Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

No bo to jest właśnie największa wada Tuska, że wycina indywidualności, które mogłyby zagrozić jego miejscu w partii. Tak było jak zostawał premierem. Wyciął choćby Zdrojewskiego, wstawiając do MONu KLicha , bo stanowił zbyt duże zagrożenie. Choć przyznam się, że zaskoczył mnie niekandydowaniem. I o ile w metamorfozę Jarosława po stracie brata i towarzyszy nie wierzę, to mam jakąś nadzieję na zmianę samego Tuska. Jakąś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:29 [zgłoś do usunięcia] offerma "PiSowcy w najgorszym razie przyznawali w dyskusjach że wina jest po obu stronach" ale jacy pisowcy? kaczyński i ziobro czy może ci którzy sytuację "znali" w taki sposób jak ją przedstawiały salonowe media? wyborcy PiS (nie wiem ilu z nich było jednocześnie politykami PiS pewnie żaden) z którymi dyskutowałam na innym forum takie mieli wtedy zdanie rozkładali winę po równo albo przyznawali półgębkiem czy wprost 'Masz rację , dostaliście 2 razy w tyłek nie powinniśmy Was dobijać' ale to trwało może z 2 miesiące a potem obie strony POPISu okopały się na swoich pozycjach i tak jest do dziś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samanta, a ja pamiętam w czasie pamiętnej kampanii Dorna mówiącego: nasi przyjaciele z Platformy i Rokitę: nasi przyjaciele z PiSu:D:D:D:D:D:DD:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonon
Owszem jestem. I to nieprawda,że mnie nie ma a to,że nie udzielam się w dyskusji sprowodowane jest niechęcią do nieporozumień jakie wypłynęły tu kilka dni temu. Otóż przeczytałem twą odpowiedź Samanto. Też nie mogę zgodzić się z tymi tezami. Np jakim cudem "taśmy Beger"spowodowały zawłaszczenie elektoratu samoobrony przez pis. To jest nie logiczne albowiem taśmy owe stanowiły raczej polityczny rewanż samoobrony. A o "schrupaniu"pisząc miałem raczej na myślę twarde odwołanie się do prawa w obliczu prób załatwiania pewnych interesów przez samoobrone. Jeśli chodzi zaś o becikowe to akurat sam Giertych wykazal jak niewielkie było poparcie dla tego projektu a szkoda bo uważam osobiście,że był on społecznie usprawiedliwiony. Samanto. Jest pewien mętlik w tym co napisałaś. To faktycznie jest za bardzo sztampowe spojrzenie. Ale masz prawo by wyrazić taki pogląd. Tak przy okazji... Otulona nie masz racji. Te proste i krótkie odpowiedzi to nie jest żaden element rywalizacji i sporu. Pewnych rzeczy się bez "elaboratu"nie da wyjaśnić a krótkimi odpowiedziami można tylko pewne rzeczy zakłamac. Zwróc proszę uwagę ile zajmuja wklejki Shatyna a ile jego wypowiedzi własne a wszystko będzie jasne. Ten "wyrzygany elaborat"to rzecz jasna przytyk do mnie. I do moich wcześniejszych wypowiedzi. Uwierz tu ich jest więcej. A tak przy Samanto nie odpisałaś na kwestię audycji panów W i F pamiętasz? Nieważne. Ja zdania o ich poziomie i tak nie zmienię. I raz jeszcze do Otulonej. Naprawdę chciałbym poznać co takiego masz na myśli pisząc że Moonona nie ma? Nie jestem niczyim tu żargonowo pisząc projektem. Nie będę się powtarzać. A to,że ktoś kogo ty nie darzysz sympatią ,nawiązał ze mną dialog,nie oznacza ,że jestem jego ideologicznym sprzymierzeńcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonon
A i jeszcze jedno. Chciałbym wyrazić uznanie dla Offermy. Dlaczego? Wydaje mi się,że w węzłowych aspektach np gospodarki nie zgadza się on np z PiS ale u niego zauważam to co można nazwać obiektywizmem bez pieprzenia zbędnych głupstw potrafi sprawiedliwie spojrzeć na politykę. Broni PiS Tam gdzie się należy i właśnie dzięki "elaboratom "jego przynajmniej widać to. Nie uważam ich bynajmniej za wyrzygane. I jeszcze jedno. Tu była dyskusja po raz kolejny na temat Orędzia czy poprawniej pewnej odezwy do Rosjan. Jakbyście nie zauważyli to Jarosław Kaczyński zwrócił się w nim do zwykłych ludzi. A nie do władz. Więc rzekoma jak tu niektórzy pisali"miłość do Moskali"nie wyklucza jego konsekwentnej polityki wobec władz Rosji. I ten kto tego nie dostrzega albo nie rozumie nic albo celowo przychyla się do poglądów stanowiących manipulacje. W przeciwieństwie do Komorowskiego,który uderzył na parade. I jeszcze jedno. Owo zwycięstwo na faszyzmem to było klasyczne Pyrrusowe zwycięstwo. Zginęło wiele milionów ludzi w trakcie ofensywy przeciw Hitlerowi. Większość z nich do samego Berlina była pchana naprzód przez odpowiednich oficerów NKWD którzy zgodnie z instrukcja mieli spod Moskwy strzelać każdemu kto chciał zreiterować w plecy. Ewentualnie byli oni upijani. Ciałami tych ludzi usiane jest całe terytorium. I uważam że te defilady są nie na miejscu. Bo to nie jest żadne zwycięstwo kiedy jakiś generał wystawia dziesięć tysięcy żołnierzy natychmiast po fakcie jak poprzednie wystrzelali. Tak naprawdę była to chcąc nie chcąc emancja polityki skierowanej na wyniszczenie narodu za cele osiągnięcia pewnych celów. Dlatego nie defilada dla zwycięzców a świeczka na grobach ofiar powinna być wyrazem tego. I nie jest to Orędzie do Moskali tylko do zwykłych ludzi by im nie gmatwać w głowach tezami o polskiej rusofobii. Na tym to wszystko polega. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że trochę tu ludzi którzy wieżą że polscy politycy z troski o polskę do polityki poszli :D Ale muszę was rozczarować to w większości "politycy zawodowi" którzy robią karierę zawodową w polityce i żądza władzy jest ti jak najbardziej podstawą ich działania. Bo dla nich jedynym sukcesem zawodowym będzie wysoki stołek. Tak naprawdę to większość to gołodupcy o gospodarce nie wiedzący nic. Ci bogaci w większości dorobili sie na polityce. A żeby było lepiej to politykami powinni zostawać ludzie z dorobkiem zawodowym i oczywiście z pokaźnymi kątami. Właściciele firm ewentualnie fachowcy i naukowcy o dużym dorobku zawodowym i cieszący się powszechnym uznaniem. To powinni być ludzie spełnieni zawodowo. miejsce w sejmie senacie czy rządzie powinno być zaszczytem i ukoronowaniem kariery dającym możliwość zrobienia czegoś więcej dla społeczeństwa i podzielenia się doświadczeniem. No i przede wszystkim nie powinni za to ani grosza dostawać bo to powinien być zaszczyt że dano im szansę :D więc powinni móc sobie na to pozwolić. Ale mamy inaczej bo większość to zawodowi politycy ludzie którzy nic innego nie umieją robić i do rządu wpełzają starą skodą ;) Zresztą rządy ogólnie mają podejście dziwne bo ekspertów jak i przedsiębiorców nie mają w zwyczaju słuchać. Mają swoich partyjnych "znawców" i kwiatki uchwalają. Co do nagonek.... Te na PiS są żałosne śmieszne i po prostu żenujące. Szczególnie że padają z ust dziennikarzy którzy powinni zawsze być bezstronni a ich komentarze są stronnicze. Podważa to ich profesjonalizm i w zasadzie kompetencje co za tym idzie przekreśla wartość podawanych przez media informacji a to już stanowi poważny problem bo tak naprawdę my "społeczeństwo" znamy opinie dziennikarzy (a raczej stacji TV) a nie prawdę obiektywną. Za nagonkę na pis można uznać również dość mizerne paczenie na ręce PO. Widać to teraz jak pan Komorowski pełni funkcję prezydenta. Podpisuje ustawy seryjnie!!! A media? Powinny grzmieć !!! A one prawie nic o tym nie mówią!!! To co się dzieje to jest przepychanie ustaw za plecami społeczeństwa korzystając z okazji. Jest to żałosne zachowanie szczególnie że pan K. wyraźnie powiedział że nie będzie tego robić poza sytuacjami które są niezbędne. Więc nasuwa się pytanie czemu tak rozdaje podpisy? Tak bardzo się boi że przegra wybory? Też nasuwa się pytanie czemu nie pozwoli społeczeństwu zadecydować czy my chcemy czy nie? Wiele rzeczy spokojnie mogło by poczekać jak choć by ustawa o "nie wychowywaniu dzieci" ma zapobiegać przemocy a tak naprawdę kręci bat na rodziców a skurwieli i tak nie powstrzyma. Kolejne zachowanie to płacenie za "pozytywne komentarze w internecie" No cóż jeśli partia ucieka się do takich metod czyli tak naprawdę do perfidnego oszukiwania również swoich sympatyków to znaczy że są to ludzie z gruntu nieuczciwi nie mówiąc już że kompletnie żałośni. Gdyby PiS coś takiego zrobił grzmiały by media a PO stosuje tą metodę już dość długo i co? Cisza.... Ciekawe czy za głosy też musi płacić? :D Co do PiSu to podstawowym zażutem do nich to było że to prtia Kaczyńskich dość żałosne. No i że naszego prezydenta nie szanują za granicą co jest oczywistym kłamstwem i bzdurą. Co więcej to że Kaczyńskiego wyjątkowo nie lubił Putin to jak by nie było wyraz szacunku. Zapewniam was że szanuje on ludzi twardych a nie liżących mu dupsko. Tych liżących wykożystuje a tych drugich stara się "usunąć". Ale to naturalne w końcu Rosja chce mieć słabych sąsiadów bo to leży w jej interesie. A no i przecież Anglicy zarzucili swojemu premierowi że nie walczył o interesy Anglii tak jak Kaczyńscy. Czy to objaw braku szacunku? Szacunek niestety w polityce międzynarodowej wiąże się z walką i to twardą bezpardonową o interesy państwa. A nie z oklaskami z strony innych przywódców bo sie godzimy na wszystko co nam podsuną. Czas to zrozumieć. W polityce nie ma miejsca na miłość ani słabość. Walczy się do ostatniej kropli krwi a potem się klepie po plecach i idzie na wódkę. Zanim zaczniecie wieszać na mnie psy, przemyślcie co napisałem i czy wam nie robią wody z mózgu nasi kochani dziennikarze którzy zamiast przekazywać informacje KOMENTUJĄ i nic tylko KOMENTUJĄ. I to nie w sensie zdawania relacji ;) A co do liberalizmu PO to wybaczcie ale liberalni to oni są tylko w kwestiach sexu a dokładniej gejów (i to chyba tylko w deklaracjach) bo w gospodarce to oni z liberalizmem nic nie mają wspólnego a i inne dziedziny życie by nam chętnie ubrali w takie przepisy że nie mogli byśmy pierdnąć bez urzędowego zezwolenia. Co taka polityka ma liberalizmem? A i jeszcze jedno żeby była jasność nie popieram PiSu ani PO ani nawet SLD nie mówiąc już o innych samoLPR-ach. Jednak nagonka jak i wypisywanie bzdur mnie jakoś drażni koszmarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.05.2010] 00:53 [zgłoś do usunięcia] mysliciel999 ( .... ) Zanim zaczniecie wieszać na mnie psy, przemyślcie co napisałem i czy wam nie robią wody z mózgu nasi kochani dziennikarze którzy zamiast przekazywać informacje KOMENTUJĄ i nic tylko KOMENTUJĄ. I to nie w sensie zdawania relacji (....) --------------------------------------------------------------------------- Mi nie robią wody z mózgu od dawna mam tam wodę :D a tak na poważnie ja krytycznie patrzę zarówno na to co podaje TVN jak i Polsat , Tok FM itp. itd. , nie przyjmuję wszystkiego na "ślepo " , zdaję sobie sprawę że część mediów jest za PO a część za PIS. Ale jest pewna różnica między np. telewizją publiczną a komercyjną - ta pierwsza powinna być wzorem obiektywizmu a niestety tak nie jest :-( co do komentowania wiadomości .... no cóż ta "maniera" mnie drażni od dawna zarówno w Faktach TVN jak i innych "dziennikach" wychodzi na to że każde wydarzenie musi zostać odpowiednio skomentowane aby widz wiedział co ma myśleć .... :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc obywatel 🖐️ tak sobie z rana lekture zrobiłam i opiewanie PiSowych dokonań ze az mnie zemdliło :O a najlepsze jest to jak to Putin twardzieli szanuje :D:D:D:D:D Putin jest premierem kraju które od Carycy Katarzyny karty w Europie rozdaje :P i nie ma tu znaczenia stan gospodarki tego kraju. Z tego zdają sobie sprawę nie tylko bogate panstwa zachodu ale równiez USA :O Tylko jakos tak dziwnie Kaczynski tego dotychczas nie widział :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie czy to oznaka silnego charakteru[brak dupolizania] czy zwykłej głupoty?:O stawiam na to drugie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano... ... ale Rosja także zauważyła że Unia Europejska jest jej potrzebna i stąd zmiana kursu wobec Polski i takich spraw jak Katyń . Zaś Prezes PIS robi kampanię wyborczą , nagrywa ładne przemówienia zaś jakie ma zdanie o Rosjanach wiadomo od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obywatel nie UE a Chiny :D:D:D Chiny zawiazują coraz lepsze stosunki z UE i to znacznie wpłynie na układy Rosji z Chinami :D:D:D:D gdyby nie to Rosja w zyciu nie ciągnęłaby ku zachodowi. Rosjanie i Chinczycy są dla siebie wystarczającymi wspołpracownikami :D ponadto pamietam czasy kiedy w obwodzie Kaliningradzkim pracowali polsckie firmy budowlane. Wtedy zarabiano tam wiecej niz na zachodzie i to jeszcze w latach 90tych. Potem kiedy stosunki z Rosją zaczeły sie psuć nasze firmy zostały stamtąd wygnane a ich mejsce kto zajął?:) Nikt inny tylko firmy Niemieckie i Austryjackie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaaazzzzzzzz
Wybierzcie PO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaaaazzz zostajesz namierzony :classic_cool:🖐️ Wawo 🖐️ obywatel ale Putin potrafi za wszelką cenę utzrymac dobre stosunki z największym i najwazniejszym swoim partnerem :O tak czy inaczej tylko z niego przykład brać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obywatel to poprosze o konstruktywne rozwinięcie tematu:classic_cool: ciekawi mnie to niezmiernie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosja musi być miła w stosunku do Chin. Bo już za późno i Chiny są o wiele większym mocarstwem. Przede wszystkim gospodarczo. Rosjanie tak naprawdę mają trochę atomu, surowce i wspomnienia potęgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawi Cię rozwinięcie tematu Putina ? rozczaruję Cię ano... :classic_cool: odpowiem krótko: - najpierw napisz w jaki sposób mielibyśmy brać z niego przykład i z jakich konkretnych jego "posunięć " , jak narazie wypowiedziałaś się ogólnie i ja wypowiedziałem się ogólnie - podasz konkrety - odpowiem konkretnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałam argument Putin potrafi utrzymywac dobre stosunki z poteznymi sasiadami ;) na tym tle warto z niego przykład czerpać :) wie kiedy ktoś zalezy od niego a kiedy on od kogoś :D:D wyczuwa to błyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok :-) ale to jest dość ogólne stwierdzenie bez podania konkretnych jego działań więc i JA się ogólnie wypowiedziałem zostawmy Putina zajmijmy się Polską bo Polska jest najważniejsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda
offerma "Odjechała Staniszkis, odjechał Cimoszewicz, Olechowski... nazwiska można mnożyć, jakby się czegoś nawąchali. " zapytajcie piesiewicza, moze im coś polecał. to jest żenujące żeby z każdego kto nie rozpływa się w zachwytach nad "jedynie słuszną partią" robić wariata. to prawdziwy PO fanatyzm. Ty naprawdę Jesteś nawiedzony. Zaślepiony fanatyzmem. Wiesz w ogóle o czym mówię? O tym, że "odjechali", co nie przejawia się w krytyce PiS, bo to nie jest pępek świata, najwyżej jakiś pryszcz, nie powiem na czym... Miałam na myśli to, że ich wypowiedzi i kierunek myślenia jet co najmniej tak niezrozumiały, jak Staniszkis. I przestań wiecznie o Piesiewiczu pisać, bo to już jest bardziej żenujące i infantylne, niż senatora sukienka z falbankami. Dzień Dobry 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obywatel z takim hasłem to Ty powienienes wystartowac w tych wyborach :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podsumuję dotychczasową kampanię Jarosława : - zebranie ponad miliona podpisów - świetna zagrywka propagandowa ( w skali od 1-10 daje 10 ) - wystąpienie do braci Moskali - również niezłe posunięcie ( w skali od 1-10 daje 9 ) - hasło wyborcze Polska jest najważniejsza - banał jakich mało :D ( w skali od 1-10 daje 0 ) - szef sztabu Pani Kluzik - dobre posunięcie i jedyne słuszne ( w skali od 1-10, daje 10 ) Jak narazie 1:0 dla jarosława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×