Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Tesciarka- jutro moj maz mi wykupi recepte to ci powiem jak sie nazywaja i czy sa bez recepty bo nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mowie do Lilki: "nie wolno tego brac do buzi".....a ona do mnie "dzidzi nie be"....:) hehe no u nas sypie:)idziemy na ogrodek pobawic sie troche na chwile..... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Witam. My dzis sie zakopalismy w sniegu.Dobrze ze do szkoly zdazylam zawiezdz dzieciaki. Filip nic tylko chodzic trzymany za rączki a mnie boli od tego kregosłup.Ale za to dzis było cieplej niz wczoraj i maz z małym był na sankach chwilke.Chyba jednak Filipkowi do gustu sanki nie przypadły bo sie dziwnie krecił. Dzis tez moj synio pierwszy raz wcinał pierożka.Alez mu smakowało,nawet musiałam uwiecznic to na zdjeciu.Pił tez kefirek.Mam nadzieje ze go jutro za bardzo nie obsypie po nim. Dzis postanowilismy juz po mału wysprzedawac rzeczy po Filipku.Na pierwszy rzut poszedł fotelik do auta i chodzik Wystawiłam wszystko na allegro i mam nadzieje ze sprzedam bo nie mam gdzie tego trzymac. Zamowiłam nawilzacz powietrza.Strasznie sucho w domu odkad hulają kaloryfery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek byl z Marcelem teraz jeszcze na podworku i kaszle spowrotem....mam nadzieje,ze to tylko przez zmiane temperatury bo inaczej chyba sie zabije:O lapa-zycze powodzenia w sprzedazy rzeczy:)a nawilzacz ja tez mam ale tylko jeden i musze zakupic drugi.....bo przestawiam z sypialni do Marcela i troche mnie to denerwuje.u nas tez masakra z powietrzem i kaloryferami.....ja jak nie mam odpowiedniej wilgotnosci to caly nos mam po nocy zatkany tak ,ze nie moge mowic!:O Lili padla....bo ja ja przetrzymuje i ona tylko raz spi w dzien 2 h wiec wieczorem usypiua na lozku z butelka w rece....i jeszcze nie zdazy zjesc a juz kima:) ide zjesc i cos zerkne moze w TV:) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nie ma dzis nikogo ??? szok !!! :) Moj mały zacza raczkowac ! bo wczesniej jak pisałam to sie czołgał a teraz juz wie jak sie raczkuje wiec idzie mu to szybko :) pozdrawiam was Jutro sie odezwe ale pozno :) miłego wieczorku :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no!!!!! ja tu siadam,zeby czytac.....kawke sobie zrobilam a tu taka nedza???!!!!:O wstyd;) monika-gratulacje dla Ksawcia:) ja wlasnie zakupilam prezent mikolajkowy w postaci sanek:)ma przyjsc w poniedzialek:) najzwyklejsze plastikowe sanki,tu za bardzo nie ma wyboru,jedynie na e-bay i mam nadzieje,ze Marcelowi przypasuja....Lili nie zabardzo bo sa bez oparcia ale takie mamy w PL wiec tam nadrobi:)....o ile wylecimy:O bo pogoda sniezna i loty poodwolywane:O Dzis dzien malowania farbami,Marcel zrobil chyba z 10 obrazkow no i ja mu towarzysze....mam mnostwo farb i pedzli roznego rodzaju wiec ma pole do popisu:) narzuta na sofie tez ma fajne kolory:O;) u nas snieg.....duzo sniegu i idziemy zaraz na wieczorny obchod:) no piszcie,moze wieczorem cos nadrobicie to zajrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wciąż czekam na wyniki egzaminu, ale chyba będą dopiero w poniedziałek:( szkoda, bo nie ma nawet co świętować a winko przygotowane... Ja dalej nie mam siły pisać, ale jak się zbiorę, to cos zapisze jutro;) ładuje filmiki dla moich rodziców na you tube cały dzień, bo to tak wolno idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dosc mam wszystkiego dziewczynki.Wlasnie siedze i popijam zubrówke z sokiem jablkowym i chyba sie dzis upije ;) Cale poprzednie dwa tyg to jeden wielki stres.Jak nie kregoslup chory to mlody narozrabial to Zuza mnie wkurza to jeszcze Filipek cos tam i maz i ja itd.A dzis jakos musze odreagowac bo juz jestem spieta na maxa. Dzis jeszcze wybralismy sie z mezem i malym na zakupy butowe.Maz do tej pory chodzil w adidasach i nie mial zimowych butow /poprzednie mu sie na amen rozwalily/ Maly w wozku,pogoda na -1st .Wzielam na w razie co folie do wozka i o opatrznosci niestety sie przydała.Po pol godzinie spaceru po miescie tak strasznie zaczął sypac snieg ze ja ledwo na oczy widzialam.A musialam jeszcze pedzic po corke do szkoly z tym wozkiem. Jak bylam juz w szkole pot lał mi sie po plecach.Musialm dzwonic po meza zeby z miasta wracal i pchal wozek bo takie sie straszne zaspy zrobily. A moje dziecię Filipek przez ten caly czas smacznie sobie spal pod folią. :) Na obiad dzis byly jedynie pierogi z wczoraj bo taka bylam umeczona strasznie. Dzis mi przyszlo mleczko Gerber2 ze Streetcomu. Cos mnie tam lubią bo to juz moja 3 kampania w krotkim czasie. Pewno ostatnia hihi. Uzywala ktoras z was tego mleczka dla dzieciaczków ? Moze mi napiszecie jakie efekty? Filip coraz lepiej radzi sobie z raczkowaniem.Zamowilam mu na allegro takie rajtuzki z abs zeby sie na panelach nie slizgal.Strasznie one drogie 45zl ! Mam nadzieje ze za chwile zacznie juz sam porzadnie raczkowac albo chodzic i skonczy sie rączkowanie i marudzenie. Oj cos czuje ze trzeci drink dziala hihi, chyba juz pojde bo zaraz pogubie literki i nic nie zrozumiecie. Dobrej Nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) u mnie piatek,więc dzień sprzątania:-) mój mały dzisiaj stałpierwszy raz sam i to dłuższą chwilę,ja w szoku oczywiście,a on sie patrzy na mnie iśmieje na całe gardło:-)popołudniu znów mu się udało i to naprawdędługo,zaczyna sięwstep do chodzenia:-) byliśmy na wiekszych zakupach,w auchanie były zabawki 20% taniej,ale kupiłam małemu kozaczki i kolejna czapkę w H&M,więc zabawkędarowaliśmy sobie:-) łapa ja chce małemu kupiśtakie skarpetki antypoślizgowe,w poniedziałek pojeżdzimypo sklepach dla dzieci za sankami,to skarpetki teżkupię;naallegro są,zle z wysyłkąwychodzi duzo drożej niż w sklepie a wy macie sanki?Ja chcę takie ze śpiworkiem i pasami,zobacze co uda się wynależc monikad brawo dla Ksawerego,teraz bedzie Ci łatwiej,bomały samsobie dojdzie gdzie bedzie chciał:-) anika ja tez mam ochotena coś procentowego,ale wstrzymam sie do jutra,bo znów mam gości na Mikołaja u Igora,to będzie impreza:-) ja uciekam sie kompac,do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita a te sanki masz z tako? bo ja planuję na roczek Julii od moich rodziców, ale skąd wziąć pasy? pękł mi plastykowy uchwyt od pałąka zabezpieczającego w wózku od mrozów- muszę wysłać im, żeby mi przysłali nowy, bo wózek jest na gwarancji;) Łapa ja też się zakwalifikowałam do tej kampanii Gerbera, ale jeszcze mleczka nie dostałam- od jakiegoś miesiąca czy dwóch używam tego mleczka- wcześniej używalam dużo droższego Bebilonu- i jestem bardzo zadowolona ze zmiany;) Julia lubi to mleczko bardzo;) i cena jest super;) nigdy nie używałam Bebiko, ale to kosztuje tyle samo, a nie różni się od Bebilonu;))a ja Łapa z mężem sączę winko- ale się nam skończyła butelka i poleciał po jeszcze jedną, bo zapasów chwilowo nie mamy, a mieszkamy w centrum miasta, więc z tym nie ma problemu;) a która ma ochotę na wyjazd do krk? Martita? ja już po egzaminie to zapraszam;))) nawet na weekend;))pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz doczytała- Martita gratki dla Igora!!!!! a co do skarpet to please poszukaj Sternataler, bo są super- droższe od zwykłych, ale dużo gumy- silikonu i nie zsuwają się i są na prawdę super- mam masę skarpet ale żadne nie dorównują tym;) para kosztuje ok 29 zł- jak nie znajdziesz w czewie to Ci mogę kupić w krk- choć na necie też są;)ja kupiłam je w sklepie Lullaby czy cos takiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) ja posprzątałam,zrobiłam sałatkę i po pracy:-) musze jeszcze do solaerium skoczyć i na po wędlinkę anika ja nie mam sanek,dopiero mam zamiar kupić właśnie w poniedziałek,są takie z pasami,oparciem i spiworkiem,widziałam na allegro,jak nic nie znajde,to zamówie;a skarpetki chcę kupić Sternataler właśnie,ale na allegro kosztują 30 zł plus wysyłka,wiec się nie opłaca,skoro w sklepie kupię za ta cdenę:-) w Maclarenie nie ma już pałąka,więc Igor jeżdzi bez niego i jest ok,nie wiedziałam jak to będzie,ale tam są specjalne pasy i trzymają dziecko:-) anika ja mam bardzo chęc na weekend w Krakowie,ale przed świetami nie dam rady,po świetach napewno,już nawet z męzem o tym rozmawiałam,ze przydałby nam sie wypoczynek,a teraz jak mam juz znajomą,która tam mieszka,to wszędzie by nas oprowadziła i spędzilibyśmy miło czas ,chociaz w Krakowie byłam już kilka razy,ale to piękne miasto:-) mam rodzine na Biezanowie,ale z tym jest problem,bo wujek sprawia delikatne "problemy alkoholowe" i ciocia nie ma głowy,do tego,aby z nami spedzić czas; A ty nie bedziesz przed świętami w Cz-wie? co do mleczka,to tez sie zastanawiem nad tym Gerberem,bo Bebilon jest strasznie drogi;piszecie ,że dzieciakom smakuje,więc może i ja sie skusze,kupie jedno i wyprubuje(wypóbuje?) piszcie,piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) martita-gratulacje dla Igora:)niedlugo bedziesz za nim biegac;) anika-ja bym z mila checia wpadla do Krakowa:)....ale nie mam jak:( juz sie stesknilam za tym klimatem:) jedziemy ja zakupy...lodowka pusta:O milego weekendu🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martita//chetnie wysle Ci paczke mleka na sprobowanie.Napisz mi adres na maila.To jest Gerber 2 a moj Filip juz uzywa tych po 10 albo po 1 roku. Niestety dostalam takie a nie inne ze streetcomu.Chetnie Ci wysle a pozniej mi napiszesz czy smakowalo i takie tam inne info. anika//Ty sie kochana tak nie reklamuj bo jak wpadniemy do tego Krakowa to sie nie opedzisz. Ja to chetnie z dziecmi bym pojechala ale w lecie zeby im wlasnie Kraków pokazac i byc moze jak masz warunki to moglabym jedna nocke przenocowac.. Ja ide dzis z Zuzią na Mikołaja do domu kultury.Paczki tylko ze słodyczami ale za to zabawa bedzie przednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas tez zrobilo sie mrozno i wczoraj troszke sypnelo sniegiem oczywiscie olek i mateusz zadowoleni lobuzowali przed domkiem ,mateusz to po tej zabawie zasnal okolo 21 i spal cala nocke ., my wzoraj bylismy tez u znajomych na malej imprezce urzadzilismy sobie barborke , ale przed 21 wrocilismy do domku poniewaz matus zaczal marudzic, zmykam szykowac obiadek pozniej zajrze., milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) łapa mój e-mail to misiu_rysiu1@wp.pl ,nie mam twojego ,bo mam inny komputer,więc wyślij mi na mojego e-meila twój e-mail i napiszę Ci adres,napisz tez nr konta,zwróce Ci za paczke,a chętnie wyprubóję to mleczko mu dzisiaj bylismy w kościele,wczoraj posiedzieliśmy do 22-giej,dostał kolejne "klamoty" do kolekcji,no ale taki urok mikołajek:-) teraz juz jest kąpany,bo dzisiaj spał tylko raz,wiec jest padniety:-) ja jutro wybieram sie do dziewczyn z pracy i musze kupić prezent dla chrześnicy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Łapa zapraszam w takim razie w wakacje, a Ciebie Martita w styczniu i owszem;))) z noclegiem to jest tak, że dla dzieci jest tu wszystko, a jeżeli komuś nie przeszkadza nocowanie na antresoli z wchodzeniem po drabinie, to nie ma żadnego problemu;)))jest klimacik i piękne miejsce;))) czekam na wyniki i jutro dam znać;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) snieg stopnial:( wczoraj ubieralismy choinke:)ktora stoi na podlodze ale Lili w pelni rozumie,ze ma jej nie dotykac:)co nas szczerze zaskoczylo:)....jedynie stoi i patrzy bo ona sie swieci.... Marcel wczoraj pisal list do Sw.Mikolaja(z moja pomoca oczywiscie) i dzis byl wielce zaskoczony jak zorientowal sie,ze listu nie bylo a prezent jest pod lozkiem:D wkoncu to jego pierwszy"mikolaj" kiedy rozumie o co chodzi:) sanki tez maja dzis przyjsc ale lipa z zima wiec mam nadzieje,ze snieg jeszcze spadnie:O anika-daj znak jak wyniki:) lapa-jak po mikolajkach? no piszcie ja jakis obiad wymysle🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry;) My juz na starych smieciach, narazie wszystko jak nalezy ale zobaczymy jak dlugo;) Oskar mnie zaskoczyl, czuje sie tutaj swietnie zastanawiam sie czy moze pamietac to miejsce, wkoncu nie byl tutaj prawie 4 miesiace. Balam sie o wieczorne zasypianie i kapiel ale naprawde bylo normalnie. Jedynie w nocy czesto sie budzil i poplakiwal moze to z nadmiaru wrazen. Anika daj szybko znac jak wyniki;) zreszta i tak wiadomo ze zdałaś ;):):) Martita u nas to samo Oskar probuje stac bez trzymania i sie cieszy ale mysle ze do chodzenia to jeszcze troche;) Odezwe sie wieczorkiem bo zaraz mały wstanie zje obiadek i jedziemy na zakupy;) milego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) anika powodzenia w wynikach,chociaz wiemy ,że zdałas:-) dobena też myślę,że chodzenie to za jakiś czas,bo jak narazie maluchy jeszcze równowagi nie umieją złapać:-) widze,że nasze maluchy nawet porę drzemki maje taka samą,bo Igor też teraz leżakuje:-) Oskarek napewno czuję sie dobrze w domku taty,bo przeciez tam spedził swoje pierwsze chwile zycia:-)ma całą rodzine i dziadków,a z tego co piszesz jest do nich bardzo przywiązany:-)mam nadzieje,że wszystko Ci się ułoży mój mały wstanie i jedziemy na zakupy,śnieg topnieje i nie jest juz tak strasznie slisko:-) miki moja mama przeklina juz ten snieg i lód,bo do pracy nie może sie dostać,nawet autobusy nie jeżdza ja tez nie mam pomysłu na obiad,czyli spagetti będzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że mocno we mnie wierzycie;))) no i udało się- zdaliśmy obydwoje i to w większości na 4+ (bo to było 6 egzaminów na raz), więc super;))) przynajmniej można odetchnąć z ulgą i cały grudzień poświęcić sobie;))) bo zajęcia na 2. roku dopiero od stycznia;) na święta jedziemy do wawy i zostajemy jeszcze chyba do wtorku po świętach, bo chcemy trochę odpocząć od tego zgiełku tutaj;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mikołajki udane aczkolwiek krotkie bo tylko 2 godz trwały.Zuza dostała wór słodyczy a w domu oczywiscie dostała zabwki.Filipek jeszcze za mały na mikołaja ale za rok pewno juz cos dostanie.W tym roku dostanie prezety od chrzestnych i dziadków. martita wysle Cio zaraz maila. Filip juz sie sam podnosi w łozeczku i tak sobie dynta i stoi hihi a na podłodze to nic tylko sie wspinac na łozko i po czyichś nogach.No i jak sie go za raczki trzyma do gory to zapiernicza do przodu ze az miło a najczesciej do przedpokoju nie wiedziec dlaczego.Upodobał sobie to miejsce. Ja mam dzis wymyslaną specjalnie przeze mnie zapiekanke na obiad.A jutro przyjezdza tesciowa wiec mało mnie bedzie na necie bo musze dotrzymywac jej w gadce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas swiatecznie sie zrobilo ,snieg zaczal sypac wiec malego ubralam i przed domkiem spacerowalismy ,maly buzka zadowolona ! my w tym roku choinki nie ubieramy bo swieta i sylwester spedzamy w polsce wiec nie ma sensu i tak bysmy ja ubierali dzien przed wigilia ., mikolajki urzadzilismy wczoraj u kolezanki ,kolega przebral sie a dzieci mialy wielka radoche., pare dni temu przechodzilam z mateuszkiem gdzie robotnicy spawali no i matus sie popatrzyl i wczoraj zaczely ropiec mu oczka przemywam rumiankiem ale jak na razie nie ma efektu, zobaczymy jak nie przejdzie to i tak dostalismy zaproszenie na bilans to sie zapytam anika gratulacje z powodu zdanych egzaminow! milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gratulacje anika,choć wiadomo było,że wszystko bedzie dobrze:-) łapa napisałam u nas było dzisiaj szczotkowanie zebów i o dziwo Igorowi bardzo sie podobało,od paru dni dwałam mu jego szczoteczkę do zabawy,a dzisiaj tatus umył mu ząbki pastą,super wyglądało:-)wszystko uwieczniłam na zdjęciach w tel ,bo mój aparat dalej nie ma akumulatorów jutro jade po te skarpetki eva no to niedobrze z oczkami,juto moze daja Ci jakieś kropelki i Mateuszkowi pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) laski :) 🖐️ U nas nic sie nie dzieje oprucz tego ze moj mały wszedzie chce wstawac !! juz pare razy jak wstał i trzymał sie czegos puszcił sie i stał tak pare sekund !! Eva- biedny Mateuszek !! a wiesz sniłas sie mi dzis ! ale to był krotki sen szłysmy chodnikiem z naszymi bablami i tyle ! nie wiem co to moze znaczyc ! Anika- gratulacje za zdanie egzaminow ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzisiaj troszke lepiej z oczkami ale nadal ropieja ,ale w piatek wybieramy sie na bilans a i dzis wybiore sie kupic kropelki , u nas lekki mroz, olek pojechal z tata do szkoly , jutro dzieci maja wolne poniewaz jest zebranie rodzicow i na ten czas nie ma jutro zajec., monika brawo dla ksawerka , jeszcze troszke a pojdzie jak burza! a sen super zeby sie spelnil! fajny by byl taki spacerek! nadal problemy z klawiatura wiec przepraszam za bledy., milego dnia zajrze pozniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Ja dzisiaj od rana sprzatam, jeszcze duzo mi zostalo zeby wszystko bylo choc ogarniete :O Eva no to zycze zeby kropelki pomogly;) Martita pisalas pamietam tydzien temu ze zaczniesz Igora uczyc nie spania z Wami w lozku, i co udało sie? Ja szukam wlasnie sposobu na lepsze spanie;) Zapomnialam w ogole pisac ostatnio, dziewczyny moj ukochany synus zaczał mowic mama, to jest najlepsze co moze byc;) Łapa Oskar tez tak zapiernicza za raczki, plecy cierpią ale co zrobic. Kupilam te "szelki" ale jak go w nie wsadzam to on skacze zamiast chodzic. dzisiaj zaczyelam probowac prowadzic małego za jedną rączke, troche sie udaje tylko rownowaga gdzies ucieka ;) Oskar zaraz sie obudzi, zje obiadek i czekamy na tatusia, pojechal kupic sanki, mam nadzieje ze gdzies znajdzie fajne to zaliczymy dzis pierwsza przejazdzke;) Anika oczywiscie ze wiedzialam ze zdalaś;) ale ze 6 egzaminow za jednym razem , szok, jestes naprawde dobra;) Drogie kolezanki a powiedzcie mi prosze czy Wasze dzieciątka mają juz poduszeczki w lozeczkach? czy jeszcze nie? milego dzionka, zajrze pozniej i piszcie bo tak slabo sie odzywacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my dzisiaj byliśmy u kolezanek z pracy,a teraz mały śpi,jak wstanie wybieramy sie po sanki i skarpetki do galerii dobena Igor z nami nie spi,tylko zabieramy go do siebie,jak sie przebudzi,dostaje picie i śpi dalej,po czym go odnosimy do łóżeczka;ja właśnie chciałam go tego odzwyczaić i nie udało sie,bo jak tylko sie przebudził ,to obkładałam go poduszką,że by znów usną,ale płakał,więc zostało po staremu;nie dopuszczam do tego,żeby mały zadomowił sie w naszym łóżku,mnie wkurza tylko to wstawanie ,ale cóż zrobić;miki pisała,ze Liliana właśnie zaczeła przesypiać całe noce,więc koło roczku u nas tez tak będzie,badzmy dobrej myśli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor:) dziewczyny nie wiem co sie dzieje ale moj synek z dnia na dzien jest coraz bardziej zywy i szalony, plakać ze smiechu z niego mozna, dzisiaj udalo mu sie przybrac pozycje na czworaka ale jak ruszyl padl na ziemie. Obawiam sie jednak ze zaraz sie zacznie to juz na calego;) A o jakich skarpetkach wy tak piszecie? Ja mam dla Oskara tez takie fajne grubsze z antyposlizgami ale moze sa jeszcze jakies fajniejsze? porosze o linki:) Acha a my bylismy dzis w przychodni, Oskar wazy 9300 i ma 70 cm. Lekarka powiedziala tez jak dbac o zabki no i zeby odstawic butle przed spaniem. To bedzie trudne, a ktorejs z Was to sie udalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×