Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Smoku ......
tutaj to nie tylko przesadzasz, ale i ponoszą ciebie emocje :( akurat niesioł siedział kilka lat w więzieniu, Wałęsa ... poczytaj sobie sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona.
no i widac, ze sie to nich zle odbiło:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:45 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 Oczywiście , że domniemania . Bo tylko komisja i prokuratura są tu władne wydawania sądów . Ja tylko próbuję troszkę uspokoić towarzystwo , bo to co czytam tu i w necie ogólnie przekracza już w ogromnym stopniu granice rozsądku . " Mówisz że przekracza granice rozsądku ?? :O Może masz racje ale z tymi pretensjami do towarzyszy Tuska i Wiochmena, którzy za tą dezinformację i ten cały chaos, za swoje tchórzostwo są odpowiedzialni. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Smoku ..." Albo ściśle o tragicznym wypadku lotniczym , albo o całej otoczce poprzedzającej katastrofę . Po otoczce możemy "jeździć" i spekulować do woli . Tu jest pewne , że coby Po nie zrobiło PiS skrytykuje i odwrotnie . W otoczce będzie wiele przysłowiowych "jaj" . Jak na razie pismo Stasiaka - którego najbardziej lubiłem i szanowałem z kancelarii prezydenckiej -a zapraszające wszystkich dowódców na pokład samolotu wysuwa się na pierwszy plan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzeba brac poprawke na to...
że media manipuluja informacjami nie od dzisiaj, szukają sensacji tam gdzie jej nie ma ... nie wiecie jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są odpowiedzialni mówisz ? A nie sądzisz , ze to bardziej dziennikarze szukający sensacji i dwuznacznych informacji z podtekstem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:53 [zgłoś do usunięcia] Smoku ...... tutaj to nie tylko przesadzasz, ale i ponoszą ciebie emocje akurat niesioł siedział kilka lat w więzieniu, Wałęsa ... poczytaj sobie sam" Mylisz się. Co do tych dwóch panów to wiedzę mam dużą i nikt mi nie wmówi wałęsowską walkę z komuną bo to bajka dla naiwnych. A niesioł ?? Dostał dwa razy gumą po dupie i opowiadał nawet to o co go nie pytali. Zwykły kapuś. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ovum samplerr
Co do zaś katastrofy w Smoleńsku to od początku wiedziałem że to będzie trudna sprawa. Uważam udział komisji zewnętrznej w śledztwie np utworzonej przy ONZ za konieczny. I nie chodzi tu bynajmniej o patrzenie komuś na ręce w kontekście jakiegoś zamachu czy spisku. Historia uczy ograniczonego zaufania w stosunkach z Rosja. Przyjaźń tak. Bezgraniczne Zaufanie? Nie. I jeśli nawet ktoś powie że konwencja Chicagowska czy Czy Strasburska(o pomocy prawnej w sprawach karnych)nie jest wystarczająca by zamknąć drogę do oparcia się na prawie wewnętrznym Rosji jako gospodarza śledztwa to nie będzie miał moim zdaniem racji. Prawo międzynarodowe prywatne to nie tylko traktaty,konwencję,układy podstawowe,to także orzecznictwa sądów,zwyczaje,precedensy(za jeden z nich można uznać tę katastrofę z Głową Państwa na pokładzie),tzw kurtuazja itd itd Wszystkie te elementy są zhierarhizowane. Niektóre mają pierwszeństwo w stosowaniu ale gdyby doszło do podpisania dwustronnej konwencji w tej sprawie lub roztrzygniecia jej przez odpowiedni trybunał tak aby strony się do niej zastosowały to byłby precedens,który mógłby zasadnie wpłynąć uspokajajaco na sytuację. Na wszystko trzeba czasu. Ja jednak już teraz odrzucam kwestię że to był błąd lub wyłącznie błąd pilota. Czy też jakaś na niego presja. Zbyt dużo jest znaków zapytania. Nie znamy wszystkich faktów czy dowodów. Myślę też że będzie łatwiej wykluczyć szereg hipotez niż dać odpowiedź na to co było tą przyczyną. Ja mam odczucie obserwacji sprawy,że wypadek był spowodowany niedbalstwem czasem nawet dziwnym drugiej strony. Jako takie być może nawet próbowano tuszować. No cóż zobaczymy jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona.
moze i moglismy, ale jak juz to sie stalo, ze zginela glowa panstwa i to nie wazne czy lubiana czy nie, to moglismy wystapic do wladz Rosji o prowadzenie sledztwa, glowy by nam za to nie urwano, to byłoby normalne w innym kraju, ale nie u nas, bo "my" boimi sie tamtych wladz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:55 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 "Smoku ..." Albo ściśle o tragicznym wypadku lotniczym , albo o całej otoczce poprzedzającej katastrofę . Po otoczce możemy "jeździć" i spekulować do woli . Tu jest pewne , że coby Po nie zrobiło PiS skrytykuje i odwrotnie . W otoczce będzie wiele przysłowiowych "jaj" . Jak na razie pismo Stasiaka - którego najbardziej lubiłem i szanowałem z kancelarii prezydenckiej -a zapraszające wszystkich dowódców na pokład samolotu wysuwa się na pierwszy plan ." Zapomniałeś już o wycieczce tuska do Brukseli. Zabrał samolot, obiecał że wróci po Prezydenta i co ??? Zachwal się jak chłopczyk w krótkich spodenkach. Prymitywny matoł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.05.2010] 19:57 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 Są odpowiedzialni mówisz ? A nie sądzisz , ze to bardziej dziennikarze szukający sensacji i dwuznacznych informacji z podtekstem ?" Racja ale to tylko jeden czynnik. Drugi to tusk zachowujący się niekompetentnie i wasalsko wobec obcego państwa. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ " Tycjan nie wiem czy widziales moj post, napisz bo mnie ciekawi czy naprawde nic Cie nie nie pokoi? " } "zniesmaczona " czytałem Twój post . Wszystko czytam . Cóż mam Ci odpowiedzieć . Większość wypadków lotniczych to zbiór niekorzystnych okoliczności , które zbiegły się w określonej czaso- przestrzeni . Nie niepokoi mnie gawędzenie o spisku Rosjan . Martwi mnie ta niewypowiedziana presja na pilota związana z wypadkami w Tibilisi . Martwi mnie brak zdecydowanej postawy szeregowych pracowników na lotnisku w Smoleńsku ( ale to tam norma i nasi powinni z tego zdawać sobie sprawę ) . Martwi mnie beztroska z jaką najważniejsze osoby w państwie pakują się do jednego samolotu . Martwi mnie ta bezdecyzyjność ludzi w określonych ważkich momentach i łatwość wypowiadania obraźliwych słów . Zadaję sobie też pytanie retoryczne : co by było , gdyby lotnisko w Smoleńsku zostało zamknięte decyzją Rosjan i samolot wylądowalby szczęśliwie np. w Moskwie . Wtedy nikt by nie przypuszczał , że byłaby katastrofa . Delegacja rządowa nie dotarłaby ma czas do Katynia . No ... puśćcie wodze fantazji na taką okoliczność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Smoku ..." To z 20:04 i 20:06 traktuje ściśle o relacjach Tusk - Kaczyński . Nie cierpisz Tuska i wszystko oceniasz przez pryzmat tej niechęci . Jeśli byłeś łaskaw zauważyć ja mam dość równoważny stosunek do PO i PiS . Dlatego oceniam ich dość spokojnie. Są siebie warci . Jedynie co zawsze twierdziłem i twierdzę to to , że ludzie o cechach Kaczyńskich do rządzenia ludźmi się nie nadają !!! Pisałem i uzasadniałem to już tyle razy , że powtarzać się nie będę . Ktoś mi tu pisał , że UPR to utopia i bezsens . A wiara w prawo i sprawiedliwość to sens ???? A wiara w drugą Japonię , wiara w drugą Irlandię to sens ???? Politycy wszędzie i wszyscy mówią to co my chcemy usłyszeć !! To takie proste i oczywiste .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona.
ale niestety nie było zamkniete, a jesli było otwarte, to znaczy ze ladowac mozna... a tłumaczenie obsługi kontrolera lotów jest co najmniej dziwna.. i ja nie mowie nic o spisku, tylko o niejasnosciach, ktore raczej pozostana niewyjasnione... tak domniemywam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:13 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 Zadaję sobie też pytanie retoryczne : co by było , gdyby lotnisko w Smoleńsku zostało zamknięte decyzją Rosjan i samolot wylądowalby szczęśliwie np. w Moskwie . Wtedy nikt by nie przypuszczał , że byłaby katastrofa . Delegacja rządowa nie dotarłaby ma czas do Katynia . No ... puśćcie wodze fantazji na taką okoliczność ." Z pewnością nie potrzeba być jasnowidzem co by było ale ruski zasłużyły na to. Niestety nie zamknięto lotniska,nie skierowano samolotu na inne i to są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Smoku ..." (20:26) To straszne co napisałeś . Czym Rosjanie sobie zasłużyli gdyby zarzucono ich ( po kategorycznym zamknięciu lotniska ) stekiem bezsensownych wyzwisk , obelg , zniesławień ??? Chcesz być jednym z tych , co za winy ojców karać chce dzieci ??? Widać , że stale i wciąż zapominasz , że to alianci darowali nas ich ojcom "jako się psa daruje" ( to z Sienkiewicza ) w Jałcie i przez dziesiątki lat byli kontent z tej darowizny bo w Europie mieli względny ład i porządek . Dzieci chcesz karać ? Na dzieciach zemsty szukasz ? "Smoku .." spokojnie . Złość i irytacja to źli doradcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:22 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 "Smoku ..." To z 20:04 i 20:06 traktuje ściśle o relacjach Tusk - Kaczyński . Nie cierpisz Tuska i wszystko oceniasz przez pryzmat tej niechęci . Jeśli byłeś łaskaw zauważyć ja mam dość równoważny stosunek do PO i PiS . Dlatego oceniam ich dość spokojnie. Są siebie warci . Jedynie co zawsze twierdziłem i twierdzę to to , że ludzie o cechach Kaczyńskich do rządzenia ludźmi się nie nadają !!! Pisałem i uzasadniałem to już tyle razy , że powtarzać się nie będę . Ktoś mi tu pisał , że UPR to utopia i bezsens . A wiara w prawo i sprawiedliwość to sens ???? A wiara w drugą Japonię , wiara w drugą Irlandię to sens ???? Politycy wszędzie i wszyscy mówią to co my chcemy usłyszeć !! To takie proste i oczywiste . " Tuska nie cierpie to prawda ale nie tuska jako człowieka tylko jako polityka. Politykiem jest bardzo, bardzo kiepskim. Może nie kradnie jak jego współpartyjniacy ale jest służalczy, niekompetentny nie posiada cech dyplomaty co jest konieczne przy sprawowaniu takiego urzędu i jest kłótliwy i złośliwy. Ale jako piłkarz amator jest dobry. Mogę ocenić bo byłem kiedyś piłkarzem półprofesjonalnym. Bardziej od tuska nie cierpię Komorowskiego i to pod każdym względem. Dla mnie to on jest taki wiochmen a nie dyplomata. Co do UPR-u to ja akurat mam odmienne zdanie. Utopia to jest to co się teraz dzieje i PRL w przeszłości a to co proponuje Korwin-Mike ma ręce i nogi. Gdyby ten nieszczęsny naród postawił na takich ludzi jak Korwin to bylibyśmy daleko do przodu a tak to kreatywna księgowość łysego ministra finansów tez mogę się tu wypowiedzieć bo jestem z wykształcenia finansistą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszołomnstwo nie popłaca
[[a wodze fantazji puściłaś na retoryczne pytanie ????]] 1. Gdyby lotnisko zostało zmaknięte dla samolotu którym leciał Tusk to nic by nie było. Tusku by to przyjął spokojnie, uroczystości trochę by sie opóźniły i tyle 2. Gdyby lotnisko zostało zamknięte dla samolotu z Kaczyńskim to cierpiacy na ciężką rusofobie i węszący wszędzie spiski Kaczor by się w tym doszukiwał złośliwości ze strony Ruskich i wywijał by szabelką i ujadałby.. Wnioski: oszołomstwo nie popłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona.
Tego własnie uniklneliśmy dzieki polityce Tuska i Rostowskiego. Prawdopodobnie gdybysmy posłuchali niejakiego Jarosława K. i jego brata wygladalibysmy podobnie jak Grecy... To sa dopiero teorie...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Smoku..." ... i tu znajdziemy porozumienie . Pamiętam , że kiedy Tusk po wyborze na Premiera gadał w Sejmie trzy godziny wkurzyłem się i natychmiast napisałem tu , że żaden chłop z jajami , żaden mężczyzna , który ma coś do powiedzenia nie ględzi trzy godziny . _ff_ mitygował mnie , żeby dać mu szansę . Dawałem i patrzyłem . Niestety jest to co jest . Najgorzej , że zgodnie z moimi odczuciami pod rządami Kaczyńskiego byłoby NIC lepiej , tylko bardziej wszyscy by byli skłóceni , wkurwieni , zniesmaczeni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:35 [zgłoś do usunięcia] TYCJan 24 "Smoku ..." (20:26) To straszne co napisałeś . Czym Rosjanie sobie zasłużyli gdyby zarzucono ich ( po kategorycznym zamknięciu lotniska ) stekiem bezsensownych wyzwisk , obelg , zniesławień ??? Chcesz być jednym z tych , co za winy ojców karać chce dzieci ??? Widać , że stale i wciąż zapominasz , że to alianci darowali nas ich ojcom "jako się psa daruje" ( to z Sienkiewicza ) w Jałcie i przez dziesiątki lat byli kontent z tej darowizny bo w Europie mieli względny ład i porządek . Dzieci chcesz karać ? Na dzieciach zemsty szukasz ? "Smoku .." spokojnie . Złość i irytacja to źli doradcy ." Nic tu nie wspominałem o przeszłości. Mam tu na myśli tą ich arogancje i chamstwo w stosunku do nas i innych słabszych państw. Co do przeszłości to niestety ciągnie się za nimi tylko z ich powodu bo już dawno można było wszystko załatwić tak jak to zrobili Niemcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Smoku .." (20:44) Tak , mają jakąś tam słowiańską arogancję , butę i fantazje . Tak , tak , tak ... To cecha wielkich i tak zostali nauczenia . Ale ta arogancja jest o wiele mniejsza od arogancji Amerykanów , Niemców , Francuzów . Jest ten o stokroć bardziej do przyjęcia niż np. wredny , lekceważący stosunek do nas Austriaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniesmaczona.
20:54 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) Masz racje Iftar. Dzieki Bogu... i to mowi niewierzaca osoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"otulona .." napisałem gdzieś , że Tusk się do rządzenia nadaje ? Dawał nadzieje . O to tak . Kaczyński już od PC , od sposobu rozstania z Wałęsą nadziei żadnej nie dawał . Tusk jest jakąś tam alternatywą . Wg. mojej opinii zdecydowanie lepszy , od Jarosława .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×