Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Musiałabym zabrać się za prasowanie ale kurczę nie znoszę tego a już sterta coraz większa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita 85
Witam nowe mamusi Ja mojego Igora prawie od samego początku karmię butlką,teraz dopajam go woda i herbatką z kopru włoskiego,jezeli chdzio nocki to mały przesypia całe,wstaje o 5 na jedzenie,zasypia ok 21-szej,ale ja od początku nie miałam problemów,lubi spać w nocy,za to w dzeń lubi dać koncert,ale to tylko czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka moja Jula np bardzo szybko sie najada i juz po 6 minutach jest najedzona z jednego cycusia- teraz przez jakies pierwsze 2 tygodnie to przywiązuj wage do ilosci i czasu jedzenia, ale potem jak zobaczysz po pierwszej wizycie ze przybiera na wadze to juz trzeba sie wtedy wyluzowac;) ja zawsze Jule odbijalam po jednej piersi i ona wtedy sie rozbudzala i przystawialam do drugiego cycusia i tez z niego jakies 5 minut ssala jeszcze wiec polecam odbijanie bo troche wybudza- mozna przy okazji przewinac to na pewno uda sie jeszcze przystawic do drugiego cyca;) a co do spania to moja pani dr powiedziala zeby sie tym nie przejmowac na poczatku i nie odkladac za wszelką cene dziecka do lozeczka- sa wady i zalety (bo np trudniej sie wyspac z dzidziusiem obok) ale ja jak Julka się budzi ok 4 lub 6 rano to juz jej zazwyczaj nie odkladam tylko zasypiam z nią bo widzę jaka jest spokojna i cenie sobie to jej poczucie bezpieczenstwa a na naukę samodzielnego spania to przyjdzie jeszcze czas, a poza tym to jula caly dzien jak spi i do tej 4-5 rano to spi sama i nie ma z tym problemu wiec ten ranek ze mną na pewno jej nie rozpusci;) a poza tym duzo o tym czytalam i wcale tak nie jest żeby dziecko tak do pol roczku bylo trudno potem odzwyczaic od spania z rodzicami- wszystko zalezy od rodzicow i tego, aby w odpowiednim momencie zaczac regularnie odkladac dziecko do lozeczka;) wiec na twoim miejscu nie martwilabym sie i robilabym to co w danym momencie uznasz za stosowne;) jak jestes bardzo zmeczona to spij z synkiem;)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita 85
mamusie-miało być;-] Ja z racji tego iż nie karmię piersią mogłam sobie" pozwolić" na to aby odkładać małego do łóżeczka,ale to naprawdę indywidualna sprawa;wszystko zależy od dziecka i jego potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały wykapany a teraz cyce je ,Moj mały cos marudny przystawiam do cycy a on sie prezy??? mam nadzieje ze to nie kolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czasami jak widzę że synuś jest nie spokojny też biorę go do mojego łóżka chwilka i zasypia ;ststwaarszego synka karmiłam butelką i prawie od początku sam zasypiał w swoim pokoiku ale jak pisała martita jest to zależne od maleństwa, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadaa wydaję mi się że to troszkę za wcześnie na kolkę a brzuszek jaki ma ? miękki czy twardy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita 85
Czy szczepiłyście już swoje dzieciaczki? Mój jak narazie dostał skojarzoną 5w1 i wzw b,chcę go jeszcze zaszczepić na rotawirus,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY......1..........PODLASKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszek mieciutki ale juz zasna :) a czemu za wczesnie ?? nie moze miec??? Ja tez sie zastanawiam nad rotawitusem szczepionka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martita 85
Igor też się tak pręzył tylko ze po jedzeniu i to już w pierwszym tygodniu życia,myślałam że to kolka,zmieniłam mleko na Bebilon Comfort'pediatra polecił,i małemu przeszło monikadaa może coś zjadłas i małego męczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY...... 1..........PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz.......2.......OPOLSKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój starszy synek miał kolkę jak miał 7 tyg., ale był karmiony butelką , jak ostatnio byłam z Mateuszem na bilansie i pytałam się o kolki to lekarka powiedziała że nie zawsze ale mogą zaczynać się od 6-7 tyg., może wcześniej coś zjadłaś i małemu troszkę zzaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1........PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz.....2.......OPOLSKIE Anika1502......26............2.01.2010.........Julia..........1....MAŁOPOLSKIE Kolka może sie pojawic juz ok 3 tygodnia życia, wiec za wczesnie raczej nie jest, ale brzuszek może ale nie musi byc napiety. Wzdety brzuszek to nie zawsze kolka- u mnie tak było z Julką, że nie miała kolki tylko wzdęty brzuszek czasami (tak raz na tydzien) ale po 1,5 miesiąca to zniknęło;) Moja Jula teraz to czasem po kąpieli wcale nie chce jesc tylko idzie spac;) ja ją chce przystawic do piersi a ona sie krzywi i marudzi- to wtedy znak,że trzeba ją uspić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem....boze.....mala kapalam i karmilam i blebleble.....moja milala kolki od 2giego tygodnia zycia....przez miesiac.....po 3 h wieczorami....ale juz po ...na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1. .......PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz... ..2.......OPOLSKIE Anika1502......26............2.01.2010.........Julia..... .....1....MAŁOPOLSKIE martita__85.....25......26.02.2010..........Igor......1...........ŚLĄSKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki to ciężko musiało być dobrze że już za tobą , mały śpi więc ja też po malutku szykuję się do spania miłej nocki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze jem....maly sie kapie....wiec jeszcze z h posiedze....dobranoc wam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze jem....maly sie kapie....wiec jeszcze z h posiedze....dobranoc wam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mysle czemu wy o 22.....a u mnie przeciez godzina wczesniej jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1. .......PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz... ..2.......OPOLSKIE Anika1502......26............2.01.2010.........Julia..... .....1....MAŁOPOLSKIE martita__85.....25......26.02.2010..........Igor......1.. .........ŚLĄSKIE teściarka........29......17.02.2010..........Iga........1...........śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1. .......PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz... ..2.......OPOLSKIE Anika1502......26............2.01.2010.........Julia..... .....1....MAŁOPOLSKIE martita__85.....25......26.02.2010..........Igor......1.. .........ŚLĄSKIE dobena...........29........3.03.2010.........Oskar.....1......WIELKOPOLSKE dZIEN DOBRY:) ja mojego synka karmie piersią, ale miedzy karmieniami daję mu herbatke na trawienie, bo nie ma typowych kolek ale wzdecia i czasem kupki go meczą, ale daje mu dosłownie 20 ml, czasem mniej. Mozna tez podawac wode z glukozą, albo samą przegotowana wode. wczoraj jak wrocilismy ze spacerku moj synek był chyba troszke zgrzany (kurcze trudno dobrze ubrac dziecko jak nagle robi sie tak gorąco) i płakał bo chyba wlasnie chcialo mu sie pic. Dostał troszke herbatki i od razu sie uspokoił :) Co do szczepien to my idziemy w czwartek. Zdecydowałam sie na szcepionke 5w1. Co do rotawirusów tez mam zamiar ale to tak za miesiac dopiero, za wzgledu na duzy koszt. z tego co wiem od kolezanek to te co podały szczepionke na rota nie załuja natomiast jedna nie dała i załuje bo jej córeczka ciagle miala jakies biegunki, wymioty a to ponoc rotawirusy powoduja te dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co do spania z dzieckiem... ja mojego maluszka usypiam po kapieli, niestety w lezaczku-bujaczku bo w lozeczku nie ma mowy narazie, potem przenosze go do łozeczka, i jak sie obudzi okolo 2 biore na karmienie juz do siebie do lozka, i on je a ja spie dalej. Zazwyczaj tak nam sie udaje ze jak sie naje to wypluwa cycusia i spi. Choc nie powiem tez sie boje jak sie przywyczai to jak dlugo bedzie ze mna potem spał? Ale tak sobie mowie ze jak juz sie wkoncu naje wieczorem na cała noc i nie bede go brała do lozka na karmienie to zostanie wkoncu w tym łozeczku do rana. Oby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Ja mam synka Sebusia,ktory ma juz 12tygodni :) Moge sie przylaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena nie martw sie z tym spaniem- dobrze robisz- ja tez tak uwazam, że jak sie dzidzia przestanie budzic w nocy to problem zniknie, n ale Jula dalej sie budzi a ma juz prawie 4 miesiace;) no ale mi to nie przeszkadza;) a co herbatki na wzdecia to mozesz sama sprobowac dorzucic sobie 2 razy dziennie do zwyklej herbaty ktora pijesz łyżeczkę z kopru i moze zobaczysz ze wzdecia miną- u mnie tak bylo;) bo to przechodzi z pokarmem;) no z tym ubieraniem to teraz trzeba uwazac- ja wczoraj wzielam Julkę na 2 godziny juz tylko ubraną w body z krotkim rekawem i na to sweterek i tyle- wzielam kocyk(nie polarowy tylko bawelniany), ale przykrywalam ją nim tylko w zasadzie od slonca a nie od zimna;) no ale wczoraj bylo mega cieplo;) poza tym nie zapominajcie o smarowaniu maluchow (na razie pewnie tylko buzi) kremem z filtrem;) ja mimo że mialam pieniadze na szczepienie na rotawirus, to moja pani dr powiedziala ze nie warto, bo rotawirusow jest 8 a szczepionka jest tylko na jeden z nich...mam nadzieje ze nie bede zalowala;) pozyjemy zobaczymy- mozecie skonsultowac ten poglad ze swoimi lekarzami. Pneumokoki bede za to szczepic ale dopiero o skonczeniu przez małą roczku, bo wczesniej nie warto, a to akurat choroba zagrazająca realnie życiu dziecka wiec oszczedzac nie warto, bo rotawirusy to po prostu jak zatrucie, wiadomo potrzebna może byc nawet hospitalizacja no ale umrzec raczej nie mozna od nich.no ale to zabrzmialo...ja mam szczepionkę 6w1 i jestem baaardzo zadowolona;) jedno uklucie i nie chcialabym nigdy kuć malej wiecej razy;)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1. .......PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz... ..2.......OPOLSKIE Anika1502......26............2.01.2010.........Julia..... .....1....MAŁOPOLSKIE martita__85.....25......26.02.2010..........Igor......1.. .........ŚLĄSKIE dobena...........29........3.03.2010.........Oskar.....1. .....WIELKOPOLSKE miki13............25........26.11.2009.........Liliana.....2.......SURREY tylko bez smiechow prosze.....nie wiedzialam co wpisac w rubryke woj.,to wpisalam hrabstwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK....DATA UR. DZIDZI.......IMIE.........DZIECI......WOJ MONIKADDD....23...........27.03.2010........KSAWERY....1. .......PODLASKIE Eva1977........32...........30.11.2009.........Mateusz... ..2.......OPOLSKIE Anika1502......26............2.01.2010.........Julia..... .....1....MAŁOPOLSKIE martita__85.....25......26.02.2010..........Igor......1.. .........ŚLĄSKIE dobena...........29........3.03.2010.........Oskar.....1. .....WIELKOPOLSKE miki13............25........26.11.2009.........Liliana.....2.......SURREY tylko bez smiechow prosze.....nie wiedzialam co wpisac w rubryke woj.,to wpisalam hrabstwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×