Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Kolejki do krypty
prezydenckiej na Wawelu W kolejkach ustawiają się na Wzgórzu Wawelskim osoby, które chcą odwiedzić kryptę z sarkofagiem Lecha i Marii Kaczyńskich pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. W poniedziałek, pomimo deszczu, kolejki chętnych sięgały Bramy Wazów poniżej głównego wejścia do Katedry. Z powodu nasilonego ruchu i potrzeby usprawnienia odwiedzania krypty oraz potrzeby zachowania skupienia i godnej atmosfery, wprowadzono zakaz fotografowania. Zakaz ma charakter czasowy, w przypadku mniejszego nasilenia ruchu zostanie zniesiony. Zgodnie z ustalonym porządkiem, kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów z sarkofagami pary prezydenckiej oraz marszałka Józefa Piłsudskiego odwiedza się osobno, schodząc schodami znajdującymi się za żelazną kratą tuż za wejściem do katedry. Chętni schodzą do krypty, obchodzą ją prawą stroną, przechodząc pod ścianami i przed wejściem do krypty Józefa Piłsudskiego, przechodzą przed sarkofagiem prezydenckim bez zatrzymywania się i wychodzą tymi samymi schodami na dziedziniec. W środku nie można zostawiać kwiatów ani zniczy. Krypta dostępna jest dla zwiedzających bezpłatnie w godzinach otwarcia Wzgórza Wawelskiego, czyli od godz. 9 do 19.30. Pozostałe krypty z grobami królewskimi zwiedza się w ramach trasy turystycznej, wchodząc i wychodząc schodami wewnątrz katedry. Tam obowiązują bilety wstępu. - Kolejki są długie, sięgają od krypty do Bramy Wazów, mimo że pada deszcz. Szczególnie te trzy ostatnie dni były trudne. Przyjechało dużo ludzi, którzy chcieli zejść do krypty i pokłonić się przed sarkofagiem - powiedział proboszcz Katedry Wawelskiej ks. prałat Zdzisław Sochacki. Jak podkreślił, pomimo że emocje związane z pochówkiem już opadły, ludzie nadal chcą przyjechać i oddać hołd prezydenckiej parze. - Trzeba będzie zadać sobie pytanie, co jest w naszych rodakach takiego wielkiego, że potrafią tak uporządkować swoje życie, by tu być i oddać cześć - powiedział ks. Sochacki. Jak dodał, "w dotykaniu sarkofagu przez odwiedzających uwidacznia się ich głęboka więź z prezydentem". Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria zgięli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia wraz z 94 innymi osobami. Spoczęli 18 kwietnia w krypcie w katedrze na Wawelu. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli najbliżsi zmarłych, przedstawiciele najwyższych władz oraz 18 zagranicznych delegacji. Na krakowskim Rynku, okolicznych ulicach, na Błoniach i przy Sanktuarium w Łagiewnikach zebrało się ok. 150 tys. osób. Prezydencka para spoczęła w sarkofagu wykonanym z onyksu miodowego, o specyficznej, kryształkowej budowie, przepuszczającego światło i trwalszego niż alabaster. Sarkofag ma formę prostopadłościanu o wymiarach 238 x 154 x 60 cm. Na górnej płycie, ważącej ponad 400 kg, wykuto duży znak krzyża, na dłuższym boku umieszczono imiona i nazwiska pary prezydenckiej: Lech Aleksander Kaczyński, Maria Helena Mackiewicz-Kaczyńska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcedek
A ja przypuszczam, ze nasz rząd po prostu boi się Rosji i dlatego jesteśmy petentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak Komorowski
przemawia to mi się śmiać chce kompletnie nie nadaje się na prezydenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sl w orange
shatyn nie marudź przegiąłes dzisiaj:( nie mam ochoty z toba rozmawiać 🖐️ sl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shatynek smutny
a czym przegiałem? podaj przykłady, bo jak nie to jestes kłamcą sl :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to w czym
tworzysz strony niepotrzebnie, juz IFTAR ciebie dzisiaj dobrze podsumowała Istotne rzeczy umykają bo ty bawisz się w ping-ponga z orange, sam sobie przeczysz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seryjny palec mordercy
Do ........... [zgłoś do usunięcia] seryjny palec mordercy A może ty mi wyjaśnisz czym różni się Jarosław Kaczyński z PC a czym różni się Jarosław Kaczyński z PiS ? z tego co wiem to ich dawna formacja się rozpadła i założyli nową- czyli z tego wysuwam wniosek, że PiS nie jest do końca partią prawicową. PC- to jest skrót od porozumienie centrum. W zasadzie o PO można by było to samo powiedzieć. No chyba, że Jarosławowi Kaczyńskiemu zmieniły się poglądy bardziej na prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest odpowiedź
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seryjny palec mordercy
nie wiem jakie relacje w PC wtedy miały miejsce ani jaki program mieli ani czemu się rozpadli, bo to by duzo wyjaśniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj pytanie i napisz
odpowiedź i nie wykręcaj się sianem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seryjny palec mordercy
ale mogę tylko domyślać się, że tak naprawdę to program ich niewiele się różni. właściwie PiS jest kontynuacją PC, tylko nazwę zmienili, ale czemu to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seryjny palec mordercy
w zasadzie to niczym się nie różni, chociaż jak mówię nie znam poglądów Kaczyńskiego z tamtego okresu i nie wiem czym się kierował zmieniając nazwę partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seryjny palec mordercy
był chyba mocno za lustracją i teraz też jest,ale nie wiem jak z gospodarką tam było, ale obstawiam, ze jak centrum to niewiele się różni od tej pisowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No widzisz, ale zadajesz
naiwne pytanie dot. Radka Sikorskiego Przecież wiesz doskonale, że nasi politycy zmieniają partie jak rękawiczki i to dot. różnych partii nie tylko PO, nie mowiąc już o tworzeniu partyjek kanapowych :( Dobrej nocy zycze i miłych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seryjny palec mordercy
zanim sobie stąd pójdę to dodam jeszcze, że niejaki poseł Mężydło w trakcie wyborów czy przed wyborami w 2007 roku przeszedł sobie z PiS do PO po czym dodał, że przechodząc nie musiał zmieniać poglądów. To jest bardzo ciekawe stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo w sumie PO i PiS
maja podobne programy - uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:45 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) SAMANTO... Powiem szczerze... Mam do Ciebie żal. Nie traktuje się tak rozmówcy. I to dobrego znajomego rozmówcy... To tyle... Od dzisiaj (18.04.2010) odpowiadam tylko i wyłącznie na posty kulturalne, nie zawierające kłamstw, pomówień, chamstwa itp, itd. "Kłamstwo jest złym nawykiem człowieka i jest ono stale na ustach ludzi źle wychowanych. (Syr 20, 24)" 22:52 [zgłoś do usunięcia] sl w orange shatyn nie marudź przegiąłes dzisiaj nie mam ochoty z toba rozmawiać sl 22:54 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) Bez względu na to czy przegiałem czy nie, nie kończy sie tak rozmowy. A poza tym. W czym przegiąłem ?] Shatyn po 1 tłumaczę : nie siedzę na kafe non stop mogę odpowiedzieć od razu mogę za tydzień mogę za 10 godzin > jakie to ma znaczenie ? moim zdaniem żadne po2 ta orange pomiędzy Twoimi postami to nie ja tylko jakieś łoczerstwo po3 patrz po1 po4 zaraz sprawdzę co tam odpisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ten biedny shatyn zrobi jak Jarosław Kaczyński wygra. :) Aż ciarki po plecach przechodzą. :) Ale tak kończą złośliwi, niereformowalni towarzysze.:) Nie wystarczy wmawiać innym że jest się tzw. liberałem. :) Raczej liberałem inaczej. :D:D:D:D:D Nie ma niestety marksistowskich liberałów. :) Tak jak nie ma lewako-masona. :) Co do Polańskiego Romka to gość jest najzwyklejszym zboczeńcem. Zawsze miał ciągotki do dzieci. :O I na koniec ...........NIE GŁOSUJ NA BRONKA BO BĘDZIESZ MIAŁ GÓWNO DONKA. :D :) Sami tak trzymaj. Tęp komunistyczną głupotę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:38 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) "o ile wiem nie jesteś ani prawnikiem ani lekarzem > skąd więc ta pewność że Polański pedofilem nie jest ?" No własnie. I ponieważ w dostępnych publikacjach nie mozna znaleśc ocen lekarskich na "tak" lub na "nie", nie mozna stwierdzić czy {Polanski pedofilem jest lub nie jest. A wiec pozostawnym to rozstrzygnięcie lekarzom anie mówmy o Polańskim "pedofil".] :O załóżmy że masz rację i to mogą stwierdzić tylko i wyłacznie lekarze >skoro tak to dlaczego piszesz że Polański pedofilem nie jest ? (chcesz cytaty ze swoich postów ?) sam sobie przeczysz moim zdaniem " ["W klasyfikacji ICD-10 posiada kod F65.4, w klasyfikacji DSM-IV: 302.2. W obu przypadkach zaliczany jest do kategorii zaburzeń preferencji seksualnych."] brzmi jak kod do III częsci jakiejś gry komputerowej i nic nie wnosi do dyskusji" Wnosi Samanto. Bo to oznacza, że pedofilia jest choroba a nie przestępstwem.] a guzik wnosi Shatyn:P nie roztrząsamy tutaj problemu wyimaginowanego faceta mającego popęd do dzieci poniżej 15 roku życia który nigdy swoich chorych fantazji nie zrealizował i nie wiemy czy go nazwać pedofilem biernym czy facetem z zaburzeniami czy zbokiem czy czymś jeszcze innym mówimy o dorosłym facecie, znanym reżyserze który przeleciał dziewczynkę , dziecko > i to jest fakt o facecie który to dziecko upił i odurzył prochami żeby je zerż.... > i to jest fakt o facecie który według chyba wszystkich mi znanych norm cywilizacyjnych (mówię o cywilizacji zachodu wiem że pewnie wyjedziesz mi z tym Vatykanem albo ślubami u Cyganów ale wiesz o co mi chodzi) popełnił czyn pedofilski > przeleciał 13latkę> i to jest fakt o gościu który złamał prawo zakazujące seksu z dziećmi > i to jest fakt o gościu który z medycznego punktu widzenia może być ale też może nie być pedofilem > i to jest fakt o gościu którym sam piszesz że jest zbokiem świnią itp > i to jest fakt no więc Shatyn ... czy mógłbyś mi powiedzieć po jaką cholerę tak się uparłeś tej frazy 'Polański nie jest pedofilem bo blablabla' i bronisz jej jak Raginis Wizny albo i lepiej ? na cholerę te wklejki i cała otoczka żeby 'udowodnić' że Polański nie jest pedofilem dopóki tego nie stwierdzą lekarze (już to widzę :P) i jednocześnie powtarzanie jak mantrę 'Polański nie jest pedofilem bo blablabla' ? przecież pomijając wszystkie za i przeciw sam sobie przeczysz ! co to ma być ? sztuka dla sztuki, kłótnia dla kłótni ? ["Shatyn wybacz czytałam tą wklejkę 100 razy i nie zakryjesz nią bzdetów (no tak to widzę)" Jakich bzdetów / Wymień te bzdety Samanto ?] patrz powyżej i jeszcze jedno Shatyn : 22:10 [zgłoś do usunięcia] Shatyn (Shatyn@chello.pl) Gdzie zaginełas Samanto ?] [Shatyn (Shatyn@chello.pl) ""Pytałem o niego bo akurat jak raz miał on dzieci z dorosłymi kobietami i idąc takim tokiem rozumowania nie można w tym momencie mu przypisać pedofilii tak jak nadużyciem jest określanie afery w kk pedofilską." O tym cały czas pisałem. I dlatego własnie Samanta tak ze mną dyskutowała... I zamilkła A Iftar się chyba obraziła... A przeciez to proste jak drut... ] zaginełam., zamilkłam ? Shatyn będę odpowiadać na Twoje posty wtedy gdy to będzie wygodne dla mnie a nie dla Ciebie i nie życzę sobie takich zagrywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01:26 [zgłoś do usunięcia] Smok 33 z Krakowa Co ten biedny shatyn zrobi jak Jarosław Kaczyński wygra. fantastyka naukowa jest piętro wyżej :classic_cool: dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikor za wielką wodą
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotkał się w piątek w Waszyngtonie z przedstawicielami amerykańskiego koncernu Chevron i rozmawiał z nimi na temat eksploatacji w Polsce gazu ziemnego z łupków bitumicznych. Poinformował o tym rzecznik koncernu Kurt Glaubitz nie ujawniając bliższych szczegółów. Chevron, drugi co do wielkości koncern naftowy w USA, otrzymał w tym roku cztery koncesje na pięcioletnią eksploatację gazu ze złóż koło Lublina - w okolicach Zwierzyńca, Kraśnika, Frampola i Grabowca - o łącznej powierzchni miliona akrów (ok. 405 tys. hektarów). W czasie swej wizyty w Waszyngtonie minister Sikorski powiedział, że będzie rozmawiał z reprezentantami kilku koncernów amerykańskich, ale nie wspomniał jakich. ------------ Sikorski pojechał zdać relację koncernom którym rząd "polski" oddał za przysłowiowego centa nasze złoża, a Kaczyński patrzy na to i zazdrości że to nie on zdaje tą relację, że to nie jego zaprosili, ach jak chciałby być premierem, albo choć prezydentem, aż nóżkami przebiera. Po co? Żeby być tym który odda polskie złoża i co tylko zechcą Amerykanom, dla takich ścierw być agentem i sługą to zaszczyt. A polaczki głosują na POPIS, polaczki rozpolitykowane, żyja igrzyskami, kurwa jaki to głupi naród jest! Wasze dzieci są poniewierane na zmywakach a wasz gaz jak wszystko inne zabiorą zagraniczne korporacje, polish jokes nie wzięły się z nikąd 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śniadanie z normalną osobą
ja zawsze po właściwiej stronie będę, dla Polski zrobię to co należy, za dwa dni okaże się na kogo będę głosować. wszystko na to wskazuje, że będę musiał zagłosować niestety na mniejsze zło. chociaż jak dla mnie wybór między kaczyńskim a komorowskim nie jest najlepszy. koniecznością będzie dla mnie zagłosować na kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu zaboli oj zaboli ktosiów
Mąż Marty Kaczyńskiej wystartuje do sejmu z listy PiS? Jak czytamy w dzienniku, Marta Kaczyńska bardzo dbała o swoją prywatność. Jednak niebawem stanie się osobą publiczną, gdyż chce powołać Fundację im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Jej mąż Marcin Dubieniecki wyjaśnia "Polsce The Times", że on sam zastanawia się, czy nie zaangażować się w politykę. - Jeszcze z nikim na ten temat nie rozmawiałem, ale znając poglądy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mojego teścia, a teraz bliżej poznając jego brata, jest mi coraz bliżej do Prawa i Sprawiedliwości - mówi Dubieniecki. REKLAMA Czytaj dalej Marcin Dubieniecki, chce wpisać się w ciąg myślenia o Polsce, jakie wyrażał Lech Kaczyński. Marzeniem prezydenta było - jak wyjaśnia w gazecie - zbudowanie silnej Polski w Europie, która byłaby liczącym się państwem na arenie międzynarodowej. Mąż Marty Kaczyńskiej dodał, że nigdy wcześniej nie miał w kieszeni legitymacji partyjnej, ale przez długi okres angażował się w kampanie SLD, wspierał lewicę. Stąd też znalazł z prezydentem wspólny język, bo był on człowiekiem, który realizował ideę solidarności społecznej. Odnosząc się do kwestii Fundacji Marii i Lecha Kaczyńskich, Dubieniecki wyjaśnił, że jego żona Marta, powoła ją w najbliższym czasie, ale nie stanie się to wcześniej niż po wyborach prezydenckich. Będzie to fundacja, której cele dotyczyć będą miejsca Polski w świecie i różnych kwestii związanych z państwowością. W ramach projektu fundacji wyłoniony zostanie też Instytut Lecha Kaczyńskiego, który będzie dawał możliwość kształcenia, organizowania wykładów, czy wydawania książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z forum interii
Taki post POszukajcie na jutubie "Anna Komorowska" i to ma byc kandydatka na Pierwsza Dame i reprezentowac nas na swiecie?! Juz wole samotnego dra nauk prawnych Jaroslawa Kaczynskiego. I odpowiedź Widziałem.Nadaje sie .Żaden ciągnik z nią nie ma szans. Słyszałem że jak bronek był ministrem od wojska to ona czołgi holowała że się gasiennice paliły ! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śniadanie z normalną osobą
jeśli zdarzy się tak, że prezydentem zostanie jednak pan Komorowski to wtedy będzie można sprawdzić liberalizm PO. Nie będzie juz przecież prezydenta, który by wszystko wetował , a wręcz przeciwnie. Co prawda wybory parlamentarne będą w 2011. Jednak myślę, że jest to optymalny czas na wprowadzenie jakiś zmian w państwie. No chyba, że znowu będą jakieś wytłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×