Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katarina28

Termin na sierpień 2010. Tegoroczne mamuśki :)

Polecane posty

Mpatkam ja robie tak, wszystko na oko 1 jajko maka mleko cukier waniliowy lub cukier zwykly (zalezy jak chcesz slodkie) Wszystko do miski i mieszasz, az wyjdzie ciasto. jesli jest zbyt geste dodaj wiecej mleka, jesli za rzadkie maki. Jesli chcesz robic takie duze na cala patelnie to wg mnie powinna konsystencja byc rzadsza, jesli malutkie to moze byc gesta. A tak ogolnie to powinna byc jak lukier, tak mowia. Przed smazeniem posmaruj patelnie olejem (choc u mnie w domu zawsze byla skorka sloniny). Nie za duzo oleju aby nie utopily sie. Zapewne pierwszy bedzie treningowy, ale bedziesz mogla posmakowac i zobaczyc czy potrzebujesz czegos wiecej. SMACZNEGO :) <stopka>l.29/Malbork/Uk Farid 3 latka Termin 22.08.2010 chlopczyk - Kaspian</stopka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA ROBIE TAK JAK POZOSTALI TYLE ZE TROSZKE OLEJU DODAJE DO CIASTA A NA PATELIE JUZ NIC. MUSZE SIĘ POŁOŻYĆ BO KRĘCI MI SIĘ COSIKW GŁOWIE. I BARDZO BOLĄ MNIE NOGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z szanownym Panem Mężem z zakupów,zaraz wpadnie do mnie koleżanka, a potem zabieram ię za wielkie naleśnikowanie:):) Już mam ślinotok:) Dziękuję za przepisy, napewno podzielę się................ Julcia kładż się z nogami na stercie poduszek, w milutkim szlafroczku z pilotem w ręku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też ostatnio coś nie chciało się pisac.... Ale bym zjadła naleśnika......Dziewczyny sadystki jesteście!!! ;P Robicie mi takiego smaczka!!!!! Ja od kilku dni tez mam przeogromny apetyt, dosłownie co chwilę musze cos jesc bo burczy mi w brzuchu... W nocy wstaję po kilka razy na picie, sikanie i jedzenie. Normalnie nie wiem co mi się stało, całą ciążę miałam raczej mały apetyt a teraz czuję się jak odkurzacz :O Dzis pierwszy raz od miesięcy przespałam CALUTEŃKĄ noc! Czuje się rzeska i wypoczęta!!!Nic mi nie cierpło, nie bolało... Wczoraj byłam u fryzjera zrobic sobie nowa fryzurkę i przeogromnie poprawił mi się humorek :) Polecam!!! Co do laktatorów to ja miałam własnie ręczny, taki tłokowy firmy Medela- niedrogi, a dobry. Ale ja bardzo rzadko z niego korzystałam, np. gdy wychodziłam z domu i musiałam zostawic porcję mleczka na później. Nie wyobrażam sobie machania ręką przy odciąganiu np. 4-5 razy dziennie.W takich sytuacjach elektryczny byłby na pewno wygodniejszy. Zmykam gotowac, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nalesniki robiłam kilka dni temu:) tez mnie naszło! Dziewczyny a jak ze znieczuleniem? Bierzecie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W SZPITALU W KTÓRYM RODZE JEST TYLKO JEDEN ANESTEZJOLOG. JEŻELI MNIE WEZNIE W NOCY TO MOGŁABYM DOSTAC ALE JEZELI W DZIEN I JEST ZAPLANOWANA JAKAS OPERACJA TO GUZIK Z TEGO. IDE DALEJ LEŻEC. CHYBA ODLEŻYN WKOŃCU DOSTANE, ALE POGODA AKURAT DLA SPIOCHA WIĘC.... PAPATKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje naleśniki są prawie idealne:) A co do znieczulenia, to nie. Za takie pieniądze to niech mnie w d......cmokną .Znnieczulenie 700+anestezjolog+trzeba trafić między godzina 8-15 ,bo wtedy tylko przyjmuje...po prostu cyrk. A za miasto jechać nie będę. Moja koleżanka miała znieczulenie(w marcu)i owszem ból ustał , ale razem z nim skurcze i zrobili jej cesarkę. Mam nadzieję,że dam radę. Nie rozumiem tylko słów min.Kopacz, która twierdzi ,że kobiety od lat rodzą bez znieczulenia i nie musi być to darmowe.Ale niebieskie tabletki dla panów to można refundować???????????????????????????????????????? Oni ssię za to zabawią, a my pocierpimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera jak myślę co się w tym kraju dzieje to od razu mi ciśnienie skacze tak , że już kawka nie potrzebna i pogoda nie przeszkadza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I JAK TAM LASKI? POJADŁYSCIE NALEŚNIKÓW? MNIE TROCHE ZOSTAŁO WIĘC ZROBIE NA KOLACJE KROKIETY. NALEŚNIKI MAM WIĘC TYLKO FARSZ Z PIECZAREK I SERA NO I PANIERKA. UMMM PYSZOTA. CO DO ZNIECZULENIA TO SŁYSZAŁAM ŻE WIELE KOBIET CHCE JE MIEC A JAK PRZYCHODZI CO DO CZEGO TO DOCHODZĄ DO WNIOSKU ŻE IM NIE POTRZEBNE I SAME URODZĄ. JA NIE MIAŁAM PRZY PIERWSZYM I DAŁAM SOBIE JAKOŚ RADE. SZCZERZE MÓWIĄC TO WOLE RODZIDZ NIŻ IŚĆ DO STOMATOLOGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez po nalesnikach, synek zjadl a ja sie napatrzylam. Ja znieczulenie biore bo tu oczywiscie darmowe i pod dostatkiem. Poprzednio mialam epidural i gaz i uwazam ze jesli jest mozliwosc przezyc porod bez bolu to czemu nie. I nie rozumiem tego w Polsce ze trzeba placic i jeszcze z ucalowaniem w reke pana anestazjologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez jest Epidural za darmo i na kazde zyczenie,bez problemow. Porod rodzinny tez za darmo,wiec napewno skorzystam z tych opcji :P Boze...mam nadzieje ze nie urodze na dniach bo juz jestesmy na nowym,ale kuchni nie ma,przywioza dopiero 9 sierpnia..kuchenke,szafki-wszystko! Jak ja nie lubie takich sytuacji ze jestesmy w proszku,ale co zrobic.. Bylam wczoraj w szpitalu i tylko sie wkurzylam..nic mi nie powiedzieli, usg nawet minuty nie trwalo-powiedzieli ze dziecko rosnie i ma sie ok-tyle!! w sumie dobrze slyszec takie wiesci,ale tylko tyle? NAwet nie wiem czy szyjka zamknieta,czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) ale nadrukowalyscie:))widze ze nalesniki na tapecie:)u mnie tez,z twarogiem i powidlami do wyboru. Od okolo dwoch godzin ciagle pobolewa mnie podbrzusze,bole typowo okresowe,nadchodzace falami....mala biega sobie w najlepsze...kurcze,zapomnialam jak to ciezko przed @ bywalo i nie powiem,ze troszku cierpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edwdedwe
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki www.lumpik.com.pl Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! www.lumpik.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam dobrze z tym znieczuleniem:) Mi szkoda kasy, jakby to chociaż 400zł kosztowało, ale tyle....... Chyba jako przeżyję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpatkam przezyjesz. Dobrym znieczuleniem tez jest kapiel w wodzie wiec z tego mozesz korzystac. Poza tym kazdy porod jest inny, moze w ogole nie bedziesz miec straszliwych boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabciu a aja ci powie ze nawet nie wie jak wyglada bol przed miesiaczka bo nigdy nie mialam. moje miesiaczki byly zawsze 3 dniowe a nawet i 2 dniowe i bezbolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki Niestety nie doczytalam Was, ale na pewno to zrobię, na razie dochodzę do siebie po wyjeździe mamy, tak mi jakoś smutno, no i dziś byłam u fryzjera na pasemkach, obcięciu itd. zrobilam sie na bóstwo w kilku slowach, bo jutro kończy mi się ten "wygrany miesiąc". Martwię sie tylko kapkę, bo po pasemkach robił mi tonowanie wlosow, czyli nałozył na chwilę farbe na całość glowy, ale to chyba nawet 5 minut nie trwalo ( kontakt farby ze skóra) a poza tym nie śmierdziala ta farba, no a Niunia skacze jak szalona :-) Florianko Igorek jest cudowny, normalnie zacalować i zjeść, taki slodziak. Już się nie moge doczekać naszej malutkiej, zwłaszcza, że pokoik ma juz praktycznie przygotowany,co do niego zaglądniemy to już się rozmarzamy, że córcia leży w łóżeczku, ale Wy Kochane też tak na pewno macie, najważniejsze, że w niedzielę zaczyna sie "nasz" miesiąc, ciekawe na kogo teraz kolej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że z tym fryzjerem to nie tylko ja :) Też byłam wczoraj, co prawda na samym myciu i czesaniu ale jakś nie mogłamn się oprzec :) Byłam dziś na usg w szpitalu. Naczekałam sie 3 godziny ale było warto bo za darmo. Pana doktora zdziwiło, że mały ma wagę w pełni zdrowego noworodka- 4kg!!! A tu jeszcze 2 i pół tygodnia zostało do rozpakunku i aż się boję myśleć, co to będzie jak do tego terminu mały sie tak będzie zapierał.. Fajnie z jednej strony- duży, zdrowy chłop ale przecież ktoś go jeszcze musi przecisnąć między nogami. Wolałabym się w tej kwestii kimś wyręczyć ale zdaje się, że nie da rady...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinko a może usg troche oszukalo wagę, a może po prostu juz bliziutko do porodu :-) A co Pani doktor mowila o stanie szyjki i rozwarciu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan doktor niewiele powiedział bo to szpital i on ma generalnie większość w dupie:) Sprawdził tylko czy ok i pomierzył małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinko waga piękna, ale faktycznie urodzić takiego zdrowego chłopa to nie lada wyczyn:) Możliwe też ,że lekarz pomylił się choćby o milimetr w pomiarach i waga się różni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarino po prostu stawiasz na wage ciezka :) urodzic sie da, ja urodzilam 3910 z lekkim naciecien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarino po prostu stawiasz na wage ciezka :) urodzic sie da, ja urodzilam 3910 z lekkim naciecien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymajcie kciuki, właśnie odeszły mi wody i jadę do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpatkam kciuki trzymam:) dawaj znac co i jak i czy juz po!!! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpatkam Ty musialas cos dodac do tych nelsnikow, ze tak zadzialalo. POprosze o przepis!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpatkam...powodzenia!! Normalnie ide robic nalesniki..podobno cynamon pobudze szyjke.wiec zjem z jablkami i cynamonem :P Dzis pierwsza noc na nowej chacie..ale sie wyspalam,nawet nie mialam zlych snow,czyli spoko.. Caly czas czuje jak mala chyba dotyka glowa szyjki albo czegos tam w srodku bo mnie czasem zaboli lub zakluje(w okolicy zadka tez) mam nadzieje ze w kocu sie wypcha calkowicie w najblizszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpatkam trzymam kciuki za szybką u udaną akcję porodową :) Bądź dzielna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpatkam 3mam kciuki, otwieram szafki, choc podejrzewam, że juz maleństwo przy Tobie :-) Nusieńka ja tez miałam wczoraj te bole, tzn. bardziej klucia, wyczytalam gdzieś, ze to dziecko powoli główka dopasowuje sie w kanal rodny i dzieje się tak 2-4 tyg. przed porodem. Fajnie by było, bo ja bardzo boje się przenoszenia, a poza tym jakbym rodzila we wrzesniu to moja mama mialaby trudności z przyjazdem choc na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×