Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

ja luzik:) wlasnie mi sie @ skonczyl:) i nie wiem czy chce mi sie starac w tym cyklu, czy nie lepiej sie mezowi poswiecic:) przynajmniej teraz jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala --> tyle czekaliscie to moze warto teraz poswiecic sie uczuciom :) mezowi samej sobie :) na spokojnie jeszcze przez chwile :) czeka Was super wyjazd :) macie okazje sie odstresowac i na nowo odswiezyc uczucie :) mysle ze to super sprawa, a moze wlasnie taki spontan przyniesie niespodzoianke :) tylko ciekawe czy to nie moje wariujace flaczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi mysle ze spokojnie mozesz juz czuc ruchyba dziecka, fajnie ci, chcialabym juz tez poczuc cos takiego. Ech widzisz znowu to robie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak ogole to co powiesz na imiona Nadia, Oliwia, Jagoda, Sara, Lena, Emilka, Natalia, Natasza, Jak sobie cos przypomne to napisze znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia--> ale to chyba niz zlego, ze tez bys chciala :) tylko mysl o tym w pozytywny sposob :) niech to da Ci sile :) a co do imion to mi podoba sie Emilka, Oliwia i Lena, ale... mezowi zadne z nich sie nie podoba :( piszcie moze, ktoras z Was trafi w cos co sie spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie mam imienia dla dziolchy ani dla chlopaka...mialam ale juz wykorzystalam i teraz sie zastanwiam nad np Różą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne, bo malo spotykane :) przynajmniej ja nie znam zadnej Rozy, ani malej ani duzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda tez jest fajne:) ale jagoduy nie wezme bo moja kolezanka ma corke jagodke:))) W wolnym czasie poszperam sobie w necie w poszukiwaniu zenskich imion:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
ladne imiona wymyslacie ale one sa teraz bardzo popularne.. vi nie pisalas jak maz przezyl usg??? i jak wogole wizyta bylo tak strasznie jak sie obawialas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie:D no popularne popularne, ale tez nie ma co udziwniac zeby dziecie potem nie cierpialo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Suzana to chyba malo popularne imie ;) co do wizyty to niepotzrebnie sie denerwowalam ;) weszlismy razem... polozylam sie do usg... maz poogladal... i po lekarz sam poprosil czy maz zechce poczekac na zewnatrz i on wyszedl, a ja przeszlam na samolot ;) widac lekarz ma taka praktyke, bo nic nie sugerowalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi - no widzisz i nie potrzebny ten stres :) co do imion to racja nie ma co udziwniac za bardzo ale tez chyba nie chcesz zeby np w jednej klasie potem byly 3 emilki 4 zuzie itd ... co do Susana to to samo co zuzia chodz bedzie sie wyrozniac i bedzie bardziej oryginalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze to to samo, ale brzmi juz calkiem inaczej ;) tylko nie wiem czy w Polsce mozna nadac dziecku takie imie... a poki co inne nam sie nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zrobicie jak bedziecie uwazac:) chociaz jak dla mnie nie ma sensu dziecku dawac Suzana skoro mozna dac Zuzanna:) no ale to moja opinia wiec, bez obrazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak szybko sie nie obrazam, wiec spoko ;) chodzi o to, ze juz Zuzanna sie nie podoba ani mezowi, ani naszym mamom... mimo, ze mi sie to imie bardzo podoba :) dlatego ten Polski odpowiednik odpada :( mi sie podoba sporo Polskich imion, ale maz na wszystko kreci nosem :( juz w zeszlym roku wybralismy imie Maja, ale zostalo nam "podwedzone" i kicha... Julia tez odpadla, bo co chwile slysze to imie...dodatkowo maz do kazdego imienia wymysla glupie wymowanki i odrzuca to imie, bo twierdzi, ze malej beda w szkole dokuczac... i nic nie daje gadanie, ze praktycznie do kazdego imienia mozna wymyslec cos glupiego ;) Mi sie np. bardzo podoba imie Hania :) ale maz na to "Hania to do r..." i gadaj tu z takim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi imie sie musi wam najbardziej podoba a nikomu wiecej nie wiem jak dokladnie jest w polsce z rejestracja imion ale wiem ze moja coreczka ma polski akt urodzenia a jej imie ani troche nie jest polskie ani wymowa ani tym bardzej pisownia ( urodzila sie w uk) nie stresuj sie zobaczysz imie samo do was przyjdzie nawet jak byscie musieli poczekac do samego konca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak twoja corcia ma na imie ?? wiesz jak sie urodzila w uk to pewnie dlatego w polskim akcie ur nie robili problemu z zachodnim imieniem... a u nas moze sie okazac tak, ze pojdziemy rejestrowac dziecko i bedzie trzeba na hura zmieniac imie ;) a gdzie Wy sie znowu podziewacie ?? pusto, glucho... to wracam do robienia obiadu... dzisiaj kurczak w platkach i ziemniaczki w przyprawach :) mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
vi to jest tekst ktory znalazlam na stronie jednego z urzedow ww polsce Rodzice są uprawnieni do wyboru imienia dla dziecka. W sytuacji gdy są oni pozbawieni praw rodzicielskich, takie uprawnienie wykonuje ustanowiony opiekun. Jeżeli rodzice nie wybiorą imienia dla dziecka, kierownik USC wybiera dla dziecka jedno z popularnych imion używanych w Polsce. Wybór imienia dla dziecka powinien być dokonany wspólnie, w przypadku niemożności osiągnięcia porozumienia o wyborze imienia zdecyduje sąd opiekuńczy. W kwestii wyboru imion dla dziecka ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego przewiduje pewne ograniczenia. Nie można nadawać dziecku więcej niż dwóch imion, ponadto imion ośmieszających, nieprzyzwoitych, w formie zdrobniałej, jak również imienia które nie pozwala na odróżnienie płci dziecka. W takich przypadkach kierownik USC odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze imienia. Możliwa jest kontrola sądowa takiej odmowy, w toku której rozpatrywane jest czy imię spełnia określone prawem wymogi. Na przykład w toku postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym stwierdzono, że imię "Aramis" (tak jak jeden z bohaterów "Trzech muszkieterów" Aleksandra Dumas) byłoby imieniem ośmieszającym dla dziecka. Możliwe jest nadawanie imion pochodzących z języków obcych o ile nie mają odpowiednika w języku polskim. Nie jest możliwe jednak stosowanie zagranicznej pisowni, np. Max lub Karl. Gdy rodzicami są cudzoziemcy mogą nadać dziecku również imię w formie występującej w ich języku ojczystym, nawet jeśli ma ono polski odpowiednik. Jeżeli rodzice są przedstawicielami mniejszości narodowych w Polsce, stosuje się odrębne uregulowania zawarte w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym. Mam nadzieje ze to rozwieje twoje watpliwosc ja z tego rozumie ze nie mozesz nadac dziecku imienia zagranicznego jesli ma polski odpowiednik. i mozesz nadac imie zagraniczne i nie musi sie ono konczyc na litere A jesli mozna rozroznic czy to jest imie meskie czy zenskie Moja mala ma na imie Alyshia (czytac Aliszja) na polskie bylo by Alicja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kicha, bo Suzana to Zuzanna :( praktycznie prawie kazde imie ma Polski odpowiednik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wychowana jestem ;) niki85--> wiekie dzieki za pomoc w szukaniu informacji :) a corka ma sliczne imie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi - ja mam kasia na imie:) Katarzyna to jest ladne, polskie imie i ma ladne pochodzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie imie mi sie podoba, ale... no wlasnie... zle mi sie kojarzy... z osoba, ktora bardzo sie starala namieszac kiedys miedzy nami... nie chcialabym patrzac na corke o tym myslec... tak w sumie to mi sposo imion sie podoba, ale maz na wszystko kreci nosem :( a skoro o imionach to ja mam na imie agnieszka i tez nie przepadam za swoim imieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm znalazlam cos takiego... http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpowiedniki_imion_w_r%C3%B3%C5%BCnych_j%C4%99zykach z tego wynika, ze imiona Susan, Susanne, Suzanne sa odpowiednikami Zuzanny, a my chcielismy Suzana, czyli jakby nie patrzec to imie nie ma Polskiego odpowiednika ;) tylko teraz pytanie czy wogole istnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
istnieje czy nie to niewazne nawet moglabys sobie imie wymyslec i jak nie obraza itd to ja nie widze przeszkod :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe to szkoda Niki, ze to Ty nie jestes urzednikiem w USC ;) to w takim razie rownie dobrze moze byc Megan , tak jak maz chcial :) bo w tyhc przepisach nie ma nic na temat tego, ze imie ma sie konczyc na "a". tylko czy to nie bedzie sie ciagle z samochodem kojarzylo ?? ale jak ludzie daja na imie corka Okrawia i nikt za nimi nie wola Skoda to moze nie bedzie tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki85
Charlotte albo charlotta, Virginia, nancy, sandra,agata, karolina, laura, sara, amy to tylko kilka pomyslow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie wiem co on tak z tym imieniem wydziwia... moze nadal nie przetrawil tego, ze to dziewczynka... bo ciagle slysze "jeszcze nie wiadomo" ;P ciagle ktos go "karmi" historiami, ze tez mial miec dziewczynke w 5 miesiacu (na 100%), a w 6 juz sie okazywalo, ze chlopiec... niby juz mowi do brzucha "mala" i ogolnie w zenskiej wersji mowi o dziecku, ale jakos tak sama nie wiem... jemu sie podoba Megan, Suzana, Amanda, Maja i to chyba tyle... jak widac nie gustuje w polskich imionach... przynajmniej zenskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×