Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tokina

Drugie spotkanie część druga

Polecane posty

Dobrze Tereterku , tylko zabierz ze sobą telefon, bo jak nie weźmiesz to będzie klapa. Nie wiem jeszcze ile chcesz sztuk, tych konwalii, też proszę napisz bo nie wiem czy czy dwadzieścia czy pięćdziesiąt czy jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmitka podawała przepis na "biały barszcz" - kilka razy robiłam sobie coś takiego, bo bardzo mi smakuje! Oczywiscie z innowacjami ;-) - ale przepisu nie mam zapisanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokino - chyba 20 wystarczy ❤️ Dziewczyny - mam nadzieje, że rozróżniacie żur od białego barszczu? :P bardzo często spotykam sie z tym że ludzie nie widzą różnicy a jest zasadnicza: biały barszcz gotuje sie bez zakwasu i nie ma nic wspólnego z żytnią mąką kwaszoną :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja poproszę: Kosmitko Kochana bzyknij przepisik w przerwie między jednym a drugim swawoleniem z Kogucikiem :D Tokino - wezme telefonik oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja pewnie mylę, bo w zasadzie to nie robiłam nigdy takiego białego barszczu , jedynie żurek, no albo czerwony barszcz. U mnie wszyscy łącznie z małą bardzo lubią barszcz czerwony i pewnie taki zrobię w drugi dzień a w pierwszy to będzie żurek z białą kiełbaską , no chyba że podacie ten przepis , to może spróbuję zrobić dla odmiany barszcz biały. Tereterku, mówisz i masz, o ile młodzi znów nie zmienią planów, Na razie plan jest by jechać bardzo rano ale mnie to nie odpowiada bo mam odbiorcę cist umówionego na rano, więc pewnie pojedziemy gdzieś koło 8 czyli u Ciebie gdzieś około 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokino jaki ser to nie ma znaczenia - może być z "prezydenta" tylko spróbuj ten przepis z wiadereczka Oetkera - pośle Ci na cafe- zobaczysz: jest łatwy i nie opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki , napisz, następny zrobię według wiaderkowego przepisu:) ale muszę przyznać że te dzisiejsze, dużo mi nie opadły a smakują bosko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku!!! Wielokrotnie sledziłam dyskusje na temet różnicy pomiędzy barszczem białym a żurem w internecie na różnych portalach dyskusyjnych. Ja zawsze znałam nazwę barszcz biały, czasem zalewajka. I u mnie w domu nie znano zupy pt. barszcz biały bez zakwasu :-). Przepis na barszcz biały poznałam od Kosmi. A nazwa żur, żurek poznałama osoba dorosła i kmojarzyłam tylko z knajpami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow , już tak późno :O nawet nie zauważyłam że już po 22, muszę kończyć, wery sory. Lecę jeszcze pod prysznic i na podusię. Całuję Was mocno👄👄 i życzę miłych snów, spokojnej nocy👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto: 250 g mąki 20 g kakao proszek do pieczenia 120 g cukru pudru cukier waniliowy jajko 125 g masła Masa twarogowa: 1 kg twarogu 250 gr masła 6 jajek 300 gr cukru pudru cukier waniliowy 2 łyżki mąki ziemniaczanej 1 łyżka mąki pszennej Zagnieść ciasto ze wszysich składników. 2/3 rozłożyć na blasze, 1/3 włożyć do zamrażalnika. Utrzeć masę serową ze wszystkich składników, wyłożyć na ciasto. (to jest taka płynna masa - nie należy sie tego bać). Ja dodaje jeszcze oprószone mąka bakalie. Zamrożone ciasto zetrzeć lub pokroić na plasterki i wyłożyć na masę serową. piec 70 min w temp 170 st Tokino - dla mnie to jest odkrycie bo po pierwsze nie opada, po drugie nie czuć budyniem, po trzecie nie bije sie oddzielnie białek co mnie zawsze wkurzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrr, jako dorosła :-p. Ja zjadam litey czy internet? A u mnie w domu zawsze robiło się barszcz na zakwasie żytnim lub owsianym. Właśnie pczeczytałam ostatnio, ze zupę barszcz robiło się w Polsce dawnej na roślinie dzikiej, kwaśnej o nazwie barszcz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D Bechemotku spoko :P:D ja lubie żurek, żur pod każdą postacią - najchętniej jako tzw zalewajkę. Ale bardzo bardzo lubie biały barszcz, który jadałam na wakacjach w Osieku w dzieciństwie i smaku tego barszczu nie zapomne nigdy. Jest to tylko śmietana - bez zakwasu Bywaj Bechemotku! ❤️ - nie słucha Cie klawiatura :P:D ja też czasem tak mam hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczynki ja podaje przepis na barszczyk wg. naszej Kosmitki. Mnie bardzo smakuje. Gotowalam juz pare razy. Kiedys dodalam jeszcze ze dwie lyzki gotowego zurku z torebki. Tez bylo dobre. A to orginalny przepis: Barszcz wielkanocny 1 biała kiełbaska(moze być i nie musi) 2 śląskie lub inne jakie lubisz 3 jajka na twardo 2 zabki czosnku(nie lubisz może być bez) 5 łyzek śmietany(ja biore małą łowicką) 1 łyzka mąki,chlebek przyprawy lisć laurowy,1 łyżka majeranku,1 łyżka wegety,sol ,pieprz,kwasek cytrynowy kiełbaski pokroić w kostkę,zalać taką ilością wody ile ma być zuoy,do tego wywaru wrzucić pokrojony w kostkę czosnek i wszystkie przyprawy,chwilkę pogotować,a mąkę i smietanę wymieszać,wlać do barszczu jak zabulgoczę ściągnąć a na samy końcu kwasek dajemy.podawac z jajkiem chlebkiem (pokrojonym w kostkę)i gotowe smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonito! :D:D:D wielkie dzięki! ❤️ ❤️ ❤️ super :D no i widze po przepisie, że miałam urwane ostatnie dwa zdania Dziękuje Całuje ściskam i życze dobrej spokojnej i słodko śpiącej nocy ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja jestem bardzo smutna. Dzisiaj w nocy zmarla nasza ciocia. Juz ostatnia z naszej rodziny, teraz nie mamy zadnej ciotki:( Cale popoludnie uganialam sie po sklepach w poszukiwaniu czarnego zakietu. Z moich starych wyroslam zupelnie, nie dopinam sie wcale:( Kupilam tak na sile czarny lach, ale zaraz po swietach oddam go i rozejrze sie spokojnie za czyms innym. Okazalo sie ze pogrzeb bedzie gdzies za dwa tygodnie, bo tyle trzeba czekac na kremacje zwlok. Taki pochowek byl zyczeniem ciotki. Ida swieta a u mnie tradycyjnie nie swiatecznie:( Ech... nie mam specjalnie nastroju na szykowanie swiatecznego zarelka. Ale cos uszykuje na pierwszy dzien, tzn bedzie tylko barszcz, wedlina, jajka i jakas salatka. Na drugi dzien moze pojdziemy cos zjesc i nie bedzie trzeba kucharzyc. Budka tez jeszcze nnie uprzatnieta na tip top, za to ustrojona wielkanocnie. To zrobilam jeszcze wczoraj. No i zostalo najgporsze! Prasowanie koszuli malzykowej, obrusa i serwetek:( Zakupy z grubsza zrobione. Moze jutro cos jeszcze zrobie. Chce upiec sernik, ale nawet nie wiem czy sa wszystkie produkty. Ser i jaja sa. Masla w domu niet! Chyba ze zrobie z margaryna i dodam zapach maslany bo taki mam:P:O U nas jest juz jutro wolny dzien od pracy i czerwona kartka w kalendarzu, sklepy pozamykane na cztery spusty. Wieczorem ide do kosciolka na Pasje swietego Mateusza. Smutne dla mnie beda te swieta. U mnie zreszata zawsze cos jest jest nie tak:( Tylko pogoda jest piekna, przynajmniej na to nie moge narzekac. Trzymajcie sie dziewczynki. Pozdrawiam Was i buziam mocno .Dobranoc🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie smuć sie Bonitko ❤️ ❤️ ❤️ przykro mi z powodu Cioci ❤️ Czym starsi jesteśmy tym bardziej bolesne dla nas są utraty ❤️ Ja też myśle o tym czasami z przerażenie - trzeba będzie to unieść ale jak? Wstałam wcześniej i zapraszam na kawe (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? herbatke (__)? (__)? (__)? (__)? inusie (__)? (__)? (__)? (__)? nie obawiaj sie Tokino - zawsze zostawiam wszystko w termosach - nie musisz pić zimnej :D a termosy na naszym magicznym stole są super dobre ;) Ide dzisiaj wcześniej do pracy - już za mną dzwonili we łbach sie niektórym przewraca Dzisiaj Wielki Post - więc na śniadanko tylko chlebek z pomidorem http://forum.montignac.com.pl/imgshack/_f/f_0024734.jpg musli żurawinka Pozdrawiam i życze spokojnego dnia ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka🖐️wszystkim barszczyk kiełbaska w kostke,liśc laurowy,ziele pierz,kwasek cytrynowy,majeranek mała śmietanke 12%,3łyżki maki,wode.tyle wody na ile osób mama być,kiełaasek z przyparawami zagotowac i z 1łyżką stołąwą majeranku,a na koncu doprawić śmietaną z makę,i szczypta kwasku na samym końcu.smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek w wielki piatek wszystkim kolezankom U mnie dzisiaj wielkie odkurzanie.A po odkurzaniu bedzie pieczony sernik z sera w foremkach. Pojdzie szybko bo sernik jest bez ciasta. Zdecydowalam sie ze jednak na masle:PW koncu sa swieta. Po maslo musze udac sie na stacje benzynowa bo sklepy zamkniete:P Wszystkim pracusiom zycze pieknego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terterku mam nadzieje ze wyklady juz ukonczone. Pewnie byly dzisiaj trudne, bo wiadomo co dzieje sie przed swietami. A to wydzwanianie i "sciganie czlowieka" w domu znam, znam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dzisiaj nasz ludzki pan;) puścił nas wcześniej, ale żeby nie było nam za dobrze kazał po jednej z działu pozostać na posterunku, mnie się poszczęściło i jestem w domku:) niestety złapałam katar gigant i jestem pociągająca;):P najgorsze, że dzisiaj przyjeżdżają moje dziewczynki i nie będę mogła się z nimi pomiziać żeby ich nie pozarażać:o Bonita smutna wiadomość na Was spadła:( współczuję bardzo:( jak to dziś czerwona kartka w kalendarzu??? u nas dziś normalny dzień pracy, jutro niektórzy też pracują, a sklepy na pewno co najmniej do 13:o Bechemotku u mnie podobnie jak u Terterka biały barszczyk na białej kełbasce bez zakwasu, żurek natomiast na zakwasie z żytniej mąki i z grzybkiem - czyli co region to inna nazwa:) Tokina i jak wypad do T? Terterku konwalijki już w skrzynce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piatkowo Bonitko smutna wiadomość a najgorsze chyba teraz jeszcze czekanie na pogrzeb tak długo,choć powiem Ci ,ze kilka lat temu mój wujek zmarł własnie w wielki piatek,tez świeta były nijakie. Zuziczku a gdzies ty zlapała katar? uważaj bys nie zaraziła dziewczynek choć i tak sie pewnie nie ustrzeżesz bo przeciez sie nie odizolujesz od rodziny.Zyczę zdrowia. U mnie tez dalej ciąg dalszy chorob,mi niby przechodzi ,jeszcze mam antybiotyki juz trzeci tydzień ale mogę juz mówić normalnie i od razu lepiej się czuje jakbym była na innym swiecie za to dziś corka poszła do lekarza tez ma antybiotyk ale sądzę ,ze przez własna glupote ,okno otwarte a ona w bluzeczce z krótkim rekawem a przeciez jeszcze takiego ciepła nie ma. Nie wiem na jutro zostaje mi upiec sernik z brzoskwinaimi i pewnie cycki murzynki (nie wiem czy kiedyś piekłyście) A tak to prawie wszystko porobione Moj kot popadł dzisiaj w konflikt ze swoim panem Podrapał mu maskę na samochodzie ( ma zakaz wchodzenia do garazu tylko nie wiem czy z tego zakazu cos wyjdzie.) I na dodatek na jego oczach złapał młodego wrobla pod garażem(niestety nie zdązył mu go zabrać) Także Terterku to chyba instynkt bo naprawde był najedzony ale musiał go zjeść.Także Terterku nie dziw sie jak Twoj tez upoluje cos na balkonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Bonitko był dzisiaj zaj.b w pracy był :O:O:O to jakieś szaleństwo! ludzie powariowali :O Zasuwałam jak nigdy - będe sie musiała o premie upomnieć :P:D Ale miałam przerywnik cudny bo odwiedziła mnie Tokina :D:D:D ❤️ ❤️ ❤️ osobiście złożyłyśmy sobie życzenia :D A konwalijki w skrzynce już! :D:D:D juhuuu! jak sie ciesze :D - i bluszczyk ładnie rośnie od Roberty :D ❤️ i konwalijki Tokinowe ❤️ Małgosiu ❤️ to prawda - kot poluje dla samego polowania - najchętniej by sie wróblem bawił i tarmosił go. Miałam kiedyś ochote zostawić mu ptaka żeby zaobserwować co z nim zrobi ale zawsze sie boje - ptaki żywią sie robaczkami i szkoda narażać kota mimo że szczepimy i odrobaczamy go to lepiej nie ryzykować. Bonito! :D a jednak mobilizacja! :D wiosna ma to do siebie, że człowiek w końcu daje sie ponieść energii ❤️ ❤️ ❤️ Kosmi - dzięki za przepisik - musze jednak Bonicie oddać honor że staranniej go przechowuje niż Ty - autorka przepisiku :P:P:P ❤️ A ja ide umyć duże okno w dużym pokoju a potem jak Bonita pieke sernik i makowiec Pozdrawiam i na kawe popołudniową zapraszam (__)? (__)? (__)? (__)? (__)? AAaaa!!!! przygotujcie jajka do malowania i na rano do święcenia. Moja małża idzie z jajkami rano ok 11.00 - taka nasza tradycja od lat :P:D:D:D ;);) A Wasi Chłopcy"? święcą? czy Wy za nich to robicie? :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem jestem w domciu nareszcie jeszcze jutro i do środy w domu dopiero w środę do pracy ale odpocznę moja głowizna mnie boli chyba tabletkę muszę wziaść córka jutro ciasta będzie piekła pozdrawiam Was serdecznie dziękuje za pocztę❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[czes🖐️🖐️ Pozdrawiam WAS wszystkie bardzo serdecznie👄 nawet nie mam kiedy poczytać wpisów :( ciągle brakuje mi czasu i jeszcze na dodatek szwankuje mi zdrówko :( wpadłam chociaż pomachać łapką ;)🖐️ Małgosiu jak się czujesz ? A teraz lecę na pocztę po oglądać zdjęcia ;) ŻYCZĘ WSZYSTKIM DZIEWCZĘTOM ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 👄 tulammmmmmmmm KAŻDĄ DO ❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×