Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

W mojej pracy są 4 osoby - 2 szefowe, pielęgniarka(rejestratorka).....i ja :-p :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotku ja tam twierdzę, że te integracyjne imprezki z integracją mają mało wspólnego:P i tak Ci którzy się lubią integrują się we własnym gronie, pozostałych obcinając spod oka;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż nie twierdzę, że czasami ktoś nagle się zintegruje dosłownie:P w końcu luzik doprawiony mniejszą lub większą dawką procentów daje o sobie znać i.... hulaj dusza piekła nie ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Zuuziku :-)! Jak się ma ochotę, to potrafimy się zintegrować :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poetko - posyłam Ci przepis na Tiramisu ❤️ - jest to banalnie prosty deser i z pewnością sie uda - ważne żeby użyć właściwego sera broń boże polskiego. Miałam posłać na @@@ ale pomyślałam że może Dziewczynki zechcą bo jest przeze mnie wielokrotnie sprawdzony - więc wklejam tutaj: składniki 6 żółtek 6 czubatych łyżek cukru 50 dag mascarpone 4 łyżki amaretto (można zastąpić innym mocnym i wyrazistym alkoholem) około 20 biszkoptów "kocie języczki" 1,5 szklanki mocnej kawy, świeżo zaparzonej i całkowicie wystudzonej (może być rozpuszczalna) 2 łyżki gorzkiego, naturalnego kakao opcjonalnie: 2 łyżki startej gorzkiej czekolady sposób przygotowania Żółtka przekładam do miski, dodaję cukier i ucieram mikserem na najwyższych obrotach przez 8-10 minut, aż zamienią się puszysty kogiel-mogiel o barwie prawie białej. Ja czasami jak mi się chce ubijam te żółtka nad miską z gorącą wodą i one się utrwalają (tzw zabayone) Do masy dodaję mascarpone i miksuję minutę, aż całkowicie połączy się z masą jajeczną. Zaparzam wcześniej mozną kawe i do wystudzonej kawy zamiast amaretto dodaje dużą porcje koniaku lub brendy lub innego wyrazistego alkoholu bo nie lubie amaretto. Biszkopty zanurzam w zimnej kawie na 2-3 sekundy, robie to szybko więc nie zdążą się rozpaść. W płaskim naczyniu układam nasączoną warstwę biszkoptów, wykładam 1/3 masy. Na niej układam następną warstwę namoczonych biszkoptów, zalewam kremem. Czynność jeszcze raz powtarzam (liczba warstw zależy od wielkości naczynia, czasem będzie ich więcej, czasem mniej, na górze ma być masa). Naczynie dokładnie owijam folią spożywczą a jak robie w szklanym naczyniu do zapiekania to przykrywam pokrywą i wstawiam na co najmniej 4 godziny (albo jeszcze lepiej na całą noc) do lodówki. Przed podaniem deser kroję na kwadraty nożem zanurzonym na chwilę w gorącej wodzie i delikatnie wyjmuję z naczynia. Każdą porcję posypuję kakao i czekoladą. Czasem deser się rozsypuje troche nie należy się tym przejmować i tak będzie smaczny. Ale staram się równo i efektownie ułożyć kawałki na talerzykach. Mascarpone kupuje w hipermarkecie jeśli masz wybór to zawsze bierz oryginalne włoskie lub niemieckie bo nasze polskie są namiastką i właśnie one „płyną i rozpaćkują się. Wybieram Mascarpone EPIU 500gram Nie daj się wpuścić w przepisy które dodają bitą śmietane lub wino oryginalny włoski przepis jest najprostszy to jest ten jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziczku - już wiem, że pomysł z wyjazdem jutro nie przejdzie bo ma u nas padać cały dzień - i małzowina postanowiła siedzieć w domu :P:D A ja często bywałam na takich integracyjnych imprezach;) Różnie bywało czasem udane czasami nie ale ogólnie Poetka ma racje - warto bywać. Potem sie wspomina te upojne wieczory prześpiewane np przy ognisku lub przetańczone na parkiecie do białego rana. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Terterku A ja mam ochotę zrobić jutro crumble z rabarbaru, tylko kto to będzie jadł 😭, jestem sama :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku! Ale jak miałabym bywać w takim zestawie mojej firmy???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona miewa się nadzwyczaj dobrze, ma ADHD :-D a od wczoraj zakochała się we mnie :-p - podobno to hormony :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucho pięknie zagojone, dr powiedział, że wycięta zmiana z bezpieczną granicą. Jeszcze czekamy na ostateczny wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to uffff:) cieszę się bardzo, że jest zdrowa i w Tobie zakochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Bechemotku - rozumiem Ciebie - raczej to niemożliwe ;) Ale z nami integrowałabyś sie na luziku? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku :-D, z Wami zawsze! Aż boję się, jak bym się w realu zintegrowała :-D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bechemotku - mignęła mi dzisiaj taka myśl żeby zrobić rabarbarową tarte - ale musze zużyć serek :D a wiesz - robiłam w zeszłym roku tarte rabarbarowo-truskawkową ale truskaweczki były Taaaaakie! piękne :D a w tym roku chyba tylko holenderskie lub hiszpańskie nam wcinać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie! Bechemotku - mam taką nadzieje, że wyzwoliłabyś sie całkowicie! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuziku, diety pilnuję (choć pewnie bardziej wskazane byłoby właścicielce :-p :-o). A ta miłość jest nieco "męcąca" - M powiedział, że w Monie po zabiegu wróciły wspomnienia z wyspy Lesbos :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wcinałam jakieś dwa tygodnie temu truskawki polskie, ale spod folii, były przepyszne, ale drogie okrutnie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie próbuje dygotać na nodze jak założysz jedną na drugą, tak? albo na większych zabawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale spoko, miałam za czasów licealnych suczkę, nie była sterylizowana, a takie głupoty się jej trzymały niestety:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku! U nas truskawki już są nasze. Zalany został teren pomiędzy Tarnobrzegiem i Sandomierzem, tam nie było terenów ogrodniczych wielu, niestety większość domów. Ale druga strona Sandomierza, ta wyższa, to właśnie ogrody i sady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczynki Wlasnie wrocilam z pogotowia Wyciagali mi kleszcza!!!! Wbil sie pod kolano!!! Dobrze ze zauwazylam. Jestem zaszczepiona przeciw kleszczom ale to jeszcze za malo!!! 3 tygodnie mam brac antybiotyk Doxycyline. Auu, auu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jest szansa na swojskie truskaweczki :D wklepie kiedyś przepis na rolade bezową z truskawkami i na pyszny deser z truskawkami i bezami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuzik, Mona jest zakochana do granic wyuzdania :-D :-D :-D - atakuje moje łydki, plecy, barki i co się da - od wczoraj. Podobno jest to moment, gdy miałaby cieczkę - hormony! Ale dlaczego ja?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOOOJjjj!!! ❤️ Bonitko!!! współczuje - ja do kleszczy mam wyjątkową odraze fuuujj! naprawde wpsółczuje - mam nadzieje, że zastrzyk uchroni Cie przed jakimś choróbskiem ❤️ ...a w ogóle to gdzie Ty sie szlajałaś! - za daleko ten spacer! no i z rowerka miałaś nie schodzić! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonitko Bidulko 👄, też ci się trafiło :-o. Ale antybiotyk koniecznie weź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robie bardzo dietyczna wersje Tiramisu. Kupuje gotowy krem z Terterkowej firmy, taki z torebki. Do tego dodaje mleko. Nie jest taki dobry jak z serkiem ale tez mi smakuje. Ten serek maskarpone czy jakos tam go zwal, jest taki tlusty!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonita dołączam do Twojego auć:o no właśnie, byłaś w lesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×