Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Raport.. no a czego się spodziewaliście? Powklejam teraz niczym shatyn. :classic_cool: Czemu nie zbadano wraku? Widzieliście by gdzie indziej na świecie ktoś potraktował wrak jak Rosjanie? Cięcie piłą tarczową i wybijanie szyb łomami? http://tnij.org/jwvh Tu jest ciekawy artykuł, żeby nie było, zamieściła go Gazeta Wyborcza. Fragment.. { Lotnicy z 36. Pułku nie ćwiczyli jednak na symulatorach sytuacji awaryjnych. Po prostu nie mieli takich urządzeń, a do Moskwy czy do Kijowa, gdzie są symulatory TU-154, dowódcy ich nie wysyłali. Kolega Arkadiusza Protasiuka, kapitana samolotu prezydenckiego, którego nazwiemy Michał, wspomina: - Arek nie uczestniczył nigdy w testach na symulatorach jako dowódca załogi załogi Tu-154. Był jedynie na tych treningach jako drugi pilot i nawigator. A fatalnym błędem było, że w ogóle zaprzestano tych szkoleń, kiedy nastał płk Tomasz Pietrzak [jeden z byłych dowódców 36. Pułku]. Instruktorzy byli doświadczonymi emerytowanymi lotnikami, mieli wielkie doświadczenie z tymi samolotami, ponieważ w Rosji park tych maszyn jest olbrzymi. Stykali się z różnymi niesprawnościami, nawet nieopisanymi w instrukcjach. Treningi trwały tak długo, dopóki czynności nie zostały przez załogę prawidłowo wykonane. Tymczasem Arek został pozbawiony możliwości treningowych jako dowódca na tych symulatorach.} O_O No i za głupotę się płaci, czasem najwyższą cenę. Braki w wyszkoleniu nie można chyba inaczej określić. { Rządowa "Rossijskaja Gazieta", pisząc wtedy o pożegnaniu wojskowych z Siewiernym, zapowiedziała, że do czasu przejęcia portu lotniczego przez nowego gospodarza przyjmowanie samolotów z delegacjami rządowymi odwiedzającymi Smoleńsk "stało się niemożliwe". } { Trudno powiedzieć, jaki porządek panował na Siewiernym, jak zmieniło się wyposażenie lotniska, kiedy oficjalnie pożegnał się z nim 103. pułk. Jego status nie był jasny i wtedy, kiedy w kwietniu lecieli tu po kolei przywódcy państwa polskiego, i nie jest jasny do dziś, kiedy od pół roku toczą się śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winien jest Tylko jeden pierwszy pilot , powinien odmówić lądowania. nikt nie chce tego jasno powiedzieć , ale to prawda , uległ presji , a nie powinien, nie był na 100 proc pewien że się uda a jednak zaryzykował życie prawie setki ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...........................
Mistrz cientej riposty Owsiak to krętacz Łatwo być dobroczyńcą i filantropem za cudze pieniądze >>>>>>>>>>>>> Ty jesteś za to wyjątkowa durna szuja Owsiak za to co robi nie bierze pieniędzy, za to Rydzyk zbiera flotę dla siebie i powinien płacić podatek, a nie placi czyli okrada państwo czyli NAS DURNIU Owsiak jest przejrzysty jak woda święcona, Rydzyk cale życie wyciąga rekę po wdowi grosz i tarza się w błocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załoga samolotu byla pod
ogromna presją Nie od dzisiaj wiadomo, że nikt z pilotów nie chciał latać wlasnie z tego powodu z Lechem K. Najlepszy przykład to pilot, ktory leciał do Gruzji z Lechem K. i ktory mial odwage powiedzieć nie Lechowi, ale potem był ścigany, przesłuchiwany, szykanowany .... Nie wiadomo co by było gdyby posłuchał Lecha K., najprawdopodobniej skończylo by się to katastrofą i oczywiście winę za to by ponieśli rosjanie, pilot, NIE KACZYŃSKI :(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załoga samolotu byla pod
Rosjanie miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co to za porównanie Owsiaka do Rydzyka? :D Skąd taki dziwaczny pomysł że ktoś kto krytykuje Owsiaka jest słuchaczem Toruńskiej rozgłośni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... może akurat ten alkohol to prawda. IMHO, mało znaczący fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, nie miało to żadnego znaczenia.. daje do myślenia czemu akurat to uwypuklili Rosjanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jakie znaczenie ma czy poprzedniego dnia, czy podczas lotu obsługa mu podała. Słyszałem że wielu ludzi spożywa alkohol podczas lotu. Ja nie wiedzę w tym nic złego, alkohol jest legalny. Nie pilotował samolotu i po wylądowaniu pewno nie miał zamiaru prowadzić samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajdz sobie inna frajerke
jakos chyba nie pamietam ale dobre :classic_cool: trzepnęło mną, zaraz smyczka z szafy zdejmę i se chociaż włosia potrzepię :classic_cool: o piszczela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz kim byc, badz sobą
Gdybym był jak Edyta Górniak, Fałszowałbym hymn, mieliby mnie za durnia, Nosiłbym też obciachowe kiecki, Śmiałby się ze mnie nawet Marek Niedźwiecki, Lecz gdybym jak Krzysiek Krawczyk, Mówiliby do mnie: "poznać Pana to zaszczyt" I gotówki zastrzyk też by mnie nie minął, Szczególnie gdybym otwierał wino z dziewczyną, A gdybym był Michałem z Ich Troje Byłbym bogaty, lecz tej fryzury się boję, A gdybym był Marcinkiewiczem, Uciekałaby mi na bok warga i policzek, Gdybym zaś był Szymonem Majewskim, Kupiłbym gajerek z tvn'owskiej pensji, Lecz jestem kim jestem, mam na imię Mieszko I daję radę choć czasem jest mi ciężko. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Gdybym był Kaczyńskim, założyłbym zespół Brothers, Sistars miałby problem dać nam radę, Gdybym był Milerem, Ziobro byłby dla mnie zerem, Chcąc robić karierę muszę być Lepperem, Gdybym był Rubikiem miałbym białe włoski, I pełno sztabek złota w kształcie Rubika kostki, To by było bogactwo, wiecie o co chodzi, Miałbym pod prysznicem w domu złoty brodzik, A gdybym był znów jak Brygowicz, Przyjechałbym do Polski nie mając co robić, A gdybym był jak Marek Konrad, Zmusiliby mnie w banku śląskim do konta, Gdybym był jak koleś z Budki Suflera, Na stare lata bym się w senacie poniewierał, Lecz jestem kim jestem, takim właśnie koleżką, Oto Mieszko, masz go i bierz go. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Gdybym mieszkał w oceanie betonu, Miałbym więcej rymów niż Doda sylikonu, Lecz jestem chłopak z prowincji, Nie czuję winy, że nie odróżniam tej tam od Mandaryny, Więc wracając do betonu, wracając do bloków, Mieszkam w bloku, lecz mój blok stoi z boku, Dlatego czasem gdybam, gdybym był kim innym, Mogłoby być wiele ofiar niewinnych, Gdybym był Giertychem, bez przesady, spoko, Są rzeczy, o których nie śniło się filozofom, Więc dobra, bez fikcji, gdybym chciał (_?_), Byłbym Rydzykiem, bądź Wojewódzkim, Lecz to za mało, żeby czynić większy chaos, Wezmę włoski Dody i Renaty Beger ciało, Dobra dosyć o tym, teraz wiesz już co mówił Mieszko, I z tobą większość. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Gdybym był jak Edyta Górniak, Fałszowałbym hymn, mieliby mnie za durnia, Nosiłbym też obciachowe kiecki, Śmiałby się ze mnie nawet Marek Niedźwiecki, Lecz gdybym jak Krzysiek Krawczyk, Mówiliby do mnie: "poznać Pana to zaszczyt" I gotówki zastrzyk też by mnie nie minął, Szczególnie gdybym otwierał wino z dziewczyną, A gdybym był Michałem z Ich Troje Byłbym bogaty, lecz tej fryzury się boję, A gdybym był Marcinkiewiczem, Uciekałaby mi na bok warga i policzek, Gdybym zaś był Szymonem Majewskim, Kupiłbym gajerek z tvn'owskiej pensji, Lecz jestem kim jestem, mam na imię Mieszko I daję radę choć czasem jest mi ciężko. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Gdybym był Kaczyńskim, założyłbym zespół Brothers, Sistars miałby problem dać nam radę, Gdybym był Milerem, Ziobro byłby dla mnie zerem, Chcąc robić karierę muszę być Lepperem, Gdybym był Rubikiem miałbym białe włoski, I pełno sztabek złota w kształcie Rubika kostki, To by było bogactwo, wiecie o co chodzi, Miałbym pod prysznicem w domu złoty brodzik, A gdybym był znów jak Brygowicz, Przyjechałbym do Polski nie mając co robić, A gdybym był jak Marek Konrad, Zmusiliby mnie w banku śląskim do konta, Gdybym był jak koleś z Budki Suflera, Na stare lata bym się w senacie poniewierał, Lecz jestem kim jestem, takim właśnie koleżką, Oto Mieszko, masz go i bierz go. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Gdybym mieszkał w oceanie betonu, Miałbym więcej rymów niż Doda sylikonu, Lecz jestem chłopak z prowincji, Nie czuję winy, że nie odróżniam tej tam od Mandaryny, Więc wracając do betonu, wracając do bloków, Mieszkam w bloku, lecz mój blok stoi z boku, Dlatego czasem gdybam, gdybym był kim innym, Mogłoby być wiele ofiar niewinnych, Gdybym był Giertychem, bez przesady, spoko, Są rzeczy, o których nie śniło się filozofom, Więc dobra, bez fikcji, gdybym chciał (_?_), Byłbym Rydzykiem, bądź Wojewódzkim, Lecz to za mało, żeby czynić większy chaos, Wezmę włoski Dody i Renaty Beger ciało, Dobra dosyć o tym, teraz wiesz już co mówił Mieszko, I z tobą większość. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą. Nie wiesz kim być? Bądź sobą, nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą. Bądź sobą! I tylko sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz kim byc, badz sobą
Gienia sie rozpłynie i z zembow sobie klawiszki strzeli :D bo jak smiem mniemać to dla niej ? ja to chopiniade wole 😴 trza byc za swoimi, nie ? ale od kilku dni mam zadziorny charakterek :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten fortepian jest do bani....jakoś nie brzmi , za fortepianem teżnie przepadam , nie znoszę też skrzypiec ( ogólnie na klasycznej sięnie znam...ale lubię takie brzmienia jak u Wagnera ...) nie lubię pojedynczych instrumentów, wolę wielkie monumentalne kompozycje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz kim byc, badz sobą
ciężkie i czarne może być, np., nieddddddźiedź ? no dobrze, juz sie utylizuje bo zakwaszam 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Po takiej dawce Ryszarda Wagnera chce mi sie napaść na Polskę." Woody Allen. Nie mam ochoty na nic ciężkiego dzisiaj. :classic_cool: Skrzypce to piękny instrument. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz kim byc, badz sobą
kontrabas jest pikniejszy :P kształty ma ponetne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiesz kim byc, badz sobą
kontrabas :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i MAK wyjaśnił, pewno w tych standardach, 519 katastrof. Mnie ten raport nie zaskoczył ani trochę. Tz to co słyszałem czy czytałem o nim. Poza tym mam wrażenie że oni oparli się wyłącznie na analizie czarnych skrzynek(nie wiem nic na temat tego, jakie badania przeprowadzono na wraku, który nadal leży pod gołym niebem). Analiza tylko jednego aspektu, przypomina paradoks "strzelby i służącego". Jeszcze raz napiszę.. czarne skrzynki, to tylko głos, parametry lotu.. pewno jakie przyrządy pokładowe działały i co wskazywały.. ale co widziały oczy pilota... z wraku, który leży nadal pod gołym niebem, pewno już się nie dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×