Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Nie marnuj nam
czasu i wracaj do lasu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta benzyna
prawda boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głosujcie na tego co ma
szanse wygrac ... dojrzałe decyzje czasem bolą ale kto powiedział że ma byc łatwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
wspólna kasa, no to ja już w ogołe nie rozumiem po co dopłacamy do tego interesu UE zwaną. przecież praktycznie nic z tego nie mamy i jeszcze musimy się tłumaczyć a to niewolno nam emisji czegoś tam przekroczyć, a to robić z naszymi firmami co chcemy no głupota ta unia i tyle tak naprawdę to przecież ludzie mogliby się sami integrować bez pomocy polityków i myślę, że jeszcze lepiej byśmy na tym wyszli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Echja 128["Jak mówiłam rozdział Kościoła od państwa powinien być bo państwo powinno być oddzielone od kościoła.......bo nie jesteśmy państwem religijnym,przynajmniej tak mi się wydaje"] cóż za miażdżąca interpretacja faktów i argumentacja. Jestem pod wrażeniem PS czy jesteśmy państwem "religijnym",tego nie wiem.Bo nie wiem ile ktoś i jak często się modli czy do kościoła chodzi Mogę się domyślać. Natomiast gwarantuje Ci że "państwem wyznaniowym"nie jesteśmy wbrew zapewnieniom Szatyna i jemu podobnych histerycznie przerażonych Kościołem." Dla mnie Państwo to Państwo, a Kościół to Kościół i Państwo powinno być oddzielone od Kościoła, bo jak na razie jest u nas wolność wyznania i nie jesteśmy państwem wyznaniowym. Mnie nie obchodzi ile czasu i ile osób chodzi do Kościoła, ale wkurza mnie, że księża pchają się do polityki, że wmawiają innym na kogo mają głosować. Ksiądz to ksiądz ma pełnić posługę, a nie gadać o polityce... Czy jesteśmy państwem religijnym nie wiem, państwem wyznaniowym wątpię, ale Państwo powinno być oddzielone od Kościoła, tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głosujcie na tego co ma
Jak to nic z Unii nie mamy a fundusze strukturalne to co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do....................
iftar nie przejmuj się, że jesteś puszysta powinnaś czasami użyć swojej pochwy [tak często o niej piszesz] wtedy na pewno ci się rozjaśni w mózgownicy pamiętaj tylko real bo na forum z tymi dwoma pedkami to ci się napewno nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta benzyna
to moze my wspólnie tutaj na forum zadecydujemy na co twoje pieniadze wydamy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta benzyna
jestesmy w unii wiec co za roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głosujcie na tego co ma
wawcia tutaj jest :D lo ho ho ognisko nie wyszło za mało chłopaków było ...:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obywatel iftar szatyn
ale fajowy macie weekend:D dzień jak co dzień 24/7 na kafe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
Stany to już teraz taki komunistyczny kraj właściwie, po tym jak wprowadzili podatek dochodowy zaczęły się coraz bardziej zwijać No fundusze z Unii, tak za bardzo się na tym nie znam, ale czy to nie jest tak, że musisz wykorzystać tą kasę w ciągu roku, a jeśli coś im się nie spodoba to trzeba oddać całą kase, nie wiem czy tu czegoś nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta benzyna
prawda go boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
radzę posłuchać lub poczytać co do powiedzenia o Unii ma Włodzimierz Bukowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głosujcie na tego co ma
" No fundusze z Unii, tak za bardzo się na tym nie znam, ale czy to nie jest tak, że musisz wykorzystać tą kasę w ciągu roku, a jeśli coś im się nie spodoba to trzeba oddać całą kase, nie wiem czy tu czegoś nie mylę " Jak dajmy na to realizujesz projekt Innowacyjna Gospodarka to dostajesz kase z której się kwartalnie rozliczasz a projekt moze byc na kilka lat. Pilnują żeby kasa poszła na to na co została przyznana ... inaczej by niektórzy rozpierniczyli to siano no bezedury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyn czy aby nie
powinienneś sprawić sobie mocniejszych okularów?:O a może masz "inną alternatywę"?:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D polonista:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głosujcie na tego co ma
Jeżeli nie dopełnisz formalnosci np nie zastosujesz przetargu do zakupu powyżej 14.000 Euro ( patrz ustawa o Zamówieniach Publicznych ) to wówczas ci uznają za koszty niekfalifikowane i oddajesz kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To że poszczególni
Księża "pchają"się do polityki...jak to ujełaś nie jest wyznacznikiem -państwa wyznaniowego-. Wiem do czego zmierzasz ale nie opieraj się na takiej argumentacji bo ona zafałszowuje postrzeganie problemu. Problem leży gdzie indziej. Tak przy okazji uwaga co do tego kto ile chodzi do kościoła czy modli się....to zapewne mało kogo interesuje. Ale religijny a wyznaniowy to dwie różne cechy. Jedną można przypisać właściwie jednostce lub jakiejś społeczności. Druga określa się pewien prawnie z góry ustalony model państwa zakładający prymat religii nad większością aspektów funkcjonowania państwa. Czyli gospodarka,polityką.etc A tymczasem u nas w Kraju mamy umowy z Kościołem(nie tylko rzymskokatolickim)i mamy conajwyżej akty prawne,które dodatkowo regulują kwestie funkcjonowania Kościoła czy Kościołów. Można się spierać co do słuszności czy kształtu tych aktów prawnych ale wyciąganie wniosku z nich,że Polska to państwo wyznaniowe jest błędem. Zresztą przy fakcie że w granicach 90%mamy katolików(podobno)kształt stosunków kościół państwo opiera się na dużej liberalności. Czyż państwem nie jesteśmy My? To nie tylko władza i terytorium. Nie będę rozwijać zresztą dalej tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rfgrgrgfr
"Idzcie na wybory, bo wygrają POtwory"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
Niejaki Milton Frieedman zdobywca nagrody nobla w dziedzinie ekonomii wybrał się kiedyś do biblioteki w Stanach. Przejrzał program Partii Komunistycznej i z przerażeniem stwierdził, ze prawie wszystkie punkty są już spełnione w usa, a było to jakoś w latach 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta benzyna
prawda go boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ja napisałam, że dla mnie Polska nie jest państwem wyznaniowym, ale stanowczo oddzielić to co Pańskie i to co Boskie i tyle..., a to że ludzie interpretują, to jak chcą, to nie moja wina. Piszesz, że rozumiesz o co chodzi, to wiesz o co mi chodzi. Głównie o to żeby Kościół był Kościołem, a Państwo Państwem, byśmy nie mieli żadnych umów z Kościołem... Tyle w temacie. Już nie wiem jak tłumaczyć o co mi chodzi. Głównie o to by księża byli sobie i nie pchali się do polityki, żeby na kazaniach nie mówili na kogo głosować, ale by głosili kazania zgodnie z naukami religijnymi i Kościoła, zgodnie z tym, co jest napisane w Biblii. Jeśli chcieli by być politykami to niech zostaną, a jak zostali Księżmi to też niech tym się zajmą a nie politykują.... A teraz naprawdę miłej nocy, bo właśnie włączyłam znienawidzoną telewizję TVN i oglądam horror, więc zanim ktoś mi zarzuci, że jeszcze nie znikłam, to odpowiadam osobie, która do mnie pisała... Trzymajcie się. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I wiesz co teraz wyszło
? Że myślisz tak jak Biskup Nagy.:-D też przecież nie nazwiesz katolikiem kogoś kto uznaje prezerwatywe.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
Włodzimierz Bukowski został skazany na psychiatrę represyjną a drugi raz kiedy protesował w obronie dwóch desydentów. Tak postępowano z niepopranymi politycznie. W PRL robiono to samo. Teraz można powiedzieć, że też niektórzy niepoprawnie politycznie są wyszydzani w mediach albo urządza się przeciwko nim prowokacje. Przykłady Zbigniew Herbert, Giertych, Korwin, w parlamencie europejskim ośmieszany jest Farage, a to pewnie tylko niektóre przykłady ja idę nie chce mi się już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli uznać za słuszne
To co powiedział Nagy to tym bardziej nie jesteśmy państwem wyznaniowym. Ja podając dane procentowe miałem na myśli raczej liczbę osób,które poprzez sakrament chrztu weszły do wspólnoty katolickiej. Ponadto inne sakramenty. Skutecznej własnowolnej apostazji często nie notowano a co najwyżej przejście do innych kościołów związków wyznaniowych ewentualnie sekt. Ja nie jestem zwolennikiem powierzchowność i oparcia się tylko na sakramentach ale tu wyjątkowo miałem na myśli aspekt formalny. Natomiast faktem jest że ktoś ochrzczony mógł najwyraźniej oddalić się świadomie od nauk kościoła i wtedy np chowania go jako katolika to lipa,która jednakowoż przechodzi w życiu publicznym. Co do prezerwatyw to fakt. Konflikt ich z nauką kościoła ja osobiście odbieram jako dramat bo nie widzę w niej nic złego(w odróżnieniu od liberalizacji przepisów aborcyjnych). Natomiast Nagy zapomniał o tym,każdy grzeszy. Można tego żałować. Nie jest się doskonałym. Ale czyż człowiek bez ucha czy palca nie jest człowiekiem? Tak samo nie przestaje być katolikiem jeśli nawet dopuszcza prezerwatywe. I żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie sieje tu relatywizmu moralnego. Sprzeciwiałem się zawsze nadużyciom liberalnym w kwestii eutanazji czy aborcji. To dlatego,że mam świadomość jak się to prawo "wolnego wyboru"potem egzekwuje. Sama prezerwatywa to drobnostka nad,którą nie powinno być tyle sporów. Są też pewne sprzeczności w pewnych naukach ale to nie powód by z uporem uznawać reiterade od kościoła jako jedyną słuszna drogę rozwoju jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozof 123
Co autor miał na myśli mówiąc, "trzeba wyrżnąc tą watachę"? to mają być słowa wysokiego urzędnika państa? obecnego kandydata na prezydenta . czy można być aż tak chorym z nienawiści, żeby mówić takie rzeczy? to rzeczywiście świetna rekomendacja. I odbywało się "wyrzynananie watachy" w mediach kłamstwem i szyderstwem za judaszowskie srebrniki .Czy można będąc dobrym człowiekiem , aż tak żle życzyć drugiemu? Chyba tylko wtedy , jak tego drugiego nie uznaje się za człowieka? Ale wtedy njie jest się dobrym człowiekiem ,tymbardziej dobrym kandydatem na Prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtrżnąc watahe powiedział
Sikorski a on nie kandyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za to inny kandydat kłamał
jak mówił to: 1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem 2. Nie będzie koalicji z Samoobrona 3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. 4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy 5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS 6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70 7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań. 8. Wprowadzimy szybko niższe podatki. 9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. 10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa. 11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD. 12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje. 13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld). 14. Zredukujemy administrację państwową 15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak sie tak kłamie to
"Ale wtedy njie jest się dobrym człowiekiem ,tymbardziej dobrym kandydatem na Prezydenta."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×