie cos oznaczaja..Poki co to bardziej niz slodycze wole paluszki a tak to w odroznieniu do poprzedniej ciazy nie mam ochoty na pomarancze, za to na truskawki...mniam wczoraj upieklam ciasto z truskawkami a dzis zjadlam juz jogurt nat. z truskawkami :) Brzuch tez u mnie jest balonowy :( Slyszalam, ze w drugiej ciazy szybciej widac ale zeby az tak? To chyba wzdecia...Nadecia :) Uciekam robic testy :) P.S. Najwiekszy problem to mdlosci godzine po kazdym jedzeniu :( Jazda samochodem pogarsza sprawe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo..dokaladnie tak samo jest u mnie... wprawdzie moi rodzice sa rozanieleni"nowe zycie" bla bla..tata taki nawet czuly sie zrobil :P U mnie cieszy sie mąż...ja wciaz na etapie oswajania..nawet po pierwszym usg nie umiem jakos sie cieszyc, moze bedzie lepiej z czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie wiem, czemu mi ten brzuch sie tak nadal :) Jak rano wstaje to nie jest zle, ale w ciagu dnia zaczyna mi puchnac, a nie jem jakos specjalnie duzo...hmmm. Pamietam, ze przed okresem tez mi zawsze brzuszek sie lekko wydymal:) Jak sie skarze kolezance w pracy, to mowi, ze przesadzam, bo wcale nie jest taki duzy, tylko lekko zaokraglony. Tylko czemu spodni nie dopinam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia 80
Hej dziewczyny. Ja dziś rano musiałam iść na pobranie krwi i nie umiałam z łóżka wstać. kurcze jestem strasznie zmęczona i nie mam na nic siły. Mąż mnie podniósł wyszykował i zaprowadził i wszystko załatwił. Dodatkowo mam okropne mdłości, na nic nie mam ochoty. Czy to normalne? Jutro idę do gina i koniecznie muszę o tym pogadać. ja jestem na zwolnieniu na szczęście bo nie wyobrażam sobie chodzenia do pracy. Dziewczyny te które już macie dzieci, jak znosiłyście pierwszą ciążę? Martwię się że coś może być nie tak. relissys trzymaj się i koniecznie skonsultuj to z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia, ja pierwsza znosilam swietnie, tzn dopoki nie dostalam cholestazy haha druga tez w porzadku..chyba ta najgorzej, ale mze dlatego ze ledwo zywa musze do pracy chodzic:( U mnei kolega zrobil sobie w pracy taka smierdzaca zupkę jakąs, ze mdlosci ktore na pol godziny przeszly wrocily ze zdwojoną siłą:(( o ja nieszczesna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wiem , ze nic nie wiem :-) Gin zobaczył pęcherzyk większy niz poprzednim razem (5 dni temu) o ....1 mm... No i z OM , która miałam 3 kwietnia wychodzi, ze to ciąza 7 tygodniowa a z wielkosci pęcherzyka ze 4,5-5 tygodni...Powiedział, ze pewnie cykl mi się przestawił i pozniej zaszłam w ciąże niz by to wynikało z wyliczen ...no ale pozniej 2 tygodnie ???? Toz to ja wtedy na okres czekałam :-) Kazał przyjsc za 2 tygonie (4 maja sie zapisałam) Jak zobaczy dzidziusia i usłyszy serducho to mi kartę załozy...no na razie jestem w takim "zawieszeniu" Ciąża jest, prawidłowa i mam czekac 2 tygodnie - łykac folik, nie jesc cytrusów (?) bananów, nie pic soków (?) , nie jesc za dwoje ;-) mam jesc tyle samo tylko częsciej mniejsze porcje. Jesc delikatne kolacje (ale koniecznie jesc kolacje)...Mam zywic się naszym polskim sezonowym pokarmem - tak to ujął ha, ha....zadnego sushi i innych takich ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łojeza :) Izydo ciekawe rzeczy wymyslil ten twoj lekarz...nie jesc cytrusów , bananów, nie pic soków :)a juz myslalam ze bede mogla sie porozpieszczac:) ja wiem tylko ze serow plesniowych nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no grunt, ze piwo mozna ;-) kazdą ciąze prowadził mi inny lekarz i kazdy inaczej gadał :-) trzeba to 9 miesięcy przezyć jakoś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jak lezalam na obserwacji w ciazy z Gabrysią (9 miesiac), piwo do szpitala przemycal tata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, Fatalnie sie czuje, w samochodzie mnie strasznie mdli, bleeeee Cale dnie walcze, ranki sa najgorsze a potem to juz zalezy jak namieszam :) Powiedzcie jaki zestaw witamin wam lekarz przepisal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×