Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katarina28

Termin na sierpień 2010. Tegoroczne mamuśki :)

Polecane posty

Ja jak siąde prze komputerem na allegro to potrafie kilka godzin spedzic..to jest zarazliwe :) dzis w koncu moze wystawie pyszczek na sloneczko, tylko musze sobie lezak kupic,bo na krzesle niewygodnie..znowu mi przybylo 2cm w pasie i 1 kg..kurcze tak szybko wszystko sie zmienia..ale ja sie ciesze jak tyje..zawsze chcialam utyc i nie moglam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to opowiadamy:)) Malutka wazy juz 1974g.obwod brzuszka:28 cm,wymiar dwuciemieniowy glowki: 8 cm,kosc udowa 6 cm. Wagowo i wymiarowo jest juz w 33 TC,jest dokladnie o tydzien do przodu z waga i wymiarami:))Termin porodu na 14 sierpnia 2010:)) a co do allegro,musialam sobie odwyk zrobic,bo cale dnie potrafilam spedzic na podziwianiu ciuszkow i cudeniek dla malej:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciłam od lekarza. uspokoił mnie bo powiedział że to moje zmęczenie i skórcze to niedobór nagnezu. u dzidzi też wszystko ok. tym razem nie przytyłam tylko schudłam kilogram. kazał dużo wypoczywac. pozdrowionka dla wszystkich mamusiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabciu, te nasz Malenstwa to nie takie znowu male jak widze :-) coraz wieksze z nich bobaski, az mi sie czasem wierzyc nie chce, ze juz za kilka tygodni będzie z nami taka mała kwiląca istotka i to ta sama ktora jest w brzuchu, abstrakcja jakaś, hihi ;-) Julcia ja też biorę magnez na lydeczki, ale pomimo sporej dawki czasem mam wrazenie, ze niezbyt pomaga, ale to moze przez nieregularne branie, tera postanowiłam, ze musze pamietac i tyle !!! Dziewczyny, czy Wasze dzieciacki tez bywają aktywne wiele godzin, bo wczoraj od 21-2 rano moja Mala skakala i kopala bez ustanku,fajnie, ze taka ruchliwa, ale czy to normalne? A tak w ogole to co z Katarinką???nie odzywa się... Florianko i Nazillo tez zapomnialyście, by sie codziennie meldować ;-) chyba wprowadzimy za to jakies kary tzn.za odpuszczenie choć 1 codziennego wpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni-masz racje,teraz juz wszystko moze sie wydarzyc i warto byloby sie meldowac choc raz dziennie,zebysmy wiedziasly czy oby jakas dzidzia nie postanowila sobie kariery w brzuchu skrocic:)) Agatka,mimo ze mnie boksuje,prezy sie i wygina,a ja godzinami patrze jak te gorki i pagorki na brzuchu sie robia,jest dla mnie tak jak piszesz troszke abstrakcyjna:))ale spoko,pewnie nam sie przy porodzie zmieni:)) Z ta aktywnoscia to jest roznie,czasem leniwie raz na jakis czas mala sie wirci,a czasem ze zdwojona moca atakuje az mam wrazenie ze skora mi popeka.Mysle ze nie masz sie czym stresowac,dzieciaczki to indywidualisci,maja swoje zle i dobre humory,wiec obserweuj,ale sie nie zamartwiaj...wiem wiem ,wszedzie pisza ze jak ruchy malucha nagle zmienia charakter to nalezy sie stresowac....otoz ja to dziele na 2.tak samo jak ja mam humorki,tak samo ta mala istotka ma pewnie swoje zdanie.czasem od rana sie nie wierci,a potem jak zacznie to nie moze skonczyc:)) W ogole pod wrazeniem jestem dzie ta moja dwukilowa agatka mi sie w brzuchu miesci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się:):):) Dzień dobry Dziewczynki:) U mnie wszystko ok. Z braku czasu nie zaglądałam na kafe, ale obiecuję poprawę. Ostatnio tak mi się porobiło, że budzę się o 4 i nie mogę już spać. W ciągu dnia ucinam sobie drzemkę (zazwyczaj 2 lub 3 godziny), ale jak wstaję to nie mogę dojść do siebie. Jestem bez humoru i wszystko mi przeszkadza a o 21 już układam się do spania. Jak nie śpię to robię obiad albo sprzątam. Wczoraj zabrałam się za porządki w szafie. Od kwietnia miałam wszystkie zimowe ciuchy poukładać w pawlaczu, ale jakoś nie było mi po drodze. W niedzielę tak mnie bolała noga w biodrze, że miałam problemy z chodzeniem. Przeszło samo. Pewnie źle spałam. Wczoraj byliśmy na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Dostaliśmy rozpiskę z wyprawką do szpitala i był wykład o kąpaniu i pielęgnacji Maluszka. Naprawdę dużo przydatnych rzeczy się dowiedziałam i nie jestem już taka zielona:) W sobotę idę na gimnastykę. Będziemy też ćwiczyli oddechy. Jak wyszliśmy z tych zajęć to Łukasz ze strachem w oczach oznajmił mi "Będziemy mieli dziecko!" Chyba do niego dotarło, że tak mało czasu już zostało do narodzin. Dziewczynki jakich kosmetyków do pielęgnacji Krasnoludków będziecie używały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka mój Synuś też się tak kręci, że cały brzuch faluje a wczoraj po raz pierwszy dostałam kopniaka w nerkę. Bardzo nieprzyjemna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie te wasze maluszki są olbrzymie :) moja na razie całkiem mała.. jak byłam ostatnio na wizycie to ważyła połowę z tego co Agatka :) ale ja mam termin późniejszy więc powiedzmy, że jeszcze się nie martwię.. zastanawiam się tylko kiedy się obróci główką w dół bo jak na razie to mi wypycha głowę koło pępka.. Rzeczywiście Katarina się coś nie odzywa.. mam nadzieję, że u niej wszystko w porządku.. Nazilla też dawno nic nie pisała ale ona chyba na na głowie teraz przeprowadzkę... Moni - dzięki Tobie przypomniałam sobie o magnezie i o witaminach.. ostatnio ciągle zapominam.. Nusienka - super filmik :D moja niestety się ukrywa i obrócona jest nóżkami i rączkami do środka.. coz.. wstydliwa z niej kobitka :) Dziś powinien dotrzeć w końcu mój ukochany wózek.. już nie mogę się doczekać i co chwilę patrzę w okno czy już kurier nie przyjechał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ciezaróweczki. mni energia dziś jak na razie rozpiera. wysprzątałam cały dom. a teraz tak sobie myśle że z nas to takie duże dzieci, lekarz kasze dużo odpoczywac a my jak odrobine lepiej się czujemy to cudujemy żeby jutro znowu ponażekać jak to nam żle. ale to pewnie taki urok. do dzidzi mam już kupione wszystko poza wózkiem bo nie wiem na który się zdecydowac. kosmetyki kupiłam bambino bo według mnie najmniej uczulaja, a poza tym, tak doradziła mi znajoma połozna.:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia masz racje. Mi lekarz kazał dużo leżeć i odpoczywać z uwagi na skróconą szyjkę a ja ciągle jestem w ruchu. Dzisiaj rano byłam już z psem na spacerze w lesie a teraz gotuję zupę pomidorową. W planach mam jeszcze pranie bo pogoda jest śliczna i wszystko mi wyschnie. Ciekawa jestem czy też byśmy były takie chętne do sprzątania i robienia zakupów jakby lekarz zalecił więcej ruchu? Eveve jaki wózek kupiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka-super filmik,ja ostatnio tez nakrecilam taki,ale telem.niestety nie udalo mi sie tych najsilniejszych wiercen zlapac:( eve-moja mala juz w 28 Tc byla ulozona glowka w dol,dla mnie duzo ruchow w polowie drogi do pipki jest znakiem ze jest tak ulozona.czasem smyra mnie jeszcze nizej,z boku,ze jak leze sobie na boczku z podkulonymi nogami to po nodze mnie boksuje:)) Florianka-no to widze jak zaskoczona bylas wyznaniem twojego faceta:))moja maz ostatnio pytal sie jak corcia sie czuje:)) Aaaa,zapomnialam wam doniesc,ze agatka to maly gagatek:))wczoraj do samego usg siedziala w brzuchu cicho,a jak tylko lekarz przylozyl glowice do brzucha to mala tak wycelowala,ze walnela w glowice:))maz oczywiscie meeeega dumny z cory:))i juz mowi ze w noge bedzie z nia gral:)) co do kosmetykow to amm wlasnie dylemat,maz mowi ze kupic oliwke do smarowania,bambino,ale z tego co ja czytalam wcale rewelacyjna nie jest bo glowny skaldnik to olej parafinowy.Ja nastawialam sie na mydelko bambino,linomag lub alantan do pupy na odparzenia.Ostatnio stwierdzilam ze kupie krem bambino zamiast oliwki,pielegnacyjny i ochronny,roznia sie skaldem,jeden ma ok 20 % tlenku cynku,wiec obsusza.W koncu co zakupie to nie wiem,pojde sobie najpierw popatrzec co i jak.Ostatnio w tesco chcialam kupic huggiesy 2 dla malej ale byly wszystkie,oprocz wlasnie 2!!!noz w mordeczke!!!a paczka caly czas kosztuje 35 zeta:))w kauflandzie 40 bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez kupiłam te pieluchy ale własnie w tesco za 35zł. bo w kauflandzie te same u nas po 50zł. na odparzenia kupiłam bepanten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. mi sie jakos nie chce dzisiaj ruszac. pobolewa mnie brzuch troche i mam straszne mdlosci. mam nadzieje ze to nie jakies ozaki porodu bo jeszcze 6 tygodni. w czwartek ide do lekarza to zobaczymy. moja mala jak zawsze tylko w dzien sie ruszala to teraz cale wieczory i noce a w dzien malo. ja tez juz mam wszystko dla malenstwa tylko czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózek kupiliśmy taki: http://www.madar.siedlce.pl/_var/gfx/09859b220740461a728306977822521c.jpg tylko troszkę ciemniejszy kolor, jak przyjdzie to wkleję fotki :) Co do kosmetyków to wyczytałam gdzieś, że najlepiej kupić cały zestaw (mydełko, szampon, olejek czy coś tam innego) z jednej firmy bo jak dzidzia dostanie uczulenia to potem wiadomo, z czego a tak jak się ma każdy produkt innej firmy to nie wiadomo co uczuliło. Ale ja też jeszcze się nie zdecydowałam jakich kosmetyków używać :) myślałam nad serią Nivea albo Bambino ale jeszcze nie wiem.. może zobaczę coś ciekawszego i się w sklepie zdecyduję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eveve śliczny wózek. Czekamy na zdjęcia. Ja mam już praktycznie wszystko dla Małego. Tylko nad tymi kosmetykami się zastanawiam. Położna w szkole rodzenia też mówiła o tym, żeby stosować wszystkie kosmetyki jednej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi kolezanka podpowiedziala ze wlasnie ten olej parafinowy to najlepsze co moze byc dobrze natluszcza i nieuczula.. ja za tydzien zaczynam juz kupowac lozeczko i inne gazety..w koncu musze tez pomyslec o tej torbie do szpitala-lepiej miec wczesniej wszystko zaplanowane- a noz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLICZNY TEN WÓZECZEK, JA NADAL NIE MOGE SIE ZDECYDOWAC. MOZE JAK MĄŻ WRÓCI Z TRASY TO POMORZE MI WYBRAC. JAK NARAZIE TO MAM TYLKO WYBRANE KOLORY. CZERWONY LUB ZIELONY. ALE JAK TO MÓWI MÓJ MĘZÓLEK JA MAM 100 MYSLI NA MINUTE. OGLĄDAŁAM WŁASNIE ZDJĘCIA NIEMOWLACZKÓW I SOBIE POPŁAKAŁAM. SĄ CUDNE. JA JUŻ BYM CHCIAŁA ZEBY TAKA KRUSZYNKA LEŻAŁA OBOK MNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i prosze jak sie od razu forum rozruszało, az milo :-) :-) Juz sobie zanotowalam w notesiku kto na dzis "rozgrzeszony" a kto nie , hihi.... Katarinko lepiej mi sie tu Kochana nie narażaj ;-) Nusienka nie jestem pewna, co to za akrobacje byly , ale na moje oko, to skok do wody z co najmniej dwoma obrotami w powietrzu ;-) Florianko tylko nie przesadzaj z tym ruchem, ja się przestraszylam jak przeczytałam na blogu Katariny, że ona czula sie idealnie, a potem nagle ...bach.... i to wszystko z tego szybkiego tryby życia i ciągłego biegu, lepiej czasem wrzucic troszkę na luz... Eveve...ciesze się, ze chociaż na cos sie przydałam :-) ja postanowiłam brac magnez codziennie, a witaminy z DHA raz na 2 dni, bo jemu duzo owocow i nie chce niepotrzebnie przesadzać, tym bardziej, ze wyniki dobre. Julcia... wiem co to za komar z wyborem wózka i ciesze sie, że mam to za sobbą. Na razie go nie widziałam, ale wybralam na podstawie opinii, teraz jest u moich teściow i podobno wszystkim bardzo sie podoba :-) http://www.allegro.pl/item1046484484_implast_bolder_3_na_gwarancji_fotelik_gratis.html Podobno stan idealny, więc tym bardziej ciesze sie, że nie przeplaciłam. Moja malutka tez juz od kilku tygodni ułożona główka w dół, chociaz czasami mam wrażenie, że conajmniej raz dziennie przekręca sie jeszcze tak dla hecy, by sprawdzić, ile jeszcze ma miejsca. A co do wagi dziecka to w ciągu 4 tygodni córunia przybrala 600gram, całkiem nieźle jak na takiego maluszka także Eveve nie sugeruj sie tym, bo nasz dzieciaczki rosną dosłownie w oczach. kasienko trzymaj nózki mocno zwarte :-) wytlumacz Emilce by sie tak nie spieszyła, tyle korzystala ile może z tych przyjemnych beztroskich chwil w brzuszku mamusi :-) A tak tylko dodając.... Kochane myśle, że wkroczylymy w taki etap ciąży, że coraz więcej będziemy odczuwać, ale to już ostatnie 10 tyg. uffff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve-wozeczek sliczny:))bedziesz na pewno zadowolona!!!bartatine sama osobiscie ogladalam i prowadzi sie jak marzenie:)) moja 600 gram przybrala od 27 maja,wiec niepelny miesiac.Dzieciaki roznie rosna i zalezy to duzo od rodzicow,jakich sa rozmiarow i podobno dziecko bedzie mialo podobna mase urodzeniowa jak rodzice. No to moze jednak postawie na serie bambino....sama uzywalam kiedys tego kremu i mnie sluzyl,mezowi tez,a on jest alergikiem...ktory wyznaje tylko krem nivea na wszystko:))a jak mu powiedzialam ze produkuje serie bambino nivea....to zaakceptowal:)) Moni,to od dzis bedziesz kapownik prowadzic:))Co do Katariny,to jestem dobrej mysli,czasem 2 dni sie nie odzywala,a na pewno dziewczyna po prostu odpoczywa i zaciska nogi:)) Rozmawialam z siostra na temat skurczy...jej pojawily sie jakos 4 tygodnie przed terminem,ja mialam je juz w kwietniu,teraz nie wiem co to znaczy,a czy u was sie jakies takie cudaki pojawiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U MNIE TEŻ POJAWIAJĄ SIE SKURCZE ALE NAJCZĘŚCIEJ W NOCY. PYTAŁAM WCZORAJ O TO SWOJEGO LEKARZA I MÓWI ŻE JAK NIE MA ICH WIĘCEJ JAK 7 CO JAKIŚ CZAS A NAWET DO10 TO NIE MAM SIĘ CZYM MARTWIĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U mnie nastrój taki sobie. W weekend byliśmy na weselu i jeszcze do dziś odczuwam skutki po tańcach wywijańcach ale założyłam że jak już ide to po to żeby się bawić a nie siedzieć za stołem. Wczoraj byłam u lekarza. Maluszek ma się dobrze i waży już o zgrozo 2700!!! A niech sobie rośnie najważniejsze że zdrowe:) Jemu ciasno i niewygodnie coraz bardziej ale wierci sie i wygina niemiłosiernie co najbardziej odczuwa moja wątroba i pęcherz:) Filmu nakrecic sie nie da bo jak tylko biore aparat do reki to momentalnie spokój. Nusienka super, że Tobie udało się nagrać:) W domu na głowie malowanie i urządzanie pokoju wiec troche mało czasu na pogaduszki na forum:( Co do kosmetyków to postawiłam na hipp a do kąpieli na początek oilatum. Narazie skurczy nie odczuwam ale mój lekarz mówi to samo co lekarz Julci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Parę dni się nie odzywałam po ostatnich wydarzeniach ale juz jestem cała i zdrowa :) Po swoich zeszłotygodniowych przygodach poszłam do lekarza. Zbadał mnie dokładnie, zrobił USG i powiedział, że już jest wszystko w porządku i nie mam powodów do zmartwień. Powiedział też, że jeśli będę przestrzegała jego zalecenia to z pewnością donoszę ciążę do końca a nawet jego zdaniem bardzo prawdopodobne jest, że Mały wcale nie będzie chciał wyjść :) USG wykazało, że szyjka jest dobrej długości- 2cm+16mm. Kanał zamknięty. Główka małego przy samym ujściu ale nie naciska, więc ok. Mały jest duży (ok.2200g), prawidłowo zbudowany, wszystkie kichy na miejscu. Co do przyczyny tych skurczy to lekarz powiedział wprost, że to skutek stresów. Potem doczytałam w necie, że poprzez działanie stresu z organizmu wypłukiwany jest potas i magnez- i dlatego te skurcze się pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zachęcam was do przeczytania ostatnich postów na moim blogu. Nie chce auomatycznie wklejać tu tekstów ale jak coś przeżyję na własnej skórze to chętnie sie potem dzielę z innymi. I tak np. "odkryłam" sposób na spuchnięte kostki i trochę się dokształciłam jeśli chodzi o to co najlepiej jeść żeby nie dostawać skurczy łydek, skurczy w ogóle i ogólnie dobrze się "prowadzić" ;-)) Mojej fotki też juz nie wrzucam na pokazywarkę tylko jest na blogu. www.pierwszaciaza.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinko...ciesze sie, ze sie odezwalaś i że juz czujesz sie lepiej, co do skurczy to ja mam bezbolesne, ale dosyć często w czasie dnia, zwłaszcza po poludniu, wtedy brzucho twardy jak kamlot, ale ja mam dość dużo stresów na co dzień od których niestety nie mogę sie tak po prostu uwolnic, więc staram sie brac magnez i czasem poleżeć, choć to drugie nie jest moja mocna stroną. Sylcia ja kupuje tzn. dopiero kupię kosmetyki z serii mustela, ale to dlatego, ze tu sa bardzo polecane i popularne, a duże opakowania wcale nie wychodza tak drogo, ale slyszalam bardzo wiele dobrego o tej serii HIPP i pewnie gdybym byla w Polsce to tez bym je wlasnie kupiła, co do Nivei nie jestem tak bardzo przekonana, ale tylko i wyłącznie dlatego, że duzo dziewczyn pisało, że bardzo uczulaja maluszki,no ale jak mowilam sama nie próbowalam tylko tyle co sie nasluchalam o nich. A tak w ogóle to super, że się Kochana wybawilaś na weselichu, tez bym sobie poszalala, oj bym poszalala....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarina-swietnie ze sie odezwalas:))widze ze twoj maly rozmiarkowo jest tez kapinke do przodu:))niech rosna maluchy,niech rosna:)) Sylcia-twoje malenstwo to juz nie takie malenstwo:))prawie 3 kg...a gdzie tu dalej:))pewnie maly wielkoludek bedzie,ale wazne by zdrowy:)) zrobilam maly rekonesans w drogerii,ciekawa wydaje mi sie seria perfecta baby...w naturze maja kilka serii dla maluchow i tam robilam rekonesans.tesco nie ma duzego wyboru,kaufland-nie wiem jeszcze nie patrzylam....real i carrfour oblukam nastepny weekend.aaaa no i w koncu musze zakupic chusteczki nawilzane....siostra mi poleca huggisa bo sa lekko chropowate i grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam się troche kimnąć ale te moje skurcze łydek są nie do wytrzymania.POMOCY!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lyknij magnez,moze od razu nie pomoze ale po kilku dniach odczujesz ulge,a moze rozmasuj sobie nogi,jedyne co mi do glowy przychodzi. a ja jastem meeeeega nerwowa i chce mi sie czegos zjesc ale nie wiem czego....nektarynki?moga byc i do tego frytki lub pierogi ruskie lub z miesem.....:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Żabcia niezły zestaw. Narobiłaś mi ochoty na te nektarynki ale do sklepu nie chce mi sie tyłka ruszyć. Za to poratuję się truskawkami z ogródka:) do tego cukier i mleczko mniam mniam A na ochłode dołoże do tego lody śmietankowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×