Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

{ Dlatego wprowadzono TAWS (terrain awareness and warning system), który działa na podstawie dokładnych cyfrowych map terenu, nad którym leci samolot. Znając położenie, poziomą prędkość lotu oraz prędkość opadania lub wznoszenia samolotu TAWS wyznacza jego tor lotu w najbliższym czasie i sprawdza, czy na tej drodze nie znajduje się przeszkoda. Jeżeli ją wykryje ostrzega pilotów i pozwala uniknąć wypadku nawet przy całkowitym braku widoczności. } Niech nikt mi nie mówi więcej że nic nie widzieli.. :o I podkreślmy { Jeżeli ją wykryje ostrzega pilotów i pozwala uniknąć wypadku nawet przy całkowitym braku widoczności. } Świta komuś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ogólnie jesteśmy madrzejsi
od wszelkich przyrządów "Z raportu MAK wynika, że system TAWS na pokładzie prezydenckiego Tu-154M był sprawny. Dlaczego więc piloci polskiego tupolewa lądowali mimo ostrzeżeń? Jak się okazuje, robili to nie po raz pierwszy." Trzy wysokościomierze i wszystkie ustawione inaczej . W kabinie z łamano wszelkie możliwe procedury . Załoga starała wylądować jak "za króla ćwieczka " . Zero komunikacji między członkami . "Szukali " widoczności ziemi . Gołym okiem widać brak profesjonalizmu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawową winą strony rosyjskiej było nie zamknięcie całkowicie lotniska po trudnym lądowaniu małego Jaka $) i próbie lądowania ich Ił a , która niemal zakończyła się tragicznie . ALE KTO BY SIĘ ODWAŻYŁ ? Ja na ich miejscu na pewno nie . Rządowy samolot z "dzikiego kraju" na uroczystości do Katynia i Ruskie zamykają lotnisko ?! Strach się bać ... Reszta to już w gestiach decyzji załogi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, nasze dywagacje o niczym nie przesądzają. Idę do pracy.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w raporcie mimo jego niektorych niescislosci brakuje slow Rosjan o wlasnej bylejakosci. Ale znajac MAK, można było się spodziewać. Przeraza niedoszkolenie zalogi i ich bledy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ " 08:37 [zgłoś do usunięcia] otulona_snem Tycjanie byloby duzo krzyku zgoda ale cala gromada ludzi by zyla,dwa nie musieli zamykac mogli odeslac na zapasowe po informacji ze i tak z samochodami dla delegacji IL nie wyladowal,wiec logiczne byloby ze i tak nie zdaza na te uroczystosci,a dojada pozniej,nikt w tym samolocie nie byl samobojca,a po takiej informacji podanej przez kontrolerow przypuszczam ze nie byloby zadnych watpliwosci ze by odlecieli na zapasowe " } I tak też myślę . Z uwagą , że wątpliwości by były i to ogromne . Wrzasków i krzyku też . Nigdy nie zapominaj , że to jednak "dziki kraj " , wyjątkowy w swej mądrości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutro rano chcę być
pedzelkiem, lub pianką na twarzy Myrusia :P Nic tak nie zbliza ludzi do siebie jak wspólna kapiel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspólna kąpiel.. pytanie czy byłaby higieniczna? :P Wersja z krzykiem za zamknięte lotnisko do mnie jakoś nie przemawia... zamykanie lotnisk(na całym świcie) z powodu warunków atmosferycznych to rozpowszechniona praktyka.. Mnie dziwi zignorowanie wskazań TAWSu, były trzy różne wysokościomierze.. każdy ponoć pokazywał co innego... naprawdę zdumiewa mnie zachowanie pilotów. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutro rano chcę być
Nie sądzę, by pytanie było az tak na miejscu :P Moje łapki rozprowadzajace piankę :Ppaluszki delikatnie pieszczą skórę :P miałbys siłe mysleć o ? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem.. :P Wolę jednak nie myśleć.. :P I też patrzę sobie na Błasika w wikipedii.. {Na pierwsze stanowisko służbowe pilota został skierowany do 8. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Mirosławcu. W 1987 przeniesiono go do 40. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Świdwinie, gdzie był starszym pilotem, dowódcą klucza, oficerem nawigatorem eskadry, zastępcą dowódcy eskadry i dowódcą eskadry. } Czyli nie był laikiem.. trzech pilotów w kabinie i tak porażająca głupota.. TAWS, trzy wysokościomierze i lecą na oko? Naprawdę ciężko w to uwierzyć, ale.. co ja tam wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona nie bądź namolna
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.nbp.pl/ Po coś tam musiałem zajrzeć na stronę NBP.. uważacie że to normalne że instytucja państwowa reklamowała prywatną fundację, dlaczego akurat tą a nie inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeeeeeepiasz się
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te Myrusiu tę tę
sie tak odmienia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale Ty jesteś cudownie
madra otulinko 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i do tego skromna
niesamowicie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W googlach, przełączcie się na mapy, zmieńcie widok na mapie satelita.. wpiszcie frazę "Smoleńsk-Siewiernyj katastrofa". Są dwa punkty.. jakiś błąd.. tak czy siak.. byli naprawdę blisko od celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwarzam że to skandal
że NBP reklamuje prywatna fundacje złodzieja i oszusta, pewnie dzielą się kasą, za tuska i po wszystko jest morzliwe, karzdy przekręt, za pisu byłoby to niemorzliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruscy przerobili mapy
google na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:59 [zgłoś do usunięcia] ruscy przerobili mapy google na bank } :D Raczej nie mają takiej możliwości.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruscy w nocy z 9 na 10
kwietnia odsuneli o 900 m lotnisko, byli świadkowi ale kgb ich ubiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez zobaczysz
nie to co chcesz widziec. a teraz podaj namiary jak Ciebie wymapowac i satelita namierzyc :classic_cool: otulinko, szkoda strzepic jezyka nad czyms co oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:58 [zgłoś do usunięcia] uwarzam że to skandal Hmm... nie wiem jak to nazwać, ale na pewno jest nieuczciwe wobec wszystkich innych fundacji charytatywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez zobaczysz
ja o skromnosci twojej he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×