Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katarina28

Termin na sierpień 2010. Tegoroczne mamuśki :)

Polecane posty

DZieki zabcia..bluzeczka z H&M..jest super wygodna.. oj malutka sie tak wieci ze zasnac nie moge..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJJĄ DZIEWCZYNKI! ZA MNĄ JUŻ KOLEJNA NIEPRZESPANA NOC. NIBY KŁADE SIĘ WYCZRPANA, POŚPIE ZE DWIE GODZINY I BUDZE SIĘ CO CHWILA. JEST TO BARDZO DOKUCZLIWE TYMBARDZIEJ ŻE POTEM W DZIEŃ JESTEM NIE DO ŻYCIA. NAWET Z DOMU NIE MAM OCHOTY SIĘ RUSZAC. NAJGORSZE JEST TO ŻE JAK DW DZIEN CHCE SOBIE POKIMAĆ TO NIOE MOGE ZASNĄC. FLORIANKO, PAMIĘTAJ ZE ZAWSZE MOŻESZ Z NAMI POPOSAC JAK BĘDZIESZ MIAŁA CZAS I OCHOTE. JA TO WOGÓLE MAM NADZIEJE ŻE MY WSZYSTKIE PO PORODZIE BEDZIEMY TU OD CZASU DO CZASU ZAGLĄDAĆ ŻEBY PODZIELIĆ SIĘ SWOIMI TROSKAMI I WOGÓLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zgaga to nic innego jak cofanie się kwasów żołądkowych w górę, do przełyku. W moim logicznym rozumowaniu należy je poprostu "popchnąć" spowrotem w dół- czyli napić się np. dużej ilości wody. Mi taki sposób pomaga, oczywiście poda warunkiem, że nie kładę sie zaraz potym bo wiadomo- siła grawitacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak cholernie męcze się ze zgaga że szok. brałam malox, potem reni i wiecie co? zauwazyłam ze pomagają mi wodne lody, seryjnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) byłam wczoraj u lekarza, dzidzia w 100% zdrowa, zważona (2kg) i zbadana w każdym calu (serce, żołądek, nerki - wszystko ok :) ) niestety nadal nie mam pewności czy to moja Małgosia czy Wojtuś (ale mam nadzieję na Małgosię :) ) niestety jest tak odwrócona, że lekarz nie był w stanie nic stwierdzić. Powiedział, że pierwszy raz mu się coś takiego przytrafiło żeby dziecko było tak odwrócone że nic nie widać, powiedział też, że ze względu na nietypowe ułożenie są bardzo małe szanse na to, że się obróci główką w dół więc najprawdopodobniej czeka mnie cesarka.. O tych upławach powiedział, że to raczej normalna wydzielina a nie wody (na szczęście) więc niepotrzebnie się stresowałam. Dodałam na pokazywarce zdjęcie usg maleństwa i nowe zdjęcie brzuszka (nie wygląda jakby dużo urósł ale jakoś tak mi podskoczył do góry i wyglądam jakbym połknęła piłkę :) ) JaEdzinka - witamy w naszym gronie :) dopisz się do tabelki jeśli chcesz i powiedz nam coś więcej o sobie :) Żabcia myślę, że spokojnie możesz zabrać wodę mineralną, u nas położna powiedziała, że można mieć wodę lub sok winogronowy albo lizaki (bo jest to coś co zmienia smak w ustach a nie dostaje się do żołądka) ale ja tam z tymi lizakami bym była ostrożna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve- no faktycznie pilke polknelas,przyznaj sie nam tu szczerze,w co gralas:))to bedziesz miala niespodziewajke przy porodzie:))taki malu uparciuch siedzi w tobie i tyle,za nic nie pokaże co skrywa:)) temperatura maskryczna,znowu puchniecie i dretwienie daje sie mocniej niz zwykle we znaki. Ja ide w sobote badz w niedziele na usg do mojego gina na oddzial,znowu mi plytke nagra,a w czwartek na wizyte przegladowa podwozia:)) Wiecie,ze nie czuje w ogole,ze porod przede mną,mala sobie buszuje w brzuchu,nic innego sie nie dzieje i mam wrazenie jakbym miala jak slon,2 lata w ciazy chodzic:))troszke mnie to stresuje,ale co tam... Torba zapakowana na tip top i tylko zastanawiam sie co bedzie mi jeszcze potrzebne.Wzielam sobie nawet 2 male reczniki,w razie upalow,by je sobie moczyc i chlodzic sie,bo watpie by klima w szpitalu byla,a jak znam zycie to okna tez zaketuja,bo przewiewy i maluchy owieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusieńka patrzyłam na Twoje zdjęcia, no faktycznie wyglądasz kwitnąco. I masz taki malutki, zgrabniutki brzusio.Chyba jesteś wysoka? Ja z moim wyglądam już jak hipopotam.... :O Byłam wczoraj u gina. Wszystko ok. z dzidzią. Mały wazy ok. 2600 . 12 sierpnia mam zgłosic się na cc do szpitala, czyli dokładnie za 3 tygodnie. Denerwuję się już. Mam nadzieję,ze nie zdąże urodzic sama wczesniej ;) Pozdrawiam i życzę chłodku więcej dla wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano jestem wysoka-175cm, wczesniej bylam bardzo chuda rom.36 i dlatego ten brzuch jest taki niewielki-ale wazne ze mala w srodku zdrowa.. za tydzien ide na kolejna wizyte w szpitalu, i sie tez zastanawiam czy nie isc na usg 3d zeby zobaczyc twarzyczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) nie wiem czy mnie jeszczę pamiętacie, nie odzywałam się tak długo bo byłam w szpitalu od 2 czerwca okazało się, że mam cholestaze ciążową i troche poleżałam........wróxiłam do domu w poniedziałek razem z moimi maluszkami które urodziły się 6.07. pozdrawiam was gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edzinka13
JUŻ PO : imię miasto data ur. waga/wzr. imię Sylwia...........Poznań .................01.07.....2590......TOMEK Florianka........WŁOCŁAWEK.........O6.07... .2170....... IGOR PRZED: Sylwia..............Poznań...................31.....07-0 8.........SYNEK Kasienka...........XXXXXXXXX............22.....09-08..... ... CÓRKA Nusienka..........DUBLIN/SZCZECIN......25....18-08....... ..CÓRKA Katarina...........WARSZAWA..............32.....18-08.... ....SYNEK Żabcia.............Grudziądz/Świecie.....24.....14/21- 08. ......CÓRKA Anna 80............Tarnów..................30......23-08........ SYNEK Nazilla..............MALBORK/UK............29.....22-08.. ......SYNEK Dorota.............XXXXXXXXX.............XX....27-08..... .. XXXX Eveve.........Jasienica/Bielsko-Biała......26.....30-08. .....CÓRKA Moni 29............Grudziądz/Bel............29....31-08... .. .CÓRKA Kamilka21.............Malbork...............23.....17.09. .......CÓRKA Edzinka13.............Łódź...................33.....20.08.........SYNUŚ Hej! To ja Jedzianka tylko zmieniłam się na Edzinkę13. Z chęcią dopiszę się do Waszej tabeli rozpakowań:). Coś o sobie też powiem. Otóż pierwszy trymestr to była masakra jeśli chodzi o objawy i dowiedziałam się że mam torbiel. Drugi trymestr - szalejąca szyjka macicy, skracała się i założyli mi pessar. Trzeci trymestr - skurcze i porodówka za wcześnie...ale dzidzia powstrzymali:) Ehh łobuziak z niego i mamie stracha napędził!!!:) Obecnie oczekuję na mojego bejbika z otwartymi ramionami, choć nie wiem czy wszystko mam gotowe - wyjdzie w praniu:) Nie wiem czy dobrą tabelkę skopiowałam..jak coś to poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edzinka13
Czy któraś z Was miała problemy z anemią? Mam słabą krew: HGB 9,3 a HCT 29,6.Dostałam tabletki Tardyferon..ale może któraś jeszcze zna jakieś cudne środki? HGB mimo że łykam żelazo to i tak spadło mi jeszcze troszeńkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzinka ja też łykam Tardyferon. Hb mam 12.2 a Htc 35 więc jednak trochę lepsze niż Twoje ale dalej lekarka kazała mi brać te tabletki chociaż nie podoba mi się to bo po nich mam straszne zatwardzenia i ostatnio to już tylko czopki glicerynowe pomagają :/ Dorotka witamy Cię po przerwie :) tak myślałam, że już urodziłaś.. Pewnie teraz nie masz czasu przy maluszkach ale jak go znajdziesz to napisz nam jak dzieciaczki, czy zdrowe i ogólnie jak przebiegł Twój poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ciezaróweczki. własnie czekam na mojego mezólka który dzis wraca z trasy. HURRA!!! moze namówie go na jakieś kino a potem kubełek skrzydełek, ummm pyszotka. w nocy miałam tak straszne kopszmary ze jak się obudziłam to byłam cała zlana potem i z tych nerwów miałam bóle krzyza, dosłownie jak bym miała za chwile urodzidz. przy pierwszym tez miałam bóle z krzyża. jak na razie ide dalej kimać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pewnie wszystkie już macie biustonosze do karmienia ale jakby któraś z was potrzebowała to mam do sprzedania dwa białe biustonosze, nowe, z metką, w rozmiarze 80 D (zakupiłam na allegro ale niestety są duużo za duuże :) ) cena 7 zł szt. + koszt przesyłki tu wklejam zdjęcie http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/55/31/07/1155310785 a ogólnie to jak się dziś czujecie? ja się strasznie pocę nie wiem czemu, właśnie popadał deszcz więc idę się przewietrzyć i pooddychać świeżym powietrzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis takiego lenia..caly czas siedze w lozku i nie patrze w sciane,albo zagaduje ludzi na gg, :P Co do stanika- to ja juz mam..i to w rozmiarez 80B wiec niestety choc bardzo bym chciala nie przyda mie sie.. Jestescie typami ktore mowia do brzucha?? ja jakos nie moge sie przelamac..wogole jakas taka cicha jestem..kolysanek tez zadnych nie znam i nie wyobrazam sobie ich spiewac.. Oj juz sie nie moge doczekac porodu..a potem zeby zobaczyc moja perelke..co chwile mysle jaka bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edzinka13
Nusieńka ja gadam do mojego brzuszka, ale czasami nieświadomie. Mąż się śmieje że mi tak jeszcze zostanie. Zawsze gadałam dużo do siebie, a teraz mogę podyskutować z brzuchem..zdarza się że zadaje brzuszkowi pytania i sama sobie odpowiadam i tak powstaje niezła dyskusja. Heh, jak szykuję jedzenie to padają pytania " zjemy coś? głodny jesteś? ja w sumie nie mam ochoty.. itd" a jak już uszykowane to pytam brzuszka czy to mu smakuje bo mi coś nie bardzo czegoś brakuje! Zawsze byłam gadułą, nawet przez sen gadałam, ale mąż boi się że po porodzie nadal będę nadawała do mojego brzusia! Oby nie!Nusieńka ty nie możesz się przełamać a ja powstrzymać:) Eveve te czopki glicerynowe o których piszesz są na receptę i lekarz ci je przepisał? Troszke martwi mnie ta moja krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka mi też nie zabardzo idzie rozmawianie z brzuszkiem.. jakoś nie mogę się przełamać :) kołysanek też nie śpiewam ale myślę, że jak dzidzia się urodzi to będę śpiewać.. trochę już nabyłam doświadczenia w śpiewaniu jak pracowałam w przedszkolu, tam trzeba było się przełamać i dużo śpiewać.. ale to co innego śpiewać dzieciom a co innego do brzuszka :) Edzinko czopki są bez recepty, kosztują ok 6 zł :) i szybko działają, na zaparcia lekarka mi poleciła duphalac czy jakoś tak ale w sumie tego nie próbowałam, piłam i piję za to syrop lactuloza (ma fajny słodki smak) może Tobie pomoże, na mnie działa ale tylko podwójna dawka, normalna wywołuje tylko gazy i nic więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja też mam termin na sierpień czasem Was podczytuję. Pytałaś Edzinka o cudowne środki na poprawienie Hb. Cudownych to nie znam, ale dobre działanie krwiotwórcze ma burak i jeśli nie za nim nie przepadasz (tak jak ja) to jest taki preparat buraka w tabletkach. No a poza tym oczywiście należy brać duże dawki kwasu foliowego i witamin z grupy B ale w to pewnie zaopatrzył Cie Twój ginekolog ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatynka34
Czesc dziewczyny czytam was od jakiegos czasu ja mam termin na 22 .08 buu juz mam dosc te upaly mnie dobijaja pozatym grubasna jestem i nogi mam jak słoń::P juz nie moge doczekac sie kiedy bede miala moje malenstwo przy sobie do ginka ide 2 08 i to do innego bo moj jest na urlopie(ja nie kupowalam stanika dla matek karmiacych kupilam 2 zwykle 110 pod biustem buuuuuuuuu mam cyce jak krowa xD to moja 4 ciaza pewnie pomyslicie ze zwariowalam ale to bylo planowane ostatnio rodzilam 8 lat temu i troche sie boje porodu kazdy porod jest inny mam nadzieje ze moje malenstwo nie da mi popalic i raz dwa wyjdzie na ten swiat^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowe dziewczyny, fajnie że tu tak gwarno się zrobiło :) szatynka napisz coś więcej o poprzednich porodach, faktycznie każdy jest zupełnie inny? eve a czy te biustonosze mają fiszbiny?Czy są bez? Florianka co u Was??? Nusieńka ja tez nie gadam z brzuszkiem, jakoś to dla mnie dziwne. Za to namiętnie rozmawia z brzuchem moja 4letnia córka, ciągle paple do niego, mlaska i ciumka i zauwazyłam,że Mały bardzo zywo reaguje na jej szczebiotek, zwłaszcza blisko brzucha. Zaczyna wtedy zawsze tańce wygibańce i to takie gwałtowne.Kilka razy sprawdzaliśmy i zawsze jest tak samo.Na mój głos i męża wcale tak nie reaguje. No ale to małej nie zamyka się buzia przez całą dobę ( z wyjątkiem snu) więc się chcąc nie chcąc osłuchał :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edzinka13
Justineee już mąż dostał zlecenie zakupu buraczka w tabletkach. Poczytałam o tym troszkę i faktycznie może się sprawdzi. Przetestuję wszystko byle tylko krew mi się poprawiła :). Poza tym znowu zrobiło się u mnie "okresowo" tzn. boli mnie brzuszek w dole..ale to już raczej w tych tygodniach ma prawo..chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny :) Szatynko gratuluję czwartego dzieciaczka :) trochę Ci zazdroszczę bo wiesz już co Cię czeka i wiesz jak się opiekować takim maleństwem.. my tu prawie wszystkie pierwszy raz będziemy rodzić i wszystkie jesteśmy równo przerażone :) Ania staniki są bez fiszbin,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czytam i czytam i nie mam sily odpisac. Witam NOWE DZIEWCZYNY!!!! Edzinka ja tez mam problemy z krwia i niestety nie mam nawet sily kupic tabletek:( buraki moge jesc do obiadu albo w zupie, ale zeby np pic sok nigdy:( bleee Stanika nie mam :( tu sa b drogie, ponad 20f, ale bede musiala kupic, chociaz jeden. O rozmiarze raczej nie wspomne ;) Zapraszam na popcorn . Jeszcze troszke luksusu zanim nadejdzie dzien zrzucania kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eveve, ja też juz mam piłke a nie brzuch :) postaram się też jakąś fotkę jutro zrobić to wam pokaże. Dorota napisz coś więcej, jak poród i może dopiszesz sie do tabelki :) Julcia ja te zdzisiaj miałam ciężką noc, spałam moze ze 2 godziny..:( Nic nie dał wiatrak przy samej twarzy- całą noc mokra twarz i mokre włosy. Chociaz to zupełnie nielogiczne, żeby przy takiej "wichurze" pocić sie jak świnia!?? Nusieńko ja lepiej żebym nie śpiewała ;) Czasem coś tam powiem jak jade samochodem ale to raczej zdania typu: " nie kręć się i daj mi juz spokój" :) Pozatym dużo mówię w ciągu dnia więc mały napewno bęzie przyzwyczajony do mojego głosu. Justinee i Szatynko witamy i zapraszamy częściej. Możecie tez dopisać sie do tabelki jeśli zamierzacie z nami zostac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem czemu mam takie parcie na pecherz..brzuch mi troche opadl..jakos tak zmienil ksztalt i lepeij mi oddychac..mam tylko nadzieje ze te 2-3 tyg wytrzymam,bo teraz rodzic to mi nie na reke choc bardzo bym juz chciala.. Witam nowe dziewczyny..Edzinka i Szatynka- moze zmienicie nick na czarny ze stopka(wtedy nikt sie nie podszyje pod was) W Poniedzialek ide na nastepna wizyte w szkole rodzenia..znowu pojde bez meza :( akurat w te wszystkie dni ma prace..i tak glupio byc tak sama.Ostatnio na 15 dziewczyn 4 byly same w tym ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusieńko mówi się, ze brzuch opada na 2,3 tygodnie przed porodem ale mojej koleżance opadł dopiero w szpitalu jak rodziła :) Nie ma więc reguły, wsłuchuj sie w swoje ciało i zawierz intuicji. Jeśli nie chcesz teraz jeszcze urodzić to oszczędzaj się i nie forsuj. U mnie też już leci ten sam tydzień co u Ciebie i też nie w smak mi teraz rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA!!! U NAS DZIŚ MEGA OCHŁODZENIE. SPAŁAM DZIS ZE 12 GODZIN BYŁO KILKA PRERW NA SIUSIU I TAKIE TAM ALE OGÓLNIE SPAŁAM. RANO MÓJ KAROLEK ZROBIŁ ŚNIADAŃKO BO JA JAKOŚ NIE MAM NA NIC WENY. ZAMÓWILIŚMY SOBIE NA JUTRO TORTA Z BITĄ ŚMIETANKĄ BO POTEM DŁUGO MOŻE NIE BYUĆ OKAZJI DO JEGO ZJEDZENIA. TEŻ WITAM NOWE DZIEWCZYNKI:)) STANIKA DO KARMIENIA NIE KUPOWAŁAM I CHYBA RACZEJ NIE KUPIE. PRZY PIERWSZYM TEZ NIE MIAŁAM I W SUMIE NIE POTRZEBOWAŁAM GO ZA BARDZO. MAM NIERAZ WYRZUTY SUMIENIE BO STARSZ CÓRA DOMAGA SIĘ UWAGI A JA POPROSTU NIE MAM NIERAZ SIŁY NAWET WSTAĆ Z ŁÓZKA, ALE ROBIE TO NA SIŁE BO MI JEJ SZKODA A POTEM CHODZE JAK OTŁUMANIONA. KAZDA CIĄŻA NAPRAWDE JEST INNA. PRZY PIERWSZEJ MNUSTWO ENERGII, A TERAZ JAK TYLKO ZACZAŁ SIĘ TRZECI TRYMESTR TO NORMALNA ROZPACZ. OBY PO PORODZIE BYŁO LEPIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie wszystko ok. Mały ciągle śpi. Budzi się tylko na jedzenie. W nocy wstaję do niego dwa razy. Byliśmy wczoraj na kontroli u pediatry. Waży 2400g co oznacza, że przez sześć dni przybyło mu 275g. Karmię go na żądanie. Co prawda powinien jeść co 3 godz. ale tak ładnie przybiera, że pani doktor nie kazała go budzić. Ja też jestem po wizycie u ginekologa. Był zdziwiony, że nie było cięcia ani szycia. Jak byłam w ciąży to nie potrafiłam gadać do brzucha a teraz ciągle nawijam do Młodego. Nawet jak śpi to opowiadam mu różne historie. Co do obniżenia brzucha to mi się to zrobiło jak mi wody odeszły. Normalnie tak opadł, że cztery palce pod mostkiem się mieściły. Ogarniam się i idziemy na spacer:) Witam nowe dziewczyny! Pozdrowionka i buziaczki gorące:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×