Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rena443

Szczęśliwe mamuśki - Rzeszów i okolice

Polecane posty

kika79 Kupiliśmy właśnie Bebilon comfort zobaczymy czy zadziała. Ale cena w aptece powalająca 32,50 zł a w Auchanie bo dzwoniłam byli znajomi 20 zł ale jak się sprawdzi będziemy kupować :) Ale w czym to mleko ma dokładnie pomóc zmniejszy kolkę czy po prostu dziecko lepiej się najada:) Ubieram Małego i jedziemy w odwiedziny :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jaka tu cisza nikogo niema przy necie czy dzieciaczki tak dają w kość. Niestety naszemu Małemu Bebilon Comfort także nie pasuje wiec musimy zostać przy Bebiko bo on innego mleka nie chce pić :(:(:( i co mu zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktyczie cisza ostatnio:( Ale to pewnie dlatego że pogoda ładniutka i wszyscy na spacerki wychodzą. Malutka ostatnio bardzo grzeczna, słodki bobas:) A weekend jak weekend, zawsze się jakieś zajęcie w domu znajdzie. Niestety ja nic nie doradzę odnośnie rodzajów mleka dla maluszków, jak narazie nie mam doświadczenia:) Ale chętnie czytam bo nie wiadomo co iedy bedzie potrzebne. Mnie dalej martwi katarek u małej, rano jak wstanie to strasznie nosem ciągnie, choć w "dziurkach" jest czysto. I tylko rano tak robi, pózniej jest ok. Już sama nie wiem co z tym robić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
oj o tej godzinie to ja juz slodko spalam:D mala nam grzecznie zasnela po wrazeniach ze spacerkow z ciociami i babciami:D pieknie spala w nocy dzis tez grzeczna wlasnie rozmawia z misiami na karuzeli wiec moge zjesc sniadanko:) oj dzis znow poiekny dzien bedzie dlugi spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
ale cisza:P czyzby maluszki psocily?:) moja spi az jestem w szoku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Wybieram się dziś z małym na usg bioderek oby wszystko było ok, mały nam tak ładnie i szybko rośnie dosłownie w oczach:-) Teraz sobie śpi na świeżym powietrzu i strasznie mu to odpowiada bo tak w domu to nam psoci i daje nieźle w kość ale to też z tego powodu że złapał katarek ale niestety wszyscy w domu mieli wiec i on musiał złapać to paskudztwo. Mam pytanko bo jeszcze nie byłam z małym u pediatry choć w szpitalu przy wypisie zalecano żeby się zgłosić w 7 dobie do pediatry ale położna środowiskowa która była u mnie zaraz po tym jak przyjechaliśmy ze szpitala powiedziała że jeśli małemu nic nie dolega to nie ma sensu iść do lekarza i tak się zastanawiam czy iść jeszcze przed szczepieniem czy dopiero jak będę miała małego szczepić bo widzę ze katarek powoli przechodzi wiec nie wiem czy jest sens małego ciągać po przychodniach gdzie pełno zarazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na szczepienie idziemy 10.05 ale dwa lub dzień przed pójdziemy na kontroli prywatnie bo nie mam zaufania do lekarza z naszej przychodni. Jutro też jedziemy na UGS bioderek i mam nadzieję że wszystko ok:) Napisz jak po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania powiem szczerze ze nie słyszałam o tym,żeby iść do pediatry w 7 dobie. W każdym badz razie my nie chodziliśmy. Zresztą też odwiedziała nas położna i też sprawdzała jak maleństwo się czuje. W dniu szczepienia pediatra bada oczywiście maleństwo. My z naszą małą byliśmy 2 razy u lekarza właśnie z tym katarkiem, trochę nas to niepokoiło ze tak ciężko oddycha.W sumie nic się nie dowiedziliśmy od lekarki ale powiedziała że lepiej jest przyjśc kilka razy "na darmo" niż coś przegapić. Nie wiem jak w tej przychadni u Ciebie ale my byliśmy w dniach kiedy przychodnia przyjmuje dzieci zdrowe więc nie ma też możliwości zarażenia się żadnym paskudztwem tam na miejscu od innych. Ale jeśli uwazasz zpoduszka KLIN dla niemowlaczków wszystko jest ok to chyba nie ma sensu dziecko wozić. A ja byłam dzisiaj pierwszy raz u gin.po porodzie i oczywiście zapomniałam wziąść zaświadczenie do becikowego. Mąż się ze mnie smieje ale no cóż wyleciało mi z głowy. Becikowe nie zając i nie ucieknie jeszcze. Mała śłodko spi a jeszcze nie byłyśmy na spacerku, a taka ładna pogoda. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilla85 Mam takie pytanie jak wygląda taka pierwsza wizyta po porodzie. I jak długo miałaś wydzielinę z pochwy po porodzie bo ja jestem po cc już 4 tydzień i jeszcze coś jest bardzo niewiele ale jednak. A do lekarza umówiłam się na 10.05. z tym że zaświadczenie do becikowego już mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kt85
a tak z innej beczki to jak ubieracie swoje maleństwa na spacer , bo ja sama nie wiem w co moją małą ubrać żeby jej nie było za gorąco ani za zimno? bo w sumie to teraz bardzo ciepło na polu tylko czasem wieje, nie chce jej przegrzać albo zaziębić :( ja jestem 8 tygodni po cc i jeszcze do niedawna pojawiały się drobne plamienia, ale byłam u ginekologa w 6 tygodniu po cc i wszystko ok, zrobił usg i zbadał i kazał przyjść za rok do kontroli my tez byliśmy dziś z Gabi na usg bioderek do kontroli, bo mała juz 4 tygodnie w dwóch pieluchach na pampersa chodzi, poprawiło się juz ale kazał nam kolejny miesiąc zakładać te pieluchy :( a miałam nadzieje że juz wystarczy, no i moja mała ma przepuklinę pępka i lekarz jej zakleił brzuch wielkim plastrem i tak ma być przez 3 tygodnie :( a katarek to ma już 4 tygodnie, może maluchy tak mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
no my dzis taki maraton spacerowy zrobilismy:D bylam w szoku bo mala tak spala ze nic jej nie bylo w stanie obudzic:P Aniu podejrzewam ze jestes zapisana do pana dr Marcia? a wiec tak polozna tez byla ta co u mnie? zapisala jakie wit dawac? katarek ma tak jak i nasza Milenka my bylismy z katarem ale na szczescie wszystko ok do szczepienia idziemy jutro (Aniu na szczepienie trzeba sie zapisac wczesniej my nie wiedzielismy dlatego idziemy dopiero jutro) Filipinka ja jestem 7 tyg i jeszcze taki delikatny sluz jest ale jeszcze w zeszlym tyg mocno krwawilam:/ my juz mamy becikowe na koncie:P a do gina pojde w przyszlym tyg:) Kasiu czekalismy dzis na Ciebie a nie wiedzialysmy ze Wy u lekarza:) u nas bioderka ok mamy sie zglosic na usg jak mala skonczy 3 m-ce a profilaktycznie mamy mala nosic na tzw " zabke":) tez sie czasem zastanawiam jak ubierac:/ na kombinezon jest za cieplo chyba wiec tak jak dzis zalozylam np body z krotkim rekawkiem,kaftanik, spodnie i skarpetki a na to sweterek polarowy i spodnie tez z polarem no i drugie skarpetki frotte no i cieplejsza czapeczka no i kocyk i sprawdzam czesto raczki jak zimne to przykrywam kocykiem no i kark sprawdzam czy nie mokry:) no i bylo dzis ok bo nic a nic plecki nie byly mokre a jak sie ochlodzilo to przykrylam kocykiem i wrocilysmy do domku o 17:30:) u nas tez katar 4 tyg i nic lepiej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinka, wizyta raczej standardowa. Trochę pytań o poród i standardowe badanie. Ja rodziłam naturalnie i taka wydzielina pojawiała mi się nawet w 6 tyg. Oczywiście już w ilościach śladowych. Teraz już 8 tyg mineło i wróciło do normy. zapisał mi tylko jakieś globułki, żeby całkowicie wrócić do stanu sprzed porodu. Z tym ubieraniem małej to ja też mam problem, pogoda dość zdradliwa jest, słońce świecie ale wiatr wieje. Zazdroszcze Wam tych spacerków, moja niunia okropnie nie lubi leżeć w wózku, zawsze jest wielki płacz jak gdzieś wychodzimy:( Wczoraj wogle miała kiepski dzień, bo trochę nam płakała wieczorem. Dobrze że chociaż kąpać się uwielbia (choć na początku też była negatywnie nastawiona do wody:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
vanilla widze ze Twoja mala tez lubi wczesnie rano wstawac:) moja sie wczoraj wyspala i teraz ani mysli spac:) dobrze ze nie placze...:)az trudno uwierzyc ze to moja Milenka:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkarolcia
Dziewczyny co Wam lekarze radzili żeby zapobiec wadom bioderek? Czy dopiero robi się coś jak już stwierdzi się wadę? Zazdroszczę Wam spacerów z dzieciątkami :-) ...już się nie mogę doczekać Ja mam termin za 10 dni Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
no raczej dopiero jak sie stwierdzi:/ profilaktycznie trzeba dziecku szeroko nozki trzymac...moj pediatra mowil ze tylko u cyganow nie wystepuja wady bioderek bo cyganki nosza swoje dzieci na swoim boku czyli rozkladaja nozki szeroko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was w piękny kwietniowy dzionek:) pytanie z całkowicie innej beczki....rozpoczełyście już współżycie ze swoimi partnerami?? Bo ja próbowałam w niedziele ale kiepsko to wyszło bo zamiast szerzej to tam ciaśniej sie zrobiło..czułam sie jak dziewica, hah.Jestem już prawie dwa miesiące po porodzie .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No byliśmy na USG bioderek i nasz mały ma jakąś wadę i ma nosić poduszkę Frejki tak mi go szkoda bo to nie jest zbyt wygodne i ma to nosić cały czas tylko co 2 godziny pół godziny odpoczynku przez pierwsze 2 tygodnie a później to już cały czas :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
a u mnie tylko poranek byl dobry potem zaczal sie placz i krzyk:( nie chce jesc a po kazdym jedzeniu mimo ze sie odbuje strasznie sie jej ulewa:( nigdy wczesniej tak nie bylo:( i jak na zlosc zaraz mamy jechac na szczepienie nie wiem jak sobie sama poradze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
no a my po szczepieniu nawet nie bylo tak zle:)szczepilismy normalnie przy klociu byl wrzask ale szybko przestala i nawet bez krzyku dotarlismy do domu posiedzialysmy na lawce przed blokiem chwilke ale wiatr okropny:( lece bo moje szczescie sie obudzilo trzeba nakarmic:) moze zasnie bo inaczej maz znowu bedzie glodny chodzil hihihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
ja tez pytanie z innej beczki:D uzywacie cos na rozstepy? kurde cala ciaze sie smarowalam skora byla super ani jednego rozstepu a przed samym porodem pojawily sie na bokach kilka na udach i kilka na brzuchu na szczescie pod pepkiem i niewiele ale kurcze moze jest cos co sprawi ze beda jasniejsze i mniej widoczne?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena Ja też mam rozstępy i też całą ciąże smarowałam brzuch ale mnie najbardziej martwi ten brzuch bo jestem już po cc 4 tygodnie a brzuch jak na razie nie ma zamiaru się zmniejszać :(:(:( Oj tak mi szkoda mojego Maleństwa w tej poduszce między nogami i nie mogę mu tego ściągnąć bo to dla jego dobra :( mam nadzieję że szybko się przyzwyczai wzięłam go dziś żeby mu nie było przykro na bardzo długi spacerek :) za 3 tygodnie jedziemy do kontroli mam nadzieję że będzie się zmniejszać najgorsze jest to że może to nosić nawet 4 m-c ale to i tak lepiej bo lekarz powiedział że jakby to było wykryte w 3 miesiącu to nawet rok trzeba by to zakładać a tak to 5-tego miesiąca to dziecko jeszcze nie raczkuje nie chodzi to nic nie straci :) muszę się jakoś pocieszać bo strasznie mi go szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera tak się rozpisałam i mi znikło:( U nas badania u ortopedy wyszły ok, z bioderkami wszystko w porządku ale mam nadzieję że lekarz dobrze ją przebadał. Usg również robił. Filipinka teraz może troszkę maleństwu nie wygodnie ale to dla jego dobra i kiedyś bedzie Tobie wdzięczne:) Anula u nas jest podobnie, ale ja jestem zadowolona z takiego rezultatu. Gin.mi przepisał jakieś globułki na zwiekszenie nawilżenia czy coś w tym w tym stylu. W każdym razie żeby poprawić komfort współzycia. No i minipigułkę choć nie wiem czy bedę stosowac przy karmieniu piersią ale w metody naturalne to ja też nie wierze. Rena a jaką szczepionką szczepiłaś maleństwo? Skojarzoną? Napiszcie co sadzicie o szczepionce na pneumokoki i czy szczepiliście na to swoje maluszki? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Filipinka dasz rade to dla dobra malego:) co do pytania anuli to my jeszcze nie hihihi pojde do lekarza najpierw zreszta jakos nie mam sily na to:) kurcze czy Wasze tez tak plakaly po szczepieniu? matko nasza az bordowa byla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
nareszcie zasnela:) nie wiedzialam co jej jest tak wrzeszczala mowie Wam jak sie zestresowalam cala mokra bylam z nerwow i noszenia nic nie pomagalo dopiero jak zaaplikowalam czopka z paracetamolem posmarowalam nozki altacetem bo jej spuchly:( i w 5 min zasnela bo plakala przez sen...potem nabrala apetytu na jedzenie i zabawe z tatusiem:) Filipinka nie masz takiego uczucia dretwej skory na brzuchu po pepkiem? kurcze ja myslalam ze to przejdzie ale nie mija:(no i ten brzuchol masakra a w tym pasie teraz cieplo zle sie chodzi ale w nim jakos przyzwoicie wygladam...no i w biodra mi tez poszlo:( vanilla szczepilismy normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak samo jak i my. Ja miałam wyrzuty sumienia ze nie wziełam tej płatnej bo tak strasznie mi płakała. I pewnie też musiałaś trzymać na raczkach, no i niestety następna szczepionka pod koniec maja:( Ale z drugiej strony tyle dzieci jest w ten sposób szczepionych a za te pieniądze wolę jej coś kupić. Powiem szczerze ze jestem w szoku, malutka spi cały wieczór:) Mam troszkę czasu dla siebie. Na spacerku też ładnie spałam, ale w dalszym ciągu musiałam ją uśpić w domu. Jak ją tego oduczyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi rozstępy wyskoczyły w pachwinach ale na szczęście małe, gorzej z piersiami. W czasie ciąży nie miałam ani jednego na piersiach a teraz jak karmie piersią to zaczynają wyskakiwać i pewnie już nie znikną bo niby jak mam je smarować skoro ciągle trzeba cyca podawać bo mały głodomorek ciągle chce cycorka:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
no i u mnie po spaniu:( my z mezem tez tak stwierdzilismy ze nic jej nie bedzie a te skojarzone tak zachwalaja bo lekarze maja z tego kase od firm farmaceutycznych...rozmawialam z kuzynka ona szczepila normalnie 2 dzieci a teraz trzecie szczepila platnymi no i jej corka ma 1,5 roku i teraz ma kolejne szczepienie i musiala wykupic 4 szczepionki kazda ponad 100 zl...jak kogos stac to moze sobie pozwolic...ja zalowalam dzis ze nas nie stac na platne szczepionki:( nie wiem jak nauczyc moja jak ja wsadzam do fotelika lub gondoli to od razu przestaje plakac i zaraz zasypia nawet dzis po szczepieniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula na pocieszenie powiem ze ja też mam rozstępy na piersiach:( To są chyba uroki karmienia piersią. Ale cóż, mój kochany głodomorek już zaczyna się budzić i zaraz będzie "mamo dawaj cycka:P"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena Ja też mam taki brzuch na samym dole jak bym nie miała całkowitego czucia po nim ale nie wiem może to przez to noszenie pasa przez cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi niestety też pojawiły się po porodzie rozstępy - okropne na biodrach i wokół pępka , a przy karmieniu to też na piersiach -nie wspomnę jak okropne, czekam na jakieś dobre i sprawdzone środki - ja w ciąży stosowałam Mustela krem- drogi jak diabli i co?- i tak się pojawiły, ohyda :(, chciałabym je jakoś zmniejszyć a co do brzuszyska :/ to u mnie też wielgachny i jeszcze trzeba się jakoś odżywiać sensownie - bo malutkiego karmię (inaczej przeszłabym już na dietę jakąś rygorystyczną :() Kochane a jakie to pasy stosujecie i od kiedy można je zakładać? M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×